[#31] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #30

A nie da się arexxem zrobić to co ja robię teraz ręcznie... Wciskam rAmiga H. Pojawia się okno exchanege. W nim zaznacza HID Control i wciskam guzik Pokaż GUI.
[#32] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #31

Ale już to miałeś podane.
RXCmd HIDCTRL.1 SHOW

Teraz pakujesz to do pliku tekstowego i odpalasz skrypt z ikony przez ICONX
Możesz tę linijkę dodać do skrótu klawiszowego lub do górnego menu w Ambiencie.
Wybór należy do Ciebie.
Pamiętaj ze kolejne urządzenia pod HID.CLASS będą tworzyć nowe porty arexxa, wiec bez zmiany HIDCTRL będziesz zgadywał, które GUI jest dla twojej klawiatury. Podobnie będzie w Exchange.
Najlepiej dla podswietlaniej klawiatury zmienić nazwę portu arexxa (np. HIDKLAWIATURA) wtedy komenda wyglądałaby tak
RXCmd HIDKLAWIATURA.1 SHOW
[#33] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #30

Nie rozumiemy się. W oknie exchange jest tylko jedna pozycja o nazwie "HID Control". Chodzi by ją zaznaczyć i wcisnąć "Pokaż GUI". No ale skoro się nie da... to trudno. A portu arexxa nie będę sprawdzał nazwy za każdym razen, bo się więcej napracuję niż wywołanie okna HID przez rAmiga H. Gdzie niby mam zmienić tę nazwę portu arexxa dla klawki?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 22:30:18 przez lubmil
[#34] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #33

Ok, działa z ikony przez IconX. Tylko musiałem sprawdać że w nazwie portu arexxa jest .2 bo z .1 nie chciało. Pozostaje mi więc tylko zmienić tę nazwę portu na inną ustaloną i będzie koniec tematu. Tylko nie wiem gdzie to.Ale dzięki.
Edit: Ok, już znalazłem, zmieniłem na HIDD i w skrypcie na HIDD.1 i temat zakończony. Dziękuję ślicznie.
A może by się jeszcze dało w tym samym skrypcie dać aby wybrało gadżet scroll lock...
Ni ale to już chyba trzeba przez arexxa. Byłaby pełna automatyzacja.



Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 23:34:15 przez lubmil
[#35] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #34

I już nie działa. Pewnie się skończy tak jak zapalanie przez f12 wcześniej, że przez chwilę działało, a potem już nie chciało. Tu kilka razy zadziałało, a teraz już w małym oknie cli info w rodzaju "coldn't find port HIDD". Sprawdziłem przez PortList w konsoli i jest taki port
HIDD.1 27 0x1770A918 hid.class Control GUI
Jakieś rady? co zepsuło się... Może problemem jest to że wchodząc w ustawiania klawki okno hidclass 4.5 pojawia się dwukrotnie i w tym na wierzu widzę port HIDCTRL, a w tym dolnym HIDD. Czemu ono się podwójnie pojawia?
[#36] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #35

Nazwę portu można zmienić dla wszystkich urządzeń HID, jak i dla konkretnej klawiatury.
Czy na pewno zmieniłeś ją dla swojej klawiatury?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 06:54:38 przez Norbert
[#37] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #36

Możliwe że nie. Dlatego pytałem gdzie to zrobić...
Wszedłem w Ustawienia /USB / devices / keyboard i tu wcisnąłem Settings. I tutaj w pole Rexx port wpisałem HIDD (było tutaj HIDCTRL). No i jak pisałem w PortList widać to HIDD.1
[#38] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #37

I jest po sprawie. W skrypcie miałem RXCmd HIDD SHOW
Zrobiłem RXCmd HIDD.1 SHOW i już działa - tym razem sprawdziłem kilkanaście razy. Dzxiwne, że na początku to zadziałało kilka razy bez tej .1
Dziękuję wszystkim za współpracę i chyba kończymy temat
Chociaż mam taki pomysł jeszcze aby wsadzić ten skrypt do u-s i dodać tam komendę arexxa wciskającą gadżet scroll lock i potem zamykającą to okienko. Wowczas przy starcie mosa klawka by się zapalała automatycznie.
[#39] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Korni, post #28

Skąd wiadomo że nie ma innych komend?
Nie ma możliwości sterowania Poseidonem z poziomu arexxa?
[#40] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #39

Z dokumentacji Poseidona (jest w locale).
[#41] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Korni, post #40

A jednak lipa jest. ;/ Wiem, że co 5' zmieniam zdanie... bo ale co zrobić. Skrypt z tą .1 działa tylko wtedy gdy już wcześniej okienko HID Control było wywołane. Zaraz po starcie mosa nie działa i nawet w exchange nie ma taska HID Control. I z tym jest największy problem, bo pozostaje tylko wyjąć kabel usb z gniazda lub w ustawieniach usb zrobić powercycle, bo opcja "show now" tylko czasami działa. W eoknie xchange są które programy/taski? Rezydentne? No cóż, nie powiodło się. Może jeszcze ktoś rzuci jakiś pomysł... Z tego co napisałem wynika, że nie da się na razie zrobić by po starcie systemu klawka się zapalała automagicznie.
Nie miał lubmil kłopotu kupił se podświetlaną klawiaturę.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 22:08:14 przez lubmil
[#42] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #41

To zadziała dopiero jak Poseidon wykryje klawiaturę.
Wcześniej dany port arexxa nie jest tworzony i skrypt nie zadziała poprawnie.
Do tego służy komenda WaitForPort
[#43] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #42

No jest jakaś rada. Sprawdziłem waitforport hidd i waitforport hidd.1 i lipa. ani skrypt nie działa, ani w oknie exchange nie ma "hid control". Jak w konsoli to wykonam to przechodzi, błędu nie zgłasza. Może jeszcze jakaś rada (?). Bo już mi ręce opadły (z szelestem).





Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 00:30:12 przez lubmil
[#44] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #43

Powiem tak. To WaitForPort działa tak sobie. A właściwie wcale nie działa. Jak to wykonam w konsoli i potem zrobię PortList to nie ma na liscie nic z HID czyli ani HIDD ani HIDD.1
[#45] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #44

Mam kolejny pomysł, ale tu potrzebna znajomość arexxa. Aktualnie okienko HID Control wywołuję tak, że najpierw wchodzę bezpośrednio w prefsy usb wykonując skrypt z linią
mossys:Prefs/Preferences mossys:prefs/mprefs/usb.mprefs
Tutaj zaznaczam devices/ keyboard i wciskam Powercycle. Mógłby to za mnie robić skrypt arexxa. Inny pomysł to wysłać jakiś sygnał do usb i zrobić reset klawiatury - by efekt był taki jak po wyjęciu wtyczki z gniazda i wsadzeniu jej z powrotem. Tylu tu programistów, może ktoś by coś takiego napisał...Aha, zmieniłem nazwę portu arexxa z HIDD na KLAWA. JesZcze bym mógł podsumowanie napisać dlaczego za każdym razem była porażka, ale mi się nie chce.
[#46] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #45

Sprawdź komendę psdrestart z http://aminet.net/driver/other/PoseidonMain.lha.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:29:43 przez Korni
[#47] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Korni, post #46

No dzięki za zrobienie czegoś. Ale nie umiem sobie z tym poradzić. ;/ Wykonałem Install_English i tu się nic nie zdarzyło. Co dalej?
[#48] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #47

Trzeba było tylko wykonać skopiowanie psdrestart do c. Komenda restartuje stos usb. Teraz zrób uninstall.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 00:06:36 przez Korni
[#49] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Korni, post #48

To dziwne że ja od razu tego pliku nie widziałem w środku. Przecież wyraźnie napisałeś jaki plik. Zaznaczałem w listerze przez Select i pewnie coś źle wpisałem. Już przetestowane bezpośrednio po reboocie, bo mi akurat owb zwisł. Nie jest to co prawda automato, no ale pokazuje okienko HID Control, i o to mi chodziło. Miałem już nawet pomyś dwa życia jednocześnie :Dsł by na kablu klawki wmontować sobie pstryczek/wyłącznik. Miałem też inny pomysł - wywalić tę klawkę przez balkon z 10. piętra. Spadając komuś na głowę mogłaby zabić. Wówczas ja do więzienia, a ofiara do grobu. Można więc zaryzykować twierdzenie, że uratowałeś dwa życia jednocześnie. Wielkie dzięki. I to coś leżało na aminecie. No ale to trzeba było wiedzieć że to właśnie to jest potrzebne.
[#50] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #49

To dobrze, że działa. Co do pomysłu życia to są huby USB z pstryczkami.
[#51] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #49

Trochę przesada żeby resetowac caly stos USB żeby pokazało się okno HID CONTROL.
Mozna być trochę mniej drastycznym poprzez wyłączenie i włączenie właściwego pciusb.device za pomocą komendy
AddUSBhardware pciusb.device 0 remove
AddUSBhardware pciusb.device 0

Bez resetowania Poseidona polecam arexxa
Waitforport KLAWA.1
rxcmd KLAWA.1 SHOW


Podane skryptu można odpalać z ikony poprzez iconx , albo/i wstawić do WBstartup, albo podstawic pod dowolny klawisz.



Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 01:15:29 przez Norbert
[#52] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #51

Toć właśnie o tym wyżej była mowa, że to Waitforport nie działa. Pisałem, że jak zaraz po stasrcie wykonam to w konsoli i zaraz potem PortList, to KLAWA.1 nie ma. A to co wyzej podałeś mam pod ikonką na blacie i nie działa. Ale jeszcze mały drobiazg już nie dotyczy klawki. Ten reset stosu co mi teraz działa to mam wyjęty na blat psdreset i ma ikonkę taką nakrętkę domyślną. Chciałem mieć jakąś ładną ikonę i dołożyłem plik psdreset.info. Na blat ją i wtedy po 2kliku w nią wisza się - mysz staje w miejscu. Sprawdzę jeszcze to co wcześniej podałeś.
Edit: działa. Zobaczymy jak będzie zaraz po starcie systemu...
To co podałes jako ostatnie mam pod ikoną na blacie i pokazuje mi okienko HID gdy już ono wcześniej było pokazywane - może mi więcx służyć do zgaszenia klawki.



Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 02:15:44 przez lubmil
[#53] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #52

A jakie porty arexx HID są uruchomione zaraz po włączeniu komputera?
Trochę to dziwne ze poseidon klawiaturę widzi (bo na niej piszesz) a nie otworzył właściwego portu arexx.

Takich jak u ciebie objawów nie mam.
Wszystko działa poprawnie, łącznie z mapowaniem klawisza i który włącza i wyłącza podświetlenie. ( u mnie -capslock)
[#54] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #53

Zachęciłeś mnie tym, że ty masz scroll lock podłożone pod caps lock. Spróbowałem u siebie. Tym razem nie działa tak jak dla f12, ale lewy ctrl zapala i gasi klawkę. Coś jest w tym mapowaniu skopane.
[#55] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@lubmil, post #54

Jak masz zdefiniowany w Poseidonie lewy ctrl ?
[#56] Re: Klawiatura gemingowa w PowerMacu z MorphOS-em

@Norbert, post #55

Nie mam zdefiniowany. Już to opisywałem, ale spróbuję jeszcze raz. Czy to caps lock czy wcześniej f12. Jak się wszystko zdefiniuje i zapisze, to potem po ponownym wejściu w te ustawienia podśwuetlony w okienku jest lewy control, który jest na początku listy, a nie to co definiowałem. Teraz używam tego drugiego skryptu co podawaliscie (redet klawiatury). Wsadziłem go do u-s i na starcie po ataku kilku okien pop pojawia mi się okienko hid control. Tu jednak muszę ręcznie wciskać scroll lock i potem hide. Trochę brakuje by się to automatycznie robiło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem