[#91] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #75

Pan pałę przegina. Nie uświadomiony RYNEK? Załóżmy, że równanie fazior=rynek jest prawdziwe. Generalnie od lat 90 pykam strategie, zabawowe gierki na poziomie mega-lo-manii, strzelawki czyde i rtsy - . Z amigowych gier wydanych komercyjnie z ostatnich 18 lat kupiłem prawie wszystko i co ja qua z tego mam? Wspieranie gości, którzy klepią "prawie takie same jak kiedyś" platformówki, zręcznościówki i denne gry logiczne ? Stoją sobie u mnie na półce dumnie pudełka z "hiciorami" raz odpalonymi. QUA choćby i północ południe osadzone w Naszej rzeczywistości 17 wiecznej, czy coś w ten deseń. Plizz. Dam 200 pln.



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 21:25:00 przez fazior
[#92] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #91

Temat nie porusza gier wydanych do tej pory, tylko gier, które ludzie chcieliby na swoje Amigi i jakie mają (co poniektórzy, bo nie chcemy tutaj uogólniać) oczekiwania odnośnie ceny za takie produkcje.

PS Ten ton jest zupełnie niepotrzebny, już wystarczy wrogich przepychanek w innych wątkach OK
[#93] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #92

Jaki ton:)? Ze strony Twórców leją się żale. Ja jako odbiorca wspierający nie mam prawa napisać, że to co mi prezentują wymienieni powyżej mi zupełnie nie leży? Ps. Czekam na river raid, z myślą o moim 5 latku - i zapłacę tyle ile się wycenią. Juen dał mi kiedyś długopis, więc moją górną granicą jest 300 - w ramach rewanżu:). Ps. Już rozumiem, Qua - nie, to nie służy zwiększeniu ciśnienia, to mój dwulatek mi krzyczy na światłach od 2 mcy: "Jedź qua" - pewnie panie w żłobku rzucają mięsem. No i chyba tez napisałem co chciałbym zobaczyć. Pański post uważam zatem za nietrafiony zupełnie;).



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 21:48:50 przez fazior
[#94] Re: Zapowiedzi nowych gier

@HOŁDYS, post #86

Sam's Journey świetna gierka , kupiłem wersję box i nie żaluję . Za dobrą gre na Amigę też chętnie wyłożę podobną kaseszeroki uśmiech
[#95] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zorkadar, post #94

Worthy jest "warte" pieniędzy za grę, ale większość narzekała na wygórowaną cenę... Przyzywczajenia z czasów piractwa i że wszystko za darmo się należy, jedynie za sprzęt się płaci, bo go x-copy nie skopiuje... Przykre ale prawdziwe
[#96] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Mandi, post #95

Worthy dla mnie nie jest worthy złamanego grosza, ponieważ nie lubię gier logicznych. Nie potrzebne mi kolejne pudełko na półce.
[#97] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #96

To jest bardziej gra zręcznościowa, ale swoimi wywodami udowodniłeś, że jednak nie jesteś zainteresowany niczym co obecnie się dzieje na klasyku, zatem EOT z mojej strony, miłego trollowania bez sensu i dołowania twórców którym chce się cokolwiek robić...
[#98] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Mandi, post #97

Gówno prawda. To Ci sami co zrobili sqrxz? Dziękuję, postoję. Dlaczego na klasyku nie da się zrobić gry innej niż platformer, zręcznościówka, logiczna? Do cholery, dam wstępnie 200 na północ południe w wersji Polska-Chmielnicki.



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 22:11:05 przez fazior
[#99] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #98

Dlaczego na klasyku nie da się zrobić gry innej niż platformer, zręcznościówka, logiczna? Do cholery, dam wstępnie 200 (...)

Da się. Teraz gadasz do rzeczy. Z taką gotowością (wstępnymi 200 [zł]) aż chce się robić OK
[#100] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #99

Umpal, nie ironizuj. Odpowiedz na pytanie, dlaczego nowe gry na amigę nie mogą wyjść poza rasowane 8 bit? Centurion 2k19 to by było coś.
[#101] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #100

Fazior, to nie była ironia. Ja naprawdę rozumiem, że ludzie chcą dobrej gry na Amigę. Ja też. I właśnie z takim wsparciem materialnym niejednemu chętnemu będzie się chciało takie gry robić.
[#102] Re: Czy opłaca się tworzyć gry?

@swinkamor12, post #90

"Skoro nie da się wyciągnąć więcej kasy za soft, to trzeba zmniejszyć koszty robienia softu. "


^^^ Bingo
Miałem nic nie pisać bo to nie moja działka ale jakieś pojęcie o rynku mam. Warto zauważyć że w indie np na PC nie sprzedają się produkcje genialnie wykonane. Sprzedają się z pomysłem. Takie które wciągają na godziny. Pozwalają na konkurowanie z innymi graczami (leaderboards). Oprawa to sprawa poboczna (ale nie do olania). To co dzisiaj na Ami wychodzi to prost klony które odpala się na 5 minut i koniec. Imo warto bardziej zainwestować w mechanikę a nie w wykonanie. To co napisał fazior. Coś bardziej skomplikowanego, oryginalnego

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 00:03:37 przez kiero
[#103] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #100

on nie ironizuje...
a i ja się z Tobą zgadzam.
Gry na Amigę po 200 pln Spoko, ja to kupię.
Nie ma znaczenia czy to będzie wypasiona gra strategiczna czy Lumberjack, jedno i drugie kupię za 200. Jeśli gra trafi w moje gusta i powiem sobie tak, chcę taką grę mieć.
Gdyż ponieważ:
- dołożę swoją cegiełkę do tego że goście zrobią coś znowu
- pokażę że doceniam to ile się nad tym nasiedzieli
- stać mnie. Nawet jeśli budżet miesięczny na hobby mam ograniczony to umówmy się gier na Amigę nie wychodzi tyle żeby człowiek nie mógł nabyć ich za kasę którą chcą autorzy. najwyżej poczekam miesiąc i dozbieram
Zdania w temacie są tutaj różne, jedni dadzą kasę, inni dadzą mniej, jeszcze inni daliby ale się boją że to nie będzie kolejny ruff'n'tumble albo settlersi.
A ja Wam powiem tak... jak się spiknęliśmy z KaiNem przy OpenFire bedzie ze 2 lata temu to nie potrafiłem postawić koło siebie 2 pikseli żeby to wyglądało normalnie (dalej uważam że nie potrafię ale to inksza inkszość). I dłubiemy to 2 lata a końca jeszcze nie widać. Wcześniej gdzieś tam powstał projekt Potyczki do której i on i ja zbieramy levele w skillu na razie. Ostatnio Aminer. Kurde, odpaliliśmy to w miesiąc przed compo gdzieś. Nie wiem ile on siedział, ja prawie codziennie do 2 w nocy a do roboty szedłem na 7 rano. Kiedyś go tam sobie dokończymy bo chcemy zrobić to do końca z wszystkim. Chcemy za to kasę? niespecjalnie na ten moment. Jak wydamy to w świat za darmo i ktoś w to zagra to będzie zajebiście fajnie. jak ktoś nam za to odpali browca jeszcze lepiej. a jak da jakąś kasę - też się przyda. Takie mamy (chyba mogę się tak wypowiedzieć, najwyżej KaiN zdementuje) do tego podejście. Bo traktujemy to jak hobby po prostu. Pewnie nie jesteśmy jedyni bo powstają produkcje inne non profit. Ale szanujmy się nawzajem, i szanujmy tych którzy za swoją pracę przy tworzeniu gier na komputer który bądź co bądź ale wszyscy jakimś tam sentymentem i uczuciem darzymy chcą czegoś więce niż tylko uznania środowiska i oklasków na compotach. Jeśli robią coś fajnego i to trafia w gusta odbiorców to niech ci odbiorcy dadzą im tyle ile chcą. Jeśli to właśnie zachęci ich do zrobienia kolejnej fajnej rzeczy... so be it....
Nie miejcie wzajemnie bólu pośladów. I tfurcy i odbiorcy. Nie narzekajcie bo to donikąd prowadzi. Wiadomo że jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził ale kurde... macie chłopy po 40 i więcej lat. Do bycia zgredami (napisało mi się Selurem ale zgumowałem :P ) jeszcze wam ze 20 brakuje. Jak nie pomagacie konstruktywną krytyką oraz w inny sposób (chcę gry na wy...aną w kosmos konfigurację to nie jest konstruktywna krytyka), to chociaż nie przeszkadzajcie.
Pamiętajcie. Ludzie którzy próbują coś zrobić na Amigę nie robią tego dla siebie tylko dla Was (no dobra, dla siebie też ale z gapienia się na swoją prodkę w samotności nie wygeneruje się +50 do lansu).
Tyle. (nie powinienem pić w tygodniu... aż tyle)
[#104] Re: Czy opłaca się tworzyć gry?

@kiero, post #102

"Skoro nie da się wyciągnąć więcej kasy za soft, to trzeba zmniejszyć koszty robienia softu. "

"^^^ Bingo"

i tak wlasnie powstala wspaniala seria gier RPG (to chyba skrot od wyrzutni rakiet) ToG by Viddi o dzielnym rycerzyku prącym w gore lub w prawo, strzelajacym mieczykami z rozporka... bo autor tej mega produkcji uznal, ze po co robic grafike jak mozna ja po prostu kupic w internecie za 15$, po co zatrudnic kogos do scenariusza jak mozna samemu cos wysmrodzic na kartce a na koncu, po co komu amigowy koder jak gre mozna wyklikac w backbonie.

i tak oto mamy wspaniale produkcje za 20 euro

grafika - 80%
muzyka - 80%
grywalnosc - 1%

i ta obrzydliwa bande klakierow na forum z tekstami
"OHH MAN This is FANTASTIC GAME!!!" GOOD WORK!!" duszenie kupki

Ciecie kosztow powiadacie?
Aha, to ja juz podziekuje....
[#105] Re: Czy opłaca się tworzyć gry?

@selur, post #104

Wow, nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem:)
[#106] Re: Czy opłaca się tworzyć gry?

@selur, post #104

Aha, to ja juz podziekuje...
Za Twoje wywody też byśmy chętnie podziękowali, ale wciąż na PPA straszysz niestety.
[#107] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #99

No ja tam 200zł nie dam za żadną grę. Nawet na PC nie zapłaciłem tyle za żadną produkcję. GTA V nie kupiłem do tej pory i czekam na cenę poniżej 50zł. Być może już nie jestem aż tak zafascynowany grami. Dałbym 99zł za grę ale to już za pozycję naprawdę bardzo dobrą. Wiem, że są obecnie ludzie, którzy kupują gry po 200zł i więcej w dniu premiery ( Fifa 19 ), ale to chyba młodsze pokolenie. Druga sprawa, że 200zł w Polsce to co innego niż 200zł w USA czy w Anglii.
[#108] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #80

Jak ci co tworza beda slyszec ciagle eee jakbys zrobil to w AGA na karte turbo albo co... To bym Ci zaplacil 5 dyszek... Ale za to? Pogrzało? To wiecie co, nastepnym razem tworca zrobi tylko dla siebie albo nie zrobi wcale zniechecony postawa odbiorcy nie zrobi nic.

Dlaczego w czasach coraz nowszych dopałek odbiorcy nie wolno oczekiwać gier, które wymagają czegoś więcej jak goła pięćsetka? To po co powstają te rozszerzenia sprzętowe?
Są jakieś niepisane zasady koszerności, częścią zabawy jest mieszczenie się w ograniczeniach?
Czy kalkuluje się według konfiguracji najpopularniejszej - a wtedy jednak kasa ma znaczenie?
Czy może trudności są techniczne? Bo nie rozumiem czemu gra nie może mieć więcej kolorów, czy skorzystać z większej ilości pamięci, i mniej chyba martwienia się o optymalizację jest?
[#109] Re: Zapowiedzi nowych gier

@adam_mierzwa, post #108

Odbiorcy wolno oczekiwac wszystkiego i do tego wlasnie byloj tekst. Tylko ze dyskusja jakby kreci sie wokol porownania ze zlotym okresem gier na amige gdzie wiekszosc tytulow odpalala sie na yej koszernej A500.
A teraz mam produkcje ktore wygladaja jak z 8bit a wymagania maja wywalone w kosmos. I o to moze tez chodzi.
Moze sie myle ale zrobienie fajnek gry na taki mocniejszy sprzetgdzie wycisnie sie z tego co sie da a nie na zasadzie sklepmycos i zobaczym na czym to pojdzie i tak puscimy w swiatbedzie wymagala wiecej pracy. A za to ktos da te przyslowiowe 5 dyszek...
[#110] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #109

Ciekawe ilu potencjalnych twórców zniechęci ten wątek do zrobienia czegokolwiek? Później będzie płacz i wzajemne oskarżenia. Ludzie coś robia, mają prawo oczekiwać zwrotu cześci kosztów/całych kosztów/nic nie chcieć w zamian ich sprawa. Kto chce to kupuje, kto nie, ten nie kupuje, koncert życzeń zbędny.

Pozdrawiam wszystkich za, przeciw i niezdecydowanych.
[#111] Re: Zapowiedzi nowych gier

@adam_mierzwa, post #108

Dlaczego w czasach coraz nowszych dopałek odbiorcy nie wolno oczekiwać gier, które wymagają czegoś więcej jak goła pięćsetka? To po co powstają te rozszerzenia sprzętowe?

Tu nie o to chodziło. Oczywiście aż się prosi żeby powstały gry w końcu to wykorzystujące. Problem naświetlany przez (niektórych) twórców polega na podejściu (niektórych) graczy. Przejaskrawię, ale mniej więcej tak: "Wydałem na moją kartę turbo (albo i kilka) grube setki, to teraz dawajcie mi tu wypasione gry. Co mi tam, szarpnę się nawet na 20 zł!"
To jest skrajny nierozsądek, na który niektórzy próbują tutaj zwrócić uwagę. Jak napisał Softirion, gracze mogą oczekiwać... Tylko że z taką hojnością, to na te karty turbo będą powstawać gry w Backbonie albo pykane "po godzinach". Doskonale rozumiem hobbystów tworzących bez wielkich ambicji. Jest miejsce dla każdego i należy to szanować. Tylko te żale, że nie powstaje nic wielkiego i wykorzystującego w pełni amigowy hardware zataczają koło i rozbijają się o podejście do sprawy.
[#112] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #111

Aż 20 zł? Łaskawcy
Tylko widzisz, spotykam się z opiniami typ, że pasjonaci powinni dawać za darmo, bo to jest hobby. A jak chcą zarabiać to niech idą tam, gdzie faktycznie można zarobić, a nie próbują zarabiać na fanach Amigi. Serio, są takie opinie.
[#113] Re: Zapowiedzi nowych gier

@adam_mierzwa, post #112

Wiem, że tacy są. Tych zatwardziałych nic nie zmieni. Ale są wśród nich tacy, którzy mogą zacząć patrzeć na sprawę z innej perspektywy i to właśnie do nich zostały skierowane różne wypowiedzi. Ten wątek nie ma na celu ani z nikogo drwić ani nikogo ośmieszyć tylko pokojowo zachęcić. Ludzie chętni do tworzenia są. Nie dlatego, że to jest dobra platforma do zarabiania - to chyba jedna z najgorszych, o ile nie najgorsza. Motywacje opisałem już wcześniej. Ci chętni do stworzenia czegoś ponadprzeciętnego potrzebują po prostu odpowiedniej motywacji, i nie mówię tutaj o szastaniu pieniędzmi na dzień dobry, tylko dlatego, że ktoś coś obiecuje. Wystarczy, że komentarze będą zachęcające i dopingujące, a później odpowiednia reakcja sensownym wsparciem finansowym. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy jakiego doła mają niektórzy twórcy z tego portalu. Nie wiecie, bo o tym nie piszą (choć między wierszami można przeczytać). Starają się, bo chcą zadowolić Was i samemu zaznać satysfakcji z tworzenia na swój ulubiony komputer, a nierzadko spotykają się z bardzo niskiego lotu komentarzami. Bardziej przyjacielski ton, panowie, którym tego brakuje OK
[#114] Re: Zapowiedzi nowych gier

@adam_mierzwa, post #112

Tylko widzisz, spotykam się z opiniami typ, że pasjonaci powinni dawać za darmo, bo to jest hobby.

Takie wlasnie ma podejscie facet od konwersji Prince of Persia C64
Nawet nie wkurzyl sie gdy gra na cartach pojawila sie na eBay ..
Tak ze ludzie sa rozni I rozni sa retro gracze / kolekcjonerzy
Jeden kupi drugi skopiuje chocby przyslowiowe 5 zl mial widac
[#115] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #109

Na tym właśnie polega problem z robieniem gier pod chipset.
Albo się robi gry na pełny etat, ma się opanowane kilkaset rejestrów i wychodzą super rzeczy na a500 z 1 MB, albo wychodzą gnioty które wyglądają jak z 8 bit i wymagają 030.
Rozwiązaniem jest olanie chipsetu i zaprojektowanie jakiejś taniej karty graf dla a500.
Na tyle taniej żeby każdy kupił.
[#116] Re: Zapowiedzi nowych gier

@swinkamor12, post #115

I znowu koncert życzeń, jakby mało platform się ukazało w czasach 16/32 bitów, i za mało do nich gier. I pewnie wszyscy już wszystkie przeszli, że im teraz mało. I oczywiście wszyscy mają pełno wolnego czasu, że graliby gdyby mieli w co. A kolekcjonerzy mają pełno wolnego miejsca na półkach, ech gdyby tak było co kupić by na nich postawić. Niestety utalentowani ludzie nie chcą nic zrobić, więc pomarudźmy więcej to im się zachce. A portfele aż trzeszczą od forsy, ech gdyby tylko było na co ją wydać. No przecież byle czego nie kupię, a to co dobre to już mam, ale mi mało. Pewnie są gdzieś ludzie szczęśliwsi od nas, którzy nie mają takich problemów jak my. Niestety nikt nas nie rozumie i znikąd pocieszenia. - Jęczycie jak stare baby. Bosze, jak ja lubię tego słuchać.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 18:49:05 przez ZbyniuR
[#117] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #116

no bo nie ma to jak Amstrad CPC, ktory jest prawie tak dobry jak Amiga, co nie Zbyniek? obsesja
[#118] Re: Zapowiedzi nowych gier

@swinkamor12, post #115

Problem polega na tym, że z 8/16/32 bit + grafa 2D wciśnięto wszystko co się dało i napisano na to wszystko co było można. Temat został wyczerpany do dna. Między innymi, dlatego te platformy musiały odejść. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, spisku, niczego. Ludzie nie chcieli grać kolejną dekadę w takie same gry (tylko technicznie bardziej zaawansowane).

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 19:04:09 przez Daclaw
[#119] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Daclaw, post #118

Tak ale... teraz pojawily sie do mniejszych Amig karty turbo i dodatkowo duuuzo Ram'u a wiec gry przynajmniej w teorii, moga byc jeszcze ladniejsze, jeszcze bardziej rozbudowane i bardziej wciagajace.
Niestety obecnie te peryferia sa wykorzystywane do odpalania bakbonowych produkcji, ktore wymagaja 68030 i z 4MB Ram a wygladaja jak lepsza gra na 8-bit.
I wlasnie o to caly jest ambaras...
[#120] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Daclaw, post #118

Problem polega na tym, że z 8/16/32 bit + grafa 2D wciśnięto wszystko co się dało i napisano na to wszystko co było można.

To ciekawe, dlaczego wciąż powstają piosenki o miłości?...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem