Forum » PPA
[#31] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #30

Dorzuciłbym swój poradnik, tylko muszę kilka błędów poprawić. Chociaż "takiemu jednemu" to wcale on nie pasuje, bo nie jest napisany "fahofo"
No i musiałbym go przerobić tak, aby zmieścił się na 2 stronach.
[#32] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Wysłałem co miałem na dobry początek :)
[#33] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@Mariodj, post #32

Informacja o dwóch stronach wolnych jest po uwzględnieniu Twojego artykułu
[#34] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #33

Nadal mamy dwie wolne strony.
[#35] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #34

A myślałem, że tylko ja się ociągałem z napisaniem artykułu a tu widzę, że jeszcze potrzeba dwóch stron.
[#36] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@asman, post #35

Napisałem do redakcji apropos superfrog hd-nikt mi nie odpowiedział. Moge?byłaby jedna strona
[#37] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@redstonecraftpl, post #36

Chciałem sklecić krótką recenzję Full Motion Video dla CD32 urządzenie to oprócz VCD odtwarza także CD-i. Właśnie co to jest to Cd-i i jakie dane zawiera?
[#38] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@miro_78, post #37

Full Motion Video dla CD32 urządzenie to oprócz VCD odtwarza także CD-i.


Nie miałem tego rozszerzenia w ręku, ale nie wydaje mi się, żeby mogło odtwarzać CD-i (wbrew temu co twierdzi google tu i ówdzie). Przynajmniej w ROM FMV nie ma śladu po odtwarzaczu CD-i .

Właśnie co to jest to Cd-i i jakie dane zawiera?


Philips CD-i

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 22:04:46 przez strim_
[#39] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@strim_, post #38

Hardware Database podaje tak:

MPEG video decoder
allows the playing of CD-i Digital Video or Video CDs (MPEG 1)
C-Cube video decoder and LSI-Logic audio decoder chip
the MPEG animation can be genlocked with the Amiga graphics
plugs into the rear expansion port
limits the maximum possible amount of Fast RAM to 4 MB
can be used with the Paravision SX-1 but not with the DCE SX32 / SX32 Pro


Philips Cd-i to konsola która również miała moduł do odtwarzania VCD. OK. Strim zdam się na Ciebie i cisnę z tematem. Pół strony moja recka powinna zająć.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 22:10:37 przez miro_78
[#40] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@miro_78, post #39

Być może same filmy dla CD-i będą odtwarzalne, ale oprogramowanie dla CD-i na pewno nie. Jeśli masz taki moduł to może najlepiej byłoby poszukać w sieci jakiś przykładowych ISO, wypalić i sprawdzić?


Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 22:18:41 przez strim_
[#41] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@strim_, post #40

Znalazłem..:) Większość to gry na konsole ale jest też kilka tytułów które zawierają multimedia.
[#42] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@redstonecraftpl, post #36

Odpowiedział. Co więcej - odpowiedź dostałeś bardzo szybko :)
[#43] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@miro_78, post #39

CD-i miała moduł FMV, ale nie VCD. Różnica jest taka, że filmy CD-i są w formacie Green Book (własny filesystem), a VideoCD w formacie White Book (filesystem zgodny z ISO). CD32 na pewno czyta filmy CD-i, ale są 2 wersje romu w FMV, ten starszy miał problemy. No i nie wiadomo czy chodzi o filmy CD-i w czystym formacie Green Book czy tzw. CD-i bridge, czyli Green Book plus filesystem ISO. Plusem CD-i było to, że odtwarzaniem zajmowała się aplikacja, która mogła nakładać napisy, czego VideoCd nie miało. FMV w CD32 chyb też nie obsługuje VideoCD 2.0, tylko do 1.1, ale chyba to przetestujesz?
[#44] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@redstonecraftpl, post #36

Napisałem do redakcji apropos superfrog hd-nikt mi nie odpowiedział. Moge?byłaby jedna strona


Dostałeś odpowiedź wczoraj o godzinie 7:26 rano.
[#45] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@miro_78, post #37

Chciałem sklecić krótką recenzję Full Motion Video dla CD32 urządzenie to oprócz VCD odtwarza także CD-i. Właśnie co to jest to Cd-i i jakie dane zawiera?


Temat OK.
[#46] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #45

Na kiedy potrzeba artykułów . Mam teraz wypasioną A2000, i chciałem napisać artykuł o niej , bo w sumie nie ma na PPA takiego opisu . Jednak, stworzenie tego artykułu zabierze mi trochę czasu :( .
[#47] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@trOLLO, post #46

Też chciałem napisać o A2000, ale widzę, że dam sobie spokój jeśli ty piszesz.
[#48] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@Skiba, post #47

Dlaczego masz nie pisać , będą dwa punkty widzenia, Twój i mój , zresztą, może masz inny konfig, lepszy od mojej A2000 :D
[#49] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@trOLLO, post #48

Wątpię, w tej chwili jest podstawowy. Ale w przyszłości kto wie:) jak znajdę prace hehe.
Odezwę się na pw
[#50] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@trOLLO, post #46

Chciałem zamknąć numer w przyszłym tygodniu... Ale nawet jeżeli się nie wyrobisz, to przejdzie do kolejnego numeru, a tutaj może coś się jeszcze pojawić.
[#51] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@cholok, post #43

Cholok dziękuję za podpowiedź próbowałem nagrać płyty CD-i ale to najwyraźniej były to dane w formacie Green Book (jakieś encyklopedie, prezentacje multimedialne itp) płyty w ogóle Ami nie widzi. Parę nośników poleciało do kosza ale warto to dokładnie sprawdzić bo informacji na temat tego urządzenia jest bardzo mało i są pewne kwestie niedopowiedziane. Obecnie pobieram film prawdopodobnie w formacie CD-i zobaczymy jaki będzie efekt. Mój FMV jest oznaczony jako rev.2. Mam oryginalną płytę z filmem VCD zapewne nagrana w formacie 1.1 lub VCD 2.0 w trybie zgodności z VCD1.1 - odtwarzanie przebiega bez przeszkód. Bo w momencie kiedy sam sobie nagrałem płytkę zapewne w systemie VCD 2.0 po paru sekundach nastąpiło zamrożenie obrazu i dźwięku.
[#52] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@miro_78, post #51

Green Booka nawet PC nie widzi, dopiero po wgraniu sterownika, ale ISObuster obsługuje. Więc jeśli w PC zobaczysz pliki tzn., że format jest CD-i bridge, jeśli nie tzn., że czysty GB. VCD2.0 ma menusy, playlisty, VCD1.x nie.
[#53] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@mailman, post #50

Może taką krzyżówkę na płu strony, z dziedziny /hard/soft/history. Pytania mogły by być dość wyszukane np: w hard, U32 A3630 i w odpowiedzi musimy podać nazwę tego układu, w soft było by podobnie np:real effect in AudioMaster Pitch na cztery litery Bend / to nie było wyszukane ale obrazuje o co mi chodzi/ Nagrody mogły by być w postaci dostępu do strefy exclusive na czas np: czterech tygodni, albo do ukazania się następnej krzyżówki.

Ja widzę się tutaj bardziej w roli pomysłodawcy, więc wszystkie pytania prosił bym kierować do administracji.
[#54] Re: PPA#13 - czekamy na artykuły

@amizet, post #53

Kiedyś już krzyżówki były i chyba więcej z nich satysfakcji mieli autorzy niż rozwiązujący. Przychodziły jedna, góra dwie odpowiedzi.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem