[#1] NetSurf i YouTube
Prezentacja obsługi YT przez NetSUrf:

link
[#2] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #1

No nieźle. Teraz "tylko" kodeki do mp4/DIvX dla 68k (bo PPC już ma) ;)
[#3] Re: NetSurf i YouTube

@pisklak, post #2

68k? Chyba w 160x100 ;) 060 ledwo poradziłoby sobie że strumieniem audio w stereo.
[#4] Re: NetSurf i YouTube

@pisklak, post #2

ffplay z ffmpeg chyba jest już w wersji 68k
[#5] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #3

No cóż... lepsze małe YT niż nic
[#6] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #1

Skąd masz AmikiT X ? To jest jakaś beta czy co ?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 22:24:34 przez HanSolo
[#7] Re: NetSurf i YouTube

@HanSolo, post #6

Tak, ale już w wersji Release Candidate.
[#8] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #1

Brawo!!!
[#9] Re: NetSurf i YouTube

@Mikrobi, post #8

Dzięki :)
[#10] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #3

Jakoś moja CDTV z 68000 bez problemu radzi sobie ze strumieniem audio w stereo. I to w jakości CD Audio. A filmy w CDXL.
[#11] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #1

Super!
[#12] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #10

Jakoś moja CDTV z 68000 bez problemu radzi sobie ze strumieniem audio w stereo.
Oczywiście przemądrzały kolego. Ale chodzi o jego zdekodowanie z MP3, OGG, AAC czy podobnego standardu, a nie o jego odtworzenie.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 16:03:06 przez Krashan
[#13] Re: NetSurf i YouTube

@Krashan, post #12

Prawdopodobnie, koledzy Minniat i sigma2pi bazują na tym samym leku, na pewną dość przykrą chorobę. Takie czary mary...
[#14] Re: NetSurf i YouTube

@Krashan, post #12

Nie karmić. Nie karmić. Ignorować.
[#15] Re: NetSurf i YouTube

@Krashan, post #12

Chciałem pokazać, że jak coś się zrobi zgodnie z filozofią platformy, to nawet na takim sprzęcie można uzyskać cuda.

Fajnie, że Artur takie coś robi, ale na Amidze to nie wymyślne standardy kompresji YouTube, tylko filmy w formacie CDXL lub Full Motion Video na CD32, a ścieżka dźwiękowa w CD Audio. Amiga pięknie takie coś odtworzy.

No ale każdy dzisiaj sobie myśli - nie obsłuży YT to pewnie do bani.

A przy okazji przypomnę, że wiele osób narzeka na taki format o nazwie ShockWave Flash, jako "wolną technologię" i woli HTML 5. Więc coś w tym jest.
[#16] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #15

Ale YT spokojnie można testować na NetSurfie pod WinUAE i kiedyś na klasyku z szybszym FPGA.
Artur robi kawał dobrej roboty. To wszystko działa. I właśnie o to chodzi.
[#17] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #16

Nie przeczę, że Artur robi świetną robotę.

Ja chciałbym mieć jakąś super szybką przeglądarkę plików HTML 4. Istnieje takowa na Amigę?
[#18] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #17

Nie. Dlatego Amiga68k potrzebuje szybkiego procesora. Już na 040 można działać na NetSurfie. Powoli, ale do przodu.
Niestety nie żyjemy w latach około 2005, gdy radę jeszcze dawał IBrowse i AWeb.

Około 10 lat śmignęło od tego czasu i albo NetSurf, albo nic.
[#19] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #1

Nie chce wejść na Amidze na YT na UAE wchodzi.

[#20] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #19

Nie chce wejść na Amidze na YT na UAE wchodzi.


Hehe, a jaki masz proc na Amidze?pomysł
[#21] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #20



Jak to jaki najszybszy:) m68k. 110 MIPS. Moja Amiga jest szybsza od twojego UAE. Na Javie coś chyba ten NetSurf przycina.

Po za tym Ibrowse jest dużo szybszy tylko tam wszystko wygląda w kratkę.

NetSurf spoko wygląda i wszystko ładuje.

Ps... Nie musisz przecierać monitora. 040/25 to wiesz było fajne ale w 96.
[#22] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #21

Ja w Amidze mam dwa procesory, 040/40 i PPC 210 MHz.

Zrób filmik i wrzuć na YT jak działa ci NetSurf na Vampire.
[#23] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #22

Szkoda że nie ma netsurf na ppc. Na os 4.1 dziala nawet spoko, a co do youtube to chetnie bym zobaczyl tego vampira jak sobie radzi.
[#24] Re: NetSurf i YouTube

@mwb113, post #23

Nie radzi. H.264 (kodek preferowany przez YT) wymaga czegoś znacznie szybszego niż nawet 10 wampirów. 480p jest "oglądalne" dopiero na G4/1GHz... i to przez player a nie przeglądarkę zapchaną dodatkowo javascriptami. Nie mówiąc już o 720p czy 1080p, z którym 4-rdzeniowe G5 sobie radzi powiedziałbym - średnio.
[#25] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #24

Nie mówiąc już o 720p czy 1080p, z którym 4-rdzeniowe G5 sobie radzi powiedziałbym - średnio.


Znów mam filmik nagrywać, na jednordzeniowym G5?
[#26] Re: NetSurf i YouTube

@recedent, post #25

Tak nagraj prosimy prosimy 😁
[#27] Re: NetSurf i YouTube

@recedent, post #25

No nagraj jakieś 1080 z Youtuba. Na moim najszybszym G4 (1.5GHz) 720p/h.264 zarzyna przeglądarkę i cały system, i wyciąga może z 12fps. Wątpię, że jednordzeniowe G5 sobie poradzi z FullHD. Co innego mplayer - tu 720p lata spokojnie... nawet na 1.25GHz "da się" obejrzeć.


Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 08:29:12 przez _arti
[#28] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #22

Tylko nie zapomnij zostawić łapki w górę. Video.




A i tylko gdy Ja chce po-Amigować w zimie, to nie muszę przykręcać grzejników.
Po za tym jak by V2 kosztował tyle co BPPC w 96 jak był nowy to by miał pewnie cztery procesory.
[#29] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #27

No właśnie z tym "1080 z Youtuba" jest problem, bo - jak się okazuje - wyświetlarka (niezależnie od tego jako co spoofuję) daje mi aktualnie tylko dwie opcje: 720p albo 360p (ten pierwszy chodzi płynnie na pełnym ekranie przy zajętości procesora około 50%, na co mam "kwit" w postaci filmiku). Ma ktoś patent na to?
[#30] Re: NetSurf i YouTube

@recedent, post #29

Jaka wersja OWB? Z ciekawości odpaliłem YT na moim iBooku 1.2GHz i nawet 240p się tnie 360p nie da się wogóle oglądać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem