Forum » PPA
[#1] Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista
W nawiązaniu do tego wątku byłem zmuszony zresetować wszystkie ignory jakie kiedykolwiek były ustawione przez kogokolwiek. Nie wiem jaka była skala nadużyć i podrobionych linków, ale mój błąd, że te linki dodające (lub usuwające) użytkownika do ignorowania były robione GETem więc każdej wejście (lub nawet przypadkowe wejście czy odczytanie spreparowanego obrazka itd.) mogło nabijać ignorowanie dla jakiegoś użytkownika. Nie jestem w stanie sprawdzić skali tego, może tego nie było dużo, ale było CZEGO NIKT NIE ZGŁOSIŁ jako błąd choć jednocześnie przyznaje Krashanowi rację, że błąd był przy zaprojektowaniu ;)

Dodatkowo, co może budzić kontrowersje (niech budzi) pod każdym profilem, który ignorujesz pokaże się twoja ksywka. Jakie to będzie nieść konsekwencje? Pewnie trochę spamu - zobaczymy.

Przyznam, że nie jestem zwolennikiem, a nawet jestem przeciwnikiem wszelkich ignorów, dodatkowej moderacji kont przy rejestracji czy gdziekolwiek, no ale niestety w internecie mamy niemało ludzi lub raczej trolli, którzy moderacji zadają tyle pracy, że można to ująć w zasadzie Pareta w kontekście pojawiających się problemów.

Oczywiście nie jestem jakoś specjalnie wzruszony czy obrażony. Po prostu pojawił się problem, bug i pojawił się fix :) Nie mam do nikogo pretensji. Swoją drogą to chciałbym ukończyć odświeżoną wersję strony (prace nad tym ostatnio mi ugrzęzły na pewnym etapie), ale to temat na inny wątek.

Chciałbym napisać - wszelkie sugestie i uwagi mile widziane (choć pewnie pojawi się kilka głupich;), ale i tak jak obserwuje forum to wiem kto napisze coś bez sensu a kto z sensem więc sobie odfiltruje ;)
[#2] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #1

Dziękuję za interwencję w sprawie "nieuzasadnionych ignorów". Dodam jednak, że według mnie ujawnianie osób ignorujących może powodować problem polegający na tym, że osoba zobaczy, że wiele osób ją ignoruje, jednakże nie będzie mogła nic zrobić w tej sprawie. Będzie świadoma bycia ignorowaną jednakże nie będzie znała przyczyny (bo często jej nie ma), więc lepiej byłoby gdyby wszystkie informacje o ignorowaniu łącznie z licznikiem takich osób były tajne. Niech ignorowanie będzie prywatną sprawą ignorującego i tylko tyle. Oczywiście mogę mylić się i może być dokładnie na odwrót.

Jeśli już mamy wyrabiać reputację może lepiej zliczać "wyróżnienia" i zrobić coś na kształt MVP? To tylko luźna propozycja, oczywiście nie chcę Cię do niczego namawiać i robić Ci dodatkowej pracy.
[#3] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #1

OK
[#4] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Hexmage960, post #2

Błąd. Lepiej by wiedziała przez kogo jest ignorowana, wtedy nie będzie wątpliwości że jest i dlaczego ta osoba mu nie odpowiada. Będzie jasne czy jest przez kogoś czytana ale olewana czy ten ktoś nie widzi jej postów.
[#5] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #1

Protestuję, nie da się ignorować samego siebie :D
[#6] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Hellena, post #5

Błąd jakiś - żeby wyłączyć komuś ignora, trzeba znać bezpośredni link do jego profilu. Jeżeli chce się wyłączyć komuś ignora z poziomu forum, to żeby wejść na jego profil, trzeba najpierw ignora wyłączyć, a tego nie da się zrobić - wyskakuje komunikat "nia ma takie podstrony".
[#7] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Fest3r, post #6

Poprawione.
[#8] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Hexmage960, post #2

Często przyczyna jest prosta" jest kilka osób zatwardziałych fanów "Amiga classic" które zaznacza wszystkie osoby używające amig NG "profilaktycznie" żeby im nie "psuły" odbioru forum ;)
Pisanie do kogoś z zapytaniem czemu mnie blokuje uważam za żałosne. Wogóle skąd założenie że ktoś kto mnie ignoruje będzie chciał mi odpisać?

W nowym rozwiązaniu brakuje mi listy w moim profilu, dla mnie, kogo blokuję. Był ten temat podnoszony kilka razy.
[#9] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Hellena, post #5

Jest. Trzeba kliknąć na "Wykasuj konto".OKOKOKOKOK
[#10] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Hexmage960, post #2

lepiej byłoby gdyby wszystkie informacje o ignorowaniu łącznie z licznikiem takich osób były tajne. Niech ignorowanie będzie prywatną sprawą ignorującego i tylko tyle

Podoba mi się ten pomysł. Przy takim podejściu mam forum wyczyszczone z wypowiedzi ignorowanej osoby, a jednocześnie nie ma pretensji "dlaczego mnie ignorujesz?!" i kontrowersji skąd tyle ignorów.
[#11] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #1

Dodatkowo, co może budzić kontrowersje (niech budzi) pod każdym profilem, który ignorujesz pokaże się twoja ksywka


Czyli zrealizowałeś postulat głównie troli (nie tylko ale głównie).

Wydaje mi się, że łatwo przewidzieć ciąg dalszy,
czyli akcje odwetowe, mnożenie fejkowych kont,
pretensje i agresja na priv (jako admin już się przecież z tym zetknąłeś)
i zapewne rezygnację z życia forum tych spokojniejszych,
którzy nie wdają się w kłótnie ale chcieliby bez wzrostu ciśnienia
spokojnie prześledzić zainfekowany ten czy inny wątek.
A trola w ten sposób ani nie przegonisz ani nie wyedukujesz ,
wręcz przeciwnie, to woda na młyn.
Nie rozumiem motywów.

.
[#12] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@rePeter, post #11

Zaczekajmy na efekt. Gdy dojdzie do niepożądanych skutków ubocznych, to wtedy można zrobić kolejnego fixa.
[#13] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@rePeter, post #11

Witam,

A trola w ten sposób ani nie przegonisz ani nie wyedukujesz, wręcz przeciwnie, to woda na młyn.
Nie rozumiem motywów.


obawiam się, że spowoduje to kolejne wew. "wojenki"... ehhh...

ale... poczekamy-zobaczymy :)

@Andrzej Drozd: ale po co czekać, jak można temat "ubić na starcie"... :P

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 13:47:04 przez Paul
[#14] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@rePeter, post #11

nie zakladaj od razu ze wszyscy userzy to patologia. :)

dotychczas widzialem ze osobnika X ignoruje 20 osob. ale nie wiem kim one sa. jesli ignoruja Xa same boty czy kakodemony to wali mnie to. Ale jesli ignoruje go klika/nascie osob ktorych wypowiedzi cenie to byc moze jest cos z Xem nie tak.
masz za darmo cos w rodzaju antyreputacji: balwany i trolle beda zbieraly ignory od aktywnych userow, wiec wiesz do kogo podchodzic z rezerwa.
a akcja odwetowa na czym ma polegac? ze przyjdzie nowe konto i zalozy mi ignora? no i super, ale co mnie to obchodzi? w liscie widac kto zalozyl ignora wiec kontrowersji nie ma

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 13:47:38 przez Valwit
[#15] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Andrzej Drozd, post #12

Zaczekajmy na efekt


Wystarczy spojrzeć na Exec,
gdzie (i tak nieliczne) komentarze zdominowały właściwie trzy osoby
sprowadzające każdy temat zawsze do tych samych stwierdzeń.
Robią to wytrwale, rzetelnie, z wielką starannością o szczegóły.
Reszta rzadko pojawiających się komentarzy jest dla nich tylko tłem.

@Valwit
w żadnym wypadku nie zakladam ze wszyscy userzy to patologia :)
.
[#16] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@rePeter, post #11

Też tak myślę że widoczność ksywek to potencjalne kłopoty.

Tylko że ja obecnie nie widzę na profilach ani ksywek ani nawet ilości osób jakie osobę ignorują. Myślałem że to przez wyłączoną domyślnie Jave ale włączyłem i nadal nie widzę. A do niedawna widziałem taką pozycję i numerek na profilach z Javą i bez.
[#17] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@ZbyniuR, post #16

Wszystkie są wyzerowane.
[#18] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@rePeter, post #17

Hmmm dziwne. Gdy pisałem poprzedniego posta posty jedynej osoby którą ignorowałem się nie wyświetlały, a zamiast nich był link do wyłączenia tego ignora. A teraz nadal jego posty się nie wyświetlają tylko jest link na jego profil. Na którym nie ma ignorów.

Czyli są wyzerowane ale działają? I choć działają nie można tego działania wyłączyć no bo ignory są wyzerowane. Hehehe. Nie żeby mi to przeszkadzało, po prostu troszkę nie rozumiem. :D
[#19] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@ZbyniuR, post #18

Były wyzerowane wczoraj. Natomiast ten link dostępny z widoku wątku forum prowadzi teraz do profilu użytkownika.
[#20] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@ZbyniuR, post #18

Najlepiej będzie jak wszyscy z ppa skasują konta i założą je na nowo, sprawa będzie wtedy czysta, każdy zaczyna od 0, bez danych/odebranych ignorów i będzie po problemach jakichkolwiek może MSPANC.
[#21] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@Fest3r, post #20

Wystarczy nie zakładać po kilka kont.
[#22] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@KM, post #21

Wystarczy nie banować :)
[#23] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #19

Były wyzerowane wczoraj. Natomiast ten link dostępny z widoku wątku forum prowadzi teraz do profilu użytkownika.


a nie mógłby prowadzić zgodnie z nazwą do.... pokazania "posta użytkownika, którego ignoruję"? Tak żeby bez odignorowania zerknąć tylko na szybko co namazał, żeby się upewnić co do słuszności swojej decyzji :)

p.s. no rzeczywiście ciekawie jest... niby wyzerowane, a ignorowanego postów nadal nie widzę... chyba coś nie poszło?
[#24] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@zmiennik, post #23

To ja nie wiem co Ty widzisz. Baza jest pusta. Nikt aktualnie nikogo nie ignoruje.
[#25] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #24

wyzerowałeś ignorowanie, ale mimo to, nadal nie widzę postów osoby ignorowanej przeze mnie przed wyzerowaniem...
no przecież ja i ZbyniuR mówimy Ci to samo... nadal nie wierzysz?
[#26] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@zmiennik, post #25

Myślę, że to po prostu zignorował.

A gdyby tak na przykład ciasteczka poczyścić?
[#27] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@recedent, post #26

Ciastka mi się kasują zawsze gdy zamykam przeglądarkę... dla pewności jeszcze wszedłem sprawdzić czy jest coś do usunięcia - nie ma.

Nie wiem tylko czy problem dotyczy jedynie starych postów, ale na 100% nie dodawałem nikogo do ignorowanych po wyzerowaniu, a starych postów tego osobnika nadal nie widzę...

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 22:37:41 przez zmiennik
[#28] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@zmiennik, post #27

Masz rację. Zapomniałem wyczyścić jeszcze jednego pola, w którym był zapisany cache tych ignorów. Teraz już jest wyczyszczone.
[#29] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@zmiennik, post #27

A gdy wejdziesz w profil użytkownika Diabeł, to widzisz wypowiedzi?
[#30] Re: Ignorowanie użytkowników - wyzerowanie i lista

@grxmrx, post #28

Już jest OK, potwierdzam OK
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem