Forum » PPA
[#31] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@HOŁDYS, post #22

@HOŁDYS, post #22: Węgier, Polacy
@skofrant, post #23: Francuzów
@MariuszK, post #29: Polaków

Szanujmy siebie i innych, oraz reguły pisowni wielką literą.
[#32] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@MariuszK, post #29

Portal jest dla wszystkich.
Trol Amiga500Plus ma pisać po polsku.
[#33] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@djpiotrs, post #20

Widać czytanie ze zrozumieniem boli.
[#34] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@wali7, post #30

chodziło o pisanie tylko w j polskim i o taki zapis w regulaminie a nie forum tylko dla Polaków to kolosalna różnica, rzeczywiście wątek zmierza donikąd
niech każdy pisze jak uważa i w jakim języku będzie uważał i będą wszyscy zadowoleni

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 20:29:59 przez JacK_Swidnik
[#35] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@skofrant, post #25

my sami jako naród nie szanujemy się..

Aż tak źle nie jest. Z tym jest różnie jak w każdym innym narodzie.

Chociaż jak widzę niektóre nowe polskie gry bez polskiej wersji językowej, to tutaj faktycznie jest konkretny przykład nie szanowania się i przy okazji innych Polaków. Widział ktoś niemiecką grę bez niemieckiej wersji językowej? Ja się nie spotkałem.
I nie jest istotne czy jest tylko kilka słów w grze czy jest ich więcej.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 20:36:30 przez amikoksu
[#36] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@selur, post #27

Myślę że jeśli nadejdą takie czasy że to Angole będą do Polski przyjeżdżali w poszukiwaniu lepszego życia, to takie dosadne dawanie im do zrozumienia że mają się nauczyć naszego języka będzie bardziej na miejscu niż takie robienie z siebie buraka na forum.

Zajrzyjcie sobie na atarionline.pl Są tam wątki w których z połowa postów jest po angielsku, a nawet całe wątki w tym języku.

W środowiskach komputerowców to drugi język we wielu krajach, choć ściskacze dżojów bez papierka mogą nie czuć się w takim towarzystwie jak u siebie. W takich sytuacjach zalecałbym zasadę "Nie chcesz/umiesz komuś pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj".


A tak ze sąsiedniej beczki. - Na polskim spectrumowym forum zdarzają się Słowacy, i bywa że na początku próbują pisać po naszemu, ale chyba bez translatora bo strasznie kaleczą mowę Sienkiewicza, i kilka razy widziałem jak ktoś im podpowiedział że mogą pisać po ang. to oddychali z ulgą.

Należę na FB do teoretycznie angielskiej grupy Amstradowców, ale więcej tam Francuzów niż mówiących po brytolsku. I zjawia się Polak z jakimś kłopotem opisując go po angielsku, widzę że odpowiadacze się nie znają, więc sam odpisałem (po polsku), a on mi zwraca uwagę (po ang) że nie powinienem tu po polsku, "o ty szujo" pomyślałem, "języka się wstydzisz i podziękować nie umiesz?", a odpisałem że skoro Francuzi i Hiszpanie gadają tu po swojemu to myślę że my też możemy. :) Choć na FB jest o tyle fajnie że przy każdym poście w innym języku niż nasz, lub ten w którym jest założona grupa do której należymy, pojawia się guziczek [przetłumacz], więc nawet gdyby każdy pisał po swojemu to raczej by się ludzie rozumieli, a jednak panuje zasada że jak nie znasz języka odbiorcy to pisz po ang, a nie po swojemu. :)

Na pewnym ang forum na które zaglądam regularnie też pojawiają się nowi z całej Europy i nie tylko, którzy w różnym stopniu radzą sobie z translatorem, i ludzie ich witają po angielsku, ale ich ziomkowie zwykle dopisują też linijkę po swojemu, i jakoś nikt z tego problemu nie robi. I podoba mi się taka postawa, by nie robić problemu z niczego.

Zresztą żeby na forum było miło to dobrze jest przed wysłaniem posta zadać sobie dwa pytania: Czy to co napisaliśmy to prawda? oraz Czy to co napisaliśmy jest miłe? Bo nie raz więcej korzyści odniesiemy wyrzucając list do kosza niż go wysyłając. :)
[#37] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2

Bardzo mi się nie podoba co się dzieje na forum. Pomimo tego że forum nazywa się Polski Portal Amigowy, to nie mam nic przeciwko gościom zza granicy i pisaniu po angielsku. Też piszemy na innych forach różnych krajów po angielski. Wszyscy jesteśmy AmiOwcami i powinniśmy się trzymać razem.
[#38] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@flops, post #37

Łatwo tu podpuścić ludzi.
Mnie to rybka, po jakiemu on pisze, ale niech nie troluje.
Ps.
Właśnie dostałem, odpowiedz od Premiera.
Zainteresował się tą sprawą, bo to jest Polski Portal.
Skierował sprawę do trybunału.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:40:42 przez Dorian3d
[#39] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #38

"Trybunał Konstytucyjny (TK) – polski sąd konstytucyjny, organ władzy sądowniczej."


Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 15:12:44 przez Vato
[#40] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Vato, post #39

[#41] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@recedent, post #1

Najlepiej jakby można było się logować tylko z polskich ip. I zbanować numery ip znanych VPN. To na pewno ograniczy wrogi element siejący zamęt na forum...
[#42] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@BuLa, post #41

I obowiązkowo przy rejestracji każdy użytkownik musiałby prawidłowo (do mikrofonu komputera) wypowiedzieć słynną sentencję "soczewica koło miele młyn", przy pomyłce byłaby szansa na poprawę, tym razem "w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie".
[#43] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@BuLa, post #41

W temacie języka zostało dodanych już tak wiele postów a problemem okazuje się głównie jeden użytkownik z węgier piszący po angielski w czterech sprzętowych wątkach. Jestem przeciwnikiem wprowadzenia zbędnej biurokracji i mechanizmów jeśli łatwiej jest odciąć jednego. Często doświadczamy absurdów w przepisach a ostatnio przez pandemię też było ich niemało. Dla obsłużenia jednego przypadku produkujemy posty, wymyślamy złożone mechanizmy, są propozycje zmiany regulaminu, blokad :D Tymczasem, jak to też nie jedna osoba zauważyła, wystarczyłoby permanentnie zbanować jednego użytkownika i ile byśmy mieli więcej czasu na... pisanie innych postów :P
[#44] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@grxmrx, post #43

Wystarczyłoby... Tymczasem o 18:28 znów wylał swoje gorzkie żale pt. "łaj ju no giw mi łorp"
[#45] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@Jacques, post #44

Zgłoszone
[#46] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2

Polskie (nie polskojęzyczne), to znaczy, że stworzone przez Polaków, a nie tylko dla Polaków, jeżeli jest inaczej, to powinniśmy zamknąć granicę na import/eksport, żeby polskie produkty były tylko dla polaków, a także, by nie kupować sprzętu do Amigi zagranicznych producentów, jak polskie tylko dla Polaków, to niech będzie niemieckie tylko dla Niemców, bądźmy konsekwentni wszędzie, nie tam gdzie nam wygodnie i nie bądźmy hipokrytami.
[#47] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@sanjyuubi, post #46

Skoro Turba tylko Polskie to może Amigi też tylko te produkowane przez Polaków a nie jakieś zagraniczne? hahaha
[#48] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@sanjyuubi, post #46

czytaj co napisałem w pos 38
Moja wina moja wina .
Prosze o łagodny wymiar kary .

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 19:37:18 przez Dorian3d
[#49] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #48

To nie było osobiste, tylko ogólne, w odniesieniu do roszczeniowości wyłączności tego co polskie dla rodaków.

Obcokrajowcy, nawet nie będący anglikami piszą po angielsku, ponieważ jest to najpopularniejszy język obcy na świecie, a więc szansa, że ktoś go zrozumie jest sporo większa niż miałby pisać w swoim ojczystym języku, lub wklejać tekst z translatora, który może zgubić kontekst.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 21:15:14 przez sanjyuubi
[#50] Re: PPA dla Polaków, oi oi!

@wali7, post #42

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem