[#31] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #30

To nie kwestia OWB, tylko odpowiedniej jego konfiguracji. Ale to zasadniczo pasuje raczej do tego tematu...
[#32] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #28

Da się ustawić tryb ekranu BGRA ?
Wtedy kolory będą normalne.

Youtube, uruchom NS z parametrem -v i napisz co wyświetla gdy otwierasz yt.
[#33] Re: NetSurf i YouTube

@recedent, post #31

O, super. Poustawiałem wszystko wg. sugestii z tamtego wątku i teraz na G4/1.2GHz 360p jest OK i zabiera circa 75% czasu CPU - to, swoją drogą, wiele mówi na temat możliwości Vampire'a w kwestii oglądania video na stronach WWW - może za 2-3 lata, kiedy pojawi się coś na poziomie 10-12x 060 (w tej chwili jest zdaje się 1.5-2x) - wtedy najniższa dostępna jakość będzie osiągalna dla Amigi klasycznej.
[#34] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #33

Ale naprawdę po co karta Wampir w tym przypadku, skoro chyba hostowanie dużych objętościowo CDXL'ów przez FTP/HTTP chyba nie jest aż tak kosztowne w dzisiejszych czasach? Amiga takie coś mogłaby "strumieniować", czyli odczytywać do HDD/pamięci partiami. I, jakby co, to nie jest trollowanie...

Wówczas nawet A1200 z 68020, czy A4000 z 68030 z odrobiną FAST RAMu da radę bez problemu (co do CDTV to pewnie też, ale tu raczej z CD-ROMu). Nie trzeba byłoby kupować takich kart (a w zasadzie gdybać o przyszłości tych kart).

Kompresja YouTube'owska jest po to, by zaoszczędzić nieco miejsca na serwerach, bo tych filmów jest dość dużo. Po co na siłę mamy używać obcych Amidze rozwiązań, które wymagają nagrzanego pieca? Konwertujemy do rodzimego CDXL i jedziemy. Nawet MultiView z Amiga OS3.1 to dobrze odtwarza.

Ja w każdym razie myślę, że po uprzednim zapoznaniu się z formatami potrafiłbym napisać konwerter.

PS. A odnośnie PC, to trochę dziwię się, że to tyle od procesora zależy. Zawsze myślałem, że od takich rzeczy jest karta graficzna. Dziwię się dwukrotnie. Na moim PC 2.6GHz (dwurdzeniowy) wszystko czego używam działa dobrze. Zawsze myślałem, że w dzisiejszych czasach dzisiejszy sprzęt uciągnie już wszystko.

A tu coś wymyślają i sprzęt starzeje się tak prędko. Mam nadzieję _Arti, że Recedent ma rację i że te Maci uciągną filmy we wspomnianych rozdzielczościach.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:23:10 przez Hexmage960
[#35] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #34

Ale naprawdę po co karta Wampir


Ale o czym Ty w ogóle piszesz? Bo masz Blizza 040 czy 060 którego nabyłeś kiedy w latach 90-tych.


A ja nie mam i wydawać 3000 tysie na kartę do tego kolenie 1500 na mediator i radeona, mi się wcale nie widzi.

A za 125 Euro mam RTG/HDMI. Szybki procesor i jeszcze inne ficzery. I wspieram rozwój Amigi, kupując nowe karty. Od producentów.


uruchom NS z parametrem -v


Zaraz sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:38:31 przez TechNineWonder
[#36] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #34

Po to, że wątek jest o NetSurfie i YT na Amidze klasycznej
[#37] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #34

Ja w każdym razie myślę, że po uprzednim zapoznaniu się z formatami potrafiłbym napisać konwerter.


No coś ty? Nikt tego nie będzie używał. A jak na Ami np. z 020 zdekodujesz flim 480p o długości 5 min? To ci się będzie tygodniami dekodować na 020 i miejsca na twardym dysku zabraknie.


że te Maci uciągną filmy we wspomnianych rozdzielczościach.


Pod playerem na pewno. Na WWW domyślam się że trzeba zejść do 360p.
[#38] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #37

na yt kiedys szlo na g5 w 720p, ale nie wszystko, zalezy od kodeka i/lub bitrate
[#39] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #34

Po co na siłę mamy używać obcych Amidze rozwiązań,
które wymagają nagrzanego pieca


Żebyśmy nie musieli mieć 200GB kart CF celem obejrzenia paru filmów. 100 minutowy film zakodowany w MPEG to jakieś 1.3GB. To samo w CDXL, to strzelam, ze 30GB. W MP4/H.264 jakieś 500MB. Rachunek jest prosty.

trochę dziwię się, że to tyle od procesora zależy.
Zawsze myślałem, że od takich rzeczy jest karta graficzna


Karta graficzna wyświetla obraz, nic więcej. Coś przecież musi go najpierw zdekompresować.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 18:22:51 przez _arti
[#40] Re: NetSurf i YouTube

@agrajek, post #38

na yt kiedys szlo na g5 w 720p, ale nie wszystko, zalezy od kodeka i/lub bitrate


Rzucisz linkiem co "nie idzie"? Chętnie sprawdzę na G5.
[#41] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #32

Mega wtopa z tym YT, bo nie miałem ustawionej Daty i Czasu.

Muszę kupić moduł RTC do A604. Nie odpalałem z parametrem -n tylko ustawiłem czas i zaczęło wchodzić. Tylko mi się miejsca skończyło na CF bo mam 128 MB.

Zaraz ogarnę jakiś inny OS na HD to sprawdzę tylko muszę zainstalować, tak za parę dni powinno mi wszystko działać. To po testuje jeszcze.


A gdzie jest jakiś plik z preferencjami, co bym mógł go usunąć po zmianie rozdzielczości jak by mi NS nie działał.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:15:13 przez TechNineWonder
[#42] Re: NetSurf i YouTube

@Andrzej Drozd, post #37

Amiga była używana w studiach telewizyjnych, produkcji filmów. Potrafi digitalizować obraz telewizyjny za pomocą digitizera. Potrafi łączyć obraz telewizyjny i komputera za pomocą genlocka.

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych realiach jest inaczej. Telewizja cyfrowa, procesory o taktowaniu rzędu kilku gigaherców. Jednakże nie należy zapominać o tym, do czego używano Amigi i z czego słynęła.

Przecież Amiga pokazała Światu, że wystarczy procesor 68000 oraz chipset, by robić takie cuda, jakie się ludziom nie śniły. I właśnie dlatego Amiga z 1GHz trochę nie pasuje. Robi się wówczas z niej zwykły, "nudny" PC. Nawet główny inżynier pracujący nad Amigą tak to określił. Chyba on wie co nieco na ten temat.

Ja mam więcej radochy z obcowania z Amigą 1200 i naprawdę, gdyby z Amigi dało się rozmawiać przez Internet, byłbym wniebowzięty. I da się to zrealizować, ale należy nieco przyciąć standardy, które dostosowane są do szybkich komputerów.

Może kiedyś uda mi się zrealizować choć troszkę idei "Amigowego internetu", bo takie coś jest łatwiejsze do zrealizowania aniżeli adaptacja do najnowszych standardów, które ciągle się zmieniają.

Bo troszkę bawią mnie te wszystkie Facebookowe grupy amigowe, typu "Amiga Code" itp. Żeby w tym uczestniczyć, to i tak potrzebny jest PC. Gdyby to było na Amidze, byłoby zupełnie inaczej. Chociażby w formie tradycyjnej listy dyskusyjnej lub newsowej, które i tak w obsłudze są dalece wygodniejsze niż Facebook.

Ja pokazuję po prostu alternatywną drogę do niektórych obecnych rozwiązań. Amiga OS4 wymaga drogiego, rzadkiego sprzętu, w który nie opłaca się inwestować. Vampire może być ciekawy, ale też w obecnej rzeczywistości ilu Amigowców będzie go miało? 5%? MorphOS wydaje się być pozbawiony wad.

Ja zostaję z Klasyczną Amigą, bo tu się czuję najlepiej. I myślę, że zakoduję jeszcze coś ciekawego... OK

@Andrzej Drozd
Konwersja filmików byłaby robiona oczywiście na PC, a Amiga by to sobie pobierała z DVD/CF/Sieciówki. Żeby napisać taki konwerter, to oprócz znajomości formatów w praktyce wystarczy znajomość języka C i biblioteki standardowej.
[#43] Re: NetSurf i YouTube

@Hexmage960, post #42

Ja zostaję z Klasyczną Amigą


Konwersja filmików byłaby robiona oczywiście na PC


Taaak... Jest w tym coś ok, racja
[#44] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #41

Vampir na pewno jest spoko i moze startowac z 060, ale jak by pojawilo sie np.
Netsurf-PPC na klasyka to pewno vampir stal by sie komarem.
Ale pojechalem
[#45] Re: NetSurf i YouTube

@recedent, post #40

niestety sprzedalem swojego g5 :(
[#46] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #39

Widocznie na jego pececie karta graficzna nie tylko wyświetla obraz link
[#47] Re: NetSurf i YouTube

@mwb113, post #44

Nawet 604 w CSPPC to zaledwie 4-krotność 060 więc... też niewiele jak dla YT.
Jedyną szansę widzę w Sonnecie - być może udałoby się odtworzyć stream w 360p w zewnętrznym playerze. Czas pokašże.
[#48] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #47

czy amiga która obchodziła 30-lecie powinna tak naprawdę wyświetlać yt . moim skromnym zdaniem zwykłe strony mi wystarczą. Żeby działał java i SSL , co wy na to.
[#49] Re: NetSurf i YouTube

@mwb113, post #48

A co by było gdyby ktoś dwadzieścia lat temu zakodował YT w ASCI. Wtedy YT dziś był by czymś nieodzownym na Classicu. Zobacz tu ktoś na DCTelnet ogląda Star Wars.
[#50] Re: NetSurf i YouTube

@mwb113, post #48

Java nie jest już do niczego potrzebna, co innego Javascript ale tu też potrzeba mocy, której nawet Sonnet nie zapewni. Przegrywamy tu niestety na całej linii.
[#51] Re: NetSurf i YouTube

@_arti, post #50

No ja tam bym się cieszył nawet z YT 144p H.264 na klasyku. Zawsze to lepiej niż nic - obejrzeć od biedy się da. Wraz z szybszymi FPGA będzie i mocy przybywać. No i w teorii to można po prostu dodać oddzielny dekoder h.264... ale lepiej za dużo nie teoretyzować ;) Droga do sławnego HD jeszcze daleka
[#52] Re: NetSurf i YouTube

@pisklak, post #51

H.264 DECODER FPGA Core

H.264 ENCODER FPGA Core

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 23:00:42 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#53] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #49

Wchodzi na YT. NetSurf z parametrem -v wywala jakieś krzaki.

ScreenMode 800x600 16bit



Dlatego taki długi czas bo mi jeszcze walidacje wywaliło na dysku.
Jeśli komuś się NetSurf nie odpala tzn. staje na czarnym ekranie problem leży w RDB. Wgranie nowej tablicy partycji dysku niweluje takie zachowanie i przeglądarka startuje.

Pozatym OS 3.9 bez zainstalowanych BB to jakiś wybryk natury z BB jeszcze nie testowałem. Ogólnie to 3.9 mi namieszał na partycji z 3.1. Muszę popracować nad środowiskiem bo w tym tygodniu już z 10-razy instalowałem OS.


Jakby ktoś posiadał Walker Web Browser dodawanego do pakietu Surfer A1200 to by było fajnie jak by się podzielił.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 12:08:07 przez TechNineWonder
[#54] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #53

Wideo pobrane z youtube za pomocą NetSurfa.
Potem skonwertowane do mpeg1 na stronie http://video.online-convert.com/convert-to-mpeg-1 pod IBrowse i odpalone na Rivie na Amidze 500 z Vampire V500:
link

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 09:25:19 przez Artur Jarosik
[#55] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #54

Tobie to jakoś szybciej działa, ja sobie nie mogę ogarnąć na razie rozdzielczości.

W ogóle to jaki masz chip FPGA chodzi mi o końcowa literkę 8N czy 6N jesteś Team Apollo. Bo widzę że masz 500V2
[#56] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #55

8N, a jaka jest różnica?
Masz wgrany GOLD ?
[#57] Re: NetSurf i YouTube

@Artur Jarosik, post #56

Mam, nie teraz file system muszę wgrać na dysk, bo cały czas używałem FFS. Zaraz sobie wgram PFS3.


Tutaj pisało że 6N maiły mieć w przyszłości opcje turbo core i ludzie z preorderu mieli dostać 6N. Przynajmniej tutaj coś o tym pisał. Pisałem do niego wczoraj o tym i mi nie odpisał, czyli coś w tym musi być.
[#58] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #57

Może być szybciej u pana Artura - szybkość dużo zależy od odtwarzanego materiału video. Niektóre filmy będą chodziły szybciej (np. zazwyczaj kreskówki) a inne nieco wolniej ( szybko zmieniające się tło w filmach akcji). Przekonwertujcie sobie parę innych videk i potestujcie Panowie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 13:05:19 przez pisklak
[#59] Re: NetSurf i YouTube

@pisklak, post #58

To jak to się ma to do tego że Majsta napisał że karty od niego są grade6 czyli 6N aja mam 8N?


As I stated on chat and maybe never mentioned here. One of the benefits of this pre-order was in the fact that all cards send from me are with speed grade6 FPGA. Those who received their cards can confirm this by looking at FPGA and founding that last two letters on FPGA part number is stated 6N. This should be "slow" model part number EP3C40F484C8N, and fast EP3C40F484C6N.
[#60] Re: NetSurf i YouTube

@TechNineWonder, post #59

To ze FPGA jest 8N nie znaczy ze nie moze pociagnac szybszego wsadu. Po prostu 8N nie byly testowane przez Altere ile moga wyciagnac.

PS. Sorry za brak 'ogonkow' ale z telefonu pisze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem