Forum » PPA
[#61] Re: Artykuł o PPA

@BULI, post #60

Oj tam, od razu lincz. Ja proponuje tylko kastrację:

[#62] Re: Artykuł o PPA

@wali7, post #61

Jak zwykle wątek rozrósł się do niebotycznych rozmiarów hehe
[#63] Re: Artykuł o PPA

@BULI, post #60

Bagatelizujesz sprawę która dotyczy sensu funkcjonowania takich portali jak nasz. A jest ładnie przedstawiona w tym wątku w poście #37.
W wolnej chwili zastanów się ile dzisiejszych postów jest związanych z naszym hobby. Przez takie właśnie osoby którym ciągle coś nie pasuje. Zawsze coś nie tak, zawsze problem.
Cały ten wątek nie powinien wogóle powstać. Nie wyobrażam sobie portalu na którym zbanowany użytkownik poprzez kolegę podaje manifest o takiej treści. To jest chore.
Tu opcja ignoruj nie pomogła.
[#64] Re: Artykuł o PPA

@sigma2pi, post #52

Drogi S2P, chciałem Ci z całym szacunkiem donieść...że jesteś idealistą.
Ty miałeś to szczęście żyć pod ochronnym kloszem, jednak świat jest o wiele bardziej niesprawiedliwy niż Ci się wydaje. Obudź się. :D
Moim zdaniem Recedent jest dobrym moderatorem na Gadaczu :)

Natomiast ten post, obywatela Skrzypa, jak się domyślam - dotyczy Mailmana.
Jak wyście jeszcze kupę robili w pampersy, coś koło 2000 roku, gdy powstawał PPA, to Mailman już wtedy ogromną pracę poświęcał portalowi. Do dzisiaj jest ENERGIĄ związaną z artykułami, publicystyką i korekcją. To on zamieszcza najwięcej newsów. Sam pisze liczne recenzje na portalu, itd. itp.

I na dodatek zajmuje się niechlubnym moderowaniem. Moim zdaniem każdego pieniacza trzeba uciszyć. Ja sam jestem trollem i też często zarobiłem bana. to normalna sprawa. ;)
To trolli-wywrotowców trzeba uciszyć. Bez Mailmana portal upadnie. :)
Amen.

PS. Oklaski dla mnie proszę kierować na gadaczu politycznym. :P
[#65] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #64

To trolli-wywrotowców trzeba uciszyć. Bez Mailmana portal upadnie.


A musi koniecznie być moderatorem ? Był już moderator który musiał być moderatorem bo ładne wywiady podobno robił, nawet jak wreszcie wyleciał z moderacji forum to moderował giełdę co na zdrowie portalowi też nie wyszło, teraz nie robi wywiadów i nie jest moderatorem a nawet konta tu nie ma, może jednak rozdzielić funkcje moderatora z funkcjami redaktorów ?
Bo o ile na pracę redakcyjną skarg nie widziałem to na moderację jest sporo.


Pozdrawiam
[#66] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #9

Też Wam proponuję stworzenie własnego portalu amigowego. Ustalicie tam własny regulamin, będziecie pilnować jego przestrzegania za pomocą banów itd. Czas pokaże czy mieliście rację czy nie :)
[#67] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #65

Każdy gospodarz lub kierownik i tak jest moderatorem. Nawet dla wszystkich moderatorów. To normalne. :)
Przecież każdy z nas ma do dyspozycji Rzeźnie lub Gadacza i tam możemy psioczyć wte i wewte. :)
Ale zdecydowanie już wystarczy polemik na temat że " ty jesteś głupi bo twoja krowa jest łaciata w kropki bordo, a inna wygląda jak Milka" :P
Gdyby jubi napisał artek z konkretnymi argumentami, to Mailman by go opublikował i byśmy polemizowali. Gdyby artek się wyczerpał, to by napisal kolejny artek z lepszymi argumentami. Wtedy jubi by może zaczął pisać także inne i lepsze artki pomocne dla śrdowiska.
A o pupie maryny możemy pisać w Rzeźni albo na Gadaczu. :D
I...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kultura musi być! :D
[#68] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #38

Ale są tu tacy którzy dostali bana za pytanie zadane w starym wątku.


Nie za to, tylko:

Wedle moderatorów za wyciąganie starego wątka i całokształt.


i nie tylko moderatorów, bo wg mnie też, a moderatorem nie jestem, racja?

W regulaminie nie ma wpisu o banach za całokształt


Dostał jednego bana za całokształt, a nie 10 banów po drodze za każdym razem gdy zaśmiecał komentarze. Możesz za ten fakt podziękować teraz moderacji, tutaj, na forum, w tym wątku :)
[#69] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #65

Bo o ile na pracę redakcyjną skarg nie widziałem to na moderację jest sporo.

Sporo czyli ile? Rząd dziesiątek czy setek miesięcznie?
Moderacja to praca i do tego niewdzięczna, a dodatkowo moderatorzy mają jeszcze dylemat czy wypowiadać się w kontrowersyjnych tematach - a to odbiera niektórym radochę z uczestniczenia w forum.

Portal to prywatne przedsięwzięcie. 13 lat istnienia - proszę sobie porównać moderację ppa i execa, i już wiecie jak może być. Co ma wyniknąć z tej dyskusji? System demokratycznego głosowania na moderatorów czy rotacyjna zmiana - każdy użytkownik po 2-3 mce moderatorem w danym dziale?

Jubi spierał się i denerwował przede wszystkim innych użytkowników, a zamęt jaki powodował swoimi wynurzeniami spowodował nie tylko powstanie nowego słowa - jubilizm - ale słusznie jest porównywany do Antka M. Taki jest przekonany, że prezentuje poglądy większości czytających (i ma tą niesłychaną wiedzę o Amidze) - niech stworzy portal, za dwa lub trzy miesiące będziemy mieli odpowiedź.
[#70] Re: Artykuł o PPA

@KJB, post #68

Nie on jeden zaśmiecał, on jeden za coś takiego dostał. Moderatorzy powinni świecić przykładem jeśli idzie o przestrzeganie regulaminu a nie zasłaniać się zwrotami "za całokształt" czy "zasłużył sobie".
Jak ktokolwiek ma szanować decyzje moderatorów skoro często nie są zgodne z regulaminem, i to takim który sami zmienili na bardziej restrykcyjny ?


Pozdrawiam
[#71] Re: Artykuł o PPA

@Skotos, post #69

Znowu minęło trochę czasu i sytuacja się powtórzyła i cały ten cyrk robiłem od nowa. Teraz mam inną kartę 4GB sandiska i jest to samo.


Forum jest do wymiany poglądów, spieranie się to też wymiana poglądów.
A co do bana Jubiego to jak ostatnio przeglądałem wątek w którym dostał bana to zobaczyłem informację o banie w odpowiedzi na post nr. xxx, a ten post xxx napisał ktoś inny, byłem zdziwiony jak ten ktoś pomimo bana pisał coś potem w innym wątku. Czy moderatorzy mogli by nie utajniać w ten sposób banów ? kolejna prośba czy to naprawdę problem przy przenoszeniu postów do innego wątka poinformować że z powodu xxxxx zostały przeniesiony do yyyyy. Czy to jest też nowa jakość moderacji i mam się do tego przyzwyczaić ?


Pozdrawiam
[#72] Re: Artykuł o PPA

@Skotos, post #69

niech stworzy portal, za dwa lub trzy miesiące będziemy mieli odpowiedź


Tak, generalnie to jest największy problem. Bo aby stworzyć dobry portal, to potrzeba kilku lat. To jest ciężka praca. Nie wystarczy forum. Potrzebna jest masa fajerwerków oraz zrzeszenie całego środowiska. Jeżeli środowisko w Polsce stanowi około 100-200 osób, to jakikolwiek podział nie ma sensu. Wszyscy musimy się przyzwyczaić do swoich inności, albo tworzyć portal ściśle tematyczny dla 15-20 osób. Warto?
[#73] Re: Artykuł o PPA

@RadoslawF, post #71

Podaj link do tego tematu. Gadacz zajmuje mi prawie całą moją energię (to dobra metoda na trolla). :)
[#74] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #72

Wszyscy musimy się przyzwyczaić do swoich inności, albo tworzyć portal ściśle tematyczny dla 15-20 osób. Warto?

Czy Jubi przyzwyczaił się do poglądów innych osób? Wypowiedział się, stworzył wątek, pogadał z inymi - i na tym powinno się zakończyć, wszyscy znali jego pogląd, mógł od czasu do czasu delikatnie zrobić wrzutkę. Ale jemu to nie wystarczyło, był nachalny i natrętny w szerzeniu poglądów. Gdziekolwiek ktoś użył słowa Amiga - Jubi czuł się osobiście odpowiedzialny za nadania mu odpowiedniego wydźwięku zgodnego z jego wyobrażeniem.

Skoro dla niego jest to tak ważna sprawa to chyba warto?
[#75] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #73

Poprawili, to było w komentarzach do "Prezentacja Amigi One X1000 na RetroKomp 2013".


Pozdrawiam
[#76] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

To głębokie.

Całe szczęście że RAMOS nie zgodził się na publikację tej prywatnej wycieczki w stronę PPA na łamach C&A Fan.
[#77] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Masakra

Dziwie się, że jeszcze nie zamknięto tego wątku!? Może teraz...?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 22:14:39 przez (V)(I)mothe(P)
[#78] Re: Artykuł o PPA

@(V)(I)mothe(P), post #77

Ogłaszam wątek za zamknięty i zapraszam na Gadacza. :D
[#79] Re: Artykuł o PPA

@(V)(I)mothe(P), post #77

lepiej nie, bo zaraz kolejny użytkownik oskarży moderację o z góry zaplanowane zakopywanie niewygodnych tematów siedzi, pije i chrupki
[#80] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #64

"Jak wyście jeszcze kupę robili w pampersy, coś koło 2000 roku, gdy powstawał PPA, to Mailman już wtedy ogromną pracę poświęcał portalowi."

Pamiętam wówczas z tamtego czasu prośby żebyśmy jako "społeczność" z GrupyAmigi i chyba MA (założone grupy dyskusyjne na yahoogroups) przenieśli swoje litery na forum PPA. Coś w ten deseń? :D
[#81] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #9

Odróznij trolling od ironii! AmigOwce trollują, mosistowskie bojówki jedynie ironizują, każdy moderator ppa to wie! ;)
[#82] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #1

Koledze Jubiemu pokaż dzisiejsze kalendarium jeśli go jeszcze nie widział. Nawet Escom chciał zbeszcześcić czystą amigową rasę tworem o nazwie "PowerAmiga" :))
Kolega Jubi niechaj ruszy swój ostatni legion szarych komórek i spróbuje w domowym zaciszu zagłębić się w refleksji - czym różni się dzisiejsza AmigaOne od ówczesnego projektu PowerAmiga i późniejszej AmigaNG (poza oczywistym faktem sfinalizowania projektu)
[#83] Re: Artykuł o PPA

@amper, post #80

Jakoś tak to było. :)
To były także czasy gdy ACP i Exec żarli sie między sobą. A gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. :)
[#84] Re: Artykuł o PPA

@pawelini, post #81

AmigOwce trollują, mosistowskie bojówki jedynie ironizują

Są też na forum tacy użytkownicy, którzy nic mądrego do powiedzenia nie mają, ale przy każdej okazji szukają zaczepki. A potem biadolą na moderację i bany .
[#85] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #83

Nie ma portali idealnych. PPA jest bardzo dobrym portalem, który zrzesza różne stronnictwa. Nie można tutaj dostać bana za poglądy. Dobrze, że Jubi ma gdzie się wypowiadać, bo na sąsiednich portalach poświęconych sprawom amigowym i okołoamigowym nie pozwoliliby mu na to. Na PPA pozwolili mu na publikację dość kontrowersyjnego artykułu pt. "Czym jest Amiga?". Moim zdaniem Jubi tak siarczyście krytykując PPA posuwa się za daleko.
[#86] Re: Artykuł o PPA

@MorphOS_pl, post #84

Panowie! Albo część choćby której coś nie odpowiada.

Długo wytrzymywałem no ale brakło cierpliwości.
Znajdźcie sobie pracę, załóżcie rodziny, poróbcie dzieci.
Pewne rzeczy, jak zapewnienie szczęścia i bytu rodzinie, zajmą wam większość czasu który zapełniacie sobie filozoficznymi wywodami o wyższości tego nad tamtym.

Wolne chwile które poświęcicie SWOJEMU HOBBY wypełni wam myślenie nad tym dlaczego nie działa, co dopisać do s-s, gdzie przelutować i jak schować przed żoną następny zakup :)

Dla nieograniczonych, niemoderowanych wolnych jak ptaszęta wypowiedzi zmieńcie portal na piszęgdziechcęicomiślinanajęzykprzyniesie.pl i pozwólcie ludziom cieszącym się raz na jakiś czas chwilą dla siebie , poczytać o amidze , mosie itp bez zerkania z boku na rosnące idioty....e wątki.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pragnących troszkę spokoju.
[#87] Re: Artykuł o PPA

@Sosabowski, post #86

apropo ptasząt. Jak ktoś nie zamierza zakładać rodziny (tak jak ja), to można zamiast tego czasem wyjść i spożytkować czas lepiej słuchając świergolenia ptasząt (tak jak ja). Gdyby ludzie słuchali ptasząt zamiast toczyć wojenki (nie tylko te w temacie Amigi), to o ile piękniejsze byłoby życie! Zastanówcie się czasem nad tym.
[#88] Re: Artykuł o PPA

@snajper, post #87

Dobre, dobre :D

Przepraszam, że tak odgrzewam wątek, bo w sumie mógłbym zostawić, a i tak wszyscy by zapomnieli, jednak nie lubię zostawiać niezamkniętych spraw. Otóż chciałbym przeprosić za całe zamieszanie. Tak, otwarcie przyznam, że troszkę źle zrozumiałem intencje jubiego, i nie wiedziałem, że jest aż tak źle postrzegany tutaj, oraz tak namolny. I na dodatek spowodowałem aferę, mając intencję powstrzymania bądź złagodzenia przyszłych afer, co po analizie tego wątku okazuje się raczej nie możliwe, bo ludzie tutaj potrafią żreć się z byle powodu ;(
Przepraszam również ludzi, którzy poczuli się w jakiś sposób dotknięci moimi postami, chociaż wątpię, żeby ich było wielu (jednak sporo ludzi ma teraz do mnie osobiste urazy przez taką pierdołę, przez co jest mi dość przykro). Jednocześnie chciałbym powtórzyć, iż nie miałem złych intencji jak mi to próbowano zarzucić.
Dodam również, że jeśli ktoś ma ochotę pogadać ze mną, jestem dostępny pod tym samym nickiem na IRC, w sieci Freenode, również na #ppa. Osobiście można mnie dorwać też na DKiG, podczas którego mam zamiar dać coś od siebie, jak również i na AmiZaduszkach, jeśli takowe się odbędą (a coś krążą plotki, że się organizują).

Jeszcze raz przepraszam za całe zajście i życzę miłego wieczoru.
[#89] Re: Artykuł o PPA

@Skrzyp, post #88

Drugi raz nie dasz się wpuścić w maliny i o to chodzi.
[#90] Re: Artykuł o PPA

@Andrzej Drozd, post #39

Odezwał się mędrca. Nie flame'uj a miast tego wypowiedz się z należytym poziomem merytorycznym - jeżeli masz zamiar się wypowiadać.

P.S. Czy nie zauważyiście, iż Hołdys, Caco, Kiv_Master oraz inne indywidua (w tym ja Śpioch ) są wśród nas? OK

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 20:30:10 przez BomberMAX
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem