Forum » PPA
[#31] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Osobiście jestem z PPA bardzo zadowolony. Koledzy zawsze służą fachowymi radami za co jestem im bardzo wdzięczny :D Nie rozumiem więc po co jakiś "pieniacz" stara się to wszystko zepsuć jakimiś bezsensownym negatywnym artykułem ? Cenzura musi być. Albo cenzura albo chaos na forum. Najlepiej ten wątek odrazu skasować i nie zaogniać sytuacji. Po co to wszystko ?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 07:22:50 przez Art
[#32] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Jubi to podręcznikowy oszołom. Skoro środowisko nie kupiło jego bredni, to ktoś jest winny. Spisek, źli ludzie, złe prawo. Zawsze ktoś lub coś, broń boże on sam i to co popycha. Powtarzam: to ami-Macierewicz.
[#33] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Zazdroszczę ludziom z taką ilością wolnego czasu. Pozdrawiam.
[#34] Re: Artykuł o PPA

@ZbyniuR, post #30

Dokładnie za słowo "dupek" oczywiście w przenośni dostałem 2 tygodnie urlopu bo w mojej wypowiedzi nie wykryto żartu. Nawet od razu pojawiła się jedna osoba ignorująca mnie. Więc coś w tym jest . Nie chcę pisać tu co o niektórych wypowiedziach ale strasznie naskakujecie na Jubiego.
Jubi trzymaj się OK
[#35] Re: Artykuł o PPA

@il_capitano, post #33

Zazdrość to zła cecha
[#36] Re: Artykuł o PPA

@djpiotrs, post #35

Jestem zły z natury.
[#37] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Do czego jest PPA? Bo tak myślę, że kolega czegoś nie pojął. Jakoś nie dostałem bana za pytania lub odpowiedzi np na takie wstrząsające i kontrowersyjne tematy jak (np):
- jak naprawić elsatowski kontroler HDD
- jakie kondensatory trzeba zastosować w Amidze
- jak działa ten czy inny scandoubler
- która wersja płyty A1200 jest lepsza/gorsza

Nikt nie ma pretensji o to że pomożesz rozwiązać problem, albo poprosisz o pomoc.
Po to jest PPA. Żeby bić pianę to możesz wybrać się na jakiś marsz, demonstrację, zapisać do klubu dyskusyjnego, koła gospodyń wiejskich, a skoro już musisz przed komputerem - można ew. komentować na forum dowolnego portalu dowolny artykuł w dowolny sposób na dowolny temat, nawet nie związany. Tam to norma.

Jak wchodzę na PPA, to po to żeby poczytać o rzeczach związanych z Amigą, a nie jakieś wynurzenia ludzi którym wybitnie się nudzi. Powiem szczerze - przeczytałem , naprawdę, dwa razy i nawet nie wiem o co i po co. PPA nie jest od manifestowania i demonstrowania tylko dzielenia się radością (czasem i smutkiem) , pasją i wiedzą związaną z amigowaniem.

Dlatego pozdrawiam wszystkich tych, którzy nie czują się w obowiązku zabierać głos na każdy temat, nawet wtedy kiedy nie mają absolutnie nic do powiedzenia. A szczególnie tych którzy naprawdę wiedzą co mówią (piszą) a nie mówią co wiedzą.
[#38] Re: Artykuł o PPA

@Rembrand2, post #37

Ale są tu tacy którzy dostali bana za pytanie zadane w starym wątku. Wedle moderatorów za wyciąganie starego wątka i całokształt. W regulaminie nie ma wpisu o banach za całokształt czy wyciąganie starych wątków. Inny moderator stwierdził że regulamin nie to nie rzeczywistość i czasami trzeba czy można dać bana pomimo braku formalnych podstaw. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ? Może dlatego że moderatorzy w ostatnich dwu czy trzech latach zamiast prowadzić portal nastawili się na walkę z użytkownikami i uznali że to oni a nie użytkownicy będą decydować o czym i komu wolno dyskutować. A idiotyczne decyzje kogoś z ich grona są bronione i osłaniane przez pozostałych nawet jeśli doprowadza to do ośmieszenia obrońców.
Czego potrzeba aby wreszcie moderatorzy przejrzeli na oczy ?


Pozdrawiam
[#39] Re: Artykuł o PPA

@djpiotrs, post #34

Dokładnie za słowo "dupek"


Oj, dzieci, dzieci...Ciebie też trzeba będzie wyłać na lekcje kultury i może nawet etyki. :D
[#40] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #38

Czego potrzeba aby wreszcie moderatorzy przejrzeli na oczy ?

Rozsądnych forumowiczów???
[#41] Re: Artykuł o PPA

@Daclaw, post #32

OFFTOP:

"Osoba, która reprezentuje stanowisko, można by rzec, skrajnie prawicowe, wpychając wszystkim do gardeł swoje poglądy jako oświeconą prawdę..."


"Powtarzam: to ami-Macierewicz."

Panowie, nie ośmieszajcie się więcej wiedzą czym jest prawica, do jakich wartości się odwołuje, czy też kim jest Macierewicz i jakie ma zasługi dla kraju. Wiedza dsotępna w sieci za darmo, wystarczy tylko chcieć...

Ale jeżeli wszystko kojarzy wam się z prawicą niczym Jasiowi z seksem, cóż, współczuję...

KONIEC OFFTOPA.



Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 10:03:05 przez Dopuser
[#42] Re: Artykuł o PPA

@ZbyniuR, post #30

Nie czaję czemu się tak Jubiego czepiają

Bo pisze głupoty - delikatnie mówiąc . W KAŻDYM komentarzu związanym z OS4/MorphOS wstrącał swoje "to nie Amiga, nie ma chipsetu, oszukujecie " itd. ileż można , zwrócono mu uwagę, raz , drugi, nie słuchał to dostał bana , proste.

Zalecam spokój. Nie prowokować i nie dawać się sprowokować

Nie prowokować - tu należy chyba napisać do jubiego - jego prowokacje były już nudne , i nic dziwnego, że ludziom puszczały nerwy i odpowiadali .

W temacie jego "odezwy" - dla mnie jako zwykłego czytelnika PPA wygląda to tak :
Prowokował, dostał karę, to jak małe obrażone dziecko idzie sobie na złość gdzieś napisać coś złego na PPA . Przykro to mówić, ale jego komentarze były już męczące i tak naprawdę nic nie wnosiły. Napisał swój wywiad z Lubmilem, w komentarzach przedstawił swój punkt widzenia, dowiedział się, że wiele osób nie przedstawia jego "wizji Amigi" i powinien dać sobie spokój z "nawracaniem" a nie z uporem maniaka zaśmiecać PPA. Ban - może da mu do myślenia, chociaż patrząc po głupotach , które tu napisał, myślę, że nic nie wniesie tylko pogłębiło jego teorie maniakalno-spiskowe :)OK
[#43] Re: Artykuł o PPA

@stachu100, post #40

Gdyby forumowicze byli rozsądni moderatorzy byli by zbędni. A skoro nie wszyscy są rozsądni to nie upoważnia moderatorów do olewania regulaminu czy okazywania równie nagannej postawy. Powinni robić swoje zgodnie z regulaminem a nie własnym "widzimisię".


Pozdrawiam
[#44] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #43

zawsze można założyć nowy portal albo poprosić o wejście do redakcji ppa
ps. część działan adminów tez mi sie nie podobało, ale społeczeństwo i ogólnie całe życie ma to do siebie, że trzeba sie dostosować

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 10:54:35 przez michal_zukowski
[#45] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Czy jestem za zmianami ?
Nie. Szalenie bawi mnie amigowe bagienko prezentowane na portalu. Ze zmianami nie byloby już tak monty-pythonowsko smiesznie.

Inna sprawa, ze jesl to Jubi pisze, to z pewnoscia bedzie ciekawie :)
Facet wie o Amidze wiecej nize 99% udzielajacych sie tu osob, i m.in. dlatego tak jest bagatelizowany.
[#46] Re: Artykuł o PPA

@michalmarek77, post #45


Facet wie o Amidze wiecej nize 99% udzielajacych sie tu osob, i m.in. dlatego tak jest bagatelizowany.


Czyli tylko Jubi zna sie Ami :)
Dlaczego nie zalozy wlasnego portalu ?
[#47] Re: Artykuł o PPA

@Norbert, post #46

Po co ?
Tu jest wystarczajaco zabawnie .
/inna sprawa, ze na kazdym amigowym portalu tak jest :)/
[#48] Re: Artykuł o PPA

@michalmarek77, post #45

Facet wie o Amidze wiecej nize 99% ...


... i facet dla którego tęcza zaczyna się od wyblakłego pomarańczowego
.
[#49] Re: Artykuł o PPA

@Dopuser, post #41

Akurat w tym porownianiu nie chodziło mi o opcję polityczną, reprezentowaną przez Macierewicza, tylko o sposób, w jaki udowadnia on z góry założoną tezę.
[#50] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #8

jestes synem Jubiegio ?:D
[#51] Re: Artykuł o PPA

@michalmarek77, post #45

Facet wie o Amidze wiecej nize 99% udzielajacych sie tu osob, i m.in. dlatego tak jest bagatelizowany.

Jeżeli to ironia, to doskonała, jeżęli nie to... żartujesz . Wiedza jubiego o Amidze to nic tylko jego własne wyobrażenia - Amiga = Chipset - i na tym kończy się jego wiedza o Amidze .
[#52] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

No coz, o moderacji na ppa mozna miec tylko dwie opinie. Moderacja jest zla lub bardzo zla. I ja nie bede wymienial z imienia i nazwiska ani wskazywal palcem o kogo chodzi tylko podpowiem jaka ma pierwsza i ostatnia litere "r i t". Ow osobnik, ow moderator, jest slepy jak kret kiedy opluwane sa wszelkie mozliwe swietosci przy uzyciu wyszukanych wulgarnych ze wszech miar jezykowych epitetow, nagminnie lamane sa prawa stanowione i niestanowione, a takze prawo dobrego obyczaju kazdej szanujacej siebie spolecznosci o okreslonych jasno pogladach na kazda sprawe, co budzi szczegolna odraze, baa, ow osobnik, moderator, niejednokrotnie sam rozlewal chlewik i przyjemnie sie w nim taplal, przy czym zwrocenie owemu osobnikowi, moderatorowi, uwagi o braku chocby najmniejszego upomnienia ze stosowym odwolaniem do punktu regulaminu zawsze konczy sie niepowodzeniem, zeby nie powiedziec, calkowitym zignorowaniem uwagi, adwersarza i regulaminu. I ja nie bede wskazal o kogo chodzi, bede jednak protestowal i domagal sie w imieniu siebie, wszystkich i kazdego z osobna przywrocenia moderacji z prawdziwego zdarzenia znamiennym okrzykiem "Komuno Wroc!". Domagam sie ponadto aby ow osobnik, moderator dokonal publicznej konstruktywnej samokrytyki przed kolegium moderatorow i przed wszystkimi tutaj zgromadzonymi zostal ukarany proporcjonalnie do winy jaka wszystkim i kazdemu z osobna wyrzadzil nie zapominajac przeprosic kazdego z osobna i wszystkich razem. Nie donosze o tym zeby odegrac sie na owym osobniku, szanowym moderatorze i wielkim czlowieku, zasluzonym czlonku naszej wspanialej spolecznosci, ale donosze o tym z pobudek czysto altruistycznych, zeby przywrocic ziemie ziemianom, a moderacje z prawdziego zdarzenia naszemu ppa, bo wszyscy na to zaslugujemy naszym slowem i uczynkiem . Amen. . To napisalem ja, sigma2pi.

friendship rulez.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 14:31:53 przez sigma2pi
[#53] Re: Artykuł o PPA

@sigma2pi, post #52

po pierwsze primo - ja (i zapewne nie tylko ja) się pod tym postem nie podpisuję, więc to już nie będzie "w imieniu wszystkich". Po drugie primo przypomnę może, że ów moderator został swego czasu wybrany przez społeczność PPA jako dobrze rokujący na stanowisko moderatora. W związku z czym znamiennym okrzykiem "precz z komuną!" domagam się w imieniu swoim rozstrzelania, poćwiartowania i uduszenia Superflaka. siedzi, pije i chrupki Dziękuję.
[#54] Re: Artykuł o PPA

@snajper, post #53

Ta opinia zostanie odnotowana w dzieniku sluzbowym i w przyszlosci we wlasciwym miejscu konskewnecje zostana wyciagniete, jednakowoz docenia sie po primo i wnosi o przyjecie do punktu glosowania nad votum ufnosci wobec tych uzytkownikow wyraznie zadowolnych w celu wykluczenia takich sytuacji na przyszlosc. Dziekuje. cafe
[#55] Re: Artykuł o PPA

@sigma2pi, post #52

Jeżeli masz na myśli recedenta, to nie zgadzam się. Recedent jest dość aktywny na PPA, ale nie mogę się zgodzić z ani jednym twoim zarzutem.
Generalnie moderacja na PPA nie jest ani specjalnie zła, ani opresyjna, a juz na pewno nie jest tendencyjna. Sam wielokrotnie wypowiadałem sie jako przeciwnik banowania, czy walki z oftopami, ale nie ma co strugać kołki na głowach redakcji PPA. Polacy (którymi raczej wszyscy tu jesteśmy) mają to do siebie, ze zawsze gdy dwóch z nas się spotka, to od razu pojawią się trzy odmienne zdania, a za kazde jesteśmy gotowi oddać życie i wdeptać przeciwnika (internetowego) w glebę. A do tego każdy z nas uwielbia odwoływać się do tradycji polskiej złotej wolności.
Więc moderacja jest potrzebna. Niestety.
A od moderatorów proszę się ODSTOSUNKOWAĆ.
[#56] Re: Artykuł o PPA

@wali7, post #55

;)
[#57] Re: Artykuł o PPA

@sigma2pi, post #56

Widzę że mamy wesołka. I Prima Aprilis dopiero za pół roku. Ups.
[#58] Re: Artykuł o PPA

@wali7, post #55

Ale potrzebna jest dobra i uczciwa moderacja jaka była kilka lat temu a nie parodia moderacji jaka widzimy dzisiaj. Pytanie kiedy to dotrze do moderatorów.


Pozdrawiam
[#59] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Ja mam proste rozwiązanie. Problem zniknie jak ręką odjął. Kup sobie chomika, świnkę lub co tam lubisz mieć/robić tak abyś miał mniej czasu na pierdoły. Od razu przestaniesz pisać głupoty/przejmować się z prostej przyczyny - brak czasu. Co innego będzie ważne a nie to co X czy też Y napisał na portalu PPA po wypiciu lub nie czegoś mocniejszego.
[#60] Re: Artykuł o PPA

@Olo, post #42

Bo pisze głupoty - delikatnie mówiąc .

Ja rozumiem, że ludzie tracą nerwy jak kolejny raz przy byle okazji Jubi próbuje dowodzić autentyczności danej amigi- to fakt i trudno tego nie zauważyć, chłopak ma z tym problem, ale to nie jedyna strona Jubiega i powód żeby go spalić na stosie. Jeśli komuś aż tak działa na nerwy i nie stać go na odrobinę tolerancji to przecież od tego mamy funkcjonalność "ignorowania" i po sprawie, nie trzeba linczować Jubiego, czy Paralaxa!
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem