[#31] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@Norbert, post #30

Znalazłem na morelach intelowski mSATA 120 GB za 179 zł (to chyba ten).

Co do ścieżek - wydaje mi się, że moja jest w porządku, bo zaczyna się bootować. Nie wiem tylko czy stary dysk nie "zasypia" w trakcie bootowania i system wtedy głupieje (bo przestaje go widzieć). Ale spróbuję jeszcze Twoich typów. I tak, ud:6 to partycja z OSX i mogę ją wylistować, a nawet szperać w katalogach.
Muszę jeszcze sprawdzić dokładniej tą chińską przelotkę bo coś mi się wydaje, że to jest USB 1.1.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 21:21:52 przez recedent
[#32] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@recedent, post #31

[#33] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@tom256, post #32

28 funtów to jest jakieś 160 zł, a gdzie wysyłka? I co, dostanę dysk o pojemności 1/3 z tego, co miałem do tej pory? To ja jednak zaryzykuję tą przejściówkę.
[#34] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@recedent, post #33

Co kto lubi, ja wole dysk który idealnie będzie mi pasował do A1200, bez przejściówek itp.

Wysyłka 4 funty

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 21:46:09 przez tom256
[#35] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@tom256, post #34

Czy SSD w Amidze aż takie przyspieszenie przy pio0, że warto tyle zainwestować?
W przypadku Morphmaców ma na jakiś sens.
[#36] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@Norbert, post #35

Nie mam pojęcia, ale jak kupie ten dysk to zrobię testy. Na plus na pewno mniejsze zużycie mocy i szybszy dostęp do plików niż zwykły dysk, oraz szybsze kopiowanie małych plików i zarządzanie zużytymi komórkami w porównaniu z CF.

Przy tym wygląda bardziej estetycznie niż przejściówki na CF czy SATA, micro SATA itp.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 22:39:06 przez tom256
[#37] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@Norbert, post #30

Niestety, żaden z podanych przez Ciebie wpisów nie działa, tzn. wszystkie działają, ale tak samo: system startuje i startuje w kółko, a szare jabłuszko na szarym tle zmienia się w znak "zakaz parkowania". Niby kółko na dole dalej się kręci, ale mimo oczekiwania nic się nie dzieje.

Spróbuję jeszcze jednego myku - przełożę wyciągnięty z Miniacza dysk do obudowy zewnętrznego dysku twardego (w standardzie USB 3.0, więc 2.0 powinno pociągnąć) i zobaczymy czy w ogóle komputer go zobaczy.
[#38] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@recedent, post #37

Odpowiadam sam sobie - wystarczyło zmienić przelotkę i wszystko się udało. Opcja przywrócenia (Restore) systemu z wydzielonej makowej partycji na dysku IDE na wydzieloną makową partycję na SSD też.

Zaraz, to kto chciał ode mnie odkupić ten stary dysk 80 GB?
[#39] Re: Dysk SSD. IDE czy msata ?

@recedent, post #38

Jak nie bedzie chetnych, to ja wezme. Przyda sie do powerbooka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem