Forum » PPA
[#1] Linki
Witam.
Zauważyłem, że dużo osób pisząc posty i wstawiając do nich linki ładuje je jako zwykły tekst a nie używa do tego celu [url=linkl]link[/url].
Ostatnio do przeglądania neta używam tableta a takie "tekstowe" linki są upierdliwe na tym sprzęcie. Muszę dokładnie zaznaczyć tekst potem go wkleić do nowej zakładki.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 01:52:41 przez ted
[#2] Re: Linki

@ted, post #1

"Zauważyłem, że..."

[#3] Re: Linki

@ted, post #1

ja powiem tylko tyle, że na takim joemonstrze to w ogóle nie ma tego pierdzielenia ze znacznikami, tylko se wklejasz adres i jest link - wklejasz adres obrazka i wyświetla obrazek - wklejasz jutuba i wyświetla film. I zobaczcie ile tam jest ładnych pań, a ile tu. Przypadek?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 02:26:54 przez snajper
[#4] Re: Linki

@ted, post #1

Próbuję ewangelizować już od wielu lat. Niestety, spore grono osób jest tu niereformowalne ¯\_(ツ)_/¯
[#5] Re: Linki

@_arti, post #4

Zgadzam się, że niereformowalni - ale to niereformowalne grono ludzi majacych uprawnienia do zmiany kodu portalu pewnie wcale takie duże nie jest.
[#6] Re: Linki

@Cedrat, post #5

Ludzie mają uprawnienia do zmiany kodu portalu, tylko czasu nie mają.
[#7] Re: Linki

@ted, post #1

Może oni te posty z linkami też zamieszczają z tableta i im też pewne rzeczy jest zrobić mniej wygodnie? pomysł
[#8] Re: Linki

@Cedrat, post #5

Celowo tak zrobiłem by linki były w tagach, ale to było jeszcze w czasach gdy urządzenia typu smarfony czy tablety nie były popularne. Samolinkujące się urle były przez parę lat aktywne, ale wyłączyłem to ponieważ zdarzały się przypadki, że urle były zbyt długie a też kod był wówczas napisany tak, że nachodziły na siebie różne filtry tagów czy wycinania znaków z wulgaryzmów co rozwalało same urle. Zamknięcie tego w tagi było rozwiązaniem lepszym.

Kiedy to było?
Może w czasach kiedy byłem w szkole czy na studiach. Dawno temu.

Czy teraz da się coś z tym zrobić?
Pewnie tak, ale nie potrzeba od razu trollować z niereformowalne grono ludzi majacych uprawnienia do zmiany kodu portalu. To nie jest ani miłe ni motywujące. W internecie każdy może być kozak ;)

Z mojej strony, jako osoby, która ma uprawnienia do zmian w kodzie portalu, zmian było przez szereg lat wiele. Spełniałem raz za razem życzenia użytkowników i realizowałem swoje wizje, ale ten czas mógłbym inaczej spożytkować. Chciałem żeby ktoś jeszcze uczestniczył w modyfikacjach strony. Niestety od wielu lat, mimo prób, poza deklaracjami nikt nic nie zrobił a były udzielane dostępy do kodu, repozytorium, nawet kanał na slacku (gdzie tylko ja pisałem). Nawet napisałem nowy kod, bez kilku modułów (które chciałem migrować na zasadzie strangler pattern). Niestety wizja dalszej samodzielnej pracy nad kodem nie była dla mnie wizją wesołą. To nie motywowało do jakichś większych zmian poza bugfixami czy utrzymaniem - reagowaniem na awarie. Gdyby była jeszcze jedna czy dwie osoby, które by zrobiły czasem code review lub same coś wrzuciły jako pull request itd. to w atmosferze takiej współpracy nawet takie małe (bo nie mówię już o jakichś wielkich) zmiany wchodziłyby bez ględzenia na forum o niereformowalnych gronach osób.

Czy będę coś zmieniał w temacie?
Chciałbym. Ja generalnie mam dużo czasu, ale brak motywacji do pracy nad kodem portalu z przyczyn jak wyżej. Takie drobne usprawnienia jak te linki pewnie da się zrobić szybko. Wtedy trzeba było odgrzebać się najpierw ze źle napisanego kodu.
[#9] Re: Linki

@grxmrx, post #8

Myślę że Artiemu z tymi niereformowalnymi chodziło o tych, którzy mając dysyspozycji tagi nie używają ich, a nie o programistów PPA :)
A sam portal jest dobrze napisany, za to brawa się należą ogromne.
Na palcach jednej ręki można policzyć takie autorskie portale działające w oparciu o własny silnik, a które żyją i są popularne w internecie. Jest szybko, nic się nie wiesza, nie jest przekombinowane - tak to powinno działać.

Z drugiej strony zawsze są rzeczy do poprawy, a utrzymanie portalu w dobrej kondycji technologicznej i funkcjonalnej to praca która nie ma końca. Motywacja w takim przypadku to rzecz kluczową. Z jednej strony autorzy muszą czuć że to co robią ma sens, że ktoś z tego korzysta i tego potrzebuje.
A z drugiej strony nie może być to praca charytatywna.

Jeśli chodzi o część pierwszą motywacji, to pewnie wielu userow (w tym ja) jest od PPA wrecz uzależnionych, i nawet jeśli nie piszą kilobajtów postów dziennie to nie ma dnia bez PPA :) Więc jest dla kogo pisać i rozwijać portal. Statystyki odwiedzin też pewnie nie są złe.

A jeśli chodzi o drugą stronę medalu - to pomyślcie o udostępnieniu jakiejś formy supportu, jakiś patreon czy coś w tym stylu. Szału może nie będzie, ale myślę że sporo osób chciało by Was w ten sposob wesprzeć. Albo może jakieś Bounty, np 'automatyczne linki, obrazki i youtube' - 500pln pomysł
[#10] Re: Linki

@vojo, post #9

dokladnie o tym samym pomyslalem, ze mozna by sie zrzucic cokolwiek :)
[#11] Re: Linki

@grxmrx, post #8

Pewnie tak, ale nie potrzeba od razu trollować z niereformowalne grono ludzi majacych uprawnienia do zmiany kodu portalu. To nie jest ani miłe ni motywujące. W internecie każdy może być kozak ;)


To nie był trolling, tylko riposta. Czytanie o forumowiczach jako osobach niereformowalnych też miłe nie było...
[#12] Re: Linki

@vojo, post #9

Witam.
Uważam, że kodu modyfikować nie potrzeba ale jedynie trochę użytkowników forum zmobilizować do korzystania z gotowego rozwiązania.
Część z nich pewnie nie zauważyła, że takie wstawianie linków jest możliwe.
Tak na marginesie po napisaniu postu a przed jego upublicznieniem powinno się go chociaż raz przeczytać czy nie ma błędów.
Pozdrawiam.
[#13] Re: Linki

@ted, post #12

A może wystarczy podmienic przycisk WYŚLIJ na PODLĄD-WYŚLIJ który kierowałby na podgląd a potem dopiero z niego użytkownik wciskałby WYŚLIJ.
[#14] Re: Linki

@ted, post #1

Szczerze? Jak czesto trafiasz na takie linki? Dla mnie problem jest wyolbrzymiony, szczegolnie ze zaznaczanie tekstu na smartfonie tez trudne nie jest. Z igly zrobiono widly... serio nie ma ciekawszych tematow?
[#15] Re: Linki

@Axi0maT, post #14

Też robię czasem linki na telefonie.
[#16] Re: Linki

@Axi0maT, post #14

<trolling>

Ludzie się nie nauczą. Szkoda gadać. Identyczna sytuacja jak w tym wątku:
https://www.ppa.pl/forum/ppa/11120/czy-mozna-dodac-dodawanie-zdjec


<troling/>
[#17] Re: Linki

@Axi0maT, post #14

serio nie ma ciekawszych tematow?


są. Ale o takich to tu, nie wiedzieć czemu, nie lubią pisać.
Więc (nie zaczynaj zdania od więc, chyba że dobrze wiesz, że tak nie należy, ale i tak robisz mniej błędów niż 99% użytkowników i jako osoba uprzywilejowana masz na to wy**bane) co do nieciekawego tematu: otworzyłem sobie pierwsze strony z 10 pierwszych tematów z działu Amiga.
https://www.ppa.pl/forum/amiga/39877/hollywood-8-0-zakup-grupowy - jeden nieklikalny link
https://www.ppa.pl/forum/amiga/33315/-zbiorka-nowe-obudowy-do-a1200 - jeden nieklikalny link
https://www.ppa.pl/forum/amiga/40373/a1200-zmiana-nasycenia-red - 7 nieklikalnych linków
https://www.ppa.pl/forum/amiga/40359/amiga-1200-no-signal - 6 nieklikalnych linków.
Wystarczy, czy nadal mieści się to w granicach "robenia wideł z igły"?

* a teraz weź sobie taki temat, gdzie w jednym poście jest choćby te 7 linków, i zaznaczaj każdy palcem (albo nawet myszą na kompie) i wklejaj w nowym okienku. Fakt, wyolbrzymienie problemu.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 19:57:09 przez snajper
[#18] Re: Linki

@Axi0maT, post #14

Witam.
Zobacz:
https://www.ppa.pl/forum/amiga/40359/amiga-1200-no-signal#m654845
A może wolisz tak:
https://www.ppa.pl/forum/amiga/40359/amiga-1200-no-signal#m654851

I następny post to samo. Nie wspominam o literówkach.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 20:20:46 przez ted
[#19] Re: Linki

@snajper, post #17

Ale nie musisz mi wklejac statystyk bo przegladam forum i wiem jak wyglada sytuacja. Rozumiem ze moze byc to dla wybranych uzytkownikow problem. Dla mnie jednak zagadnienie w zasadzie bez znaczenia zeby nie powiedziec smieszne. Jestem po prostu zaskoczony ze komus chcialo sie tyle katowac klawiature zeby zalozyc o tym temat na forum... jesli jednak inni odpisuja to znaczy ze wiecej osob uwaza to za klopotliwe. Wyrazam zatem jedynie swoja opinie w temacie (i zaskoczenie). Nie musicie mnie przekonywac bo zdania nie zmienie, a ja wam tez nie bede nawijal makaronu na uszy jakie to w mojej opini slabe.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 00:26:39 przez Axi0maT
[#20] Re: Linki

@Axi0maT, post #19

Ja poszedłem na skróty i napisałem do google, czy w chrome na androidzie nie dałoby się zrobić automatycznego wykrywania linków.

Nic nie odpisali...

Po aktualizacji na telefonie okazało się, że moja prośba może nie została wysłuchana, ale spełniona.

przy "przytrzymaniu dodytku" na linku pojawia mi się opcja "chrome" i link się otwiera.

Dla mnie problem nie istnieje



Może u was też to działa, tylko o tym nie wiecie?
Może u mnie też to działało zanim pisałem prośbę?

Podobno ludzie na starość robią się zrzędliwi i leniwi. Mnie dotyczy przynajmniej jedno z tych dwóch

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 01:34:47 przez snifferman
[#21] Re: Linki

@Axi0maT, post #19

skoro wiesz jak wygląda sytuacja, to po co to pytanie "Jak czesto trafiasz na takie linki"? Pytałeś, to masz pobieżne wyniki. Poza tym forum poza Tobą przegląda też trochę innych osób, więc wkleiłem tak dla jasności. :) I zdziwiłbym się, gdyby większości faktycznie nie przeszkadzało, że link trzeba zaznaczać, kopiować i wklejać w nowym tabie (co np. u mnie już takie proste jak u kolegi wyżej nie jest).
[#22] Re: Linki

@snifferman, post #20

W chrome działa, w firefox nie. Napisz jeszcze do Mozilli
.
[#23] Re: Linki

@snifferman, post #20

napisz do Microsoftu i zapytaj kiedy wreszcie wypuszcza System, ktory sie nie zawiesi OK
[wyróżniony] [#24] Re: Linki

@ted, post #1

Zrobione. Jest już autolink. Wykorzystałem do tego celu gotowy skrypt autolink-js (licencja MIT), który działa po stronie przeglądarki. Wcześniej kombinowałem jak to zrobić po stronie backendu, ale tam napotkałem na problemy z podmianami linków w bbcode itd. Efekt dla użytkownika taki sam ;)
Linki automatycznie podlinkowane mają atrybut title="autolink".
W podglądzie posta póki co nie dodawałem.

Przykład takiego linka:
http://www.amiga-news.de

W sumie dużo mnie to wdrożenie nie kosztowało bo może 20 minut czasu życia ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 01:23:25 przez grxmrx
[#25] Re: Linki

@grxmrx, post #24

OK
.
[#26] Re: Linki

@grxmrx, post #24


W sumie dużo mnie to wdrożenie nie kosztowało bo może 20 minut czasu życia ;)

A to jest sztuka, żeby zrobić, ale się przy tym nie narobić OK
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem