kategoria: MorphOS 3.x
[#31] Re: MorphOS Team jest super!

@michal_zukowski, post #30

Przeglądarka jest faktycznie programem wielowątkowych, co widać po liście procesów Odyssey i obecnie Wayfarera, ale samo engine jest jednowątkowe (w porównaniu do Chrome) więc wieloprocesorowość nie da praktycznie żadnego przyspieszenia (już większe da Altivec bo dekodowanie jpegów i filmów idzie przez niego)


Czy Twoja opinia okaże się mieć cokolwiek wspólnego z rzeczywistością pokaże przyszłość.
[#32] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #28

Wielordzeniowość ma się pojawić w MorphOSie NG. Nikt nie powiedział, że wspomniany MorphOS NG nie będzie obsługiwał sprzętów pod PPC64. Ale może ktoś coś w tej kwestii zdradzi na AmiWest, już za 11 dni?


Choć nie jestem wśród osób zainteresowanych to z przyjemnością obejrzę tę prezentację, zwłaszcza że od ostatniego i jedynego pokazu systemu na PC (Morphosa NG na PPC64 nie pokazano dotąd nigdzie) minął ponad rok i przez ten czas nie było ani żadnego raportu prac, ani żadnego filmu, zrzutu ekranowego, czy choćby jednego zdania od programisty na temat jakiegokolwiek postępu. Obyście się nie rozczarowali, zwłaszcza że nigdzie ani na stronie AmiWest, ani w informacji na AW, która mówi jedynie o Solie i Dickinsonie, nie widzę jakiegoś anonsu wystąpienia przedstawiającego raport na temat MOS NG.
[#33] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #31

To nie opinia, to fakt. Mam źródła Odyssey, wiem dokładnie jak jest zbudowane. Zrodla Odyssey na OS4 są dostępne na githubie, możesz je przejrzeć.
[#34] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #32

Bigfoot nie udostępnił do wewnętrznych betatestów MorphOSa NG i cały czas nad nim pracuje więc nawet nie wiem jaki jest stan. Pewnie na AW nic nie bedzie pokazane bo w sumie kto miałby to robić.
[#35] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #28

MorphOS na AmiWest? Wat? :)
[#36] Re: MorphOS Team jest super!

@michal_zukowski, post #30

Akurat rzookol nawet Wayfarer może część JavaScriptu na wątkach workerów uruchomić. Podobnie Chrome. Jedyna różnica, że w Chrome masz oddzielny proces z własnym VM na każdą zakładkę, a Wayfarer ma 1 VM. Dało by się to zrobić i u nas, ale jest to zupełnie bez sensu na 32 bit.
[#37] Re: MorphOS Team jest super!

@MUFA-amigaone-pl, post #32

Obyście się nie rozczarowali, zwłaszcza że nigdzie ani na stronie AmiWest, ani w informacji na AW, która mówi jedynie o Solie i Dickinsonie, nie widzę jakiegoś anonsu wystąpienia przedstawiającego raport na temat MOS NG.


Myślę, że mamy taką samą szansę dowiedzieć się czegoś odkrywczego o nowym MorphOSie co o nowym OS4, ale - jak sam napisałeś - czas pokaże.
[#38] Re: MorphOS Team jest super!

@recedent, post #37

Też uważam, że nie należy się na cokolwiek nastawiać (zwłaszcza, że nikt nic nie obiecuje) i trzeba się bawić tym co mamy (a mamy całkiem sporo). Chciałbym mieć tyle czasu żeby ogarnąć to co mam dzisiaj w domu i co od dawna działa. szeroki uśmiech Nawet gdyby dzisiaj cały MOS Team się rozleciał i nigdy nie wyszła już ani jedna wersja tego systemu to i tak nie wystarczyłoby mi życia żeby zrobić to co planuję i to co mnie interesuje na tej platformie, a co dzisiaj jest możliwe.

Możliwe, że to przez mój wiek ale przyznam się, że taka chora gonitwa za wyimaginowanymi celami coraz mniej mnie interesuje. Coś się pojawia to cieszę się jak dziecko. Ale gdy się nie pojawia to też się nie obrażam i nie rzucam wszystkiego. Bo i bez tego jest co robić i są to niezwykle interesujące rzeczy o których dawniej nawet nie mógłbym nawet pomarzyć.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 21:21:42 przez MDW
[#39] Re: MorphOS Team jest super!

@Kitech, post #1

Zgadzam się. MorphOS Team jest super. Robią dobrą robotę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem