[#31] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@KM, post #30

Bo wkurzała mnie jedna rzecz - gniazdo microUSB, które było tak delikatne, że miało tendencję do wyłamywania. Podobno w nowej wersji nie ma tego problemu. Zresztą jak masz zamiar zapakować go do Amigi to zasilanie będzie raczej podpięte na stałe więc możesz przyglutować klejem na gorąco. Sam mam też wolną obudowę po A500 i znów mnie kusi, żeby kupić Mista.
[#32] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@grxmrx, post #3

Jakos MIST mnie nie przekonal jesli chodzi o "udawanie" Amigi. Jeszcze konfig z gola A500 to jakos ciagnie (ale i tak bywa ze sie krzaczy), ale zeby cos wiecej to lipa moim zdaniem. Wciaz jakies artefakty, freezy dziwne, Guru Meditation na kazdym kroku... Nie wiem w czym problem tak naprawdę i nie doszedlem nigdy mimo ze troche czasu na to poswiecilem. Moim zdaniem MIST calkiem niezle sprawuje sie za to jako udawaczka 8bitowych sprzetow.
[#33] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@Axi0maT, post #32

A ja się wahałem MIST vs MiniMig, no i w pierwszym jest AGA, ale w końcu odpuściłem, bo ludzie pisali różnie o obu sprzętach.
[#34] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@KM, post #33

Mysle ze jak ktos chce miec jeden sprzet do wielu zastosowan i emulacji roznych kompow badz konsol to moze byc z MISTa zadowolony, jesli pogodzi sie z tym ze jakas tam czesc gier i dem nie dziala. Jesli jednak oczekuje duzej zgodnosci i ze wszystko bedzie mu plywac jak na prawdziwej Amidze to moze czekac do srogi zawod. Wszystko zalezy od tego do czego chce sie uzywac tego sprzetu, bo nie ukrywam ze niewatpliwie ma on tez swoje zalety (jak chocby rozmiar i kompatybilnosc z nowymi urzadzeniami na USB czy kartami SD).
[#35] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@Axi0maT, post #34

Gry, ewentualnie pisanie gier i wszystko to co z tym się wiąże. Ogólnie zabawa.
[#36] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@KM, post #33

Nikt nie piszę o ARMIGA - to, napiszę że jeszcze jest coś takiego jak ARMIGA. Z FDD! Choć nie działa to tak jak bym sobie tego życzył.

Mają być podobno "lada moment" te z FDD, mniam
[#37] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@KM, post #35

Jak skreslisz ze swojej listy pisanie gier to jest szansa ze do czegos sie nada... No chyba ze chcesz pisac Sapera pod Workbench.
[#38] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@jimmy, post #23

Powiem szczerze, że bardzo na to liczę jeśli chodzi o Vampira 1200 ale patrząc na to "chłodnym okiem" coraz bardziej skłaniam się ku rozwiązaniom emulowanym typu fs-uae czy uae4arm bo cena jaką przychodzi nam zapłacić za te "stare nowinki" jest niestety wygórowana.

Vampire dla A600 kosztuje już więcej niż 4 Amigi 600 i jakieś 6x więcej niż RPI3. Nawet licząc ze potrzebujesz obudowę i klawiaturę oraz keyrach, nadal cena takiego zestawu to mniej niż połowa ceny Vampire (do którego potrzebujesz całej sprawnej A600 i zasilacza). Nie przekonuje mnie emulacja sprzętowa jako ' lepsza' wersja emulacja programowej.
Każdy ma prawo kupić co chce ale RPI mogę użyć do czegoś innego, Vampire wymaga A600 której wyprodukowano pewnie z 10x mniej egzemplarzy niż RPi3 i z każdym dniem będzie coraz droższa w miarę jak ilość sprawnych egzemplarzy będzie w obiegu.
Co z tego ze przerobiłem dwie stacje z PC do Amigi jak z 50 dyskietek działa 5?
Żeby użyć karty cf/sd muszę kupić przelotkę, po czym okazuje się, że przydałoby się mieć rozszerzenie pamięci bo z 1 MB to kiepsko. Do tego jeszcze myszka orginalna albo przelotkę na myszkę USB. Joystick. Płacimy za powrót do młodości której Amiga jest ważną częścią.

Marzy mi się MorphOS na nowoczesnym laptopie. To jest nadzieja na w miarę dostępną i nowoczesną platformę 'Amigową'.
[#39] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@Raul, post #38

Tylko żeby dołożyć kartę graficzną do małej Amigi to jest 1500 złotych i w Amidze 600 jako tako to jest nie możliwe.

To że Amigowanie jest drogie to wie każdy.

Do tego to raczej emulacja na RPI3 jest wolniejsza niż A600 z Vampire, może pojedyńcze Aplikacje mogą działać w miarę szybko ale pewnie jak odpalisz kilka rzeczy na raz to zobaczysz GURU.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 12:06:00 przez TechNineWonder
[#40] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@Axi0maT, post #32

Czy agony na MIST działa?
[#41] Re: Dlaczego amigowe środowisko wciąż reanimuje złom?

@swinkamor12, post #40

link:
Ok I'm now testing AGA games. Any thoughts on what is worth testing?

So far I tried Alien Breed 2, 3 and 3D. A pinball game (tilt something), Banshee, Chaos Engine 2. I'm also testing Classic workbench with WHDLoad (free now) and that works fine also. Played some Agony last night, cool looking game.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem