Forum » PPA
[#61] Re: Opcja ignorowania postów

@Kiv_Master, post #60

Gdzie się teraz ukrywa ten człowiek

Słyszałem, że sprzedał wszystko i wyemigrował z rodziną do miasta Dunedin na Nowej Zelandii.

[#62] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #61

Ciekawe.
[#63] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #61

oooooooooooo

[#64] Re: Opcja ignorowania postów

@Kiv_Master, post #60

A ja myślę, że jednym prostym filtrem problem trolli portalowych właśnie został znacznie zminimalizowany. W efekcie będzie więcej czasu na rozwój portalu, który był czasami tracony na zajmowanie się flamewarami.

Poza tym piszesz nie na temat - ostrzeżenie (to samo do osób odpowiadających).

[#65] Re: Opcja ignorowania postów

@grxmrx, post #64

No i teraz można sobie filtra założyć na kogo się chce :) Ciekaw jestem ile osób na mnie filtra założyło :)

[#66] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@AmiChris, post #54

Po instalacji dodatku GreaseMonkey w Firefoxie, mój skrypt działa również i w tej przeglądarce, wystarczy zmienić mu nazwę na [cokolwiek].user.js i kliknąć w niego, co powoduje dodanie go do listy GreaseMonkey. W samym skrypcie nic się nie zmienia.

[#67] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@G. Kraszewski, post #66

Ponowie więc swą prośbę na dostosowanie skryptu do opery ;)
Wiem że zadziała zapisując to jako szablon CSS, bo tak własnie w operze wyłącza się śledzika na portalu nasza-klasa :)

[#68] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@G. Kraszewski, post #66

Najnowsza wersja skryptu do pobrania:

PPA User Blocker.

Niezależnie od przeglądarki, zaczynamy od skonfigurowania blokowanych użytkowników. W tym celu wczytujemy skrypt do edytora tekstu. W tablicy blocked_users wpisujemy numery użytkowników do zablokowania. Skąd wziąć numer? Przy każdym poście nad avatarem użytkownika jest jego nick, będący linkiem do profilu. Link ten wygląda tak: www.ppa.pl/forum_ppa/profile.php?id=xxxx, gdzie zamiast xxxx jest właśne poszukiwany numer. Tablica user_nicks zawiera nicki użytkowników odpowiadające numerom. Nie muszą to być ściśle te same nicki co na forum, można np. skrócić. Skrypt nie używa nicków do rozpoznawania postów, pełnią one rolę wyłącznie informacyjną, żeby od razu pokazywało ładnie kogo zablokowało.

Jak ustawić w OWB?

Przede wszystkim upewniamy się, że mamy włączony JavaScript (zrzut okna). Skrypt umieszczamy gdziekolwiek (ja sobie zrobiłem w katalogu OWB podkatalog Scripts). Następnie otwieramy okno skryptów (z menu Okna/Skrypty) i dodajemy nasz skrypt. Sprawdzamy czy adresy stron na których ma działać, wyglądają jak na tym zrzucie okna. Skrypt musi być oczywiście włączony. Po sprawdzeniu ustawień wychodzimy z OWB, odpalamy jeszcze raz i działa.

Jak ustawić w Firefoxie?

Zacząć należy od zainstalowania rozszerzenia GreaseMonkey, które pozwala na automatyczne uruchamianie skryptów użytkownika. Poprawnie zainstalowany GreaseMonkey wyświetla kolorową mordkę małpki w prawym dolnym rogu okna Firefoxa. Jeżeli małpka jest szara, to rozszerzenie jest nieaktywne, wystarczy kliknąć w małpkę, żeby włączyć. Następnie po naciśnięciu prawego myszowego na małpce wybieramy z menu Nowy skrypt i pokazuje się nam okno w którym wpisujemy lokalizację skryptu (gdziekolwiek na dysku) i strony, na których ma działać, tak samo jak dla OWB. Ważne, skrypt powinien mieć rozszerzenie *.user.js (dla OWB nie jest to konieczne). Po dodaniu skryptu możemy z tego samego menu co wcześniej wybrać opcję Zarządzaj skryptami, sytuacja w oknie powinna wyglądać tak.



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 20:59:46
[#69] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@G. Kraszewski, post #68

Grzegorz - wielkie dzięki za instrukcje. Jutro sobie zablokuje pewnego jegomościa :)

[#70] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@G. Kraszewski, post #68



PPA UB

:}

[#71] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@ede, post #70

Sorry za odgrzanie tematu... Da się jakoś zablokować niechciane osoby pod przeglądarką Chrome?

[#72] Re: Pozbywamy się BullyBoysa z gadacza

@FOrest, post #71

Już sobie poradziłem dodając addblocka :) Dzięki deadwood za podpowiedź.

[#73] Re: Opcja ignorowania postów

@pampers, post #1

Czy możliwe jest dodanie takiej opcji lub wskazanie sposobu pozwalającego na ignorowanie wszystkich postów z danego działu? Ostatnio wszystko co napisano w dziale pręgierz wywołuje u mnie odruchy wymiotne.

Chciałbym na stronie głównej oraz w "ostatnich 100 postów" nie widzieć pręgierza...



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 21:47:08
[#74] Re: Opcja ignorowania postów

@strim, post #73

Jeśli znajdzie się więcej osób, dla których taka funkcjonalność byłaby przydatna to mogę zrobić.

[#75] Re: Opcja ignorowania postów

@grxmrx, post #74

Przyłączam się do prośby strima - byłoby miło nie widzieć w boxie 100 ostatnich postów np. działu rzeźnia.

[#76] Re: Opcja ignorowania postów

@APC74, post #75

+1

[#77] Re: Opcja ignorowania postów

@APC74, post #75

+1
[#78] Re: Opcja ignorowania postów

@forest, post #77

A ja chcę, tak jak do tej pory, na stronie "100 ostatnich postów" widzieć wszystkie działy.

[#79] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #78

Idea jest taka aby użytkownik mógl sobie sam skonfigurować co chce widzieć ;).

[#80] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #78

A ja z prawdziwą radością "wyrżnąłbym", gdybym miał taką możliwość, prawie wszystko - za wyjątkiem trzech działów (Amiga, Strefa Gier i UAE). Reszta mnie nie interesuje i tylko mi zaśmieca boxa.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2010 18:35:23
[#81] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #78

Ja też. Mi to nie przeszkadza.

[#82] Re: Opcja ignorowania postów

@APC74, post #75

Niewiele by to dało Zaśmiecane byłyby kolejne wątki. Każdy ciekawy temat, wcześniej czy później przeniesiony - do pręgierza czy rzeźni - przestałby być widoczny (więc nie atrakcyjny dla trolla). Skutek wg mnie taki, że jeszcze większy odsetek dyskusji by lądował w rzeźni niż teraz.
Może przydałby się jakiś indywidualny, konfigurowalny, ogranicznik, ale ograniczanie widoczności i dostępu dla ogółu - jestem na nie.
[#83] Re: Opcja ignorowania postów

@G. Kraszewski, post #78

+1

[#84] Re: Opcja ignorowania postów

@adam_mierzwa, post #82

Słyszałeś o czymś takim jak moderacja? ;)
Już się nie bój, mailman by sobie poradził z bucami co w nie swoich wątkach syf robią.
Odseparowanie danego działu z listy ostatnio napisanych postów nie równa się wcale całkowitej dezintegracji danego wątku z serwera PPA.

Pozatym nam chodzi o mozliwość WYBORU działu który chcemy oglądac a który nie, to forum jest jakie jest i każdy nowy post w temacie ukazuje się na liście wraz z poprzednikami (zamiast samej informacji o tym że w tym a tym temacie został napisany nowy post), do tego się można przyzwyczaić, ale jak czasami wegetarianie robią prawią swoje dyrdymały i 8734683456 postów jeden po drugim nic tylko o tym to wśród nich giną jakiekolwiek posty o Amidze.
My nie chcemy WYMUSZAĆ innym co moga oglądac a co nie, my chcemy możliwości WYBORU tego co MY chcemy oglądać.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2010 21:20:08
[#85] Re: Opcja ignorowania postów

@Shoonay, post #84

Święte słowa. Nigdy nie napisałem, że chce coś dla ogółu zmieniać. Jedynie dać możliwość ignorowania "dyrdymałów", gdzie każdy może sobie zdefiniować co poprzez to słowo rozumie (wyłączając bądź włączając widoczność konkretnych działów forum).

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem