kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] Glow effect
Wyszperałem na AW.net, że na OS4 jest program Iconeditor, który ma narzędzie "Add Glow". Szukam właśnie czegoś takiego. Niestety ten Iconeditor jest tylko na OS4 PPC.
Może znacie coś, czym łatwo i w miarę szybko możnaby dodawać efekt glow, taki jaki znamy doskonale z glowicons?
[#2] Re: Glow effect

@R-Tea, post #1

Ten IconEditor napisany został w Hollywood.
Ciekawe czy łatwo byłoby go dopasować do OS3.x i automatycznie do Morphos ?
[#3] Re: Glow effect

@R-Tea, post #1

A nie lepiej skorzystać z ShowGirls i tego artykułu? Co prawda dotyczy dodawania cienia, ale do 32-bitowego efektu Glow też jak najbardziej się nada..
[#4] Re: Glow effect

@recedent, post #3

Eh, nie jest to takie proste. I sporo dziabania jednak.
Spróbuję tamten Iconeditor z OS4Emu.
[#5] Re: Glow effect

@R-Tea, post #4

A probowales IkonEdita z 3.9? No tez posiada funkcje dodawania glowa. Tyle ze ma ograniczona liczbe barw a sam program jest lekko zabugowany.
Ponadto o ile sobie przypominam to wersja z OS4 to dokladnie ta sama wersja z lekka modyfikacja wlasnie z 3.9. W dodatku w 68k.
[#6] Re: Glow effect

@Phibrizzo, post #5

Nie próbowałem, ale skontaktowałem się z autorem i skompiluje też dla MorphOS-a albo dla 68k. Czekam na mejla z paczką.
A mógłbyś mi podesłać wersję z AmigaOS 3.9?
[#7] Re: Glow effect

@Phibrizzo, post #5

A probowales IkonEdita z 3.9? No tez posiada funkcje dodawania glowa. Tyle ze ma ograniczona liczbe barw a sam program jest lekko zabugowany.
Ponadto o ile sobie przypominam to wersja z OS4 to dokladnie ta sama wersja z lekka modyfikacja wlasnie z 3.9. W dodatku w 68k.


IconEdit z 3.9 woła o icon.library 44, a w MorphOS 3.7 jest wersja 41, chyba z OS3.1 jeszcze. Nie mam skąd wziąć v44.
[#8] Re: Glow effect

@R-Tea, post #7

Wysłałem na mejla różne wersje jakie znalazłem, sprawdź.
[#9] Re: Glow effect

@R-Tea, post #7

jak podmienisz icon.library to nie odpalisz ambienta (ambient jest powiazany z mosowym). poza tym iconedit jest pod reaction.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 07:23:38 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem