kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MorphOS Team jest super!
Witam.
Jak mi padł Pegasos (pisałem o tym na forum), to po jakimś czasie udało mi się kupić drugiego Pega od Polaka pracującego w Norwegii (Pozdrowienia Grzegorz), który z kolei kupił go od Norwega. Teraz chciałem zarejestrować MorphOSa i dostałem informację z Morphos Teamu, że klucz już został wcześniej wygenerowany dla tego, konkretnego sprzętu, po czym przesłano mi klucz za darmo.
Aż się chce żyć, mając do czynienia z takimi ludźmi!
Jak to mówią "Mała rzecz" a bardzo ogromnie cieszy.
P.S.
Aczkolwiek wcale nie taka mała rzecz!!!
[#2] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #1

No skoro ktoś już raz zapłacił to po co miałbyś płacić. Dlatego też jest dowiązanie licencji do sprzętu.
[#3] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #1

"za darmo", czyli za cenę Pega? ok, racja To takie za darmo typu "kup lodówkę, a dostaniesz 10 butelek wody gratis".
[#4] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #3

Jesteś pewien, że MorphOS Team ma działkę od każdego zakupionego Pega?
Też mam dosyć zgryźliwe poczucie humoru, ale przy Tobie jestem zwykłym szaraczkiem.
[#5] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #4

MOS Team ma ze sprzedaży używanego Pegasosa taką samą działkę jaką ma Activision gdy jeden retro-fan sprzeda cartridge z "River Raid" dla Atari 2600 innemu retro-fanowi. szeroki uśmiech
[#6] Re: MorphOS Team jest super!

@MDW, post #5

Dzięki MDW! Może wreszcie zmniejszy się liczba średniomądrych komentarzy.
[#7] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #3

Może byś coś o Microsoft zapodał ile to dostaje dodatkowo od każdego peceta.??
Bo mi się zdaje że nic...
[#8] Re: MorphOS Team jest super!

@WojtekX, post #7

zbanowac
[#9] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #3

Tańczący banan

"Ból ukoić możesz ty jeden
Wszyscy inni wpadli w biedę
Amigi dwie w jedną cały classic twój
Lepszy niż NG mój

ref. Twój ból dupy jest większy niż mój"

Tańczący banan

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 09:57:37 przez KM_Ender
[#10] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #1

Spoko- jakie uczciwe podejście OK
[#11] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #4

Jesteś pewien, że MorphOS Team ma działkę od każdego zakupionego Pega?


przeczytaj jeszcze raz, co napisałem, później to, co napisałeś w poście #1 i #4, później się zastanów, a później Ty i reszta komentarzy po Twoim następujących, a na mnie naskakujących z widłami, powinna grzecznie przeprosić, ale tego już nie wymagam.

hint: gdyby MOSTeam rozdawał klucze za darmo, to posiadanie jakiegokolwiek sprzętu nie byłoby wymagane (choć oczywiście taki klucz bez kompa to mógłbyś sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi).
[#12] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #11

To takie za darmo typu "kup lodówkę, a dostaniesz 10 butelek wody gratis".


To jest cytat z Twojego wpisu.
Sugerujesz więc, że MorphOS-Team zachowuje się jak dealer AGD-RTV, który sprzedając Ci lodówkę za 2 kafle dodaje na otarcie łez zgrzewkę "Piwniczanki" wartą 10 zyla.

Otóż nic takiego nie ma miejsca. Kolega Kitech kupił komputer od innego użytkownika (czyli nie od MorphOS Teamu - wskazówka: MorphOS Team na tej transakcji nie zarobił) i chciał kupić również system operacyjny (wskazówka: na tym MorphOS Team by "zarobił"). Okazało się, że na wspomniany komputer był już kiedyś wydany klucz rejestracyjny więc nie ma potrzeby kupowania go ponownie. Użytkownik otrzymał go za darmo (czyli - nie płacąc zań dostawcy systemu).

Nijak nie koresponduje to z Twoim "lodówkowym" porównaniem.
[#13] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #11

@snajper Czy możesz przestać brudzić każdy wątek z MorphOSem w tle swoimi wynurzeniami? Jak Twój komentarz pomógł w czymkolwiek dla autora wątku lub jest z nim związany po za bzdurnymi próbami poirytowania go? Tak to są pytania retoryczne i każdy zna odpowiedź więc dla przypomnienia - nie trzeba na nie odpowiadać.

@Kitech
Super, że masz sprzęcik, a tak z ciekawości czemu Peg, a nie coś szybszego np.: G5? Zakładam, że przez AOS4.x ale może się mylę?
[#14] Re: MorphOS Team jest super!

@RadziN, post #13

Kitech juz jednego G5 ma - patrz sygnatura.
[#15] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #12

Sugerujesz więc, że MorphOS-Team zachowuje się jak dealer AGD-RTV, który sprzedając Ci lodówkę za 2 kafle dodaje na otarcie łez zgrzewkę "Piwniczanki" wartą 10 zyla.


nie, nie sugeruję. Podałem analogię. Dla klienta nie ma znaczenia, do kogo idzie kasa. Klient zapłacił za produkt X (lodówkę/Pegasosa) i dostał produkt Y (wodę/MorphOS) "za darmo", i się cieszy. Kwestia, czy MOSTeam/producent wody cokolwiek z tego ma, jest nieistotna. Istotne jest, że tej wody ani MOS-a by bez lodówki/kompa nie dostał.
i żeby było jasne: nie mam na celu pokazanie przez to klientowi, że jest jeleniem. Komentarz miał wydźwięk humorystyczny - a że większość tutaj spina poślady kiedy tylko zobaczy mój nick, i spogląda przez pryzmat nienawiści... to w efekcie mamy np. takiego Krashana.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:28:37 przez snajper
[#16] Re: MorphOS Team jest super!

@snajper, post #15

... a że większość tutaj spina poślady kiedy tylko zobaczy mój nick, i spogląda przez pryzmat nienawiści... to w efekcie mamy np. takiego Krashana.


@Snajper Oj nie przesadzajmy, aż tak ważny nie jesteś, nie pochlebiaj sobie. Nienawiść to bardz silna emocja na jaką nikt by tu sobie nie pozwolił. Bo i po co? Ja bym określił to jako pewnego rodzaju obojętność, taką jak traktuj się komara. A to, że (tak jak ja) ludzie odnoszą sie do Cię jak do zbędnego dodatek do tego portalu można zobrazować, krótkim acz treściwym - "Jak Cię widzą tak Cię piszą" - 'zapracowałeś' sobie na takie traktowanie i nadal to robisz... ,a zadałeś sobie odrobine trudu by zapytać sam siebie czy ów żart/ty jest/są śmieszny/ne czy może tylko dla Ciebie? I tak od wątku do wątku idziesz jak to ciele i brudzisz je tymi mało śmiesznymi _heheszkami_. Wybacz lub nie ale w tematach związanych z Mosem mam małą ochotę czytać to co masz do przekazania, bo to ani zabawne, ani śmieszne i walorów edukacyjnych brak. Zapewne jesteś wartościową osobą (tak zakładam/zgaduje) tylko tu na portalu jakoś tego nigdy nie zauważyłem, więc masz co masz. Skoro zaprezentowałeś się środowisku jako przysłowiowy błazen od heheszków to musi w rzece wiele wody upłynąć by ktoś traktował Cię z należnym szacunkiem. I na koniec, najwiekszym hejteram Twojej osoby jesteś Ty sam.

@Rec
A masz racje ;) My bad, nie zwróciłem uwagi czyli odp. pewnie jest jasna.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 15:13:23 przez RadziN
[#17] Re: MorphOS Team jest super!

@RadziN, post #13

G5 już jest (podarowany przez Dobrą Duszę z niniejszego Portalu).
Tak, przez AOS4.
X5000, która obsługuje oba systemy (czerwony i niebieski), jak dla mnie jest 5 razy za droga.
[#18] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #17

Tak myslalem. Ja czekam na A1222 jeżeli kiedykolwiek będzie dla normalnych zjadaczy chleba. Natomiast X5000 jest surealistycznie droga i nie wiem czy jest jakis sensowny sposob pogodzenia grafiki na oba systemy tak by to fajnie chodzilo i wygladało.
[#19] Re: MorphOS Team jest super!

@RadziN, post #18

Nie ma nowszych GCC z supportem dla procka z Tabora, oznacza to że nowsze wersje webkita nie skompilują się na procek z Tabora nawet jesli będzie już AmigaOS4.x. Tabor to ślepa uliczka.
[#20] Re: MorphOS Team jest super!

@michal_zukowski, post #19

Ojej, nie ma gcc9+? Jaki pech :)
[#21] Re: MorphOS Team jest super!

@michal_zukowski, post #19

Chyba nie musi być ze wsparciem PPCSPE, bo w systemie będzie translator z FPU na SPE
[#22] Re: MorphOS Team jest super!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #21

Slowo klucz "bedzie".
A drugie slowo, kompilator.
[#23] Re: MorphOS Team jest super!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #21

Musi być, procesor nie jest znowu aż taki szybki a emulacja FPU pewnie będzie wolniejsza z 2 do 1.5 raza niż zwykłe FPU. Dzięki czemu skończy się na tym, że przeglądarka będzie działała jak na Sam460 czyli wujowo.
[#24] Re: MorphOS Team jest super!

@michal_zukowski, post #23

Musi być, procesor nie jest znowu aż taki szybki a emulacja FPU pewnie będzie wolniejsza z 2 do 1.5 raza niż zwykłe FPU. Dzięki czemu skończy się na tym, że przeglądarka będzie działała jak na Sam460 czyli wujowo.


Przeglądarka jest programem wielowątkowym, więc w sposób istotny wykorzystuje wielordzeniowość. SAM460, podobnie jak np. wszystkie maki pod MOSem jest maszyną jednordzeniową. Dlatego MDW narzekał niedawno że przeglądarka chodzi wolniej niż na komórkach, ale dzisiaj wszystkie telefony są wielordzeniowe.
[#25] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Chcesz powiedzieć, że komputery wielordzeniowe - takie jak Tabor, czy częśc maków pod MOSem będą radzić sobie o wiele lepiej z przeglądaniem internetu? Chyba nie za bardzo, przynajmniej dopóki system będzie działał w trybie obsługi jednego rdzenia.
[#26] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #25

Chcesz powiedzieć, że komputery wielordzeniowe - takie jak Tabor, czy częśc maków pod MOSem będą radzić sobie o wiele lepiej z przeglądaniem internetu? Chyba nie za bardzo, przynajmniej dopóki system będzie działał w trybie obsługi jednego rdzenia.


Chce powiedzieć że w MOSie dla Maców o ile wiem nikt nie planuje obsługi drugiego rdzenia, coś tam przebąkiwano w kontekście pecetów, o ile MOS na grzybie kiedykolwiek stanie się faktem. Czyli że MOSie wszystkie jabłka, nawet te z fizycznym drugim rdzeniem można traktować jako maszyny jednordzeniowe, w związku z czym nie będzie żadnej różnicy.

Natomiast z całą pewnością będzie różnica między dwurdzeniowym Taborem a SAM 460, w przypadku softu takiego jak przeglądarka internetowa uruchomionym na AOS 4.2. Myślę że więcej na ten temat dowiesz się za 11 dni na Amiwest, choć jeśli Solie będzie coś prezentował w praktyce, to raczej użyje X5000. Nie wiem na 100% czy Tabora ma, choć wiem że swego czasu chciał mieć.
[#27] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Ja raczej chciałem wtedy powiedzieć, że dopiero na słabszych maszynach (nie tylko AmigaOS4/MorphOS, może to być nawet stary PC/Mac z OSX/Windows/Linux) człowiek zdaje sobie sprawę z tego jak strasznie ciężkie są dzisiaj strony i technologie webowe. Jak poteżnych maszyn dzisiaj się używa skoro te strony jakoś tam działają. Żeby to stwierdzić to też trzeba mieć w miarę nowy silnik webowy. Na takim np. iBrowse tego nie odczujemy, bo strona się po prostu nie wyrenderuje i zobaczymy tylko trochę tekstu. Komputera tak strasznie nie "dojedzie" gra 3D jak frywolnie napisana strona www. szeroki uśmiech I to nawet nie zawsze jest wina developerów. Po prostu ten świat, te technologie tak wyglądają. Tym bardziej doceniam soft natywny, spójny z systemem operacyjnym. I to na każdej platformie. Nawet na takiej, którą gardzę (jest taka jedna, hehe).
[#28] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #26

Wielordzeniowość ma się pojawić w MorphOSie NG. Nikt nie powiedział, że wspomniany MorphOS NG nie będzie obsługiwał sprzętów pod PPC64. Ale może ktoś coś w tej kwestii zdradzi na AmiWest, już za 11 dni?
[#29] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #28

No właśnie...
Taki news by wywrócił do góry nogami Ami swiatek.
64bit i wielordzeniowość, no i obsługa ramu do 4 TB.
Tylko co to obsłuży? Parę maców i X1000/5000
Na dysku trzeba by mieć 3 systemy,,,,, żeby w razie co mieć zgodność.
Dla mnie w Ami świecie, bariera rdzeni to jakaś magiczna zapora.
Co jest dziwne bo 68k potrafił uruchamiać taski na PPC.
[#30] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Przeglądarka jest faktycznie programem wielowątkowych, co widać po liście procesów Odyssey i obecnie Wayfarera, ale samo engine jest jednowątkowe (w porównaniu do Chrome) więc wieloprocesorowość nie da praktycznie żadnego przyspieszenia (już większe da Altivec bo dekodowanie jpegów i filmów idzie przez niego)

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 19:59:13 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem