Forum » PPA
[#1] Zmiana nicka
Hej, czy jest opcja zmiany nicka na PPA? Robicie to na wyraźną prośbę? Wymyśliłem ostatnio sobie nick, który podoba mi się na tyle, że zastąpiłby wszystkie dotychczas przeze mnie używane na przeróżnych forach.

[#2] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

ee nie wiem czemu kolego ale Minniat jest w dechę jak na moje i bardzo rozpoznawalne ;) tylko zool'a brakuje :P



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2011 23:58:36
[#3] Re: Zmiana nicka

@bombermax, post #2

Dzięki :) "Minniat" to moja pierwsza ksywka używana w necie, użyłem jej gdzieś tak w 2000-2001 roku jako pseudonim w grze Tiberian Sun w internecie, ale na każdym forum wymyślam sobie coś innego. Chciałbym dążyć do "unifikacji" ksywki.

[#4] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

Jedyną możliwością jest usunięcie obecnego konta i założenie nowego.

[#5] Re: Zmiana nicka

@mailman, post #4

albo wlam do bazki i zrobic sobie UPDATE na tabeli USERS :)

[#6] Re: Zmiana nicka

@HOŁDYS, post #5

Ale jak będą wówczas wyglądały odpowiedzi na posty, których autora nie ma?

[#7] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

Tez uwazam, ze powinienes zmienic nicka. "Minniat" troche sie z mineta kojarzy a nie z profesjonalnym programista ;)


Co do odnowionej stronki - design nie powala.. 10min zajelo mi rozszyfrowanie tych niebieskich wielkich klockow.
[#8] Re: Zmiana nicka

@mailman, post #6

nie wiem jakie sa encje w tej bazie wiec nie odpowiem ci..
ale wszystko jest do zrobienia...

[#9] Re: Zmiana nicka

@mailman, post #6

Na forach phpbb zmiana nicka - żaden problem. To tylko zwykły ciąg znaków przypisany do identyfikatora użytkownika (numeru). Potem nick nawet w cytatach się zmienia.

No chyba, że na silniku PPA jest inaczej. Ale myślę, że to na pewno da się zrobić, a nawet pozmieniać wszystkie ciągi w komentarzach (choćby skryptem). No chyba, że konsekwencją jakiegoś drobnego błędu może być nawet kilka dni bez PPA ;)
[#10] Re: Zmiana nicka

@Adam Kulesza, post #9

O tym jak zbudowana jest baza tego forum wie tylko pare osób na tym świecie (czyli administratorzy i ewentualnie jakiś hacker z Turcji :D) ale co tu grzebać w bazie, Minniat to Minniat - mi się podoba i niech tak zostanie. Skoro mailman widzi jak baza wygląda - widocznie nie jest to tak prosto zbudowane na zasadzie przypisania jakiegoś ID. Powiem Ci Minniat jeszcze jedno - na początku, gdy tu zacząłeś się udzielać i wzdychać o swoich planach - zmęczyło mnie to po pewnym czasie - że oto kolejny Wielki Programista ;). Zakończone przez Ciebie bounty i Arcymag sprawiły, że należy się respekt zarówno Tobie jak i Twojej ksywce z początków tego millenium, tych rzeczy nie zmieniaj :). OK



Ostatnia modyfikacja: 01.05.2011 00:48:34
[#11] Re: Zmiana nicka

@BagoZonde, post #10

popieram :) ująłeś to kolego niczym strzał w 10!

[#12] Re: Zmiana nicka

@bombermax, post #11

Ja też jestem za nie zmienianiem nicka ! :D
przynajmniej wiadomo o kogo chodzi :)
[#13] Re: Zmiana nicka

@Adam Kulesza, post #9

Tu nie chodzi o problem techniczny. Chodzi o logikę i sens takiego działania.

[#14] Re: Zmiana nicka

@mailman, post #13

Akurat miałem taką sytuację, też miałem spore wątpliwości, ale akurat użytkownik miał niewiele postów i rzeczywiście nie najlepszy nick. To dość trudna sprawa, najlepiej ją przedyskutować, ale jeśli komuś BARDZO zależy, myślę że warto spełnić jego prośbę. Ma to spore wady, choć lepsze to dla usera niż porzucanie konta i zakładanie nowego. Ale jak pisałem, to też zależy jak Minniatowi na tym zależy. Chyba, że go społeczność przekona do niezmieniania nicka na PPA :)
[#15] Re: Zmiana nicka

@mailman, post #13

Sens może być taki np. jak w moim przypadku - chęć zachowania większej prywatności w internecie - nick jest imieniem i nazwiskiem (oczywiście można było pomyśleć wcześniej).
Na pewno bez sensu byłoby stworzenie możliwości zmiany nicka kiedy się chce. Ale w indywidualnych przypadkach, prośba sensownie umotywowana wg mnie powinna być rozpatrzona (jeśli technicznie zmiana nicka jest możliwa).
[#16] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

Zastanów się jeszcze nad tym pomysłem, bo są już chętni na Twój nick - niejaki cacodemon666 vel Andrzej Drops vel rzygool vel recenzent vel arcybiskup itp. już ostrzy sobie nań zęby - nie dalej niż wczoraj próbował założyć sobie nowego użytkownika miniant.

[#17] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

Z tym nickiem jesteś utożsamiany w naszym środowisku i każdy wie o kogo chodzi. Zmiana nic nie da, a wręcz trudniej się będzie przyzwyczaić.
Zostaw tak jak jest. Też nie mam rewelacyjnego a jednak wole przy nim pozostać ;P

Minniat - i tak ma być OK

[#18] Re: Zmiana nicka

@recedent, post #16

rzygool - niezłe, podoba mi się

[#19] Re: Zmiana nicka

@(V)(I)mothe(P), post #17

Nie mówiąc o moim, nie wiem, który to z kolei upadek na głowę sprawił, że taki nick sobie wymyśliłem i zaaprobowałem, wcześniejszy nick "komputerowy" czyli SirBarthon bardziej mi odpowiadał :). Ale zostanę przy tym bo już się tak "utarło" i wyrobiłem sobie wiadomej sławy renomę światową... Jakiej? SŁAWETNEJ! :D.



Ostatnia modyfikacja: 01.05.2011 22:17:22
[#20] Re: Zmiana nicka

@BagoZonde, post #19

BagoZonde to świetna ksywka.

Zdecydowałem się jednak po namyśle zmienić ksywkę Minniat na coś bardziej znaczącego. Zatem według propozycji moderatorów kasuję obecne konto i zakładam nowe pod nowym imieniem.

[#21] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #20

Zatem witam pod nową ksywką, która w zasadzie nie jest nowa, ale wiąże mnie z klubem amigowym, który założyłem. No i pierwszy awatar tak na szybko związany z moją ulubioną Diuną.

[#22] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #21

Buuu protestuje. Minniat jest w dechę. Klub Amigi RNS
już nie teges :(



Benedykt Dziubałtowski

[#23] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #21

Minniat to uzytkownik natomiast "klub Amigi RNS" sugeruje, ze jest to jakas wieksza grupa fanatykow a ja tu takiej nie widze.
Troche jednak wprowadza to innych w blad..

Zaloz sobie nicka Min Niet! brzmi bardziej rozrywkowo :)
[#24] Re: Zmiana nicka

@selur, post #23

Wbrew pozorom nie brakuje tutaj mojego identyfikatora, bo RNS oraz moje inicjały mówią same za siebie. Co do rozrywkowej nazwy to uważam siebie za poważnego człowieka i taką też ksywkę chciałbym nosić. Poza tym czuję się odpowiedzialny za tych kilka osób, które zdecydowały się przystąpić do klubu i chciałbym godnie ich reprezentować. No, przeszła mi trema przed pierwszym "wystąpieniem" pod nowym imieniem, pora teraz otworzyć nowy rozdział w mojej działalności :)

[#25] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #24

moze wystarczyło po prostu założyć jedno dodatkowe konto do tego żeby prezentować co ekipa spłodziła. I zostać przy swoim minniacie przez to łatwiej byłoby Ci wypowiadać się w swoim imieniu a nie w imieniu całej grupy.

[#26] Re: Zmiana nicka

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

A na mnie wszyscy wołają ALT. I mi się coraz bardziej podoba ;)

[#27] Re: Zmiana nicka

@Mir3k, post #25

jest to zabronione.

[#28] Re: Zmiana nicka

@Mir3k, post #25

Chciałbym wypowiadać się zarówno w imieniu swoim jak i grupy, do której należę. Zakładanie dwóch kont oczywiście mija się z celem. Liczę na to, że ta zmiana pokaże mojej grupie, że solidaryzuję się z nią, a mi da większą pewność siebie niż stara, nieaktualna ksywka, która przestała odzwierciedlać stan mojego ducha. Jeśli chodzi o odbiorców moich wiadomości to mam nadzieję, że szybko przyzwyczają się oni do tej zmiany i zaakceptują nową nazwę. Ja postaram się też, by tak się stało zgodnie z przesłaniem: "nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę" ;)

[#29] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #28

"nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę"

Nie szata zdobi czlowieka lecz Amiga. Im lepsza Amiga tym lepszy czlowiek!? pomysł
[#30] Re: Zmiana nicka

@selur, post #29

To dlaczego w czasach najgorszych Amig mieliśmy najlepszych koderów, grafików i muzyków?

Dobra, może lepiej nie kontynuować tego wątku, gdyż znów się OT robi ;).



Ostatnia modyfikacja: 16.09.2011 01:19:20
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem