Forum » PPA
[#1] Stała szerokość strony
Zaglądając do starego kodu, w kontekście planowanych zmian o których mowa w sąsiednim wątku, odkryłem że zrobiłem tam jakiś czas temu takiego if-a do sprawdzenia jak by wyglądała strona ze stałą szerokością (a właściwie podobną jak kiedyś bodajże rePeter proponował w swojej modyfikacji CSS).
Gdyby komuś taka wersja strony bardziej pasowała np. na szerokim monitorze to można to ustawić pod linkiem:
https://www.ppa.pl/?width=1170
Powrócić do "normalności" :) można przez link:
https://www.ppa.pl/?width=0

W nowej wersji strony, o której mowa w wątku Dalszy rozwój strony, jest to już ogarnięte lepiej.
Wiadomo, że logo itd. nie są przystosowane i są ucięte, ale to tylko eksperyment :)

Pomyślałem, że może komuś się przyda to wrzucam :)

AKTUALIZACJA 16.03.2021
Opcja zmiany szerokości/dopasowania do szerokości strony przeniesiona do Ustawień strony w profilu użytkownika.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 08:30:42 przez grxmrx
[#2] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #1

Przydatne :)
[#3] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #1

Skoro już powstała taka funkcja, to warto było by ją umieścić w profilu użytkownika :).
Tutaj link do przełączania szerokości stronki zaraz zniknie w natłoku nowych wątków :)
[#4] Re: Stała szerokość strony

@RokiS, post #3

W profilu fajnie by było, ale wtedy musiałbym poświęcić nieco więcej czasu na oprogramowanie tego. Niby nie tak dużo, ale zawsze nieco grzebania w starym kodzie. Moim zdaniem akurat w tym kontekście lepiej żeby opcja była, ale już w nowym nawet jeśli będzie to za jakieś kilka miesięcy :)
[#5] Re: Stała szerokość strony

@RokiS, post #3

Dlatego dodałem wątek do ulubionych. Są pewne miejsca (konkretnie recenzje gier) gdzie nie będzie idealnie i tak (oblewanie obrazków tekstem - tu bym widział rozwiązanie skalowanie ilustracji x2, bo mają tylko 320 pikseli), ale i tak jest dobrze.
[#6] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #4

A to nie da rady dać dwa linki na stronie głównej, gdzieś na dole? Po co grzebać w profilu?
[#7] Re: Stała szerokość strony

@SirLEO, post #6

Pewnie tak. Niby ustawia się raz, ale wygodnie byłoby mieć akurat to na wierzchu. Boję się, że zaraz zaczną się prośby o dołożenie trybu nocnego, wielkiej czcionki i itp. I wtedy grxmrx pokaże 50% ręki ;)
[#8] Re: Stała szerokość strony

@adam_mierzwa, post #7



No to jeszcze zerknijcie na:
https://www.ppa.pl/?justify=1
i
https://www.ppa.pl/?justify=0

To w treści artykułów, postach forum i newsach nadpisuje css w taki sposób:

line-height: 1.5;
text-align: justify;


W artykułach to wygląda jak poniżej. Po lewej justify=1, po prawej po staremu na takim css jak od dawna:



Czyli są większe odstępy między liniami i justuje tekst.

Pewnie dla jednego będzie lepiej a dla drugiego gorzej ;)

Tak, wiem, są rozszerzenia do przeglądarek typu stylish czy inne. Te "zmienne" to eksperymenty więc coś innego - sprawdzanie co jak będzie wyglądało, pasowało. Nie będę ich ze starego kodu usuwał. Możliwe, że ktoś się wypowie co jak widzi i taki feedback może przydać się przy nowym css-ie dla nowej wersji strony.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 17:27:34 przez grxmrx
[#9] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #8

Oba style mają zalety, ale chętnie widziałbym justowanie i większe odstępy tylko w artykułach. W newsach i na forum niekoniecznie. To oczywiście tylko moja opinia.
[#10] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #8

Mnie się te większe odstępy podobają :)OK
[#11] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #8

Obrazek boleśnie potrzebuje wyzerowania marginesu z lewej i dania przynajmniej ze 2 em z prawej.

Co do wyrównania do obu krawędzi – to by miało sens gdyby włączyć automatyczne dzielenie wyrazów i gdyby Chrome je obsługiwał... No i, jeżeli już idziemy w typografię, dodałbym automatyczne wstawianie niełamiących spacji po jednoliterowych "a", "i", "o", "w", "z".
[#12] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #8

Większe odstępy mi ułatwiają czytanie. To jest dla mnie kosmetyka, większe znaczenie ma powiększenie obrazków, których fizyczny rozmiar pod współczesnym systemem operacyjnym na monitorze FullHD powoduje, że wiele tracą. Oblewanie ich tekstem jest powiązane, one pływają w tekście jak oczka w rosole :)
Marginesy odstępu przy obrazkach też by nie zawadziły.
[#13] Re: Stała szerokość strony

@adam_mierzwa, post #12

Na HOL-u jest taka opcja x2 dla obrazków. Ciekawa rzecz. Tu niestety nie jest to takie oczywiste do wprowadzenia bo nie każdy artykuł zawiera takie obrazki a niekoniecznie też mały obrazek w artykule to screen z gry.
[#14] Re: Stała szerokość strony

@adam_mierzwa, post #7

Tryb nocny jest od lat, styl Czarny w profilu. :D
[#15] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #1

Zmiana w temacie szerokości strony pojawiła się w ustawieniach strony w profilu użytkownika.
[#16] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #1

Moim zdaniem ppa.pl to jedna z najładniejszych stron w necie.
[#17] Re: Stała szerokość strony

@grxmrx, post #15

Mi zmienna w URL nie działa.
[#18] Re: Stała szerokość strony

@XTD, post #17

Sprawdź teraz. Aktualnie respektowane są tylko ustawienia z Ustawień strony z profilu użytkownika. Przed chwilą to zmieniłem by już nie było potrzebne ustawianie przez ciasteczko.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem