[#91] Re: Benchmark Mac mini

@APC74, post #90

BogoMIPS (ppc-assembler inline)

Pegasos2 G4 1197MHz - 1590.72 MIPS
Mac mini G4 1420MHz - 2825.63 MIPS

---

ciekawe te testy ;)

w ogole to myslalem, ze taki G4 w mini ma co najmniej 4000 MIPS (nie liczac AltiVec)



Ostatnia modyfikacja: 16.10.2009 01:39:22
[#92] Re: Benchmark Mac mini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

Pegasos2 G4 1197MHz - 1590.72 MIPS
Mac mini G4 1420MHz - 2825.63 MIPS

---

Pegasos2 G4 1000MHz - 1565.26 MIPS

http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/programy/morphos/sysspeed.jpg

[#93] Re: Benchmark Mac mini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #92

Dziś wieczorem spróbuję jeszcze potestować mini Sysspeedem, może pokaże więcej MIPSów ;)
Co do mocy, to ciekawe wyniki daje testowanie prędkości emulowanej Ami w E-UAE - zapuściłem SysSpeed, SysInfo i AIBB, w każdym przypadku wyniki oscylowały w granicach 60-70% mocy A4000/40@25 MHz. Więc może da się pod MOSem pograć w jakieś bardziej wymagające produkcje na klasyka (o Quake nie myślę, bo można go odpalić wprost na MOSie... ale może Napalm? Niech ktoś mający tę grę sprawdzi... ja się pobawię demem z Aminetu).
[#94] Re: Benchmark Mac mini

@wali7, post #93

60% 040/25 - Napalm na czyms takim to czysty masochizm:)
[#95] Re: Benchmark Mac mini

@Count Grishnak, post #94

Nie lepiej sobie pograć w Earth 2140 natywnie? Na Pegasosie to czysta przyjemność.

[#96] Re: Benchmark Mac mini

@Count Grishnak, post #94

Ale grafika zasuwa w porównaniu do klasyka... pytanie co jest wąskim gardłem klasyka w przypadku Napalmu, może nie będzie źle.
[#97] Re: Benchmark Mac mini

@Grzegorz Kraszewski, post #95

a jak dajesz rade w to grac? u mnie jest albo za szybko albo za wolno na dostepnych ustawieniach szybkosci gry.

czy jest wersja skompilowana na mosa albo jakis update?



Ostatnia modyfikacja: 16.10.2009 11:05:22
[#98] Re: Benchmark Mac mini

@quaint, post #97

U mnie bylo ok na pegu, tylko ze Earth powiedzmy to szczerze baaardzo sredni jest:)
[#99] Re: Benchmark Mac mini

@quaint, post #97

Update, puszczający dźwięki przez AHI.

[#100] Re: Proponuje zrobić benchmark

@Amig, post #1

Proponuje zrobić screena z wyników SysInfo działającego pod emulacją m68k

SysInfo jest programem przestarzałym i nie ma żadnego sensu używanie go na czymkolwiek innym, niż klasyczny amigowy chipset i powyżej 68040. Nawet na 060 ten program nie podaje wiarygodnych wyników. Wypromowany na ekran karty GFX zmienia wskazania w zależności od odświeżania (przy odświeżaniu np. 150Hz uzyskuje się wskazania x3). Jeszcze większym nieporozumieniem jest uruchamianie go na emulatorach.

Dajcie już temu programowi spocząć w pokoju... ;)



Ostatnia modyfikacja: 16.10.2009 11:55:53
[#101] Re: Benchmark Mac mini

@Grzegorz Kraszewski, post #99

no dobrze, ale nie masz problemu z predkoscia gry?
[#102] Re: Benchmark Mac mini

@wali7, post #93

sprawdzilem, najlepszy wynik z kilkunastu:

Mac mini G4 1420MHz - 2067.55 MIPS

[#103] Re: Benchmark Mac mini

@quaint, post #101

Nie, u mnie chodzila prawidlowo
[#104] Re: Benchmark Mac mini

@Count Grishnak, post #103

widac sie starzeje i te biegajace jak szalone ludziki wydaja mi sie za szybkie
[#105] Re: Benchmark MacMini

@APC74, post #90

Jedna uwaga dla planujących zakup maca mini: spotkałem się z modelami 1500 MHz, mającymi kartę graficzną 32 MB (pewnie były to przetaktowane modele 1420 MHz albo wolniejsze), więc lepiej upewnić się przed zakupem, że egzemplarz z procesorem 1,5 GHz ma kartę graficzną 64 MB.

[#106] Re: Benchmark Mac mini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #102

poklikalem jeszcze i max Mac mini G4 1.42GHz

G4 1420MHz - 2069.97 MIPS ; 781.68 MFLOPS

system pokazuje 1417MHz, a sysspeed 1416MHz

[#107] Re: Benchmark MacMini

@lord_spider, post #105

Lord: racja i nie należy sugerować się napisami pod spodem Maca bo mój np ma napisane 1.42ghz i 32ramu a siedzi w nim 1.5ghz i 64mb

[#108] Re: Benchmark MacMini

@pampers, post #107

W październiku 2005 roku Apple zrobiło "cichy lifting" i procesor 1,25 zastąpiło 1,33 a 1,42 zastąpiło 1,5 i dodało pamięci graficznej. Jednak nie zostało to uwzględnione ani na pudełkach ani na napisach pod komputerami gdzie dalej są stare dane.

P.S. Wersja 1,5 musi mieć 64 MB pamięci graficznej inaczej to podkręcone wersje słabsze.

[#109] Re: Benchmark MacMini

@Bigo, post #108

Bigo napisał(a):

> W październiku 2005 roku Apple zrobiło "cichy lifting" i
> procesor 1,25 zastąpiło 1,33 a 1,42 zastąpiło 1,5 i dodało
> pamięci graficznej. Jednak nie zostało to uwzględnione ani na
> pudełkach ani na napisach pod komputerami gdzie dalej są stare
> dane.
>
> P.S. Wersja 1,5 musi mieć 64 MB pamięci graficznej inaczej to
> podkręcone wersje słabsze.

Z pudełkami jest tak jak piszesz - na moim są dane wskazujące na wersję 1,42.

Natomiast jeśli chodzi o 1,5 bez 64 MB pamięci graficznej, to potwierdzasz moje słowa o przetaktowaniu :) .
Sam długo szukałem mini z 64 MB VRAM i niestety spotkało mnie kilka rozczarowań, gdy sprzedający odpowiadali, że na pewno nie ma 64 MB pamięci graficznej, a zaledwie 32 MB.
No ale po pół roku poszukiwań w kwietniu 2009 kupiłem za 250 EUR mojego miniaka z serii Silent Upgrade, szkoda że z napędem combo a nie superdrive, ale to ma pomniejsze znaczenie .

[#110] Re: Benchmark MacMini

@lord_spider, post #109

A jaka jest różnica między combo a superdrive?

[#111] Re: Benchmark MacMini

@Arbuz, post #110

Combo odczytuje DVD(RW) i CD(RW), a zapisuje tylko CD(RW), natomiast Superdrive umie odczytywać i zapisywać DVD(RW) oraz CD(RW).

[#112] Re: Benchmark MacMini

@lord_spider, post #111

Aż się dziwię, że o to spytałem chyba zaspany byłem Mam i jedno i drugie w kompie.Ale dzięki za odpowiedź.

A można jakiś standardowy grzybowy napęd wcisnąć do mini?



Ostatnia modyfikacja: 17.10.2009 10:02:31
[#113] Re: Benchmark MacMini

@Arbuz, post #112

Mini ma napęd wciągający płytki. Kiedyś pioneer miał coś podobnego w ofercie, ale czy takie napędy będą pasować to raczej na macowych forach pytać trzeba.

[#114] Re: Benchmark MacMini

@lord_spider, post #113

Ja kupiłem u jakiegoś chinola z Ebay napęd superdrive i to jeszcze w dodatku z lightscribe, spisuje się świetnie.

[#115] Re: Benchmark MacMini

@lord_spider, post #113

Może od laptopa będzie pasować jak się odpowiednio obudowę dopasuje brzeszczotem :)

[#116] Re: Benchmark MacMini

@Arbuz, post #115

Nie za bardzo, bo napędy do laptopa też wysuwają tackę (tyle że węższą niż w zwykłyd napędach), a w mini masz napęd ze szczeliną a' la FDD, który płytki połyka (CD samochodowe zazwyczaj tak mają).
[#117] Re: Benchmark MacMini

@wali7, post #116

Elektronicznie więszkość laptopowych napędów pasuje do Mini. Jedyny problem może być z obudową (do tej pasują tylko napędy szczelinowe. Przez pewien czas używałem Mini w wersji 'kabriolet' ze zwykłym cdkiem z tacką od laptopa. Drugi problem przy podłączaniu 'obcego' cdka może być konfiguracją master/slave, gdyż nie wszystkie cdki obsługują tryb cable-select. To można ominąć przerzucając dysk twardy na slave'a jeżeli nasz cd pracuje tylko jako master (u mnie taka konfiguracja działa bezproblemowo, nawet instalator MorphOSa został specjalnie do tego dostosowany ;)).

[#118] Re: Benchmark MacMini

@Marek Szyprowski, post #117

No to cieszy, bo w razie awarii tego miniakowego cuda pewnie ściągnięcie zamiennika pewnie byłoby sporo droższe od wymiany np. laptopowego napędu. A czy istnieje możliwość zabootowania mini z USB (tak jak Efiki, czy Pegasosa)? Bo w sumie 99% zastosowań napędu w mini to instalacja systemu...
[#119] Re: Benchmark MacMini

@wali7, post #118

http://cgi.ebay.co.uk/Apple-iBook-Powerbook-G4-Slot-loading-CD-ROM-drive_W0QQitemZ330368959628QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_Apple_Mac_Accessories?hash=item4ceb86448c

10 funtów to nie majątek :)

[#120] Re: Benchmark MacMini

@pampers, post #119

zwroccie tylko uwage na to cze jest tak wymagany naped slim czy nie...

z tego co pamietam podchodzily pioneery , matshity itd

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem