Wątek zamknięty
[#1] Commodore usa
http://www.prnewswire.com/news-releases/commodore-usa-appoints-korey-kay-102977849.html

[#2] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #1

No no, 30 milionów dolców, tyle to Amiga Inc. chyba w całej swojej historii nie miała. Życzę Barry'emu wszystkiego najlepszego, ale. Owszem C64 sprzedał się niesamowicie, ale w tamtych czasach nie musiał walczyć z Windowsem. Amiga też jeszcze nie musiała. Natomiast Barry czym nas może zaskoczyć? Jeszcze jeden pecet z Win7 w fikuśnej obudowie ze znaczkiem Commodore albo Amiga? Na tym rynku łatwego chleba mieć nie będzie. C64 odniósł sukces dzięki konstrukcji sprzętu. Amiga - dzięki sprzętowi i rewolucyjnemu systemowi. Nowe komputery pana Altmana nie będą rewolucyjne ani sprzętowo ani systemowo. Zwykłe jechanie na marce, ale pewnie trochę Commodore USA zarobi. Nie to, żeby mi to przeszkadzało, jak już napisałem, życzę Commodore sukcesu na trudnej drodze sprzedawania pecetów.

Tak czy inaczej, na pewnym portalu i tak dowiemy się, że to najbardziej zaszkodzi MorphOS-owi .

[#3] Re: Commodore usa

@G. Kraszewski, post #2

Zdaje się, że ten typ all-in-one nie ma konkurencji. Skoro można sprzedać subnotebooka drożej od notebooka... Mnie np. taki typ komputera (połówka notebooka, ekran dobieram sobie sam) odpowiada.
Dużo zależy od marketingu, to mógłby być hit.
[#4] Re: Commodore usa

@G. Kraszewski, post #2

No ale to przynajmniej jest oficjalny nastepca amigi. Kto ma prawa do nalepki amiga ten rzadzi

[#5] Re: Commodore usa

@AmiChris, post #4

Amiga One to też Amiga. HyperionA-Eon ma prawa do używania marki Amiga One od firmy, która posiada prawa do Amigi, więc Amiga One X1000 jest Amigą.
Hipotetyczne zabawki do Commodore USA nigdy nie będą Amigi z prostego faktu, że nie będzie działał na nich system Amiga OS.



Ostatnia modyfikacja: 18.09.2010 14:19:19
[#6] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #5

Hipotetyczne zabawki do Commodore USA nigdy nie będą Amigi z prostego faktu, że nie będzie działał na nich system Amiga OS.


No to pegasos II stał się teraz Amiga ......



Ostatnia modyfikacja: 18.09.2010 14:29:50
[#7] Re: Commodore usa

@Drako^lM, post #6

A Genesi miało prawa do AmigaOS czy marki Amiga (one) ??
NIe ? to co mi tu wyjeżdżasz z pegazem

[#8] Re: Commodore usa

@G. Kraszewski, post #2

firma ma 30 milionow na marketing a ich strona wyglada jak wyglada? jaaasne. to jest takie same 30 milionow jak te co mialo ainc na hale sportową . sorry ale nie wierzę.
[#9] Re: Commodore usa

@DRACOX, post #8

Ani ja w to nie wierzę.

[#10] Re: Commodore usa

@DRACOX, post #8

Strona tak wygląda, by była poprawnie wyświetlana na wszystkich kołoamigowych systemach operacyjnych ;)

[#11] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #7

Stwierdziłeś, że aby być Amigą musi być możliwość uruchomienia AmigaOS. Na pegziu II jest? Jest. Więc albo bądź konsekwentny, albo wypróbuj lekarstwa KivMajstra.

[#12] Re: Commodore usa

@widelec, post #11

Ale komputer w nazwie musi też mieć słowo "Amiga" ;)

[#13] Re: Commodore usa

@parallax, post #12

Amiga != Amiga One = AmigaONE

Nie podpowiadaj Cocusiowi, niech się usamodzielnia ;)

[#14] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #7

Ej sorry, ale A-Eon ma prawa do marki Amiga? Nie? To resztę sobie dopisz.
Ja to widzę, że już się sam zamotałeś w tych swoich tłumaczeniach.

HyperionA-Eon ma prawa do używania marki Amiga One od firmy, która posiada prawa do Amigi, więc Amiga One X1000 jest Amigą.


A ja mam prawa do używania marki Murzyn-w-Trampkach od firmy Amiga, więc mój Murzyn-w-Trampkach to 100% Amiga! :)

[#15] Re: Commodore usa

@snajper, post #14

A ja mam jeszcze lepszy pomysł. Skoro możliwość urchomienia AOS czyniła ze sprzętu Amigę, choć nią nie był to ja mam iście szatański plan!

Jeśli sobie zakupię jakiegoś klawiaturowego złomodorka od CommodoreUSA, który będzie 100 % Amigą i odpalę sobie np. Windows 7 to ten system uruchomiony na paltformie Amiga z automatu stanie się systemem operacyjnym Amigi!

Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, znowu staniemy się platformą z wyśmienitymi grami!
[#16] Re: Commodore usa

@przemysław, post #15

diabeł Zaiste - mHroczne i zUe są twe intencje. ogień piekielny

[#17] Re: Commodore usa

@widelec, post #11

Pegaz II ma taką możliwość więc jest klonem Amigi, a nie Amigą.
AmigaOne ma Amiga w nazwie, marka AmigaONE nabyta od AmigaINC, czyli właściciela marki Amiga, AmigaOS działa na X1000. Jest więc Amigą. Koniec kropka ignoranci.

[#18] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #17

Amiga != AmigaONE = Amiga One

NIE JEST AMIGĄ, JEST AMIGAONE.

Amigami są klasyki. I jeśli powstaną będą PCuje (ble!) od Commodore.

Widzisz to? Czy zawsze czytasz tylko pięć pierwszych liter każdego słowa?

[#19] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #17

AmigaOne ma Amiga w nazwie

Z prawnego punktu widzenia nie ma to żadnego znaczenia. "Amiga" i "AmigaOne" to dwie różne marki. Hyperion nie ma praw do używania marki "Amiga". "X1000" nie jest Amigą, mimo, że działa na nim AmigaOS. Koniec, kropka ignorancie.

[#20] Re: Commodore usa

@G. Kraszewski, post #19

@Grzegorz
@widelec

Przecież przytoczyłem Wam odpowiednie fragmenty umowy między AmigInc, a Hyperionem, który jasno mówi, że X1000 jest pełnoprawną Amigą. Przypominam, że umowa Hyperion-Amiga Inc. jest pełnoprawną umową licencyjną. Prawnie tak samo ważną jak ta, którą ma teraz Commodore. Różnica jest taka, że dotyczy wyłącznie jednego modelu komputera Amiga.

To tak, jakby jakaś firma wykupiła licencję na Amigę 500 i zaczęła sprzedawać "Amigę 500 II" o lepszej specyfikacji.
Hyperion (razem z nieistniejącymi już "partnerami") nabyli w 2001 roku prawo do produkcji modelu "One" Amigi. Ugoda w procesie podtrzymała ważność tej licencji.

Pisząc to co piszecie sugerujecie, że istotą ugody między A.Inc a Hyperionem było potwierdzenie, że nazwa "AmigaOne" tylko przez przypadek ma "Amiga" w przedrostku i obie strony zgadzają się, że są to zupełnie różne marki. A tak przecież nie jest.
obie strony (A.Inc i Hyperion) obowiązuje obecnie pełnoprawna umowa licencyjna. Amiga One to jeden z modeli komputerów Amiga.
[#21] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #17

Pegaz II ma taką możliwość więc jest klonem Amigi, a nie Amigą.


Nie, Pegazos II nie jest zadnym klonem amigi. Jest to po plyta glowna zgodna ze standardem CHRP, na ktora programisci firmy hyperion przeportowali AmigaOS 4.

Mozliwosc uruchomienia zhakowaniego OSX na pececie nie czyni z tego peceta klona Maka.

[#22] Re: Commodore usa

@cacodemon666, post #5

Hipotetyczne zabawki do Commodore USA nigdy nie będą Amigi z prostego faktu, że nie będzie działał na nich system Amiga OS.


Jezeli Commodore ma prawa do marki Amiga, to dowolne urzadzenie sprzedawane przez nich jako Amiga taka wlasnie Amiga bedzie. Tupanie nozkami nic tutaj nie da. Co wiecej, dowolny system operacyjny pod kontrola ktorego taka Amiga dziala bedzie mozna z czystym sumieniem nazwac "System Operacyjny Amigi". Nawet, jezeli bedzie to Windows 7.

[#23] Re: Commodore usa

@szuler, post #22

@cacodemon666

Jest dokładnie tak jak pisze Szuler. W latach 90tych roku była nawet ponoć rozważna przesiadka na Windowsa NT (tudzież 95) :)
[#24] Re: Commodore usa

@Radov, post #20

Przecież przytoczyłem Wam odpowiednie fragmenty umowy

Ależ owszem, ale to przecież nieistotne, chodzi o to, żeby rozrywkowo sobie powkurzać cacodemona. Naprawdę wszystko mi jedno czy bardziej amigowsze Amigi robi A-Eon, czy będzie robić Commodore USA. Te drugie mnie nie interesują bo nie będą miały żadnego amigowego systemu, ta pierwsza - ma amigowy system, ale ten gorszy, cenę z kosmosu dyskutowaliśmy już do upadłego.

[#25] Re: Commodore usa

@G. Kraszewski, post #24

Ależ owszem, ale to przecież nieistotne, chodzi o to, żeby rozrywkowo sobie powkurzać cacodemona.
.... ok. ale wiesz, że takie postępowanie zamienia ppa.pl w onet?
[#26] Re: Commodore usa

@Radov, post #25

Dlatego ... nie karmić trolla!

[#27] Re: Commodore usa

@Radov, post #25

Jak moderator uzna za stosowne, to zrobi co uzna za stosowne. W onet zmienia ppa.pl trollowanie wyżej wymienionego kolegi.

[#28] Re: Commodore usa

@pampers, post #26

Kogo nazywasz trolem ? Zaraz dostanie ci się ban tygodniowy.

[#29] Re: Commodore usa

@Radov, post #20

Dobrze wiesz, że nie jestem jakimś zatwardziałym "mordercą Amigi". W moim życiu to nic nie zmienia. Ot, łaskoczę trola, który się miota w swojej klatce... Nie lubię jak mnie ktoś ewangelizuje. Szczególnie w taki sposób. (chodzi oczywiście o Kakusia).

A w tym temacie cały problem zaczął się od "niedopuszczania do siebie myśli" ;) , że Commodore będzie sprzedawać jakiś tam model Amigi (o ile im to wyjdzie itp.). Jeśli AmigaOne i AmigaOne X1000 są Amigami, a Commodore USA będzie miało umowę podobną do tej Hyperionowej... to Amigi od C= również będą Amigami. Inny model... ale sticker ten sam.



Ostatnia modyfikacja: 18.09.2010 19:15:03
[#30] Re: Commodore usa

@widelec, post #29

Nie będą Amigami. Nie uruchomisz na tych póki co hipotetycznych zabawkach AmigaOS. I jeszcze raz pytam kto kogo nazywa trolem ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem