Wątek zamknięty
[#31] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Benedykt Dziubałtowski, post #29

Jak byś się nie orientował to Amiga jest komputerem dla ludzi i ludzie robią z nią co chcą, a Ty niestety widzę, że należysz do "trollów pseudo-prawnych" które myślą że dalej są lata `90 i PIRACTWO zabija (już aktualnie "wymarłą platformę") Amigę.
[#32] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@esial, post #31

Czyli wymyśl tego co piszesz nie ma sensu kupować klucza do whdload? Lepiej go skopiować?


Benedykt Dziubałtowski
[#33] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@esial, post #31

Esial, napisz księdzu, że jak sobie kopiuje klucz to jego sprawa.
Ja powiem tylko od siebie w powietrze: jeżeli dostanę jakiekolwiek wezwanie do sądu, ja wyślę 100 anonimów do kurii i zadbam, aby i On się nie nudził.

Hołdys - napisz księdzu, żeby przestał mnie i TC szantażować/straszyć...
art. 190a: „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Pod 190 kk też podlega.

...i szkalować
Regulacja dotycząca przestępstw przeciwko czci znajduje się w art. 212–216 kodeksu karnego. Art. 212 k.k. za naruszenie dobrego imienia poprzez pomówienie innej osoby przewiduje dla sprawcy grzywnę, karę ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku (§ 1). Jeżeli sprawca dopuszcza się tego czynu za pomocą środków masowego przekazu (a takim jest również Internet), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (§ 2). Ponadto sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego (§ 3). Za naruszenie godności osobistej poprzez znieważenie innej osoby art. 216 k.k. przewiduje grzywnę albo karę ograniczenia wolności (§ 1). Jeżeli sprawca w tym celu posłużył się środkami masowego komunikowania grozi mu także kara pozbawienia wolności do roku (§ 2). Ściganie przestępstw z obu artykułów następuje z oskarżenia prywatnego.

i wreszcie uzmysłowił sobie, że ja mam błogosławieństwo głównego codera draggy and crocco i Franko - z jakiej więc racji mam cokolwiek kasować??
Gdyby nie on (Tomaszek) PPA mogłoby pomarzyć o Franko Uncensored.

Nie napisałem poza tym w e-mailu, że nie usunę w/w tytułów tj. Franko Uncensored i Draggy and Crocco.
Na wasze żądanie POPROSIŁEM o dokumenty, w których jesteście w stanie udowodnić, że jesteście uprawnieni do takiego żądania.

Nie dostałem ich, więc dziękuję i do widzenia.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 11:02:44 przez Anthrox\TC
[#34] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Anthrox\TC, post #33

mysle ze jest wiele fajnieszych rzeczy do robienia w zyciu niz ciagnac sie za wlosy na forum
a co do bledow :) przeciez widzisz ze ja sam od 18 lat nie pisze po polsku :P dla mnie to malo istotne chociaz pewnie jak synek podrosnie bede musilal to zmienic.

Benedykt nie nazywaj nikogo zlodziejem publicznie bo za reke nikogo nie zlapales
a mozna miec nie przyjemnosci potem za swoje slowa.

Proponuje zamknac watek bo nic madrego i tak nie wymyslicie
[#35] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Anthrox\TC, post #33

Naprawdę na nic więcej cie nie stać? Dostarczyłeś nam niezły ubaw. Sam wkopałeś się w kick z arosa oraz domniemane update. W odpowiedzi jedyne do czego się umiesz przyczepić to do moich literówek oraz kurii. Normanie pożal się.... Wymysł coś coś lepszego. Twój kolega jest jeszcze leszy. Amigę nazywa martwą platformą. Mało tego twierdzi, że jeśli ktoś myśli inaczej to wymaga pomocy specjalisty.

Chłopaki nie wiem co palicie ale przestańcie bo wam to szkodzi. No chyba, że lubicie żyć w sowim małym świecie z klamkami na oczach.


Hołdys - napisz księdzu, żeby przestał mnie i TC szantażować/straszyć...



Sam nie umiesz? Boisz się? Twoja bezradność naprawdę jest zabawna.



Benedykt Dziubałtowski
[#36] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Benedykt Dziubałtowski, post #35

Benny, nie za mało nas jest żeby się zagryzać o 20 letnie giery?
[#37] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@fazior, post #36

Cześć Darek,



nic mi nie wiadomo by ten serwis dostał pozwolenie na dystrybucję Exodusa.

Jest to nielegalne działanie. Gra powinna zniknąć z ich oferty.



Pozdrawiam,

Andrzej





To chyba wszystko wyjaśnia.


Benedykt Dziubałtowski
[#38] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@fazior, post #36

normalnie dramat
Gdzieś tam widziałem że droga prawna będzie. To po co dalej dyskutować tutaj ten temat? Materiał dowodowy? Dla osób pośrednich - im mniej wiesz, tym krócej siedzisz OK

W takich momentach zastanawiam się dlaczego w stricte forumowych wątkach nie ma możliwości dawania ankiet. Tu by się przydało "zamknąć wątek opcja 1" "nie zamykać wątku opcja 2", bym głosował na pierwszą.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 12:17:52 przez bombermax
[#39] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@bombermax, post #38

Tutaj jest wojna między "formalizmem" i "liberalizmem". I akurat jeśli chodzi o Amigę to jestem bardziej liberałem. Amiga umarła, soft do niej nie istnieje w obiegu ale jak chce ktoś z netu ściągnąć np. starożytny kick 1.3 do zabawy z UAE to wara bo jest właściciel. Nie zarabia, nie traci ale wziąć nie wolno.
[#40] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@friedrich, post #39

Nie traci? a to ciekawe.
Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?


Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 12:38:10 przez Benedykt Dziubałtowski
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE
[#42] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Benedykt Dziubałtowski, post #40

Przykładowo: w latach 90 nabyłem prawa do 3 gier na amigę. Wydałem je, zarobiłem x zł., nakład się rozszedł a niedługo potem Amiga przestała istnieć w pierwotnym obiegu. Obecnie nadal mam prawa do tych 3 gier ale ponowne ich wydanie jest nieopłacalne - koszty z tym związane przekroczą zyski sprzedanej śladowej ilości egzemplarzy. Nie zarabiam. Ale czy tracę skoro ktoś ściągnie kopię z netu? Formalnie tak. Zdroworozsądkowo nie. Ty masz podejście pierwsze ja drugie.

A kick 1.3 jest pięknym przykładem na formalizm. Prawo zapewne jeszcze pójdzie w stronę ściany, odbije się po czym poleci w drugą stronę czyli ogólnym abonamentem na dobra intelektualne w postaci np. podatku. I ściągać będzie można niemal wszystko. Tak mi podpowiada szklana kula ;)
[#43] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@friedrich, post #42

Kickstarty nadal są w sprzedaży.

Autor danej gry lub też autorzy o ile mają prawa do niej mogą z nią zrobić co chcą. Mogą nawet schować do szuflady i zakazać jakiejkolwiek formy dystrybucji. Nie każdemu się to może podobać ale oni maja do tego prawa i my nie możemy tego prawa łamać


Benedykt Dziubałtowski
[#44] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Benedykt Dziubałtowski, post #43

No więc ja uważam iż takie prawo blokuje - że tak górnolotnie powiem - rozwój ludzkości. Jest złym prawem.
Za chwilę może się okazać iż znikną bezpłatne biblioteki publiczne bo z jakiej racji książki można wypozyczać nie płacąc właścicielowi praw autorskich? Tylko ze względu na tradycję i wyjątkową pozycję słowa drukowanego? A dlaczego? Film wyjątkowy już nie jest?

Powinniśmy wspierać tworzone i rozwijane oprogramowanie - np whdload - ale w przypadku tzw. abadonware czyli oprogramowania w szufladzie nie powinniśmy być bardziej papiescy od papieża. Cieszę się że gry na PPA w download mają zgody autorów, to dodaje klasy portalowi ale ściganie w imieniu PPA innych że tej zgody nie mają jest trochę passe.

Mam kicka 1,3 do whdload na A600 plus 2 amigi 500 w tym jedną w szafie więc jestem legalny (chyba? :) ). Ale czy powinienem ścigać kogoś kto ma tylko A600 i kicka 1.3 na dysku? A innego z WinUAE i kickiem 1.3 napiętnować i ukarać? Przecież łamią prawo.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 13:42:58 przez friedrich
[#45] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@friedrich, post #44

Z pierwszą częścią twojej wypowiedzi się zgodzę. Temat był już poruszany wielokrotnie ale ani ja ni Ty nic na to nie poradzimy. Mamy praw takie a nie inne. Trzeba go przestrzegać.


Co do drugiej części Twojej w wypowiedzi to delikatnie mówiąc pojęcia nie masz o czym piszesz.


Benedykt Dziubałtowski
[#46] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Benedykt Dziubałtowski, post #45

Oczywiście, że nie mamy prawa na dystrybucję Exodusa - i nie dystrybuujemy go.

Dystrybucja (łac. "distributio" - rozdział, podział) – oznacza zorientowanie na osiąganie zysku działalność obejmuje planowanie, organizowanie i kontrolowanie sposobu przemieszczania gotowych produktów z miejsc ich wytworzenia do miejsc sprzedaży nabywcom finalnym. Dokonywana jest samodzielnie lub za pomocą pośredników.

Celem dystrybucji jest zarządzanie łańcuchami dostaw, czyli przepływami wartości od dostawców do ostatecznych klientów.


Powiedz mi - za ile kupiłeś exeka?
Płaciłeś chociaż za niego SMSa Premium?
A może widziałeś reklamę kondomów na głównej, która Ci się nie spodobała, a czerpiemy z niej miliony zysków co miesiąc?

I właśnie sam się ośmieszasz książę - bo na mnie nie masz nic, a sam na siebie paragrafy kręcisz.
Słabo mnie poza tym znasz - wywodzę się z rodziny prawników, więc nie musisz mnie uczyć prawa, bo ja sam je dobrze znam. I Tobie powiem, że na TC to JA stanowię prawo, a nie TY.

A co do kickstartów - AROS jest darmowy, więc czy Ty tego nie widzisz, że nie jesteś w stanie NIC mi zrobić / zaszkodzić?
A tak racja - możesz szkalować moje dobre imię i mojej strony.
Poza tym - nie Ty a autorzy gier powinni ze mną pisać.
Umówmy się tak: zapomnij o istnieniu TC -> a ja zapomnę o Twoim istnieniu.
Jak masz robić żałosne podchody rejestrując lewe konta, obrażać mnie, obrażać moich użytkowników - odpuść sobie.
Ja pierwszy pozwów pisać nie będę - ale zrobię to, jak Ty prawną machinę uruchomisz.
I tutaj na świadków wezmę osoby z PPA, które mogły przeczytać jak mnie szkalujesz w środku masowego przekazu.

Jedno mnie ciekawi - jak nie respektujesz MOICH praw tj. szkalujesz mnie - jak Ty możesz insynuuować, że stoisz za nim jak Strażnik Teksasu?

Zdajesz sobie Panie Dziubałtowski, że nie można wybiórczo paragrafami lecieć, a CAŁY kodeks nas dotyczy?

Zrób własną grę, a masz gwarancję, tutaj w tym poście, że jej nie wydam w EXE.
I sprzedawaj ją sobie - krzyż na drogę :)

Jak kolejny raz zaczniesz mnie szkalować, to przestaję w tym wątku odpowiadać na Twoje posty.
Zaraz rzucać się - po prostu zrób ten pozew i miejmy to z głowy za ~10 lat.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 14:42:45 przez Anthrox\TC

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 14:43:24 przez Anthrox\TC
[#47] Re: Franko Uncensored i Draggy and Crocco - EXE

@Anthrox\TC, post #46

Oczywiście, że nie mamy prawa na dystrybucję Exodusa - i nie dystrybuujemy go.


Niema to jak manipulacja słowami co?


I właśnie sam się ośmieszasz książę - bo na mnie nie masz nic, a sam na siebie paragrafy kręcisz.
Słabo mnie poza tym znasz - wywodzę się z rodziny prawników, więc nie musisz mnie uczyć prawa, bo ja sam je dobrze znam. I Tobie powiem, że na TC to JA stanowię prawo, a nie TY.



Spadłem z krzesła normalnie. Potrzebowałem paru minut żeby przestać się śmiać. Możesz już siebie przestać pogrążać panie prawnik?



A co do kickstartów - AROS jest darmowy, więc czy Ty tego nie widzisz, że nie jesteś w stanie NIC mi zrobić / zaszkodzić?


Widzę, że mącisz i sam się plączesz w swoich tekstach. Kick z arosem w egzeku z 2007 roku :)


A tak racja - możesz szkalować moje dobre imię i mojej strony.




Prowadzać działalność jaka prowadzisz nie masz dobrego imienia.



Poza tym - nie Ty a autorzy gier powinni ze mną pisać.


Bzdura. To Ty powinieneś pisać z nimi i prosić ich o zgodę na publikację. Nie zrobiłeś tego w anim jednym przypadku.


Umówmy się tak: zapomnij o istnieniu TC -> a ja zapomnę o Twoim istnieniu.


Dopóki będziesz łamać obowiązujące prawo ja nie zapomnę o Tobie.


Bo jak masz robić żałosne podchody rejestrując lewe konta, obrażać mnie, obrażać moich użytkowników - odpuść sobie.



Nie ja tu jestem żałosny.


a pierwszy pozwów pisać nie będę - ale zrobię to, jak Ty prawną machinę uruchomisz.


Machina ruszyła.

Jedno mnie ciekawi - jak nie respektujesz MOICH praw tj. szkalujesz mnie - jak Ty możesz insynuuować, że stoisz za nim jak Strażnik Teksasu?


Prosiłem Cię, żebyś przestał palić to świństwo. Masz wypaczony obraz sytuacji.



Zdajesz sobie Panie Dziubałtowski, że nie można wybiórczo paragrafami lecieć, a CAŁY kodeks nas dotyczy?


Stosuj się do jednego. Nie kradnij.



Zrób własną grę, a masz gwarancję, tutaj w tym poście, że jej nie wydam w EXE.
I sprzedawaj ją sobie - krzyż na drogę


Cieszę się niezmiernie.


Temat się chyba wyczerpał. Pora żeby pan antroks wrócił na swoje podwórko puki je jeszcze ma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem