[#31] Re: Wątek dla nawiedzonych

@Olo, post #23

Olo napisał(a):

> Zresztą, jak to powiedział kiedys jeden znajomy, daj amigofcom
> dowolnego windowsa a NAPEWNO pojawi się im błąd, który nigdy
> nikomu nie wystąpił,

Sprawa jest prosta. Jeśli coś się może zepsuć, to owcy zepsuje się NA PEWNO. A nawet jeśli nie, to zrobi tak, żeby się zepsuło, bo przecież jeśli okazałoby się, że Windows wcale nie tak suxx jak się mówi, to światopogląd legnie w gruzach.

[#32] Re: Wątek dla nawiedzonych

@MDW, post #29

Bo amiga "classic" to juz "retro", ja porownuje uzywanie swojej do jezdzenia Austinem Healy. Piekny luksus na ktory stac coraz mniej osob dajacy wiele zupenie niespotykanej juz zabawy.

[#33] Re: Wątek dla nawiedzonych

@MDW, post #29

" stary Classic już na tyle odstaje od standardów światowych, że raczej zaliczany jest do grupy w której jest C64 czy Atari XL/XE, czyli absolutne retro"

No i o to chodzi. Ma być retro. Każdego kręci co innego. Ja pierwszą Amigę dostałem w 1992 roku i używałem przez jakieś 6-7 lat (nawet gdy już miałem PC), mimo to nigdy jej dokładnie nie poznałem. Mało o niej wiem i żałuję straconego czasu. Teraz nadrabiam go świetnie się przy tym bawiąc. Coraz bardziej mnie fascynuje. Mimo jej zacofania, jak to ująłeś.

[#34] Re: Wątek dla nawiedzonych

@frywolny_marian, post #33

Ja też lubię retro. MorphOS 2.2 na Pegasosie G4 to świetne retro. :) Całe amigowe życie marzyłem o takim retro. Mogę wreszcie robić to o czym marzyłem. :) Ciągle jest OpenGL bez shaderów. Dzisiaj coraz trudniej o to. Nawet nowy iPhone3GS z iPhoneOS 3.0 ma pixel shadery. :D

[#35] Re: Wątek dla nawiedzonych

@GumBoy, post #31

Sprawa jest prosta. Jeśli coś się może zepsuć, to owcy zepsuje się NA PEWNO. A nawet jeśli nie, to zrobi tak, żeby się zepsuło, bo przecież jeśli okazałoby się, że Windows wcale nie tak suxx jak się mówi, to światopogląd legnie w gruzach.


Dodatkowo u amiofiec Windows ZAWSZE działa 4-5 razy wolniej niż u innych na takim samym sprzęcie, mieląc przy tym dyskiem niemiłosiernie :) , cóż, widać już tak MUSI być

[#36] Re: Wątek dla nawiedzonych

@Olo, post #35

Nie histeryzuj :). Ja posiadłem swojego 1. peceta późno - kilka miesięcy temu. Z Vistą. Zawsze podchodząc do windy sceptycznie, nie spodziewałem się fajerwerków. Ludzie mówią, że ich vista denerwuje, a mnie denerwuje po prostu tyle, co inny windows. I tyle. Mogę w nim pracować, nie umieram od tego, wolę Amigę, ale wszystkiego na niej nie zrobię.

A co do nawiedzenia i amigowości - nie zgadzam się z podejściem MDW, ale w pełni je rozumiem :). Ma rację, że świat się nie zatrzymał i pewnie z sensem jest próbować iść za światem, a ja bym wolał jakoś tak ściągnąć ten świat do dawnego punktu położenia. Głupia sentymentalność? Czasy młodości? Whatever... Ale przecież korzystam z Pega. Jestem rozgrzeszony (przynajmniej n tym portalu :)?
Późno już, może stąd taka wypowiedź...

[#37] Re: Wątek dla nawiedzonych

@GumBoy, post #31

Chyba po raz pierwszy się z Tobą zgadzam :) Owce zawsze znajdą jakiegoś "wyimaginowanego buga" ;) Ale w klasyku jest najważniejszy zapach palonego kurzu przy pierwszym odpaleniu:) retro gamming is cool ;D

Post do zapamiętania dla wszystkich - Widelec (rulezowiec) zgodził się z Gumboy'em :D A Pan co o tym myśli, Panie w brązowej koszulce? :P



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2009 23:45:05



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2009 23:46:11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem