kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] Google maps - kolejna bastion runął...
Czy wam też od kilku już dni Odyssey nie wyświetla map googla?
Czyżby kolejne istotne narzędzie przestało być zjadliwe dla naszego Odysseya?
[#2] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@R-Tea, post #1

Tak, potwierdzam.
[wyróżniony] [#3] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@deez, post #2

Łi tam, złego linka używacie po prostu :)
[#4] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #3

OK ok, racja
[#5] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #3

Wszystko ładnie pięknie ale jeszcze powiedz jak trasę wytyczyć.
[#6] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@R-Tea, post #1

A gmail? Ja w ogóle nie mogę się zalogować do konta google. Po latach (2) odpaliłem PowerBooka /dzięki za klawisze recedent :)/, poczyściłem cookiesy i kaszana. A wygląda to tak: wklepuję maila, potem hasło do niego i po naciśnięciu enter ponownie prosi o podanie maila i tak w koło Macieju.
[#7] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@fazior, post #6

Po zmianie interfejsu GMail-a działa IBrowse 2.4 z nim. Na Mosie też powinno działać.

[#8] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Sir_Lucas, post #7

Ja wiem że działa na IB:). Ale nie wpadłem na to, że pod mosem miał bym używać takiego "dziadostwa" jak IB:).
[#9] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@fazior, post #8

Niestety to "dziadostwo" będzie chyba przynajmniej w tej chwili jedynym oknem na GMaila... :(
[#10] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Sir_Lucas, post #9

Na szczęście pojawi się niebawem srogi klient poczty.
[#11] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@SokOK, post #10

... niebawem ...

Byłbym ostrożny z używaniem takich słów w przypadku wydania morphos. Jaca na morph.zone napisał, że najprawdopodobniej dopiero w 3.12, tymczasem o wydaniu 3.10 ni widu ni słychu
[#12] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@jarokuczi, post #11

... zaczyna się telenowela jak w przypadku AmigaOS 4.2
[#13] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@fazior, post #8

IBrowse ma parę szczególnych ficzerów, których próżno szukać w Odyssey, a poza tym google to nie jest jedyny w świecie dostawca usługi e-mail
[#14] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@fazior, post #6

Po latach (2) odpaliłem PowerBooka, poczyściłem cookiesy i kaszana.


Coś Ty najlepszego zrobił? Jak miałeś ciastka zapisane, to trza było korzystać! Na starych ciachach podobno chodzi, jak miałeś hasło zapisane.

Swoją drogą - skoro na IBrowse hula, to może by tak ciasteczka.db przerzucić/przekleić z IB do OWB? Do obadania...
[#15] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Sir_Lucas, post #7

Jako ciekawostkę mogę dodać, że udało mi się zalogować do Gmaila za pomocą stareńkiego Sputnika (co prawda nic nie wyświetlił, ale zalogować się zalogował). Może by tak ciastka ze Sputnika podmienić? Do rozważenia.
[#16] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@R-Tea, post #1

Podobnoż na wersji OWB 1.23 (tej "wbudowanej" w system) Google Maps działają. Akurat nie mam jak sprawdzić, więc niech ktoś potwierdzi.
[#17] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #16

no mapą mozna przesuwac i zoomować, ale wyszukiwanie i trasy nie dzialają
[#18] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@michal_zukowski, post #17

Jak nie działają jak działają?

[#19] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #18

Może nie działają na tym OWB co jest w 3.10.
[#20] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #18

To jest na 1.23 ?
[#21] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@R-Tea, post #20

Faktycznie na 1.23 działa, a na 1.24 nie. Ciekawe ...
[#22] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@AS, post #21

Chyba dlatego, że 1.23 (mimo że używa nieco starszego engine) ma nowszego SSLa.
[#23] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #22

Z cyklu "Dobre wieści z MorphZone": Dowiedzieliśmy się właśnie, że nowa wersja OWB w MorphOSie 3.10 nie będzie oparta na nowszej wersji silnika niż obecna. Owszem, będzie miała nowszego SSLa, poprawki bugów z "uciekającą pamięcią" i z ciastkami w usługach Google, ale na tym prawdopodobnie lista się zamknie. buuu!
[#24] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #23

Better then nothing...
[#25] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Zbysiuk, post #24

Z punktu widzenia zwykłego szarego użytkownika wygląda to trochę tak:



To jakie mamy alternatywy? Powrót Sputnika? Natywny NetSurf?
[#26] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #25

Alternatywą jest ogarnięcie w końcu, że amigowe systemy NG nigdy nie będą miały aktualnej przeglądarki, bo to jest pogoń za czymś, co i tak ucieka szybciej. Więc ktoś, kto użwa przeglądarki do czegoś więcej, niż przeglądania PPA, i tak ma z boku peceta z Windows, czy Linuksem. W związku z tym tracenie energii przez team na OWB jest – moim zdaniem – niecelowe.
[#27] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Krashan, post #26

Z takim podejściem to "tracenie energii" na cokolwiek w ogóle może się okazać bezcelowe.
[#28] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@Krashan, post #26

Alternatywą jest zamknięcie oczu, przygarnięcie nowego jądra, architektury, to tak z grubej rury napisałem ja Jarząbek.
[#29] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@KM, post #28

Krótko mówiąc - sugerujesz "metodę Krashana", czyli Linux + klasyk? Dziękuję, postoję.
[#30] Re: Google maps - kolejna bastion runął...

@recedent, post #27

Zgrabnie to sobie retorycznie uogólniłeś, wypaczając sens mojej wypowiedzi. Przeglądarka na MorphOS-a będzie po prostu zawsze z tyłu, ale to wynika ze specyfiki tego, czym ona jest i z faktu, że standardy WWW nieustannie się rozwijają. Jest wiele innych aplikacji, gdzie ciśnienie postępu technologicznego nie jest tak duże i tam brak regularnej aktualizacji nie jest tak bolesny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem