Forum » PPA
[#1] Slinik Forum
Witam

Nie wiem na jakim komponencie zrobione jest forum ale jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Co myślicie o zmianie na takiej jak np elektroda.pl

Czego mi brakuje
-zamknięcia własnego tematu
- dluszego czasu edycji postu
- ankiety do wątku/postu
- systemu PrivateMessage
- plusów i minusów (podobało się/nie podobało) przy poście
- zgłoszenia postu do moderatora

Więcej grzechów nie pamiętam
[#2] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Nie tak dawno forum zostało już "odremontowane"
....

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 18:56:11 przez Advesarius
[#3] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Przecież to wszystko jest, no może poza zamknięciem tematu.

-zamknięcia własnego tematu - jeżeli temat jest ciekawy to po co zamykać, od tego jest administracja portalu
- dłuższego czasu edycji postu - to co jest starczy, nie ma kombinowania z modyfikacją swoich odpowiedzi
- ankiety do wątku/postu - pomysł na ankietę zgłaszasz z boku (zgłoś błąd)
- systemu PrivateMessage - wejdź w profil tego do kogo chcesz pisać, kliknij na adres mail (lub adres ukryty) i pisz
- plusów i minusów (podobało się/nie podobało) przy poście - są "+" przy wiadomościach, a jeżeli Ci się nie podoba to sobie ignoruj
- zgłoszenia postu do moderatora - patrz opcja zgłoś błąd ( jest tam sugestia)

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 19:25:50 przez Ender
[#4] Re: Slinik Forum

@Ender, post #3

Nie do końca - patrz elektroda.pl

Zamknięcie tematu - po co ? z prostego powodu. Zadajesz pytanie bo masz problem ktoś pomógł ci go rozwiązać więc zamykasz temat. Rozwizanie jest dostępne dla wszystkich nikt nie odgrzewa kolteta z przed 3 lat. Myśle że moderatorzy mają ważnejsze sprawy niż zamykanie. Poza tym to żadne zagrożenie dla bezpieczeństwa forum.

Zgłaszanie ankiety przez zgłoś błąd to tak jak zamknięcie windowsa przez przycisk start. :D

System PM to nie email -wybacz nie mam ochoty rozdawać emaila na prawo i lewo. To że chce się z kimś skontaktować z forum nie znaczy że chce mu dać email.

Złoszenie do moda - przez zgłoś błąd ok na upartego może być ale czy nie lepiej aby był przycisk pod każdym postem -- patrz elektroda.pl Czasami ktoś naprawdę przesadzi w poscie a moderator nie zawsze to dostszeże i wiśi taki "kwiatek".

system + - stosuje sie do promocji w Top 10 lub na stronie głowej wartościowych treści a nie tylko tych które są często komentowane. Liczy się jakość nie ilość.

Co do długości czasu to może taka zostać po warunkiem że będą ankiety w poscie. Czasami zbierasz do kupy jakies informacje i muszi pisać dwa posty po sobie- troche to nieprofesjonalnie wyglada.
[#5] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #4

Przecież mail nie musi byc widoczny. Jak jest "adres ukryty" to klikasz na to i wiadomośc dochodzi do kogo chcesz, a maila i tak chyba podajesz przy rejestracji (dawno robiłem nie pamiętam).
Moim zdaniem przycisk z boku się sprawdza, wystarczy się do niego przekonać.
Ja nie potrzebuję osobistego zamykania wątków (kwestia gustu).
Jeżeli ktoś przesadzi to reakcja (moim zdaniem) jest wyważona i naprawdę szybka. Nasz portal to nie Onet, czy inny.
Ja uważam, że lepsze jest wrogiem dobrego i zbytnie "rozbuchanie opcji na portalu" wcale go nie ulepszy, ale może inni poprą Twoje pomysły.
[#6] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Nie będzie zmiany silnika forum (a przynajmniej ja się na to nie zgodzę), ten który jest aktualnie napisałem dużym nakładem wolnego czasu, to mój autorski projekt i jestem przekonany o tym, że jest lepszy od rozwiązania, które posiada elektroda (aczkolwiek nigdy nie będzie posiadał tylu dodatków co phpbb i tym podobne wynalazki).
Swego czasu, kilka lat temu, gdy postawiłem sobie za cel przepisanie kodu strony próbowałem najpierw zrobić coś w oparciu o dostępne, popualrne fora. Przeanalizowałem ich kod i próbowałem integrować logowanie, autoryzacje z różnymi częściami strony, ale nic dobrego z tego nei wyszło, tylko protezy (a chciałem uniknąć sytuacji gdzie np. do komentarzy i forum i jeszcze czegoś użytkownik loguje się oddzielnie). Dla wymagań jakie postawiłem układ portalowy tych silników forum również nie pasował. Napisanie swojego silnika forum, ale i całego portalu okazało się rozwiązniem lepszym, szybciej i w lepszy sposób wprowadzone zostały funkcjonalności zgłoszone przez użytkowników jak i te, które sobie założyłem.

Czego mi brakuje
-zamknięcia własnego tematu


Taką opcję mogę dodać.

- dluszego czasu edycji postu


Aktualnie jest to bodajże 20 minut, więc moim zdaniem wystarczy.

- ankiety do wątku/postu


Mogę coś takiego zrobić, ale to niski priorytet, nie wiem ile osób by z takiego bajeru mądrze korzystało.

- systemu PrivateMessage


Zależy ile osób byłoby zainteresowanych takim systemem, zbierz zainteresowanych, powiedzmy 30 osób to będę mógł coś takiego wprowadzić. Piszę tak gdyż nie raz robiłem specjalnie dla jednego czy dwóch użytkowników opcje, nad którymi siedziałem całe weekendy, a później nikt z tego co zrobiłem nie skorzystał, np. działy prywatne na forum.

- plusów i minusów (podobało się/nie podobało) przy poście


Chciałem kiedyś taką opcję wprowadzić, właściwie mógłbym to zrobić (choć nie wiem czy nie obróciłoby się to czasami w jakąś przykrą zabawe na minusowanie i plusowanie przez trolli portalowych), są portale, na którym taką funkcjonalność zrobiłem.
Aktualnie użytkownik może wyróżniać odpowiedzi w swoim wątku.

- zgłoszenia postu do moderatora


Najlepiej użyć opcji "zgłoś błąd", zgłoszenie do moderacji właściwie opierałoby się na tym samym, jeśli już potrzebny jest taki guzik to dla ilu jeszcze osób?

Podobnie ma się rzecz ze zgłaszanym niedawno TapTalkiem, nie wiem czy dla jednej osoby by to było czy dla wielu użytkowników.
[#7] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Rozumiem, że podoba Ci się organizacja forum elktroda.pl ale ja osobiście nie czuję tych braków o których wspomniałeś, ale można to przedyskutować :)
[#8] Re: Slinik Forum

@Ender, post #5

Nie chodzi nawet o lepsze wrogiem dobrego tylko pewne przyzwyczajenia, użytkownicy przyzwyczajają się do pewnych cech jednego forum i chcieliby mieć takie na innym. Podobnie z użytkowaniem sprzętu czy systemów operacyjnych, etc. Pytanie tylko czy te wszystkie opcje są potrzebne. Ja mam naprawdę wiele zgłoszeń i jeszcze więcej pomysłów na rozwój portalu, ale niestety aktualnie niewiele czasu na realizację (co zakładam w niedalekiej przyszłości się zmieni). Dotychczas spełniałem życzenia, ale wiele na tym życia straciłem i dlatego ustalam priorytety, nie da się wszystkim dogodzić :)
[#9] Re: Slinik Forum

@grxmrx, post #6

Dla Tapatalk z checia przyklasne! :D
[#10] Re: Slinik Forum

@grxmrx, post #8

Brawo!
[#11] Re: Slinik Forum

@grxmrx, post #8

Forum jest bardzo dobre. Wiele zgłoszonych dodatków powodowałoby tylko bałagan. Najgorszym jest propozycja napisania do kogoś anonimowo. Już widzę e-maile z wytykaniem, czy wyzwiskami, "bo ktoś śmiał mieć inny pogląd niż ja" (wystarczy popatrzeć na niektóre dyskusje na forum). Viaroos, chcesz do kogoś napisać, to miej cywylną odwagę się podpisać - w necie swoim e-mailem. To da też możliwość odpowiedzi. A jak chcesz napisać tematycznie, to masz od tego forum.

Uważam, że całe PPA łącznie ze zintegrowanym forum jest zakodowane bardzo dobrze. I wielkie podziękowania dla Grxmrx za jego trud i czas, a także za wielką wiedzę w kodowaniu.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 10:13:35 przez AS
[#12] Re: Slinik Forum

@AS, post #11

ja powiem, że mnie się forum ppa podoba najbardziej z wszystkich forumów, jakie napotkałem (no, poza tymi 20 minutami), i nie wiem, po co jeszcze tu mącić. Elektrody forum też widziałem i mi się podoba bardzo mało, więc to raczej subiektywna opinia, że tam w nim jest coś fajnego.
[#13] Re: Slinik Forum

@AS, post #11

kolega AS nie chwyta zasady dzialanie PM. Komunikacja jak przez email tylko wewnątrz forum. Poza tym co to za argument ze chce sie podpisac przeciesz ktos moze miec email np ciociaklocia@costam.pl
Do komunkcji PM uzywane są loginy użytkowników forum wiec jak ktos ma /imienazwisko/w loginie to moze być jego prawdzie lub nie. :D

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 10:32:39 przez viaroos
[#14] Re: Slinik Forum

@grxmrx, post #6

Akurat jakiś nieskomplikowany system PM mógłby się przydać. Przy okazji możnaby go podpiąć do Giełdy.

Sam bardzo sobie chwaliłem PM-y na MyApple gdzie kiedyś byłem mocno aktywnym użytkownikiem.
[#15] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Jakoś nie widzę takiej funkcji więc:

Powiadomienie na email o nowym komentarzu pod obrazkiem w swojej galerii.

Kto jest za, ręka w góre.
[#16] Re: Slinik Forum

@TomcioPaluszek, post #15

ups.. nie doczytałem

jestem za

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 12:57:19 przez Skiba
[#17] Re: Slinik Forum

@TomcioPaluszek, post #15

I jeszcze znalazłem oooogromny błąd.

Jest tak


Powinno być tak
[#18] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

Adresy mailowe są w profilach i doskonale spełniają funkcje PM. Zamykanie tematów moim zdaniem jest zbędne, na PPA nie ma wielu nowych userów którzy wykopują jakieś stare wątki. A ci którzy je wykopują często nie muszą opisywać ponownie znanych już problemów lub mogą podrzucić nawet po roku czasu jakieś bardzo fajne rozwiązanie problemu (co jest cenione w takich środowiskach jak nasze).
[#19] Re: Slinik Forum

@Mir3k, post #18

Bezsensem byłaby zmiana silnika portalu, skoro wszystko działa i spełnia swoją rolę. Co innego, gdyby strona była jeszcze w fazie beta.

Nie zmienia to jednak faktu, że przydałaby się lepsza szata graficzna. Bardziej współczesna ;) Obecną możnaby zachować - 3 proste szablony na Smarty z dynamiczną zmianą wyglądu między klasycznym, nowym a mobilnym i wszyscy są zadowoleni.

Na miejscu grxmrx rozwiązałbym jeszcze sprawę komentarzy pod newsami, tudzież samych newsów - tak, aby kolumny nie znikały po otwarciu któregoś z nich, a komentarze wyświetlały się od razu pod jego rozwiniętą treścią. Tu można zastanowić się nad rozwiązaniem pokroju Disqus.

Ostatnio ktoś skarżył się, że na stronie głównej nie pojawiały się informacje o nowych artykułach. Może warto dorzucić dodatkowy moduł na sidebar wyświetlający aktualne zmiany w bazie opublikowanych treści pomysł

Moduł wyświetlający na sidebarze ostatnie wpisy z forum nie obsługuje Hyde Parku ;)

Prywatna wiadomość to IMO świetna myśl - znacząco ułatwia komunikowanie się.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 15:54:48 przez Geekboy68k
[#20] Re: Slinik Forum

@TomcioPaluszek, post #15

Jestem za.
[#21] Re: Slinik Forum

@kjb666, post #20

Od jakiegoś czasu w profilu jest odnośnik do grafik w graffiti.
Czy można by dodać odnośnik do artykułów?
[#22] Re: Slinik Forum

@TomcioPaluszek, post #15

I powiadomienie na email o nowym poście pod swoim postem w aktualnościach i na forum pomysł

Chyba niegłupie, co? pomysł
[#23] Re: Slinik Forum

@parallax, post #22

Głupie. Spójrz np. na wątek o 64-bitowych procesorach. Gdyby po każdej potyczce MOSowców, klasykowców i AmigaONE-owców przychodziła mi wiadomość na skrzynkę, nawet GMail by skapitulował, że o serwerze PPA nie wspomnę - wszakże coś to musi do tych userów wysyłać.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 20:09:56 przez Geekboy68k
[#24] Re: Slinik Forum

@Geekboy68k, post #23

A tam, mocne serwery mają :)
A zawsze mógłbyś się ograniczyć w pisaniu postów, tylko w tedy, gdy musisz byś pisał pomysł
[#25] Re: Slinik Forum

@Geekboy68k, post #23

potwierdzam. Już PPA nie ma nic lepszego do roboty niż rozsyłać wszystkim maile, że ktoś coś napisał. Do kompletu brakowałoby tylko powiadomień o wypowiedziach na gadaczu.
[#26] Re: Slinik Forum

@viaroos, post #1

EE nie wiem jak u was ale mi coś znikło.
Klikałem forum pojawiają się ostatnie wątki oraz ostatnio popularne a brakuje przycisku więcej wątków na forum ??? Albo mam przewidzenia
[#27] Re: Slinik Forum

@Dark_luke, post #26

U mnie też nie ma OK Grx może coś grzebie pomysł
[#28] Re: Slinik Forum

@Dark_luke, post #26

No i co ? Będzie z powrotem czy nie ???
[#29] Re: Slinik Forum

@Dark_luke, post #26

A u mnie jest, chodzi wam o te linki "więcej ostatnich: wątków/postów" po lewej stronie portalu?
[#30] Re: Slinik Forum

@Dark_luke, post #26

Poprawione.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem