Forum » PPA
[#31] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@Adinfo, post #28

Chyba, że istnieje możliwość aby taka treść pozostała a nowa była nad/pod tą oryginalną - wtedy byłby to jakiś kompromis i rozwiązanie.

Aktualnie pojawiła się taka możliwość. Jest to opcja "posortuj według wyróżnionych odpowiedzi". Można w ten sposób wyświetlać jako pierwsze wybrane posty z wątku, a tym samym dodawać rzeczy na początku wątku. Ja już skorzystałem i wyróżniłem w ten sposób mój post z filmem prezentującym moją grę w działaniu.

Można w ten sposób zaznaczać rozwiązanie problemu lub kroki milowe w jakimś projekcie, a o to przecież w tym temacie chodzi.

Co do offtopic to ja osobiście wolałbym pozostawić to moderacji.

Edycja pierwszego postu też za pośrednictwem moderacji - jeżeli rzeczywiście linki się zmieniły.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 08:44:26 przez Hexmage960
[#32] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@mateusz_s, post #1

Podjąłem decyzję, że zrobię edycję pierwszego posta przez autora wątku bez limitu czasu. Dałem znać wcześniej moderatorom o tej zmianie. Nie jestem jeszcze w stanie określić kiedy, ale spróbuję w najbliższy weekend (chyba że uda się wcześniej). Będzie to działać tak, że edycja dla pierwszego posta będzie nieograniczona czasowo, ale za każdym razem będą archiwizowane poprzednie wersje posta żeby można było podejrzeć co było wcześniej (z powodów opisanych tutaj w wątku). Dla siebie dodam techniczne logi edycji żeby wyłapywać ewentualne nadużycia (żeby było widać dodawanie w kółko itp.).

Proszę o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości forumowiczów. Niektóre zmiany nie są możliwe do zrobienia od ręki. Mam również nadzieję, że nikomu taka zmiana nie będzie przeszkadzać na inny sposób. Właściwie to jedyne co mi przychodzi do głowy z takich możliwych poważniejszych to takie zmiany będą trudniejsze do wychwycenia przez moderatorów, ale jak się pojawią problemy to będzie można pomyśleć o zmianie.
[#33] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@recedent, post #26

To może po prostu trzymać w bazię historię edycji pierwszego posta, a samemu edytującemu umożliwić edycję powiedzmy raz na dzień (codziennie będzie mu się resetować ten czas 20 minut na edycję).
[#34] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@san_u, post #33

Z tym limitem dziennym to by nie był zły pomysł, tylko może być pewien kłopot jak autor zauważy błąd po edycji i chce poprawić, dlatego ten limit raz na dzień nie zda egzaminu. Gdyby zrobić tak, aby po pierwszej edycji była np. max. godzina na poprawienie tego wpisu a potem dopiero edycja możliwa w kolejnym dniu. Sorry za takie rozważania, ale to warte przemyślenia.
[#35] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@Adinfo, post #34

Ciekawe pomysły i może faktycznie jest to pewien kompromis.
[#36] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@mateusz_s, post #1

Zrobione. Można używać. Było trochę hakowania bo to stary kod więc nie wykluczam wprowadzenia bugów przy okazji ;) Link do historii edycji będzie widoczny po przeedytowaniu na dole posta.
[#37] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@grxmrx, post #36

Jakby się nad tym zastanowić to w sumie snapszoty zmienionego pierwszego posta można by zapisywać tylko jak pojawia się nowa odpowiedź w wątku, został zamknięty albo inna tego typu akcja - bo już widzę jak będziesz musiał trzymać w bazie parę wersji długich pierwszych postów, gdzie ktoś (np ja) parę razy edytuje bo literówki poprawia. Chyba że jakoś to na deltach trzymasz, albo to waży tak mało że nie ma co sobie tym zaprzątać głowy. ;)
[#38] Re: Czy można jakoś edytować pierwszy post wątku?

@teh_KaiN, post #37

W odniesieniu do rozmiaru np. wrzucanych obrazków (nie na forum a np. w Graffiti) a także liczbie postów dziennie chyba nie ma co sobie zaprzątać głowy. Jak pojawi się problem to wtedy można będzie można reagować :)
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem