Forum » PPA
[#31] Re: Zmiana nicka

@strim, post #30

To dlaczego w czasach najgorszych Amig mieliśmy najlepszych koderów, grafików i muzyków?

Jak to? Amigi klasyczne były najlepsze! :)
[#32] Re: Zmiana nicka

@BagoZonde, post #19

No to teraz popatrzcie na moją ksywkę :D Wszędzie utożsamiany z dziewczyną ;p

[#33] Re: Zmiana nicka

@Andrzej Drozd, post #31

To dlaczego w czasach najgorszych Amig mieliśmy najlepszych koderów, grafików i muzyków?


Jak to? Amigi klasyczne były najlepsze! usmiech


Moim zdaniem nowe Amigi zasługują na takie samo miejsce w historii jak Amigi klasyczne, jednakże ze względu na cenę, przy obecnych cenach komputerów, nie mają one szans zdobyć porównywalnej popularności. Jak się jednak okazuje Amiga 500 w tamtych czasach nie należała do rzeczy najtańszych - kosztowała 10 średnich pensji, jak przeczytałem na Amipedii (artykuł z Bajtka z 1996 roku), co oznacza, że przeciętny Kowalski musiał długo oszczędzać, by pozwolić sobie na taki wydatek. Amiga 1200 kosztowała wtedy ówczesne 9 mln złotych zatem znacznie taniej (pewnie wynikało to z dobrej sprzedaży Amigi 500).

Dzisiaj AmigaOne X1000 ma kosztować 1500 funtów brytyjskich zatem około 4 średnich pensji (które wynoszą około 1500 złotych). Czy jednak taka cena jest adekwatna do tego co oferuje komputer? Nie może przecież służyć jako mebel. Popyt nie wróży nic dobrego, a firma produkująca komputer wyszła z kampanią reklamową skierowaną do obecnego wąskiego już grona amigowców, nie widzę żeby walczyli o szerszy rynek zbytu.

Dzisiaj też nie widzę, żeby rozwijała się jakakolwiek działalność grafików i muzyków pracujących na nowych Amigach, z koderami też nie jest najlepiej. Społeczność trwająca przy Amidze została rozbita przez wojny domowe, każda z takich nowo-powstałych "nacji" dąży do niezależności. Powszechne stało się zapożyczanie z innych systemów, nadal brakuje jakiejś większej firmy, która wprowadziłaby Amigę w XXI wiek (Hyperion do dużych firm nie należy), a społeczność amigowa jest nieliczna.

Na powrót utalentowanych młodych ludzi na razie nie ma co liczyć, cieszyłbym się niezmiernie gdyby zaistniała taka sytuacja, że młodzi ludzie zasilają szeregi amigowców, czyli ludzi, którzy w zasadzie wspierają linię komputerów opartych na procesorach PowerPC (również M68k). Do takich młodych ludzi trzeba wyjść z jakąś konkretną ofertą, inaczej nie wzbudzi się zainteresowania. Jaką ofertą, tego nie wiem. Ale trzeba im pokazać, że warto to zrobić, bo zostaną tu bardzo mile przyjęci, wręcz obdarzeni honorami.

Kończąc napiszę też, że jeszcze czeka sporo pracy zarówno mnie jak i kolegów po fachu, żeby przywrócić Amidze jej dobre imię. Jako, że będę pracował w branży software postaram się by było więcej produkcji komercyjnej jakości, które staną się wizytówką nowych Amig.
[#34] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #33

Moim zdaniem nowe Amigi zasługują na takie samo miejsce w historii jak Amigi klasyczne...


A w życiu. Nowe Amigi to jest generalnie w dzisiejszych czasach WIELKIE NIC.

Czym były stare nie trzeba powtarzać. Piszą o tym w encyklopediach, w książkach itp.

Amiga 1000 to była rewolucja.



Ostatnia modyfikacja: 16.09.2011 10:41:37
[#35] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #33

No to skoro wysmażyłeś kolejny płomienny manifest rozwijając offtop na temat "Zmiana nicka" - przypominam ci, że czekamy na "execiu" na 2 rzeczy:
1. od maja - obiecana kontynuacja tłumaczenia "Migration Guide" załączonego do SDK do systemu AmigaOS 4
2. od czerwca - "małe" wyzwanie :
"Zareklamuj i zademonstruj możliwości API AmigaOS. Pokaż jak łatwo stworzyć GUI, jak łatwo wykonać operacje na plikach. Proste przykłady, które robią coś ciekawego zaciekawią ludzi i zachęcą do zabawy i nauki".

Napisałeś powyżej:
"Do takich młodych ludzi trzeba wyjść z jakąś konkretną ofertą, inaczej nie wzbudzi się zainteresowania. Jaką ofertą, tego nie wiem. Ale trzeba im pokazać, że warto to zrobić, bo zostaną tu bardzo mile przyjęci, wręcz obdarzeni honorami."
Zobacz sobie np na chomika TJAHZI - ile literatury po polsku amigowej. Ale to są rzeczy stare.
Potrzeba teraz nowych opracowań nowych rzeczy - bez tego ci młodzi ludzie nie dotkną tego nawet patykiem.
Kiedy powstała ostatnia książka o programowaniu na Amidze?
[#36] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #33

Mimniat, to Ty? Teraz jestes jednoosobowym klubem od wskrzeszania amigi:D?

[#37] Re: Zmiana nicka

@adam_mierzwa, post #35

Przeceniłem na ten moment swoje możliwości, jestem od zeszłego roku w trakcie studiów, mam zamiar systematycznie dokończyć zaczęte rzeczy biorąc pod uwagę fakt, że od pewnego czasu nastąpiła pewna istotna zmiana w moim życiu. Będę mógł podjąć pracę na pełnym etacie, bo teraz jestem na rencie.

Nie bierzcie też mojej wypowiedzi jako "manifestu", ale jako moje osobiste odczucia oraz garść faktów.

@Deftronic

Masz rację, obecne nowe Amigi nie dorównują w żadnym aspekcie klasykom, ale trzeba uszeregować je w jednej linii, bo to jest technologia, z którą utożsamiamy Amigę. Jeśli komuś marzy się komputer, który bierze z Amigi to co najlepsze czyli cały dorobek, a jednocześnie chce komputera, którego moc obliczeniowa dorównuje współczesnym maszynom, to ma obecnie dosyć szeroki wybór.

@Fazior

Nasz klub to nie tylko moja osoba, jest wielu użytkowników PPA, którzy deklarują chęć pomocy, za co jestem im ogromnie wdzięczny.

Jeśli to możliwe, to proszę już nie atakować mnie bezpośrednio, jeśli odczuwacie chęć dyskusji nt. tego co zacząłem to proszę bardzo.
[#38] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #33

Społeczności amigowej nie ma bo Amigi klasyczne obecnie w większości traktowane są jako zbędny balast hamujący rozwój neo-amig.

Amiga klasyczna powinna być najbardziej kultowym sprzętem ever, soft powinien być tworzony na klasyki.......Ech, może kiedyś nadejdą dla niej czasy takie, które obecnie ma Atari 8-bit, Spectrum, NES etc.....

Sorry, ale te neo-amigi są bezwartościowe, nie wprowadzają niczego do historii Amigi, wprowadzają niepotrzebny zamęt.......Są jak kiepska drewniana proteza nogi. Wątpię by ktokolwiek chciał zamienić nogę na coś takiego :) Po prostu nie są fajne.

To oczywiście moje zdanie. Nie chodzi mi o wywoływanie flame'a w żaden sposób.

======
Jeśli komuś marzy się komputer, który bierze z Amigi to co najlepsze czyli cały dorobek, a jednocześnie chce komputera, którego moc obliczeniowa dorównuje współczesnym maszynom, to ma obecnie dosyć szeroki wybór.


W Amigach najlepsza była architektura i wspaniałę możliwości - w żadnej neo-amidze nie ma niczego podobnego. Gdzie custom-chipy i fantastyczne możliwości. Co do wydajności - neo-amigi konkurować mogą chyba z obecnymi smartfonami, a nie komputerami pod względem wydajności. O sofcie nie ma nawet co pisać.......



Ostatnia modyfikacja: 16.09.2011 12:01:50
[#39] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #37

Nie atakuje Cie, zabawne to troche ze wabisz sie teraz klub:) Co wyście borgi są;)?

[#40] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #37

Jeśli to możliwe, to proszę już nie atakować mnie bezpośrednio, jeśli odczuwacie chęć dyskusji nt. tego co zacząłem to proszę bardzo.
Aha
No to skoro np. mój post #35 był atakiem - to z kim i gdzie mogę dyskutować na temat pomysłów na rozwój i działalność "klubu amigi"?
[#41] Re: Zmiana nicka

@adam_mierzwa, post #40

@adam_mierzwa:

z kim i gdzie mogę dyskutować na temat pomysłów na rozwój i działalność "klubu amigi"?


Proponowałbym przede wszystkim zacząć dyskusję od zmiany działu forum.

@michalmarek77:

te neo-amigi są bezwartościowe (...) Są jak kiepska drewniana proteza nogi. Wątpię by ktokolwiek chciał zamienić nogę na coś takiego


Zdziwiłbyś się, ale ja (i wielu innych) zamieniłem. Noga (A1200) tymczasem powędrowała do obudowy desktop i po usunięciu napędu CD, wymianie twardego na CF i downgradzie karty turbo służy jako odpalaczka gier dla synka (tylko on coś ostatnio do niej wcale nie ciągnie). Ale to też temat na inny wątek w zupełnie innym dziale.

[#42] Re: Zmiana nicka

@adam_mierzwa, post #40

Aha
No to skoro np. mój post #35 był atakiem - to z kim i gdzie mogę dyskutować na temat pomysłów na rozwój i działalność "klubu amigi"?


PPA jest właściwym ku temu miejscem, ale oczywiście nie w tym wątku.

[#43] Re: Zmiana nicka

@fazior, post #36

oj tam, oj tam...
Minniat po prostu zalozyl swoj wlasny fanklub.
Jest jednoczesnie prezesem, zastepca kierownika, menadzerem, przedstawicielem public relations, web designerem, senior i junior programistą, betatesterem no i oczywiscie rzecznikiem RNS.
Jak on to robi?
Ano hokus pokus, czary mary, trzeba miec magiczna rozdzke czarodziej






Oby tylko cala para z tego parowozu, nie poszla w gwizdek OK
[#44] Re: Zmiana nicka

@Klub Amigi RNS, post #42

Uprzejmie chciałbym przeprosić redakcję, ale zmieniam pseudonim jeszcze raz, tym razem ostatecznie.
[#45] Re: Zmiana nicka

@Hextreme, post #44

To jak się będziesz zwał po raz ostatni?
[#46] Re: Zmiana nicka

@Ender, post #45

Ano, po paru namowach Hołdysa, który zaproponował mi małą korektę mojego oryginalnego nicka, ustawiam sobie go na Minimat przy czym otaczam to imieniem i nazwiskiem, żeby było wiadomo, że pod tą ksywką stoi fizyczna osoba, a nie bot, czy jakieś oszustwo. Minimat spodobał mi się.
[#47] Re: Zmiana nicka

@strim, post #30

Nie wiem co ma logika do opcji zmiany nicka. Dla jednego logicznym będzie zmienić, bo... wystarczy spojrzeć na podany szereg powodów w tym wątku. Dla drugiego zmiana będzie bezsensowna, ale wybór powinien należeć do użytkownika. Ten kto by nie chciał nie zmienił by, bo zmiana byłaby jedynie opcją, możliwością.

Jeżeli już na logikę koniecznie się powoływać, to mimo iż każdy kieruje się własną, dla mnie nielogicznym jest brak takiej możliwości w sytuacji gdzie można wykasować po to by założyć drugi w nowej wersji. Przepada wtedy cała statystyka profilowa. To tak jakbym chciał zmienić coś w samochodzie i zamiast go przemalować dawał bym go do kasacji i kupował nowy. Rozumiem, że z jednej strony ma to rzucać kłody pod nogi cwaniaczkom z internetową schizofrenią, bo nie będzie mu się chciało kasować jednego konta i zakładać drugiego, a tak zmieniał by sobie nicka raz na tydzień. Jednak co logiczne, gdyby zastosować ów edycję nicka można by człowieka paradoksalnie szybciej zidentyfikować po zasobach profilowych które by się zanim ciągnęły. Konto mogło by być przypisane np. do adresu mailowego. Rozumiem też opór przed zmianą nicku na takich portalach jak Allegro, ale nie na portalu społeczności miłośników komputera. Sam jakiś czas temu chciałem zmienić swój nick z Allegro zakładałem to konto wieki temu, ale w tym przypadku racjonalna argumentacja ze strony Allegro do mnie przemawia.

Zresztą od tego trzeba zacząć, że nikt normalny nie zmieniał by nicka na PPA notorycznie a jedynie w sytuacjach uzasadnionych i logicznych właśnie.

Totalnie alogiczna jest dla mnie opcja ignorowania wypowiedzi niektórych użytkowników. Jakby człowiek pożył ze 200 lat to pewnie na końcu sam siebie by tylko nie ignorował. Jak poza tym można odnieść się do czyjejś subiektywnej "głupoty" nie widząc co mówi? Już sobie wyobrażam jakby wyglądał świat gdyby nie pałające do siebie sympatią rządy krajów zagłuszały wypowiedź drugiej strony by jej nie znać.

Najlepszym "ignorem" jest własny rozsądek i wstrzemięźliwość.
[#48] Re: Zmiana nicka

@Duracel, post #47

takich funkcji portale nie mają bo są ku temu powody

poza tym utrata jakichś statystyk to akurat dobra rzecz bo ogranicza chęć zmian nicków ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 11:31:01 przez XoR
[#49] Re: Zmiana nicka

@XoR, post #48

Ukrywanie gledzenia nudziarzy to bardzo dobra opcja OK Wlasnie jeden powedrowal do worka OK
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zmiana nicka
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zmiana nicka
[#52] Re: Zmiana nicka

@Minniat, post #1

Witam,

Ja też myślę o unifikacji i w moim przypadku zmiana jest raczej koszmetyczna
Chciałbym zmienić z Thom/CT na Thom75.
Drugim powodem jest to że grupa CT do której należałem już nie istnieje.

Przyszło mi jeszcze do głowy że taki stary nick mógłby być wyświetlany pod nowym na forum tak wszyscy wiedzieli o takiej zmianie. Mogło by tak być przez np 6 miesięcy.

Pozdrawiam


Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 17:22:04 przez Thom/CT
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem