kategoria: MorphOS 3.x
[#31] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Sventevith, post #30

Tak właśnie miałem - zmień nazwę katalogu locale na locale.off (oczywiście katalogu locale w katalogu programu TC5). To pomogło. Nie jestem pewien czy nie grzebałem w tooltypach... ale chyba te locale coś knociły. TC5 chyba był zlokalizowany trochę nie po systemowemu. Wydaje mi się, że część tłumaczeń jest w skryptach startowych, które budują menu.
[#32] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #31

Spoko. Ja generalnie mam duże pronlemy przy instalsci klasycznego softu installetem.
Właściwe każdy skrypt instalacyjny się wywala.
[#33] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@Sventevith, post #32

Wyłącz oryginalny installer z MorphOS'a i wrzuć ten od Commodore.
[#34] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #33

Odpalałem na Mosowym jaki i orginalnym.
Jak będe miał chwilę wczytam się w skrypt i zobacze w którym miejscu się wywala.
[#35] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@radekcz, post #29

@ radekcz
Tak jest chyba pod MorphOS... pod klasykiem jest OK.
Sprawdzałem jak TC5 (najnowsza wersja) działa pod MorphOS... tragedia jakaś.


No, niestety nie mamy tu alternatywy dla TurboCalc. Tę niedogodność z savem do progdir: jakoś przeboleję. Poza tym, jak dla mnie jest ok. Ja Locali, na szczęście, nie potrzebuję.
[#36] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

Czy u was też TC nie zapisuje Zoom-u dokumentu, czy to tylko u mnie tak na MorphOS jest?
[#37] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@R-Tea, post #1

Tak mnie 'naszło' żeby spróbować podłubać sobie w TurboCalc i mam pytanie. Da się ogarnąć jakoś, żeby wynik był sensowny?
Chodzi mi konkretnie o mnożenie komórek z kolumn 'minuty' i 'stawka/min'. 'minuty' mają numeric format '[m]' natomiast 'stawka/min' ma format 'Standard'. Jednak TC traktuje komórkę w kolumnie 'stawka/min' jako [m] i robi z tego 60*0.3 zamiast po prostu 0.3. Ktoś wie jak to ogarnąć?

Poniżej screenshoot.











Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 02:08:08 przez ede
[#38] Re: TurboCalc 5 formatowanie komórki

@ede, post #37

No dobra rozkminiłem ale dziwnie. =(H4*G4)/60
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem