Forum » PPA
[#1] PPA dla Polaków, oi oi!
Przenoszę wątek.
[#2] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
To jest Polskie forum !!
[#3] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2

Popieram! Dlaczego ten człowiek Amiga500plus na naszym polskim forum używa jezyka angielskiego...
[#4] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@skofrant, post #3

OK
[#5] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@skofrant, post #3

Dlaczego ten człowiek na naszym polskim forum używa jezyka angielskiego...


Bo większa szansa, że ktoś go tu zrozumie niż gdyby pisał po węgiersku? pomysł

Osobiście problemu nie widzę. Jak umiem czytać po angielsku to przeczytam. Jak nie umiem - to sobie przetłumaczę online. Jak nie umiem i nie chcę tłumaczyć - to nie czytam. A jak mnie obcy język kłuje w oczy to zawsze mogę dodać takiego użytkownika do ingorowanych. Tyle różnych rozwiązań bez potrzeby zmiany regulaminu portalu...
[#6] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #5

Tutaj największy problem jest w trollingowej treści, a nie języku.
Kogo obchodzi jego pisanie setny raz, że zima/wiosna/lato/jesień to dla niego za późno?
[#7] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #5

Słuszne podejście. Nie popieram zakazu posługiwania się innym językiem niż język polski, jeśli autor wpisu nie zna języka polskiego. Pamiętajmy, że to działa w dwie strony. Niejednokrotnie parę osób z PPA korzystało z obcych portali. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moje posty są usuwane np. z portali czeskich czy hiszpańskich, bo dokonywałem ich w języku angielskim zamiast odpowiednio czeskim czy hiszpańskim. Również zgadzam się, że tu nie o to chodzi o to czy ktoś napisał coś po angielsku tylko że próbuje być trollerem roku.
[#8] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #5

skoro inni np amibay.com wymagają żeby posługiwać się j.angielskim na ich forum (i nikogo to nie obchodzi z jakiego kraju się logujesz) to czemu na ppa nie ma takiego standardu? nie każdy musi znać dodatkowy język. równie dobrze mogę napisać tu w japońskim i czy będę w porządku do innych? zakładamy że każdy użytkownik skoro się zalogował to czyta ppa.pl i chce być na bierząco
oczywiście zawsze można zignorować użytkownika ale czy to dobre rozwiązanie?
temat zostawiam do dyskusji
[#9] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@JacK_Swidnik, post #8

Moim zdaniem to kolega używający obcego jezyka, powinien przetłumaczyć na Polski i wkleić. Np. pisze po angielsku i doklejam po polsku.
Ciekawe jak by była reakcja na nasz język na innych portalach.
Ja nie muszę znać obcego języka, a nawet jak go znam to go szanuję i w nim się poruszam.
[#10] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #5

Czy moderacja mogłaby się zająć wydzieleniem offtopu do osobnego tematu, a nie aktywnie zaśmiecać wątek?

Mam włączone powiadomienie dla tego wątku, i powoli słabi mnie, że wchodzę poczytać o czymś co nie jest związane z kartą Warp1260.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 14:33:38 przez Pimpator
[#11] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@mwb113, post #9

OK
[#12] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@mwb113, post #9

Moim zdaniem to kolega używający obcego jezyka, powinien przetłumaczyć na Polski i wkleić. Np. pisze po angielsku i doklejam po polsku.


Byłoby miło z jego strony, gdyby oprócz tekstu po angielsku wkleił też tłumaczenie ze swojego ojczystego języka na polski (zrobione za pomocą translatora Google, czy jakiejś innej usługi). Taki ukłon w stronę tych, którzy angielskiego nie znają.

Ciekawe jak by była reakcja na nasz język na innych portalach.


Nie bardzo rozumiem jaka ma niby być? Na takim MorphZone czy AmigaWorld masz przekrój ludzi z całego świata i wszyscy piszą po angielsku, bo tak najłatwiej się dogadać. Jak napiszesz po polsku to zrozumieją tylko Polacy i z automatu krąg odbiorców się zawęzi. Popatrz tutaj. Ktoś goni/banuje kogoś z MorphZone, że w wątku pisze po polsku?

Ja nie muszę znać obcego języka, a nawet jak go znam to go szanuję i w nim się poruszam.


Dalibóg, nie rozumiem co masz na myśli, mimo że język polski znam od małego
[#13] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #1

Dziękuję OK
[#14] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #1

Nie mam nic przeciwko pisaniu tekstów po angielsku, mam jednak opory przed czytaniem co ma do powiedzenia kretyn po angielsku
[#15] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@yarosf, post #14

Kretyna czyta się zawsze dość przykro, niezależnie czy ów kretyn pisze w języku obcym, czy w naszym ojczystym. ¯\_(ツ)_/¯
[#16] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #15

Jak kogoś drażni to zawsze też może odpowiedzieć na posta tak
Eng => PL
[#17] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #15

A jaki ma problem zagraniczny gość przetłumaczyć translatorem na Polski i wkleić tekst ?
Takie jest powiedzenie:
" Jeśli wejdziesz między wrony , towarzyszu pozostań czerwony "
Podejrzewam że jeśli wchodzi na nasze forum a w 99.9% jest wszystko po polsku, to używa translatora. Bo niby skąd by wiedział o czym gadamy ( piszemy ) ?szeroki uśmiech
[#18] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@amikoksu, post #16

No wlasnie fajnie jakby mozna bylo onlinowo tlumaczyc w dwie strony, taki feature request
[#19] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@amikoksu, post #16

co tu sie od Jay'u Miner'za do jasnej choinki
[#20] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@amikoksu, post #16

To napisz temu gościowi z zagranicy a nie nam.
Nie pouczaj polaka ... . Imbecylów szukaj za granicą.
[#21] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #1

he he, +1 za tytuł wątku
[#22] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@djpiotrs, post #20

Ale o co chodzi ?
Polak wegier dwa bratanki jak ma problem i szuka pomocy to nalezy mu pomoc
Jak pisze o pierdulach to mozna dac go do ignorowanych

Po co ma pojsc w jego kraju fama ze polacy to tepe ch... ?
[#23] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@djpiotrs, post #20

Chłopaki....nie ma znaczenia,czy znamy język angielski,czy nie..ja codziennie się nim muszę posługiwać w pracy,bo pracuje w międzynarodowej firmie..i zapewne też wśród was są takie osoby,które podobnie jak ja mają obcy język na co dzień w pracy.Ale mniejsza o to.
Póki w Polsce obowiązuje język urzędowy polski to takim powinniśmy się tu też na forum posługiwać.
To jest Moje zdanie w tej kwestii.
Szanuje odmienność,ale swojej racji będę się trzymał.
I małe sprostowanie to,że gdzieś indziej obowiązuje język angielski to nie znaczy,że My mamy papugować jak inni...Bo można tu dać za przykład francuzów,którzy też nie chętnie promują używanie języka angielskiego.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem...ale taka jest prawda.
[#24] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@marianoamigo, post #21

Minus za to, że w ogóle taki wątek tu istnieje fizycznie i psychicznie
[#25] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@skofrant, post #23

Hołdys...
uwierz Mi...my sami jako naród nie szanujemy się..
A w odpowiedzi też i na Twój post można grzecznie mu napisać po Polsku...
Proszę pisać posty w języku polskim..i tyle..
[#26] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@skofrant, post #25

Takie rzeczy powiem regulowac regulami forum PPA
[#27] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@HOŁDYS, post #26

OHHH PLEASE !
JUST LEARN POLISH YOU MORON
[#28] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@HOŁDYS, post #26

I wychodzi na to, że regulamin PPA jak i Konstytucja RP nie idą "z duchem czasu" :P

Oczywiście, mniej elokwentny jegomość wrzuciłby w translatora i wspólnymi siłami pewnie byśmy rozkminili o czym leci bajera. Pseudo "lepiej sytuowany umysłowo" to generalnie ma du...szy i nas zmusza (polskich prostaczków) do pewnych form działania.
No raczej nie jest temat na g...oburzę (jeden i drugi suma sumarum) tylko jednak trzeba szerokie masy poruszyć do konsensusu.
Z innej beczki Polski Portal Amigowy to jak dla mnie Pierwszy Polski (z racji geograficznej) Portal Amigowy - ale to już pytanie do Ojca Założyciela.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 19:48:25 przez Tom Rain
[#29] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@HOŁDYS, post #26

Cały ten wątek... to jest jakiś wg mnie żarcik, który przestaje być śmieszny i mam nadzieję że ludzie którzy mają tak stanowcze poglądy, jak to że PPA tylko dla polaków i tylko po polsku powinno się tu pisać - tylko żartują.

Normalnie jakbym widział tą niezadowoloną panią z rozmowy kwalifikacyjnej w "Komedii Małżeńskiej"
"...z resztą, jak się przyjeżdża do jakiegoś kraju to wypadało by mówić w miejscowym języku..."
[#30] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@skofrant, post #25

Nie czytałem oryginalnego wątku, w związku z czym nie wiem, czy pytanie były mądre czy głupie...
Ale w kwestii używania języka angielskiego dziwią mnie twierdzenia typu "to jest polskie forum, piszemy po polsku".
Po pierwsze język angielski jest dosyć powszechnie znany, lub przynajmniej rozumiany,
Po drugie jest to język na tyle prosty (w odniesieniu do np. polskiego, czy węgierskiego), że dużo łatwiej pisać post w tym języku, co więcej, automatyczne tłumaczenia do/z języka angielskiego są dużo bardziej strawne (tym bardziej, że spora część terminologii technicznej ma pochodzenie angielskie)
Po trzecie, dopuszczając angielszczyznę znacząco poszerzamy zasięg PPA.

Wiem jak kto działa po sobie, bo o ile angielskojęzyczne amibay jestem w stanie wygodnie przeglądać, to niemieckojęzyczne a1k, nawet z translatorem jak po grudzie (ach te niemieckie rzeczowniki). Jakość niemieckich automatycznych tłumaczeń jest znacząco gorsza od tłumaczeń z angielskiego (jeśli nie wierzycie, sprawdźcie), a z polskiego jeszcze gorsza. Wstawianie tłumaczeń automatycznych na polski moim zdaniem to jest kaleczenie naszej ojczystej mowy, bo zazwyczaj obcokrajowiec nie ma najmniejszych możliwości zweryfikowania poprawności tłumaczenia i wychodzą potworki językowe. Zdecydowanie mniej rażą mnie potworki językowe po angielsku, co więcej prawie każdy coś tam tej angielszczyzny liznął, więc nawet to i owo poprawi.
Reasumując - jak ktoś nie zna polskiego, to dlaczego mielibyśmy mu zabraniać korzystania z PPA, albo zmuszać do używania polskiego. Jak zada pytanie po angielsku, to jak ktoś zrozumie, to odpowie w tym samym języku... a jak nie.... to nie :)
A jak ktoś uważa, że "polskie fora dla Polaków" to mam nadzieję, że nie używa także amibay, a1k, czy ebay, co by sobie dysonansów poznawczych nie robić.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem