kategoria: MorphOS 3.x
[#1] TurboCalc 5 formatowanie komórki
Ktoś wie jak pozbyć się automatycznego formatowania z komórki?
Przypadkowo wkopiowałem, zapisałem i teraz nie wiem jak się tego pozbyć.
Formatuje mi wpis 1/20 do daty Jan/20.
[#2] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

Prawy przycisk na komórkę . REMOVE FORMAT
[#3] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

U mnie nie da się prawym usunąć formatu (z tym że to nie ma MOS). Możesz wejść z powrotem do menu format i ustawić NUMERYCZNE/STANDARD.
[#4] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Norbert, post #2

Ok. Zrobiłem Remove Format.
Następnie wpisałem 1/20, a on dalej uparcie "Jan 20"
Ustawiłem więc Standard, ale dalej to samo.
[wyróżniony] [#5] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #4

Nie wiem co chcesz uzyskac, ale wpisanie "1/20 u mnie zawsze pomaga.
[#6] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@KaczusNG, post #5

Chcę uzyskać aby w komórce pozostało wyświetlone dokładnie to co wpiszę.
Dzięki
[#7] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #6

To wpisz moze apostrof tak jak to jest w OpOf.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 21:10:40 przez Tomski
[#8] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #6

A to takie proste

"11/11 pokaże 11/11
[#9] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Norbert, post #8

@ Tomski, Norbert

Spoko chłopaki. Kaczuś już przecież mi wyjaśnił i załapałem od razu. Także dzięki
[#10] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

Wracam do TC, ale z innym już pytaniem:
Czy w TC5 da się z wpisu w komórce zrobić aktywnego linka? Nie musi być to link internetowy, ale np. do grafiki na lokalnym dysku.
[#11] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #10

Nikt nic ... ?
[#12] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #11

Odgrzewam, bo może jednak ktoś coś poradzi...
[#13] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #12

Zrobiłem wywiad... pomysł da się wykombinować poprzez makro i obiekt.
Z grubsza wyglądałoby to tak:
- wpisujesz w komórki adresy grafik (ścieżki do plików lub urle)
- tworzysz makro i podpinasz je pod obiekt
- makro działa tak że: wybierasz (podświetlasz wybrany link) dany element, klikasz w obiekt z podpiętym makrem a to odpala co tam chcesz
- można także odpowiednie makra podpiąć pod menu...

Takie naprowadzenie wystarczy?
[#14] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #13

Komenda w makra, która to wykona
EXECUTE(File;Parameter;[Window])
[#15] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #13

@ radekcz
- makro działa tak że: wybierasz (podświetlasz wybrany link) dany element

Czy masz na myśli zaznaczenie komórki z wpisaną ścieżką obrazka?

@ Norbert
EXECUTE(File;Parameter;[Window])

Czyli np.: EXECUTE(Multiview;HD1:pix/Dragon1.iff;[Window])
?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 23:20:22 przez R-Tea
[wyróżniony] [#16] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #15

EXECUTE odpala skrypty - lepiej użyć RUN.
Tu masz mój przykład - https://drive.google.com/file/d/1pxcQnGQtThDuma2GUvXljVj2YNNhEg7Y

Możesz po zaznaczeniu odpowiedniej komórki kliknąć przycisk "View" lub nacisnąć klawisz F3 (rozpoznaje linki i jak jest link to odpala IBrowse). Pod F1 masz MultiView a pod F2 IBrowse.

Oczywiście musisz dostosować ścieżki w poleceniach RUN. W komórce A1 jest ścieżka do katalogu z plikami dla MultiView. Poniżej nazwy plików z tego katalogu.
[wyróżniony] [#17] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #15

Możesz się także wspomóc czymś takim pomysł
=KEY("F4";"FILEREQUEST("Work:";"Please choose filename!";CURRENTRANGE())")

Dorzuć to do makra AUTOMATIC (uważaj na przenumerowane odniesienia do kom.; chyba lepiej te makra w oddzielnych kolumnach pisać...) i będziesz mógł wpisywać do wybranych komórek ścieżki do plików z wybieraczki. Makro AUTOMATIC odpala się zawsze po uruchomieniu arkusza. Możesz powtórnie dowolne makro odpalić przez RAMIGA+M.

Makra ustawiasz definiując etykietę (w przykładzie na czerwono) przez funkcję z menu - Makro/Defina name... (Type ustawiasz na Macro).
[#18] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

Podłącze się pod temat TurboCalca na Mos. Czy działa 2am bez błędów ?
Przy odpalaniu wyskakjje mi błąd makra w komórce a1 gdy kliknę poniechaj, program się odpala ale nie mam menu górnego a pod kontekstowym wyskakuje pusty kwadrat.
[#19] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Sventevith, post #18

Ja na WinUAE...
Nawiązując do TC5 to GUI ma pewne mankamenty - lepiej się w tej kwestii sprawuje FinalCalc ale z tego co pamiętam to ma ubogą funkcjonalność w stosunku do TC5.
TC5 najlepiej działa i wygląda na hiresie 16 kol, czcionka topaz i pointer na lowres. Jak pointer jest hires to cuda się na ekranie dzieją - TC5 ma swoje pointery w lores i jak się z systemowej strzałki na rączkę przełącza albo na coś innego to przełącza się także rozdzielczość pointera i pojawiają się dziwne artefakty - przynajmniej na winuae (nie ma tego zjawiska na karcie graficznej).

Trochę zboczyłem z kursu... TC5 po starcie odpala kilka arkuszy ze skryptami, które konfigurują menu i wiele innych rzeczy. Sprawdź czy zawartość katalogów TCLibs i AutoOpen czasem się nie zmieniła. Zmień - jeśli możesz - czcionki na topaza.
[#20] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #15

Możesz także podpiąć sobie do toolbara funkcję - preparujesz w odpowiednim katalogu ikonkę, ustawiasz tooltypy jak na obrazku a na koniec dodajesz przycisk



Chyba wyczerpałem temat
[#21] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #16

@ radekcz
Super. Działa. Zmieniłem tylko ścieżkę w komórce A1 i makro działa. W ogóle nie mam większego doświadczenia w arkuszach kalkulacyjnych - nawet w popularnym Excelu, czy OpenOffice, nie wspominając już o TurboCalcu, i nie wiem jak to działa, ale działa szeroki uśmiech
A jak zrobiłeś ten przycisk View? Czy to jest jakiś obiekt? I co się pod (w) nim kryje?

@ sventewith
U mnie pod MorphOS TC 5.02E działa bardzo dobrze. Jedyna drobnostka jaką zauważyłem, to że w requesterze potwierdzającym wyjście z programu jest jakieś drobne przekłamanie grafiki.


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 18:04:15 przez R-Tea
[#22] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #20

Próbuję zrobić takie makro z Multiview samodzielnie na czystym formularzu TC, ale po wypełnieniu jednej komurki G3 ścieżką do katalogu z obrazkami, drugiej nazwą pliku obrazka, i wpisaniu w wybranej komórce odpowiedniej formuły
=RUN("Sys:Utilities/Multiview";TEXT(G3)+TEXT(CURRENTRANGE()))

i kliknięciu przycisku "m>" nic nie daje. Okienko Start macro jest puste.
[#23] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #22

Jakie makro masz podlozone pod przyciskiem?
Czy numer komórki wskazuje początek makra?

Najlepiej wstaw gdzieś ten arkusz . Sprawdzę.
[wyróżniony] [#24] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #22

[#25] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #24

Dzięki OK
Zastosowałem opcję z ikonką na toolbarze. Bardziej przypadła mi do gustu.
[#26] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #24

Jeśli mam dwa arkusze w jednym pliku, to jak się odwołać do komórki z drugiego arkusza?
[wyróżniony] [#27] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #26

A12 - komórka aktualnego arkusza
Drugiarkusz@A12 - komórka arkusza Drugiarkusz
[#28] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Norbert, post #27

Dzięki! szeroki uśmiech
Przy okazji, czy umiecie zreprodukować taki błąd: od kiedy włączyłem drugi arkusz w dokumencie, to po kliknięciu "Save" TC zapisuje mi plik do swojego katalogu domowego, i tylko tam. Chyba że wybiorę "Save as...". Irytujące to jest. Czy to tylko u mnie tak? Wersja 5.02.
[#29] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #28

Tak jest chyba pod MorphOS... pod klasykiem jest OK.
Sprawdzałem jak TC5 (najnowsza wersja) działa pod MorphOS... tragedia jakaś. Jak są zainstalowane locale to nie chce się odpalać - trzeba usunąć katalog z localami bo nie może odnaleźć plików startowych. U mnie brakowało menu jak były obecne locale.
Jednak najlepiej stare programy śmigają pod (FS/Win/E)-UAE i oczywiście na real hardware
[#30] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #29

Czy przy starcie miałeś błąd makra na komórce A1. Ja tak mam i nie mam menu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem