Wątek zamknięty
[#721] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#722] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#723] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #1

Tak sobie gadacie, a mnie i tak najbardziej irytuje jak ktoś wystawia coś zacnego na Allegro i pisze, żę to... "rarytas"... :]

...zawsze sądziłem, że "rarytas" to coś do jedzenia, a przedmiot pokroju starego atari, c64 czy gry na Amigę, to "rzadki okaz", "wyjątkowa okazja jedna na milion", czy ostatecznie "złoty kruk", ale nie "rarytas" który jako dziecku PRLu kojarzy mi się z bananem, ananasem, pomarańczą, chałwą czy "humaną" :
[#724] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #723

A "rarytas kolekcjonerski" z czym ci się kojarzy ?
Bo mam wrażenie że mylisz rarytasy z frykasami.


Pozdrawiam
[#725] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #724

ja widuje na slynnym portalu rowniez "rodzynek "
[#726] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #724

Zdecydowanie nie. Rarytas to po prostu - przysmak. Frykas jest bodaj młodszą formą rarytasu.
[#727] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #726

[#728] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@carrion, post #727

Tak sobie przeglądam zakończone aukcje na allegro i zauważyłem jedną ciekawą klik Może mi ktoś powiedzieć czemu ta płyta poszła za tyle? :D
[#729] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mikser, post #728

bo wiara sie polaszczyla na fast ate ktora zapewne tez jest uszkodzona :)
[#730] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #729

Ta oferta miażdży:

AMIGA & COMMODORE

Kup teraz! za 1 zł!

Zobaczcie co jest przedmiotem aukcji... WTF?!
[#731] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Nightmare777, post #730

mi sie najbardziej podoba Amiga 4000 z allegro za 2200 :)
[#732] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mikser, post #728

Bo ma kontroler Fast Ata zainstalowany?
[#733] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Nightmare777, post #730

Ja tą aukcje zgłosiłem do Allegro - co to kurde ma być?
[#734] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@gorzyga, post #733

Lekarz_med vel amigafan kupil xsurfa na amibayu za 75 eur na allegro szukal okazji za 500 zl i nikt od niego nie chcial kupic hehe wiec spowortem wystawil na amibay za 150 marny z niega handlarz , oj biedni ci polscy lekarze-handlarze skoro rzucili się na handel zabytkowymi komputerami
[#735] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#736] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#737] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
@Blendor, lekarz_med,

uprzejmie was proszę (prosimy) przenieście się do rzeźni, gdzie będziecie mogli dać upust emocjom. Tutaj nikogo już nie interesuje to co macie sobie nawzajem do powiedzenia o orgazmach, onanizmie itp. Jednym słowem: zmądrzejcie i zaprzestańcie, załatwcie sprawy po męsku poza Internetem albo piszcie sobie somewhere else... Dacie radę panowie, tak z szacunku do innych userów tego zacnego forum?

@gorzyga, i co, aukcja dalej wisi, dostałeś jakąś odpowiedź od Allegro?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:13:24 przez mccnex
[#738] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #737

+1 a nawet +100

EDIT: Cholera, przez to teraz staniemy się pieprzonymi handlarzynami w oczach Blendora, co teraz poczniemy Mccnex?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:14:55 przez pampers
[#739] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #737

Jest to jedyny cel istnienia tego wątku.
Aby wsadzać wszystkim, którzy kiedykolwiek sprzedali cokolwiek do Amigi.
Jak przestaniemy to ten zacny wątek straci rację bytu
[#740] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #737

Ja myślę, że wszyscy zainteresowani przeniesieniem tego wątku do rzęźni powinni teraz krzyknąć za mną:
M O D E R A T O R Z Y !!! Kończcie ten wątek, wstydu portalowi oszczędźcie !!!





Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:25:17 przez Ender
[#741] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pampers, post #738

@pampers, będziemy musieli nauczyć się z tym żyć ...

@Ender, jak już apelować do grupy trzymającej tu władzę, to niech wyprostują kilku osobników, a temat powinien pozostać i służyć wszystkim, ku chwale Amigi i jej użytkownikom.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:26:07 przez mccnex
[#742] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Nightmare777, post #730

To przypomina "okazyjne" aukcje o sprzedaży zdjęcia telefonu w cenie porównywalnej do pełnego zestawu. Kupujący który nie przeczytał dokładnie opisu licytował fotkę np. Nokii N95 za 500pln
[#743] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@waldiamiga, post #742

Była dzisiaj fajna okazja, ale zapomniałem o niej cholercia.

http://allegro.pl/oryginalne-cd-do-amigi-500-amiga-a570-i2285642757.html
[#744] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #743

watek ten zalozony przez moja osobe jak widac jest jednym z najpopularniejszych wątkow na dzien dzisiejszy a dlaczego ? bo ludzie kochajacy Amige jako zabytkowy komputer nie moga przezyc tego ze dzisiaj swiat zeswirowal ze cos co powinno byc hobby stalo sie zarobkiem , wielu nieuczciwych ludzi nie widzacych w C= pasji i swietnej technologi z ubieglego wieku tylko jak Sepy podnosząc ceny i sie osmieszajac , handluja zabytkowym sprzetem jak by to byly nowe tv 3d :) fakt faktem wina lezy rowniez po stronie kupujacych bo wystarczy odmowic sobie zakupu od takich ludzi jak lekarz_med czy highend za kosmicznie chore ceny i koty same zdechną z głodu wiem wiem powrocila moda na stara komputeryzacje kupjua to ludzie niemajacy w ogole pojecia co to jest chwila podniecenia placa grube pieniadze za przyslowiowy złom

jak widac w watku tym wiele osob pokazuje swoje drugie ja te drugie ja to "HANDLARZ" przy delikatnych uwagach wyskakuja jak szczury z nory wulgarnie odpowiadajac i burząc sie na jakiekolwiek uwagi

ostatnio rzadko spotkac aukcje od hobbysty w wiekszosci to aukcje sępów ktorzy licza na zarobek
malo tego sprzety te sa szybko pokupowane na zagranicznych portalach aukcyjnych za srubki , nieprzetostowane dobrze , w wiekszosci z ukrytymi wadami szybko sa za grube pieniadze wystawianie w polsce a i czesto gesto na takich forach jak amiga.org czy amibay , beszczelnosc dzisiejszego cwaniactwa nie zna granic
[#745] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #744

No fakt.
superbonio zakupił ode mnie sprzęt z 3 aukcji, to w sumie dorzuciłem mu multi-face card skoro już sam po to przyjechał :)
Ja na tą chwilę mam problem z gostkiem, co kupił CV + SD - kontakt sporadyczny, kasiora nawet miała być w transzach a do tej pory złamanego grosza od niego.
Ciekawostka - gostek kupił tą sławetną A4000 w Micronik Tower od colneyki...

Dzwoniłem wczoraj i zapewniał, że kasiorę już wczoraj powininenem widzieć na koncie... do tej pory nic. Rzadko kupuje/sprzedaje na alledrogo i teraz mam zagwostkę i nie wiem jak to ugryźć do końca....

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 21:26:33 przez Tom Rain
[#746] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Tom Rain, post #745

jak tak mowil to pewnie wyslal nie przejmuj sie :)
[#747] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #746

Hehhehe, przejmować się nie mam czym - najwyżej mi zostanie CV'ka :P
W sam raz do może innej Ami :D
[#748] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #744

Może ludzie burzą się bo Twoje uwagi, jak je nazywasz, to często stek pomyj i chamstwa wylewanego na każdego, który nawinie Ci się na klawiaturę?

Dlaczego ktoś, kto wycenia sprzęt na tyle i tyle i ma pełne prawo do sprzedaży po takiej cenie jakiej mu się widzi, ma sprzedać ten sprzęt za tyle ile Ty uważasz, za słuszne?

Zagalopowałeś się trochę w swoim znienawidzeniu do handlarzy, jak to określasz. Wątek z pomocnego stał się jednym z gorszych obrazów środowiska amigowego.
[#749] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pampers, post #748

tom rain po czesci dziwie ci sie ze sprzedales te podzespoly
CV i SC lepiej zostaw bo bedziesz kiedys plakal za tymi kartami w sumie SC AGAII to chyba najlepszy SC pod slot video
Grafika tez niczego sobie mam i sobie chwale karte Proc olac tu zawse cos kupisz jak nie 030 to 040
[#750] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #746

Amiga dla niektórych od zawsze była hobby, a dla niektórych służyła tylko do zarabiania kasy (i dalej służy). Taki wątek miałby rację bytu także w latach 90tych - wtedy to dopiero były przekręty, kombinacje i dojenie kasy - z tym, że głównie firmy sprzedające sprzęt "goliły" kupujących. Na giełdzie komputerowej na Grzybowskiej działy się niezłe machloje, których liczba z czasem się zmniejszała, wraz z liczbą Amigowców (każdy już każdego znał). Wspominałem także w którymś wątku o tym, że po między firmami krążyła tajna lista z numerami fabrycznymi "lewych" Amig 3000...

W tym wątku sporo wypowiada się ludzi, którym "pęka żyłka", bo chamstwa nie znoszą... Wydaje mi się, że Blendor wyznaje zasadę, kto nie zemną, ten handlarzyna... smutne to. Świat wcale nie jest zerojedynkowy.

Śmieszy mnie trochę ten tekst : "jak tak mowil to pewnie wyslal nie przejmuj sie " napisany przez Blendora. Po hektolitrach szamba wylanych na temat różnych aukcji i tekstów w stylu "niesprawdzone to na pewno nie działa" nagle wróciła mu wiara w uczciwość człowieka :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem