[#31] Re: Datatype error: brak wolnej pamićci

@Phibrizzo, post #30

nikt nie kaze uzywac takiej wersji systemu graficznego. chcesz oszczedzac pamiec to wylaczasz bajery.

[#32] Re: Datatype error: brak wolnej pamićci

@kiero, post #31

Tu juz nie chodzi o bajery graficzne, tylko moim zdaniem o marnotrawienie pamieci systemowej. Nawet gdybym uruchamial system w 320x240x8 to system graficzny rezerwowalby odpowiednia ilosc pamieci FAST (bo moze kiedys sie przyda). Niektorzy uzytkownicy (np ja) przeciez nie bez przyczyny montowali w Efikach karty GFX z 128MB ramu.
[#33] Re: Datatype error: brak wolnej pamićci

@Phibrizzo, post #32

Pewnie dało by się to zrobić inaczej, ale potocznie mówiąc "nie ma ***ja we wsi", który by teraz niemal od podstaw przepisał podsystem graficzny, w dodatku bez wprowadzania niekompatybilności, co jest sporym dodatkowym utrudnieniem. Osobiście po prostu wyłączyłem na Efice nowy system grafiki. Plus do tego mam monitor 15", to za dużo tej pamięci na okienka nie idzie...

[#34] Re: Datatype error: brak wolnej pamićci

@Phibrizzo, post #32

pamiec na bitmapy wyrzucane z karty MUSI byc i tyle. po prostu tak jak robi to aktualnie CGX jest nienajoptymalniejszym rozwiazaniem. wszystko jak zwykle rozbija sie o czas. przepisanie zarzadzania pamiecia w CGX to nie jest posiedzenie na jeden weekend.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem