[#1] MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi
Zmieniłem router z wifi i teraz nie mogę się z nim połączyć bezprzewodowo z mojego MAC mini.
Problem podejrzewam z szyfrowaniu, gdyż wszystko inne poza mini łączy się z tym nowym routerem.
Poprzednie wifi miało szyfrowanie (spisane z managera w MorphOS) [WPA2-PSK-CCMP][ESS]
Obecny ma [WPA-PSK-CCMP][WPA2-PSK-CCMP][ESS], czyli doszedł tu dodatkowo ten pierwszy człon.
Czy możliwe jest, że to problem MorphOS przez to szyfrowanie? Jeśli tak, to amba, bo w tym nowym routerze nie da się tego zmienić. Jest "default" i koniec.
A może problem jest po stronie wifi z MAC mini?
[#2] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #1

A macox na mini łączy się do tego routera ?
[#3] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@Norbert, post #2

Na mini mam tylko MorphOS.
[#4] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #3

A płytę instalacyjną OSX? Może wystarczy z niej wystartować i można będzie sprawdzić czy da się połączyć z Wifi?
[#5] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@karolb, post #4

Niestety, nie posiadam płyty z MacOS. Mini kupiłem beż dodatków. MacOS mnie nigdy nie interesował.
[#6] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #5

Testowałem czy karty są sprawne za pomocą live'a Ubuntu.
Ubuntu PPC

Mam konkretnie 5.04
[#7] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@Skotos, post #6

Odpaliłem jeszcze raz poprzedni router. Włączyłem WiFi. Połączył się z nim bez problemu, więc karta wifi w mini na pewno jest ok.
[#8] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #7

Jeśli nie zadziała z nowym routerem pod OSX, to wiesz że to wina karty a nie MorphOSa.

Anyway jeśli w routerze nie możesz zmienić ustawień, to pozostaje zew karta sieciowa pod LAN, sam używam takiej z mini i jest ok. Koszt około 50zł, recedent polecił :)

----edit



Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 17:20:40 przez karolb
[#9] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #1

A może nowy router nie ma WiFi 2,4 GHz tylko 5 GHz, a staruszek Mini nie obsługuje 5 GHz? Zapewne 2,4 GHz można dodatkowo włączyć w jego ustawieniach i wtedy z tym WiFi się połączysz starymi urządzeniami. Ja tak mam w moim TP-Link Archer C7.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 17:51:46 przez MDW
1
[#10] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@MDW, post #9

Ok. MDW był najbliżej. Chodziło o parametry, a nie o szyfrowanie. Router nadaje ogólnie tylko w 2GHz, ale miałem ustawione 2GHz-g/n
Gdy przestawiłem na 2GHz-b/g/n to zadziałało.
Przy okazji poeksperymentowałem, i okazało się, że gdy ustawię 2GHz-n-only, to mini tej SSID nawet nie widzi, nie wspominając już o samym połączeniu.
Także temat zamykam



Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 21:50:05 przez R-Tea
2
[#11] Re: MAC mini, MorphOS 3.18 problem z połączeniem WiFi

@R-Tea, post #10

Bo "N" nie jest obsługiwane przez wifi w macmini g4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem