[#31] Re: Nareszcie

@Goramo, post #29

oj chyba nie, amiga os i sprzęt amigi był znany bardzo dobrze a część aboxu i chyba cały qbox nie jest dostępny dla developerów (żeby głupich 3 funkcji nie dać w ostatnim libaboxstubs.a bo są niepubliczne - szkoda słów i jeszcze zachęcaś na morphos-news do wymiany na nowe bo w starym są błędy, w sumie to nie jest problem bo te 3 funkcje można dodać ar ale pokazuje obraz sytuacji, dodatkowo skoro stare libaboxstubs miało błędy to mos1.4.2 też je ma więc powinni udostępnić nową wersję 1.42 skompilowaną z nowym sdk)
[#32] Re: Nareszcie

@rzookol, post #31

Chłopie amiga ogólnie w świecie raczej marnie się kojaży

Mos natomiast wogóle się nie kojaży więc raczej bym się nie podniecał
kuleczką w kratkę
[#33] Re: Nareszcie

@Goramo, post #32

nie do końca chyba zrozumiałeś to co ja napisałem w odpowiedzi na Twój poprzedni post. Napisałeś że Mos sobie poradzi bez mosTeamu, a ja że nie za bardzo gdyż nie ma dostępu do pełnego api mosa bo czesc jest niepubliczna itp. nie można rozwijać systemu na własną rękę jak się nie ma dostępu do sprzętu itp itd. poprzez api. amigaos i sprzęt był znany w tym sensie, że api było znane i wiadomo było jak to rozszerzać. cuż nieraz pisze niejasno ;)

[#34] Re: Nareszcie

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Brawo za męska decyzjie . :) ;) Jaki widać reszta temu podchodzi do sprawy olewająco ( wydanie mosa ) . Widać ze naprawde miałeś dość betonu w team-ie Jak most składał by się z ludzi myślacych jak krashan . Mielibyśmy dzisiaj inną sytyłacjie :) :) :D
----------------------------------------------------------------------------------------
Pegasos II G3 User :)

Project Xenocide Member :D

www.projectxenocide.com

[#35] Re: Nareszcie

@Drako^lM, post #34

No to skoro tak sprawy stawiasz, to trzeba pochwalic decyzje kolegi Krashana. Jak most to beton, to trzeba dac sobie spokoj.

[#36] Re: Nareszcie

@Drako^lM, post #34

No chwila! Pare wierszy wyzej jest jak byk, ze update bedzie! Bez Krashana widocznie ale reszta cos rzezbi... Oby tylko puscili farbe!

[#37] Re: Nareszcie

@tomek, post #36

Farbe? Z nosa?
[#38] Re: Nareszcie

@marcik, post #37

Jasne ! :) najlepiej całą i niech wypuszczą źródełka ! :)
[#39] Re: Nareszcie

@tomek, post #36

Update dla kolesi z MOSTeamu, bo userow maja w glebokim powazaniu....

[#40] Re: Nareszcie

@Kaczus, post #39

O jak przykro a tak Pegasos sie ladnie zapowiadal na premierach

[#41] Re: Nareszcie

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Nareszcie. Od dzisiaj przestałem być elementem teamu.

Szczere uznanie za tą decyzję.
Reszta teamu pewnie tego nie zrozumie, ale to już nie jest istotne.

[#42] Re: Nareszcie

@Denver, post #40

Denever daj sobie na luz..........szkoda mosa ........ bardzo.ech teraz jeszcze Amiga Inc.ale coraz bardziej ..........
[#43] Re: Nareszcie

@Denver, post #40

wiesz jakby nie patrzec wszyscy jestesmy amigowcami a ty smiejesz sie i cieszysz z czego??
z nieszczescia amigowcow wlasnie.

Nie zycze prawdziwym amigowcom (os4 )zeby spotkala ich
podobna sytuacja jak ma miejsce z mosem.

Ja pega i tak nie sprzedam ten komp mi wystarczy
btw. i mam taki typowy feeling amigowy tj am(i)bient + opus5 jak za dawnych czasow ;)

[#44] Re: Nareszcie

@MinisterQ, post #41

Nie wiem jak reszta teamu, ale R.S. najwyrazniej nie pojmuje co i dlaczego sie dzieje... Kiedys Krash pisal o tym, ze talent odebral costam niektorym z mosteamu.... chyba R.S.-a tez mial na mysli....

[#45] Re: Nareszcie

@Kaczus, post #39

Czyli co nam pozostaje?
Linux? PegXMac? Nie po to kupowałem płytę za prawie 2k!!!!
Żeby tak Michał portował AROSa! Jakby dołożyć emulację 68k, co na PPC nie powinno być tak trudne byłaby to jakaś alternatywa no i jakaś nadzieja... Może jednak port powstanie niejako przy okazji wsparcia dla Ariane?
Wiem, że wielu nie chce się już przesiadać ale Ci co i tak nie sprzedadzą Pegasosa mieli by COŚ, co jest rozwijane?

[#46] Re: Nareszcie

@tomek, post #45

Pomysl sobie, ze ja dalem prawie 3k (za gorszy sprzet - bo mialem obiecane wymiany itd)...
Co do Arosa, to nie trzeba wcale dodawac emulacji, wystarczyloby sprytne uae, ale wlasnie - sprytne, tak by mozna bylo z sesji uae (i w druga strone) przekazywac dane miedzy portami.

[#47] Re: Nareszcie

@Kaczus, post #46

Tak widziałem takie bounty poświęcone UAE. Zastanawiam się nawet, czy go nie wesprzeć. Tylko to chyba jest ten cholerny PayPal. A może jakoś przez Michała by się dało? Albo przez punkt rejestracyjny PPA?

[#48] Re: Nareszcie

@tomek, post #47

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=15940&t=15940#reply_15940
sprawdz:) PayPal to nie problem
[#49] Re: Nareszcie

@Kaczus, post #46

Czegos nie rozumiem, czego brakuje wam w Mosie co ma Aros ?? chyba prosciej jest nawet rekami uzytkownikow pisac wlasny soft/dodatki do mosa ktory jest solidna podstawa ?? Jesli komus nie pasuje "uzywalnosc" ambienta to po pierwsze ambient sie rozwija po drugie powstaje nemesis, po trzecie portuje sie tez scalos. Inne kwestie tez podejrzewam mozna sensownie rozwiazac.
[#50] Re: Nareszcie

@nelson, post #49

Brakuje jednej ale cholernie istotnej rzeczy, WIZJI PRZYSZŁOŚCI. :(
Cała reszta w MOSie jest OK.

[#51] Re: Nareszcie

@tomek, post #50

Sama podstawa systemu sie nie rozwija (albo rozwija sie w piwnicach Mosteamu ;)) ale dodatkowy soft jak najbardziej, ktoremu spokojnie wystarcza to co juz jest. Wiec nie ma co przesadzac.
[#52] Re: Nareszcie

@Fazior, post #48

No to super. Tylko spojrzałem w cennik i mam wątpliwości co do prowizji czy przelewając do PayPal płacę 4% (SP) czy aż do 30% (inny serwis) :(

[#53] Re: Nareszcie

@nelson, post #49

Tego, ze mos przestal sie rozwijac... a jesli cos nie idzie do przodu to sie cofa...

[#54] Re: Nareszcie

@nelson, post #51

Niestety - przez fakt, iz mos przestal sie rozwijac to i soft okolomosowy przystopowal - przyklad - PageStream....

[#55] Re: Nareszcie

@nelson, post #49

Gdyby tylko jeszcze R.S. udostepnil pelna dokumentacje do QBoxa. Ale taka, zeby niezalezni ludzie mogli cos dla MOS'a dalej robic. Ale nie. To jest swieta tajemnica, bo przeciez ten motloch by calego MOS'a rozpieprzyl...

Niektore posuniecia MOS-Teamu sa naprawde wielce zastanawiajace.

Wiecz co ma AROS a czego nie ma MOS. AROS rozwija sie jako OpenSource, powoli (bo nikt nie poswieci na niego calego czasu jaki ma, zapominajac o rodzinie i pracy), ale rozwija sie bez przerwy. A MOS? Widzisz, urwaly sie pieniazki, rozwoj stanal. Czesc MOST'u mowi ze update bedzie i jest robiony, czesc ze nic nie bedzie, czesc wypuszcza tworzone przez siebie elementy systemu na swiat.

Co ma AROS? Otwartosc. Nic nie ukrywamy przed swiatem. Cale zrodla sa publicznie dostepne i kazdy moze z nich skorzystac. Nie panikujemy, zespol trzyma sie dobrze. Nie ma takich wewnetrznych wojen jak w MOS-Teamie. Aaaa. Nie ma licencji na ktora firmy trzecie maja lozyc pieniazki (AHT Europe przychodzi mi tutaj na mysl).

Aha... Port AROS'a na Pegasosa (niewazne czy I czy II) mnie chwilowo nie interesuje ;)

[#56] Re: Nareszcie

@tomek, post #52

Ja mam przelewy do PayPal'a za darmo :P

[#57] Re: Nareszcie

@nelson, post #51

MOS jest TYLKO na Pegasosa, czyli ok 1000 maszyn na świecie, wobec niejasnej sytuacji systemem ta liczba prawdopodobnie się nie zwiększy. Dodatkowy soft będzie się rozwijał w takiej sytuacji coraz mniej prężnie...
Nikt poza MOST nie może go portować na cokolwiek.
"Konkurent" ma otwarte źródła i potencjalnie nieograniczoną liczbę obsługiwanych TANICH płyt głównych. Ewentualny port na PPC prawdopodobnie ruszyłby nie tylko na Pegasosie ale i na A1 czy Macu...

[#58] Re: Nareszcie

@szuler, post #56

A masz konto w RP, i zgodziłbyś się pośredniczyć?

[#59] Re: Nareszcie

@Kaczus, post #46

I mielibyśmy nawet prymitywny rodzaj ochrony pamięci. Sięrmiężny, ale skuteczny :)
[#60] Re: Nareszcie

@szuler, post #55

Aha... Port AROS'a na Pegasosa (niewazne czy I czy II) mnie chwilowo nie interesuje
A jest coś co by Cię przekonało ;)?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem