[#61] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #54

Ta sześćsetka chyba tylko leży, bo nie widzę, żeby kable były pod nią podpięte.
[#62] Re: Uwaga oszust na OLX

@kubaslonka, post #61

Ekran ma zalozony, nie sadze aby dalo sie grac na samej myszce
[#63] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #54

Wielka sensacja leży bo tam jest jej miejsce


1
[#64] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #63

Niby stówa się znalazła ale niesmak pozostał ;)
2
[#65] Re: Uwaga oszust na OLX

@juen, post #60

Do tego jakiś składak...
[#66] Re: Uwaga oszust na OLX

@kubaslonka, post #65

Zwroc uwage ze nie kazdy to zauwazy. A cena? Patrzac na inne aukcje to w sam raz aby sie ludzie krecili
[#67] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #66

Demonizujesz.
lewa strzałka jest zamieniona z backspace, ktoś wyciągał te klawisze i ciulato złożył - spacja.
Dysk mógł być sprzedany 20 lat temu.
Ja sprzedawałem oddzielnie HDD a oddzielnie Amige500.

Po za tym jest odbiór osobisty - wystarczy się umówić .
[#68] Re: Uwaga oszust na OLX

@nekroskop, post #67

A wiesz ze wszystkie wałki maja odbiór osobisty? Ten wpis jest tylko po to oby uspić czujność. Oszust zawsze podaje ci adres a jak przyjezdzasz to nie odbiera juz telefonu.
Nie mowie ze tak jest w tym wypadku ale odbiór osobisty zupełnie nic nie oznacza
2
[#69] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #68

Czyli oferty bez odbioru są bardziej wiarygodne ? Podając lewy adres nie osiągnie celu.
Konto od 11 lat, klika przedmiotów aktualnie w sprzedaży, cena nieatrakcyjna.
Amiga podłączona na krótko, pewnie wpadła mu w ręce i sprzedaje.
Raczej nie zna się na komputerach skoro podłączył audio.
[#70] Re: Uwaga oszust na OLX

@nekroskop, post #69

Odbiór osobisty ma uwiarygodnić sprzedawcę, część osób będzie chciała paczkę bo to nie może być wałek skoro można odebrać osobiście. Tak to działa. Konta z bardzo duzym przebiegiem potrafia być kradzione, wyszukuje się stare których nikt nie używa. Czasem dodaje się na nich różne duperele aby wyglądały legitnie. Na olxie jest multum sposobów aby kogoś zrobić na szaro, nawet wykorzystujac bezpieczna przesyłkę olx. Jak się przegląda non stop aukcje to można wyłapać ogłoszenia które są mało wiarygodne. Kto w domu trzyma zasilacz i kable do Amigi ale nie ma żadnej dyskietki ? Albo kto wybiela Amigę nie znajac jej stanu faktytycznego
. Dla mnie za dużo niewiadomych. Co do ceny to jest jak najbardziej rynkowa, sprzedają się dużo droższe tak samo gołe.
1
[#71] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #70

Chytry polak traci dwa razy ..wybiera olx a potem dopiero allegro
[#72] Re: Uwaga oszust na OLX

@HOŁDYS, post #71

Myślę, że "chytry Polak". Zgodzisz się ze mną?
2
[#73] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #63

Witam

Nie miałem złych intencji, zwróciło to moją uwagę. Oczywiście napiszę do administracji o usunięcie bądź modyfikację postu jeśli narusza jakieś prawa, bądź wzbudza podejrzenia.

Sami dobrze wiemy ,że w naszym małym gronie zdarzają się dość często przypadki oszustw. etc.

Póki co nie miałem złych intencji, ani próby oczerniania nikogo, nigdzie również nie napisałem nic o tym ,że to próba oszustwa.

pzdr
2
[#74] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #63

wiesz tak to jest jak komuś sie nudzi
[#75] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #73

Póki co nie miałem złych intencji, ani próby oczerniania nikogo, nigdzie również nie napisałem nic o tym ,że to próba oszustwa.

dlaczego tłumaczysz się za coś co jest zasranym obowiązkiem administratora portalu aukcyjnego. Swoją drogą jestem zaskoczony, że żadna kancelaria prawna nie zrobiła sobie stałego źródła utrzymania z redagowania pism przed i procesowych dot lipnych sprzedaży na olx.
2
[#76] Re: Uwaga oszust na OLX

@Bociek78, post #75

Zweryfikowałem ogłoszenie, amiga z pewnością istnieje, dostałem zdjęcia ale jej stan wydaje się opłakany. Ma przełącznik z boku, prawdopodobnie do wyboru romu ale nie jest do niczego podłączony. Brakuje klapki od spodu, dziury w obudowie itp.
Wydaje się ze sprzedający to kompletny lajkonik ale swój zasilacz i kable miał :)
3
[#77] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #76

Brakuje klapki od spodu, dziury w obudowie itp.


Tak istotnych zdjęć nie dał w ogłoszeniu, ale 2x zdjęcie od góry, i 2x zdjęcie TV
A w opisie: "Stan jak na zdjeciach."
1
[#78] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #76

Może startuje w "retrohandlu" jak mu się trafi kolejna będzie miał jak znalazł
Znam takich maja zasilacze i kable - testuja tylko do obrazu i sprzedają golasa.

Na pewno ma zasilacz ? - ja miałem wrażenie , że podłączył to na "zapałkach" .
Przez chwilę mnie zastanowiło czemu ma obraz kolorowy ( bo jak miałby tylko chinche to miał by tylko mono )
ale zobaczyłem wtykę od kabla rgb/scart
[#79] Re: Uwaga oszust na OLX

@nekroskop, post #78

OLX ID: 732647799, konto usunięte. Kolejna A500 za 50 zł, wpłaciłem choć z góry zakładałem że wałek. Na policję nie zgłosiłem bo za 67 zł z przesyłką i tak pewnie nie będą szukać. Jak na złość nr tel i sms'y miałem w S21, który po miesiącu poszedł do serwisu z adnotacją, że poważne uszkodzenie i nie zostanie naprawiony w 14 dni.
[#80] Re: Uwaga oszust na OLX

@ryshard, post #79

Płaciłeś przez OLX? OLX nie ubezpiecza/zabezpiecza takich wpłat/przesyłek?
[#81] Re: Uwaga oszust na OLX

@Tomski, post #80

Zabezpiecza. Po odbiorze są 24h na potwierdzenie, że jest OK lub zgłoszenie problemu, po tym czasie sprzedający dostaje pieniądze z "depozytu" OLX z automatu.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 13:19:13 przez Jacques
[#82] Re: Uwaga oszust na OLX

@Tomski, post #80

Nie, robiłem przelew. Nie wiem czy mogę podać nr konta. Może za jakie RODO jeszcze mnie posadzą.
[#83] Re: Uwaga oszust na OLX

@ryshard, post #82

No to słabo, ja nie kupowałbym nic z płatnością z góry inaczej niż przez przesyłkę OLX.
[#84] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #76

Wydaje się ze sprzedający to kompletny lajkonik ale swój zasilacz i kable miał :)

Jak ja uwielbiam takie ogłoszenia/aukcje. Najlepsze są teksty typu "nie mam zasilacza... dioda świeci... dalej nie sprawdzałem", omijam takich z daleka bo od razu widać, że ściemniają.
2
[#85] Re: Uwaga oszust na OLX

@Madman, post #84

Ogłoszenia juz nie ma.
1
[#86] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #85

Warto zglaszać takie podejrzane ogłoszenia i informować że autor sprzedaje poza portalem.


Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 11:14:25 przez Stoopi
[#87] Re: Uwaga oszust na OLX

@Stoopi, post #86

Jak wycofujesz ogłoszenie z OLX to możesz zaznaczyć, że sprzedałeś ,ale za pośrednictwem "czego innego".

Nie widzą w tym nic złego.
1
[#88] Re: Uwaga oszust na OLX

@Hubez, post #87

Chodzi o różnicę pomiędzy:

- za pośrednictwem "czegoś innego"
- za pośrednictwem OLX i przelew "poza portalem", a potem ludzie mają pretensje do olx gdzie ta ochrona
1
[#89] Re: Uwaga oszust na OLX

@druzil28, post #85

Ogłoszenia juz nie ma.

Mój post nie dotyczył tego konkretnego ogłoszenia, wskazywał tylko na pewien proceder ściemniania jaki często widuje się na aukcjach/ogłoszeniach ;)
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uwaga oszust na OLX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem