Forum » PPA
[#31] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@mailman, post #28

Czy mówimy o drukarni? Bo myślałem, że o drukarce....Załóżmy, że dostajecie 50 zamówień na "b&w" i 550 na kolorową okładkę (czego gorąco życzę). Czy problemem jest zmiana ustawień wydruku na którąś z tych opcji? Myślałem, że nie...i stąd moje posty. Sprawa pdf'a: jest to względna gazeta. Jeżeli to komuś odpowiada to czemu mu nie pozwolić? Ale widze, że za dużo z tym problemów, zezwolenia, pewnie mniejszy popyt na papierową wersję.
Na koniec: spójrz na ankietę....Ludzi powinno traktować się indywidualnie i powoli to jest widoczne, może nie w kolorze (okładka) a np. w wydaniu z płytą lub bez. Nie mam tu na myśli szalików, jest to przyrównanie do w/w wersji okładki. TA jest pismem niszowym i mówimy o innej skali, o innym problemie.



Ostatnia modyfikacja: 10.04.06 22:54
[#32] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #31

Czy mówimy o drukarni? Bo myślałem, że o drukarce....Załóżmy, że dostajecie 50 zamówień na "b&w" i 550 na kolor (czego gorąco życzę). Czy problemem jest zmiana ustawień wydruku na którąś z tych opcji? Myślałem, że nie...i stąd moje posty.

A kolega to w ogóle się orientuje w kosztach, czy nie bardzo? Napisane jest w FAQ ile kosztowałby pojedynczy egzemplarz w full color. Ile osób by za niego zapłaciło? 10?

Sprawa pdf'a: jest to względna gazeta. Jeżeli to komuś odpowiada to czemu mu nie pozwolić? Ale widze, że za dużo z tym problemów, zezwolenia, pewnie mniejszy popyt na papierową wersję.

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Czy w kiosku też próbujesz mieć wybór? Potraktuj TA jako gazetę nabywaną w kiosku. Różnimy się tylko tym, że pozwalamy czytelnikom mieć wpływ na to, co planujemy zrobić. Czy chcą takich zmian, czy nie.

Na koniec: spójrz na ankietę....Ludzi powinno traktować się indywidualnie i powoli to jest widoczne, może nie w kolorze a np. w wydaniu z płytą lub bez.

A co ma piernik do wiatraka? TA to nie jest skala "Przyjaciółki", która może sobie pozwolić na takie praktyki, żeby dołączyć do gazety szalik lub film na DVD. Z ankiety wynika, że przeważająca większość ludzi, chce kolorowej okładki. Jeżeli do czasu zamknięcia ankiety nic się nie zmieni, tak się stanie. Jeżeli przy kolejnym numerze popyt spadnie z powodu podwyżki na tę okoliczność ceny, wówczas wrócimy do wersji tańszej, czarno-białej.

TA jest pismem niszowym i mówimy o innej skali, o innym problemie.

No właśnie mówimy. TA nie ma być pismem dla wybranych, lecz dla amigowców, którzy chcą mieć gazetę, która będzie tania.
[#33] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #31

Kolega umie czytać ze zrozumieniem, bo chyba na te pytania odpowiedź
już była...

[#34] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #31

Załóżmy, że dostajecie 50 zamówień na "b&w" i 550 na kolorową okładkę

Zamówienia spływają na bieżąco (np. teraz minęły już ponad dwa tygodnie i nadal spływają), oszacowanie z góry ile by było na okładkę kolor jest niemożliwe. Chyba że mielibyśmy czekać miesiąc na zamówienia a dopiero potem drukować, ale kto będzie chciał tyle czekać na realizację swojego zamówienia?
[#35] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Grzegorz Kraszewski, post #34

teraz przesadziłeś z tym czekaniem. Przecież drukujecie na bieżąco.... Czy może macie jakąś dziwną drukarkę, którą programuje się raz na miesiąc...
Odpowiadając na post mailmana: nie "próbuje mieć wyboru" ale go mam, zawsze mogę gazety nie kupić lub jak już pisałem wybrać np. pomiędzy samą gazetą a gazetą z cd.



Ostatnia modyfikacja: 10.04.06 23:06
[#36] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #35

Nie przecztałeś chyba jak i gdzie to jest drukowane... Już raz
zwracałem Ci uwagę, że czytanie ze zrozumieniem się przydaje. Wtedy
można uniknąć wypisywania idiotyzmów...

[#37] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Kaczus, post #36

Proszę nie odpowiadać na mój post począwszy od 10.04.06 20:10. Widze, że dyskusja do niczego nie prowadzi. Do Kaczusia: całkiem możliwe, że nie iem jak i gdzie...ale dwa - trzy tygodnie temu wiedziałem, że na drukarkach, w moim domyśle zwykłych...jeżeli się mylę i coś w tej kwestii się zmieniło to przepraszam za głupią dyskusję dotyczącą tego zagadnienia.
[#38] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #35

A właśnie Wacuś kupiłeś TA czy tak sobie marudzisz dla marudzenia
Chyba pora na stare dobre hasło. Nie karmić Trolla.
[#39] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@TomK, post #38

Kupiłem, inaczej bym nie dyskutował.
[#40] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

Jak dla mnie było OK więc nie potrzbuje ani priorytetu (dostałem chyba po 2 dniach) ani koloru.

[#41] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #37

Na pewno gazeta nie jest drukowana na domowej drukarce metodą chałupniczą, bo chyba to sugerujesz. Krashan nie przesadził z czekaniem, bo jeżeli miałoby wyglądać to tak jak napisałeś, to byśmy drukowali na offsecie i na cenę egzemplarza składałyby się koszty całkowite podzielone na nakład, a to by wyszło duuuuuużo drożej niż obecnie. W świetle tego wszystkiego masz rację, że dyskusja do niczego nie prowadzi, bo Ty sobie po prostu nie zdajesz sprawy z tego ile z tym jest zachodu.
[#42] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #37

Na drukarkach przemyslowych i o tym byla mowa od samego poczatku...

[#43] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #37

wiedziałem, że na drukarkach, w moim domyśle zwykłych...

Zależy co rozumiemy przez zwykłe. Na pewno w domu takiej drukarki nie znajdziesz - 50 A4 na minutę, druk A3 dwustronny od razu. Bo poza tym to owszem, zwykła laserówka.
[#44] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

Oczywiście polskie TA kupiłem i muszę powiedzieć, że mi się podoba. Specjalnych nowinek tam nie wyczytałem, bo przecież nowinki mam na codzień w sieci. Jednak takie są uroki przekazu informacji drogą papierową i chyba nikogo nie obchodzi moje zdanie na temat sensu istnienia takiej formy w XXI wieku. :) Ja na pewno zawsze będe kupował wszystko co będzie dotyczyło środowiska amigowego. Choćby po to żeby pomóc. :) To tak zamiast wpłacania na Radio M. Każdy ma jakąś swoją sektę. ;) No ale do rzeczy.

Jak dla mnie gazetka może być w grayscali, może być w kolorze, może być na papierze toaletowym, może być na pergaminie, może kosztować 100 zł. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jednak ze względu na trwałość formy chciałbym żeby okładka była grubsza. Z tego co czytam jest szansa, że będzie grubsza. Wobec tego cieszę się. :)

Ogólnie całość wygląda bardzo dobrze (biorąc pod uwagę możliwości). Skład zrobiony jest według mnie bardzo ładnie. Mi osobiście justowanie "w chorągiewkę" (do lewej strony) nie przeszkadza. Literówek, błędów, jakiś nierówności, niekonsekwencji formy nie zauważyłem. Naprawdę wszystko jest poskładane z dużą starannością. Z dumą można to komuś "obcemu" pokazać. Oczywiście tłumacząc najpierw dlaczego forma jest taka jaka jest. Gratulacje!

Zamawiam następny numer. :)

[#45] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

Wydawalo mi sie ze juz to cos pisalem, ale... :P

Ja jestem za priorytetem. Na wiekszych osiedlach, zwykla - wieksza poczta lubi czesto nie dojsc do adresata. I to niekoniecznie z winy listonosza.
[#46] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@koodlaty, post #20

Kur... cała nasz poczta polska Mi kutafony też robią ostatnio tak z przesyłkami

Ale Ty jestes niepoblazliwy. Malo im placa, to chlopaki musza sobie jakos dorabiac. Polak potrafi...
[#47] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Andrzej Drozd, post #46

Jak za malo placa, to moze warto sie zwolnic i znalezc inne zajecie.

[#48] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

A mnie tam jest dobrze jak jest! (Jak zawsze ;) )

Na chwilę obecną jestem w stanie oczekiwania.
Teraz wszystko zależy od tego jak długo poczta donosi.

Ale gdybym musiał miec jakieś życzenia to bym chciał aby po otwarciu gazety i spojrzeniu na jakiś artykuł, ten zacząłby się sam czytać. Taki malutki głośniczek musicie dać i jakiś czujnik spojrzenia. No i żeby zdjęcia były ruchome i cholograficzne, bo jakieś płaskie to wszystko. A na ostatniej kartce moglibyście drukować mały bonus w postaci wycinanki np kilka banknotów o wysokim nominale byłoby w sam raz. Co kwartał z innego państwa.

:)

[#49] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #23

udostępnijcie wersję pdf

Ale jaki to ma sens? Wtedy dalej nie byloby papierowego magazynu (nikt by nie kupil majac plik PDF). Zero radochy, tylko jakis plik komputerowy.
[#50] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Kaczus, post #47

A po co? Niech dalej robia, to co robia. Jezeli sama poczta (wladze poczty) tego nie widzi, to niech dalej zyje w tej slodkiej niewiedzy :P
Bo przeciez w Polsce jest wszystko OK :P
[#51] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Andrzej Drozd, post #50

dla mnie gazetka jest ok, jakość pozytywnie mnie zaskoczyła, jak bedzie kolorowa okładka będzie jeszcze lepiej, u mnie poczta nie nawaliła i dostałem szybko, gratuluje autorom przekładów - są naprawde profesjonalne
[#52] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Grzegorz Kraszewski, post #43

A można wiedzieć "kto, co i za ile"? Bo AmiOwce muszą wiedzieć której firmie należy się "błogosławieństwo", z racji drukowania na jej sprzęcie TA PL... ;)



Ostatnia modyfikacja: 11.04.06 14:48
[#53] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Torn, post #52

W stopce jest wzmianka, że druk jest robiony na maszynach firmy Ricoh, zresztą u autoryzowanego dealera Ricoha. Drukujemy jak się trafi czasem na Aficio 551, AP 4500, czasem na Aficio 2020D, może jeszcze na innym sprzęcie. Kolorowa okładka prawdopodobnie pójdzie na AP 3800. Jako że sprzętem zajmuje się autoryzowany serwis, jakość jest zawsze bez zarzutu.

[#54] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@Wacuś, post #39

Widzę że w czasie kiedy pisałem swój post już się zmitygowałeś. Więc spoko sprawy nie ma.
[#55] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

No właśnie, bo myślałem że w ankiecie chodzi tylko o kolor, ale jeśli ma być też twardsza okładka to super!

Na priorytecie nie zależy mi. Chyba, że demokratyczna wiekszość zdecyduje inaczej, to sie dostosuje.

Gdyby wybór szedł między kolorem, a grubszą okładką, to stawiam na grubszą (jak w eXecu np.) okładkę. Całe czasopismo zyskuje na okładce.

Poza tym naprawdę dobre tłumaczenia.
[#56] Re: TA-PL - Wasze uwagi.

@SirLEO, post #1

Głosowałem za kolorową okładką - niechże mam namiastkę starych dobrych czasów. ;) A skoro TA jest kwartalnikiem, to zapłacenie raz na trzy miesiące 9, 12 czy choćby 20 złotych nie robi mi większej różnicy.

Pisałem już o tym w komentarzu do newsa dot. TA i powtórzę tutaj - do pełni szczęścia brakuje mi tylko wstępniaka Marka Pampucha.

[#57] Genialny Pomysl?

@SirLEO, post #1

To pytanie wlasciwie do Grzegorza Kraszewsiego. Jezeli juz zostala podjeta decyzja o twardej i kolorowej okladce dla TA, to czy mozna byloby (opcjonalnie za doplata), dodrukowac twarda i kolorowa okladke dla numeru 22?
[#58] Re: Genialny Pomysl?

@Andrzej Drozd, post #57

Odpada. Od razu byłyby dyskusje, że powstał podział na "lepszych" (tych co dostali kolor i twardszą okładkę) i "gorszych". A tak sprawa jest jasna - numer 22 posiada miękką okładkę czarno-białą i koniec tematu. I wszyscy dostali i dostaną tak samo.

A co do decyzji jak będzie wyglądał numer 23 - nie została ona jeszcze podjęta. Na razie mamy jedynie wyniki ankiety, które są rzecz jasna mocną sugestią, ale jednak tylko sugestią.

[#59] Re: Genialny Pomysl?

@Grzegorz Kraszewski, post #58

No to moze inaczej. Czy daloby sie udostepnic pliki JPG, 1,2, przedostatniej i ostatniej strony? Wtedy bedzie mozna sobie wydrukowac na czyms twardym.
[#60] Re: Genialny Pomysl?

@Andrzej Drozd, post #59

Kiedy sprzedany zostanie nakład numeru 24, wtedy kompletny PDF numeru 22 będzie dostępny na PPA. Będziesz mógł wtedy bez problemu wydrukować kolorową okładkę .

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem