kategoria: MorphOS 3.x
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Rejestracja MOS
[#32] Re: Rejestracja MOS

@michal_zukowski, post #31

Po prostu nie rozumiem ludzi, dla których 350 zł za klucz systemu to jest - cytuję: "eh .....". Komputer możesz mieć za - jak na amigowe warunki - grosze, system kupujesz raz i nie płacisz za żadne późniejsze aktualizacje (ja w każdym razie nie musiałem, a trochę ich w międzyczasie wyszło) i ciągle jeszcze za dużo.
OK, można sobie składać oszczędności, a w międzyczasie korzystać z wersji demo. Też się da. Po pewnym czasie wkurza, ale da się.
[#33] Re: Rejestracja MOS

@recedent, post #32

Wiesz, że to nie zawsze tak...

Nie bronię "ech.." ale czasami rozumiem - mam zarejestrowanego MOSa na MiniMacu, G5 dwa lata leży i czeka na rejestrację ponieważ mało jej używałem. Teraz ustawiłem sprzęt inaczej, siedzę częściej w ogóle z MOSem, więc bierze mnie na zakupy, także z wygody użytkowania.

Czyli z wygody, a drugi argument - za jakieś pieniądze masz realny kawałek plastiku a nie coś bez masy, po prostu jesteśmy starzy i mamy nawyki z zeszłego wieku
[#34] Re: Rejestracja MOS

@recedent, post #32

Recedent - naprawdę uważasz że 350pln za coś co używasz do "zabawy" posiedzenia , pobawienia się, to jest "uzasadniona" kwota?
Ja rozumiem ze część z Was nie wyobraża sobie życia bez tej platformy - ale trzeba też wziąć pod uwagę inne przypadki a nie patrzeć przez swój pryzmat. Jeden będzie zbierał na system inny nie.
Pytanie było proste - czy są jakieś "promki", dla mnie wystarczającą odpowiedzią było - NIE MA.
Na tym temat dla mnie się kończy. Póki co nie mam "tak o" 350pln na system który używam 15 razy do roku. Masz racje , lepiej dalej używać po 30minut z wersji DEMO.

Posty do usunięcia - niepotrzebnie zaśmiecają wątek.
[#35] Re: Rejestracja MOS

@Kwiatki, post #34

Ja nie bronię wysokości kwoty za rejestrację. Sam chętnie kupiłbym system za 15 EUR. Mówię tylko, że MorphOS ma naprawdę niski "próg wejścia" (jeśli liczymy sprzęt+system), niższy ma chyba tylko AROS - ale tu trzeba uważać co się kupuje, bo można się przejechać na "częściowo kompatybilnym" sprzęcie. Jeśli używasz MorphOSa 15 razy na rok to kwota 350 PLN faktycznie może nie mieć uzasadnienia i może rzeczywiście warto dalej cisnąć demówkę, którą możesz przecież używać jak długo zechcesz.

Promocji/zniżek/zbiorowych rejestracji na MorphOSa w dotychczasowej historii nie było (chyba że liczymy chwilową obniżkę kwoty rejestracji z 150 do 111,11 EUR chyba pierwszy miesiąc od pojawienia się wersji 2.0). Generalnie - i tak jest trend spadkowy z ceną - jeśli ktoś kupił MorphOSa w 2008 roku za 150 EUR to dziś kupiłby dla tego samego sprzętu za 79 albo i 49. Może doczekasz się kolejnej obniżki?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:13:00 przez recedent
[#36] Re: Rejestracja MOS

@Kwiatki, post #34

naprawdę uważasz że 350pln za coś co używasz do "zabawy" posiedzenia , pobawienia się, to jest "uzasadniona" kwota?


Wszystko zależy od podejścia. Ty uważasz że nie warto, kto inny że warto.

Równie dobrze powyższe co napisałeś (z radykalną zmianą PLN) pasuje do jakiejś wycieczki zagranicznej czy wybrania się na zabawę sylwestrową. Pobawisz się, posiedzisz i nic z tego nie będziesz miał.

Tyle że w tym przypadku cały czas masz klucz, który możesz odsprzedać wraz ze sprzętem, a w tamtym tylko zdjęcia i trochę wspomnień.
[#37] Re: Rejestracja MOS

@Solo Kazuki, post #36


Tyle że w tym przypadku cały czas masz klucz, który możesz odsprzedać wraz ze sprzętem, a w tamtym tylko zdjęcia i trochę wspomnień.
.... a czasami jeszcze jakaś brzydka choroba pozostanie ;)
[#38] Re: Rejestracja MOS

@wali7, post #37

Tak, słyszałem o przypadku kiedy ktoś kupił sobie PowerBooka i nabawił się wyjątkowo paskudnej, wietnamskiej choroby skórnej.
[#39] Re: Rejestracja MOS

@recedent, post #38

I jeszcze prąd może popieścić....
[#40] Re: Rejestracja MOS

@wali7, post #37

ale masz doświadczenia ... współczuję
[#41] Re: Rejestracja MOS

@AS, post #40

Ano świat nie jest bezpieczny, każdego uczulam
[#42] Re: Rejestracja MOS

@wali7, post #41

Skoro uczulasz, to lepiej się nie zbliżaj
[#43] Wayfarer 1.6
Witam .
Może nie na temat , najwyżej moderator przeniesie w odpowiednie miejsce .

W poniedziałek zarejestrowałem wreszcie System Morphos na mojego Powerbooka 1.66 17 cali .
W 1.5 godziny miałem już klucz . Który jestem z kolei na liście to niewiem .

Pozdrawiam szeroki uśmiech
[#44] Re: Wayfarer 1.6

@Piotr Myszkowski, post #43

Zgłoś się do Recedenta.
[#45] Re: Wayfarer 1.6

@Kwiatki, post #44

OK. dzięki kolego szeroki uśmiech
[#46] MorphOS - numer rejestracji

@Piotr Myszkowski, post #43

Który jestem z kolei na liście to nie wiem.


Numer, którego szukasz znajdziesz w swoim linku do płatności. Na końcu wspomnianego linka jest czterocyfrowy numer rejestracji.
[#47] Re: MorphOS - numer rejestracji

@recedent, post #46

no to mój jest taki ( http://registrations.morphos-team.net:80/payment/5181? )
no i potwierdzenie ( Numer faktury: 5181 ) pozdrawiam
2
[#48] Re: MorphOS - numer rejestracji

@Piotr Myszkowski, post #47

Znając Koszera to jego wykres (słynny w całym MorphOS-owym świecie) zostanie uaktualniony. :)
[#49] Re: MorphOS - numer rejestracji

@waldiamiga, post #48

Hej. Wiemy coś na temat działania rejestracji systemu? Dwa dni temu rejestrowałem kopie systemu i dotychczas nie dostalem kodu aktywacyjnego. Pisalem wczoraj maila ale nikt nie odpowiada. Hmm...
[#50] Re: MorphOS - numer rejestracji

@arturB, post #49

pisałeś na support@morphos-team.net ?
[#51] Re: MorphOS - numer rejestracji

@arturB, post #49

spróbuję popchnąć temat

... temat pchnięty, spodziewaj się klucza

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 10:23:14 przez michal_zukowski
2
[#52] Re: MorphOS - numer rejestracji

@michal_zukowski, post #51

Dzieki. Dostaslem. OK
[#53] Re: MorphOS - numer rejestracji

@arturB, post #52

Podbijam wątek. Zapewne też dziś kupię swoją drugą licencje tylko mam pytanie do lepiej obcykanych - czy jest szansa na FV na zakup?
[#54] Re: MorphOS - numer rejestracji

@_arti, post #53

A w Regtoolu nie da się zaznaczyć opcji, że chcesz fakturę vatowską?
[#55] Re: MorphOS - numer rejestracji

@_arti, post #53

Dobre pytanie. Podpinam się .
[#56] Re: MorphOS - numer rejestracji

@Kwiatki, post #50

Mam tam napisac maila jesli czekam na wymiane klucza juz tydzien ?
[#57] Re: MorphOS - numer rejestracji

@Elvis, post #56

Napisz - albo poproś Michała o pomoc ewentualnie pisz do Franka
[#58] Re: MorphOS - numer rejestracji

@recedent, post #54

Raczej nie. Dziwne - jest miejsce na podanie nazwy firmy ale dla numeru NIP już pola nie ma. No nic. Klucz już otrzymałem (5 minut po wpłacie!) i napisałem też mejla, z prośbą o FV.
[#59] Re: MorphOS - numer rejestracji

@Elvis, post #56

dalem znać gdzie trzeba, oczekuj klucza, mam tylko nadzieje ze email jest ten sam co w ppa :)
[#60] Re: MorphOS - numer rejestracji

@michal_zukowski, post #59

No wlasnie inny mejl. Wyslalem priv. DziekiOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem