[#1] Uwaga oszust na OLX
Witam chciałem przestrzec wszystkich przed oszustem na olx niejakim Karolem.K z Rakowicz nik garmin.import/Miki ,okradł mnie na 800 zł , wysłałem kase za karte Blizzard 1230 IV do tej pory nic nie otrzymalem telefon wylączył.Sprawe zgłosiłem na olx i na Policji wczoraj.Zanim zablokowali mu konto zdazył jescze wystawic zegarek garmin 5x za 2600 i głosniki Dynaudio contour s za 2100 z tym że tym razem adres Swinoujscie.

link







Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 20:31:10 przez sent79
[#2] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

Imie,nazwisko, miejscowość mogą być znyślone.
Podaj nr konta bankowego.
[#3] Re: Uwaga oszust na OLX

@maliniak, post #2

68 2490 0005 0000 4000 8421 2374 alior bank
[#4] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

3/4 OLX to zlodzieje, wiec kupowanie czegokolwiek na tym zlodziejskim portalu mija sie z celem.
Ja bym juz niczego nie kupil na OLX ok, racja
[#5] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

Tylko odbiór osobisty jak z okolicy, wysyłanie kasy to loteria
[#6] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

Dobrze z Twojej strony, że informujesz.

Ja tam nie mam takich problemów. ;) Nie mam wewnętrznego przekonania typu "3/4 tu czy tam ludzi to złodzieje" i nie zatruwam sobie umysłu takimi bzdurami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistą statystyką, za to wszystko z negatywnym programowaniem siebie a priori. Do transakcji mam specjalną procedurę i wedle niej postępuję. Jakoś zawsze trafiam na tak serdecznych ludzi, że jeszcze mi ładnie i bezpiecznie spakują przedmiot do wysyłki, a kontakt jest wzorowy. Dlatego jak słyszę o takich przypadkach to z jednej strony mam ochotę podzielić się z ofiarą tą procedurą do wykorzystania na przyszłość, a z drugiej strony łapię wątpliwość, czy warto w ogóle o tym pisać, bo raz, że dojście do pewnej wiedzy to zawsze jakaś praca, więc można powiedzieć slogan "wiedza kosztuje", a dwa, że darmowego może ktoś nie docenić, tylko jeszcze marudzić i odpowiedzieć wymówkami, dlaczego nie zaimplementuje choćby fragmentu. ;) Także towarzysko tylko poklepię po ramieniu autora wątku i pożyczę szczerze pomyślnego rozwiązania sprawy.

Swoją drogą, bez urazy oczywiście, nie wiem co autor musiał zaniedbać, żeby do takiej sytuacji doprowadzić, o jakiej pisze. ;) Być może (tylko przypuszczam tutaj, nic nie zarzucam) tak to jest, jak się rozwija tylko logikę, a zwykła intuicja i "gut feeling" są ignorowane. :)

Z drugiej strony na eBayu miałem ze dwie kiszkowate sytuacje, ale to ponad dekadę temu i wliczam to w edukację o tym, że w innych krajach ludzie mają inną psychikę. ;)

Jest w ogóle jakiś centralny rejestr lipnych sprzedających retro-komputerowy sprzęt? Samo się prosi aby taki był.

Można poznać więcej szczegółów tej transakcji czy są tajne na okoliczność śledztwa?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 05:01:28 przez CJ Warlock
[#7] Re: Uwaga oszust na OLX

@CJ Warlock, post #6

Mnie też jakiś czas temu wykolegował jeden człowiek na Apollo 1240... Zgłosiłem sprawę na mendy ale oczywiście oni tego nie znajdą... Nie ma co się łudzić.

Polska policja to takie patałachy że trzeba by im zanieść daną rzecz na komisariat i dać do łap to w tedy powiedzą że znaleźli... Ludzie to wykorzystują że nasz pieski nie potrafią nic znaleźć.

Kraj kwitnącej LIPY to Polska panowie...
[#8] Re: Uwaga oszust na OLX

@CJ Warlock, post #6

No to masz szczescie, ze trafiales na samych uczciwych, albo na glupich oszustow.Wylacznie logika sie liczy.Pro naciagacz ma wlasnie perfekt opanowany good feeling.No ale po allegro czy innych olx to raczej same przyglupy z marginesu naciągają, wiec ich odsianie jest banalnie proste.Mnie nikt jeszcze nie oszukal, ale mam ulatwione zadanie bo nie szukam okazjiOK
[#9] Re: Uwaga oszust na OLX

@Aniol, post #8

blizzard za 900 to okaza byla?
[#10] Re: Uwaga oszust na OLX

@CJ Warlock, post #6

kupilem na olx ponad 40 rzeczy w tym 3 amigi i nie bylo problemu nigdy ,koles proponował odbiór osobisty i to mnie uśpilo, na allegro też oszukują jak wszędzie zresztą,kazdy jest pewny siebie i sie mądrzy do puki na niego nie trafi
[#11] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #10

Najlepiej w takim przypadku wykonać przelew za pomocą karty takiej od bankomatu, niewiem czy są jakieś serwisy typu bluemedia itd. Np przelew błyskawiczny z prowizją, ze podajesz nr konta odbiorcy a ty wskazujesz płatność kartą. Odbiorca dostaje odrazu przelew na konto. Jeśli cie oszuka , wystepujesz do swojego banku o obciążenie zwrotne chargeback. Tu kase na 99% odzyskasz. Może niech się ktoś wypowie czy tak da rade zrobić, bo to tylko takie moje przemyślenia.
[#12] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #10

No ja się tylko raz naciąłem na OLX przy zakupie Windows Phone za 600zł. Koleś miał jeszcze wtedy dwa numery na kartę, które wyrzucił.

Sam zgłosiłem sprawę na policję i do dziś nic nie słychać.
[#13] Re: Uwaga oszust na OLX

@Jield, post #12

OLX to portal oszustow potwierdzam w 100% autora wątku, jesli jest cena rozsądna to wał. Jeśli nie ma numeru tel. To wał. Jeśli nie ma.odbioru osobistego to wał, olx to wał, ten portal powinien być zamknięty lub bardzo precyzyjnie dopracowany w kierunku wiarygodności, jeśli nie będziesz z głową robił zakupów to z pewnością Cię oszukają, Polska policja to nieroby i nic nie potrafią zrobić poza wpier..dolem na dołku, kiedyś miałem przygodę z paczka, która wysłałem do Niemiec, takowa zaginęła na szczęście u nazistów to mnie po IP. Na momencie znaleźli, sam komendant do mnie dzwonił i jebal przez telefon, pisma otrzymałem, tak działa policja niemiecka, a Polska? Ten kraj to pomyłka, nic poza haraczem ściągamym od obywateli Polski nie potrafią zrobić.
[#14] Re: Uwaga oszust na OLX

@magnatt, post #13

Nie wiedziałem, że mamy na PPA aż tak wiekowego amigowca.... skoro paczka zaginęła u nazistów, to biorąc pod uwagę że nie rządzą w Niemczech od 1945 roku, to masz pewnie już dziewięćdziesiątkę na karku.
Gratuluję. Wieku i hobby.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 15:16:13 przez wali7
[#15] Re: Uwaga oszust na OLX

@magnatt, post #13

gowno prawda , nie raz sprzedawalem cos na OLX co nie bylo mi niepotrzebne i nigdy nie podwalem nr telefonu ! po chcolere ma isc moj numer w swiat zeby jakis cep mi telefonowal ?
zawsze mowie prosto albo odbior osobisty albo przelew i po zaksiegowaniu pieniedzy wysylka
proste jak CEP
[#16] Re: Uwaga oszust na OLX

@wali7, post #14

jesli chodzi o zakupy z ebay to najwieksza banda to wlasnie niemcy ! wiekszosci nie tolerują paypal ani zwrotów , 2 razy kupowalem i nigdy towaru nie otrzymalem tanie filmy bluray tlumaczyly sie swinie niemieckie ze to wina poczty polskiej , dziwne ze z francji wloch anglii zawsze dodchodzi !! a ta banda w DE w wiekszosci nawet przez paypal niema platnosci bo wiedza ze potem jest pelny refund jak jaki problem
[#17] Re: Uwaga oszust na OLX

@magnatt, post #13

Ja podaję nr tel dopiero na priwie, gdy finalozacja transakcji ma się ku końcowi. Tak to tylko jakieś męczydupy dzwonią, którzy próbują negocjować ceny gdy nie ma zanaczonej opcji "do negocjacji".
[#18] Re: Uwaga oszust na OLX

@Blendor, post #16

Moje perypetie z OLX:
1) Rok temu kupiłem monitor 1084S D2 - przyszedł w kawałkach (pomijam agresywne rzucanie paczką przez naszą pocztę) w pudle było tylko trochę gazet, monitor latał w środku na boki. Sprzedający zapewniał, że jest dobrze zabezpieczony. Po upadku cała obudowa popękana - ze stanu 5+ monitora teraz dał bym mu najwyżej 4- chociaż działa.
2) z początkiem tego roku kupiłem stację dysków zewnętrzną 100% sprawną, okazała się niekompletna. Wynegocjowałem zwrot połowy kwoty. Na zwrot czekałem dopominając się kilka miesięcy. W odpowiedzi na koniec dostałem: "proszę u mnie więcej nie kupować".
3) kupiłem zasilacz 100% sprawny do Commodore 128. Jak się okazało padnięty, oczywiście sprzedający stwierdził, że to unikat i że skoro dioda świeci to jest ok, ale to zostawiłem bo lutownica do ręki to nie problem.

Po za tymi przypadkami raczej trafiłem na sporo uczciwych sprzedawców.
[#19] Re: Uwaga oszust na OLX

@Adinfo, post #18

najbardziej mnie to wkurza ! tragiczne zapakowanie sprzetu i zniszczenie przez kuriera , poczte !!! zrzucanie winy na poczte a niby w jakim stanie ma byc ciezki szklany kloc opakowany samym papierem !!!
tak mnie kiedys zalatwil znany nam kolega chandlarz darek z tego forum ppa , kupilem od niego Microviteka 1438 zapakowany doslownie jak scierwo przyjechal caly popękany musialem kleic i cudowac zeby monitor sie trzymał kupy , potem sprzedalem dziada bo nie moglem na to poprostu patrzyc , a ten bystrzak z tego forum wmawiał mi farmazony MI staremu lisowi ze on super zapakowal hehehe , wymazalem juz fotki bo to bylo dawno ale mowie wam ciezki 10 kg klocek monitor owiniety w dykte o tak byl zapakowany
pozdrawiam pana DARKA
dla mnie to juz w pewnym sensie oszustwo bo nawet pajac pieneidzy nie chcial zwrocic , nawet zeby mi zmienic chumor na przyslowiowe piwo nie chcial oddac ani za klej za ktory zaplacilem 10 zl do plastiku , SYF KIŁA I MOGIŁA

Pajacowi sie nie chce dobrze zapakowac sprzetu do wysylki to po kiego h.....ja bierze sie za sprzedaz wysylkową ? banda idiotów

Pan Darek wie o którego Darka chodzi


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 15:47:41 przez Blendor
[#20] Re: Uwaga oszust na OLX

@magnatt, post #13

Są policjanci którzy działają sprawnie. Ustala sprawcę,odnajdą, przesłuchają.
Tyle ze później prokurator umorzy na niska szkodowość. Policjant sie napracuje, a na końcu rozczarowanie. Wiec mi tez by sie nie chciało i nie dziwie im się.
[#21] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

Możliwe, że w temacie - ostatnio OLX robi ciekawą akcję na Youtubie. Filmiki z jajem, ale pouczające:


:)

BTW Przy okazji dodałem tag [youtube], który służy do osadzania treści z tego serwisu i ikonkę nad formularzem dodawania komentarzy/postów. Pytania o obsługę Vimeo itd. proszę na priv lub w osobnym wątku.
[#22] Re: Uwaga oszust na OLX

@grxmrx, post #21

i co w tym smiesznego ? bo ja sie z tego nie smieje
[#23] Re: Uwaga oszust na OLX

@Blendor, post #22

To nie ma być śmieszne o tyle co pouczające i by w internecie użytkownicy udostępniali taką treść. Przy nudnej treści z przekazem nikt nigdzie by tego nie linkował. Witamy w dzisiejszym internecie :)
[#24] Re: Uwaga oszust na OLX

@Blendor, post #22

Bo o "ironio" wśród nas jest wielu, którzy jeszcze z dziecięcą naiwnością uważają, że istnieje coś takiego jak uczciwość na OLX i Allegro.
[#25] Re: Uwaga oszust na OLX

@grxmrx, post #21

Mnie zrobił cwaniak na OLX wysyłając paczkę za pobraniem, niby towar otrzymałem ale niekompletny i brudny jak ze śmietnika. Tu opisałem sprawęlink, a tu namiary na cwaniakalink.
Nie ma reguły na oszustów, jest ich dużo na OLX. Czemu się nabieramy? Bo jest taniej niż na innych portalach...
Nie, żebym był pesymistą, bo mam wiele udanych transakcji przez OLX, ale na tym portalu to będę teraz 4x się zastanawiał nad zakupem...

Proponuję, żeby reszta użytkowników oszukanych na tym opisanym przez autora, czy innym portalu wrzucili w ten wątek swoje ostrzeżenia. Tak, aby wszystko było w jednym miejscu.
[#26] Re: Uwaga oszust na OLX

@amper, post #24

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Nie każdy jest oszustem czy złodziejem.
[#27] Re: Uwaga oszust na OLX

@AD99, post #25

brudny ? to se umyj , wkoncu ma 30 lat , nie kompletny ? to se skompletuj wkoncu ma ponad 30 lat ma prawo byc brudny i nie kompletny , ty sie ciesz ze ktos cos chcial ci wogole przyslac bo ja takiemu to bym nawet paczki zapałek nie wysłał
[#28] Re: Uwaga oszust na OLX

@misiek2, post #26

Oczywiście. Sam od wielu lat handluję byle czym ale działam na zasadzie "ograniczonego zaufania". A na PPA czytałem już wiele takich "wynurzeń" (nie złośliwie wobec autora tego wątku) odnośnie handlu amigowymi precjozami gdzie opisana jest historia transakcji by przestrzec innych przed oszustem a sytuacja się powtarza.
[#29] Re: Uwaga oszust na OLX

@grxmrx, post #23

No cóż, dobry pomysł, ale wykonanie już siada, te dialogi są naprawdę słabo napisane.. :(

O, ale to wyszło im znakomicie.


//coś te zagnieżdżanie YT mi nie działa.
Tu link: https://youtu.be/O_aJh_9I994

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 19:45:08 przez Sokok
[#30] Re: Uwaga oszust na OLX

@sent79, post #1

Czesc.
Sam mialem problem z oszustem na innym forum. Policja w moim miescie zajęła się sprawą, ale w innym mieście, gdzie kiedyś mieszkałem olali sprawę, i odesłali mnie z kwitkiem z komisariatu.
Oprócz mnie, oszukanych zostało jeszcze kilka osób ze tamtego forum, ale tylko trzech z nas złożyło doniesienie. Jeden z oszukanych był z Krakowa lub okolic i to tamta prokuratura zajęła się sprawą na poważnie. Nie pamietam, czy ten kolega z Krakowa w jakimś stopniu pomógł znaleźć lub wskazać tego sprawcę, ale "dzieki" jego uparciu doszło do zwrotu pieniędzy.
Oczywiscie prokuratura z mojego regionu wysłała pisemko, że ze względu na ukrywanie się sprawcy, sprawę wstrzymano.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem