kategorie: MorphOS 3.x, PowerMac, Programy
[#31] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@MorphOS_pl, post #30

W poście nr. 10 napisałeś " Szukanie filemanagera to takie staroamigowe przyzwyczajenie", a część ludzkości przyzwyczaiła się do "dwupanelowca" nie na Amidze a na pececie. Dlaczego uważasz że to ja rozciągam te przyzwyczajenia na pecetowego NC i jego następców to nie rozumiem. Chcesz zaprzeczyć istnieniu takich file menagerów czy ludzi ich używających a nie znających ich amigowych odpowiedników ? Nie bardzo też znam zasady twojej logiki wedle których sam sobie powinienem odpowiedzieć na zadane przez siebie pytanie ?


Pozdrawiam
[#32] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #31

Szukanie filemanagera (czy dwu- czy trzy- czy dwudziestopanelowego) to staroamigowe przyzwyczajenie, bo Workbench był praktycznie nieużywalny do wygodnych i szybkich operacji na plikach. Teraz mamy system MorphOS, a wygodny i elastyczny Ambient wystarcza w zupełności. Ot i wszystko. Nie mogę uwierzyć, że komuś aż tak trudno to zrozumieć.
[#33] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@recedent, post #32

Też wytrzeszczam oczy. Pewno można to i owo dodac do Ambienta, ale dla mnie idea jest jak najbardziej sluszna, no i b. amigowa, bo wzięta z lubianego przeze mnie Magellana.
[#34] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@recedent, post #32

A ja nie mogę uwierzyć że ktoś świadomie znika lub pomija sporo liczniejszą grupę użytkowników MS DOSa i następców. A może ten system był dla was wygodniejszy od Workbencha do operacji na plikach ?


Pozdrawiam
[#35] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #34

Ale o co Ci chodzi, bracie? Nortona i MS-DOSa to ja widziałem jak odpalałem PC-Taska, albo w szkole na lekcjach informatyki. A na co dzień miałem Workbencha i FileMastera. Może mi jeszcze powiesz, że Tools Daemona, w którym poustawiałem sobie dodatkowe pull-down menu z kategoriami i skrótami do najczęściej używanych programów skonfigurowałem według tego co widziałem i pokochałem w MS-DOS/Norton Commander, których nigdy nie miałem? wariat?
[#36] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #34

Odpal sobie klona Norton Commandera na Amigę:

http://aminet.net/package/util/dir/ntp_commander_2.2

Krótki opis i screenshot: http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=5506

Źródła też są dostępne, więc można rozwijać dalej.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 22:38:00 przez Tom3k
[#37] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@recedent, post #35

O fakt istnienia filemenagerów nie tylko na Amidze o czym zdajecie się zapominać lub celowo przemilczać nazywając przyzwyczajenie do używania filemenagerów staroamigowym.


Pozdrawiam
[#38] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #37

A ty się czepiasz :P
[#39] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #37

O fakt istnienia filemenagerów nie tylko na Amidze o czym zdajecie się zapominać lub celowo przemilczać


Ewentualne takie coś na forum amigowym zdaje się nie powinno dziwić.
[#40] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@ede, post #39

Chyba mylisz forum Amigowe z forum wzajemnej adoracji na którym nawet jak ktoś napisze ewidentną nieprawdę to nie wypada poprawiać czy zwracać uwagę.


Pozdrawiam
[#41] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #40

Chyba mylisz forum Amigowe z forum wzajemnej adoracji na którym nawet jak ktoś napisze ewidentną nieprawdę to nie wypada poprawiać czy zwracać uwagę.


Czasem wypada, czasem nie wypada, od ewidentości to może zależeć.
[#42] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@ede, post #41

Ale macie problemy, ja osobiscie, niezaleznie czy mam do czynienia z Windowsem, MS-DOS'em, Linuxem czy amigowskim WB zawsze wole korzystac z "dwupanelowego" filemanagera, bo tak mi wygodniej i jestem przyzwyczajony. (z MOS'em/AROS'em/AOS4 nie obcowalem, ale nie baczac na czyjes "lepiejwiedzenie" pierwsze co bym zrobil to odpalil jakiegos plikozarzadzacza) I mam w glebokiej duuuuuuu..., a nawet dalej czy da sie to czyims arbitralnym zdaniem robic "lepiej", "wygodniej" czy "sprawniej" bez filemanagera.

Kazdy ma tu swoja racje, porozumienie jest tu niemozliwe, jeden woli brunetki, drugi blondyki i wszystko, wiec jedynym wyjsciem jest zaakceptowanie odmiennosci czyichs pogladow i zamiast pieprzyc farmazole powiecie: "tak tez mozna i to jest OK". Tak, to jest az tak proste! Ale z tym akurat to "ami-bagienko.com.pl" zawsze mialo, ma i miec bedzie problemy, czego dowodem sa wieczne klotnie i spory wokol p****** (to nie bluzg - to brak polskich czcionek!).

Dziekuje za uwage, jesli ktos czytal.
[#43] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@mccnex, post #42

A wracając do tematu - chyba dojrzałem do rejestracji MOSa... i już chciałem to zrobić nawet ale w ReqTool przeczytałem, że klucz będzie powiązany z hardwarem. Co to dokładnie oznacza?
1. na jakim poziomie to połączenie ze sprzętem działa? Mogę wymieć/dołożyć pamięci? Zmienić kartę graficzną?
2. a co, jeśli mam dwa identyczne Powermaki w domu i na każdym chciałbym mieć MOSa? Dwie licencje?
3. co, jeśli PM się popsuje i będe musiał kupić nowego i trafi się niekoniecznie (dokładnie) ten sam model?Czeka mnie sprzedaż licencji z nadzieją, że ktoś akurat takiej potrzebuje (PM G4) i kupno nowej?
[#44] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@_arti, post #43

Widziałem, że Krashan Ci na G+ odpowiedział...
1. Licencja jest związana z egzemplarzem płyty głównej.
2. Tak, dwie licencje.
3. Sprzedaż licencji Ci nic nie da bo ona do żadnego innego egzemplarza nie będzie pasować. Zgłaszasz do MOSTeamu uszkodzenie sprzętu z jakimś dowodem (nie wiem jakim - pewnie fotka wystarczy), jeśli licencja na nowy sprzęt jest droższa niż na stary to dopłacasz różnicę i dostajesz nowy kluczyk. Ja jeszcze przez to nie przechodziłem ale niedługo mnie to czeka (intensywnie eksploatowany mini chyba dożywa swoich dni).
[#45] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #40

Mylisz swoje własne przekonania z prawdą. Każdy z nas reprezentuje swoje własne przekonania, niekt nie ma monopolu na PRAWDĘ.
Ja też nie używam pod Morphosem dwupanelowców, bo Ambient oferuje pod wieloma względami równą wygodę. Nawet kupiłem kiedyś licencję Magellana z myślą o MOSie, ale.... nigdy go nie zainstalowałem (chociaż gdy używałem instensywnie A1200 nie wyobrażałem sobie funkcjonowania bez niego).
[#46] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #31

Dlaczego uważasz że to ja rozciągam te przyzwyczajenia

Dlateto, że to zrobiłeś.

Chcesz zaprzeczyć istnieniu takich file menagerów

Skoro sam o nich napisałem, to oczywiste, że nie mogłem w ten sposób zaprzeczyć ich istnieniu. To Twoje stwierdzenie dowodzi tylko, że...

Nie bardzo też znam zasady twojej logiki

Nie ma czegoś takiego jak "moja" logika. Jest po prostu logika, której zasad, owszem, nie znasz.
[#47] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@wali7, post #45

Mylisz swoje własne przekonania z prawdą.


Jest dokładnie odwrotnie, swoje własne przekonania z prawdą myli człowiek nazywający przyzwyczajenia do filemenagoreów staroamigowymi, bo oznacza to że w tym czasie nie było użytkowników takich programów na innych systemach, a niestety były.


Pozdrawiam
[#48] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@MorphOS_pl, post #46

1. Przypomniałem że istnieją i istniały w innych systemach co oznacza że przyzwyczajenie do ich używania nie ma nic wspólnego ze staro czy współczesną amigowością czy amigowaniem.

2. Fakt nazwania użytkowników filemenaferów staroamigowcami zaprzecza ich istnieniu na innych systemach, a przecież istniały i na innych.

3. Obawiam się że stosuje nie ogólnie przyjętą a jakąś swoją logikę i jej zasad faktycznie nie znam, przybliżysz ?


Pozdrawiam
[#49] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@RadoslawF, post #48

Sorry, że wam przeszkadzam, chłopaki... ale moje kolejne pytania są następujące:

1. czy w MOSowym listerze da się jakoś dodać ikonki do toolbara "Spakuj zaznaczone..."/"Rozpakuj zaznaczone" + jakiś skrypt, który by rozpoznawał, co to za archiwum i korzystał z odpowiedniego depackera (z tym sobie akurat poradzę)? Ja takich ikonek w ustawieniach Ambienta niestety nie widzę... "odpal komendę Shell" czy cuś;

2. jeśli tak, to czy da radę tak zrobić, żeby miejscem decelowym do pakowania/rozpakowywania plików był drugi lister MOSa (tak, dokładnie tak jak w DOpus Magellanie)?

PS: i dzięki za info o rejestracji OK
[#50] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@MorphOS_pl, post #10

Używanie magellanopodobnego filemanagera jest również staroamigowym przyzwyczajeniem. Nie prześlizgujcie się tak łatwo nad faktem skąd garściami zerżnął wzorce ambient :)
A sam Directory Opus na windzie to niedościgniony wzór wyrobów magellanowatych w dzisiejszych czasach. Można go skonfigurować albo jako klasycznego dwupanelowca, albo jako zamiennik eksplorera jak magellan.
[#51] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@_arti, post #49

1. Do toolbara nie dodasz, można tylko wpisy do menu kontekstowego. Ambient wykrywa typy plików. Ustawienia Ambienta -> MimeTypes i można ustawiać.

2. Nie.
[#52] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@pawelini, post #50

Nie prześlizgujcie się tak łatwo nad faktem skąd garściami zerżnął wzorce ambient :)


Które dokładnie wzorce i skąd? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
[#53] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@KJB, post #52

Kolejny brednio-serial, już mnie to zaczyna męczyć. Do pręgierza z tym.
[#54] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@KJB, post #52

Też pytam. Bo nie wiem.
Słyszałem opinie jakoby z Linuksa... uzywam od lat KDE i nie widzę podobieństw. No chyba że Gnome, ale Gnome na pierwszy rzut oka odpada.
Na pewno inspiracją jest WB, ale na szczęście został mocno, twórczo rozwinięty. Może Magellan? Też tak sobie, Ambient nie ma wielu ficzerów Magellana, podobny jest może w tym, że bije WB na głowę :)
No to jakie wzorce?
[#55] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@wali7, post #54

bije WB w wieszaniu się ...

[#56] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

WB na klasyku też potrafił zgłupieć jak się dobrze namieszało
[#57] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@ede, post #56

Ja WB używam na Efice, i to samo zrobie na Miniaczu. Zero zwieszek i 20 MB więcej wolnego RAM-u.
[#58] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #57

Które pliki podmieniasz, z ciekawości bym sobie zobaczył jak biega MOS z WB :)
[#59] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #57

Z 3.1 czy z 3.9 ?
[#60] Re: MorphOS na poważnie - kilka pytań

@wali7, post #58

Piotrze tutaj masz info z Aminetu co i jak.
Kiedyś chciałem to zrobić na A1200 z MorphOS-em, ale potem Ambient na tyle się rozwinął, że pomyślałem, że jednak zostanę przy Ambiencie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem