[#1] Dwa razy wolniej niż 386
"Wiecie ile w Japonii zużywają drzewa szalunkowego?"
"Dziesięć razy mniej, panie inżynierze!"
[#2] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)
Musisz pogodzić z tym że nie wszystkim wystarcza grafika dwa razy wolniejsza niż na 386 SX.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 11:19:09 przez swinkamor12
[#3] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #2

Ja się z tym godzę bez problemu ;) To Ty musisz pogodzić się z tym, że niektórym wystarcza
[#4] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Splavinho, post #3

Po twoich postach widać że masz jakiś problem z tym że super wolna grafika na klasyku nie wszystkim wystarcza.
[#5] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #4

W ogóle nie mam problemu. Dziwię się, że Ty masz problem z moim kompem ;) Mi się on podoba i wystarcza mi do tych zastosowań, których od niego oczekuje.

I nie mam problemów także z Twoim kompem z super szybką grafiką ;)
[#6] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Splavinho, post #5

Po twoich postach widać że masz jakiś problem z tym że super wolna grafika na klasyku nie wszystkim wystarcza.
[#7] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #6

Powtarzanie tych samych rzeczy kilka razy nie sprawi, że masz rację.

Jak na razie jedyną osobą, która ma problem jesteś Ty. Ja nie mam żadnego problemu z moim komputerem i grafiką, którą generuje. Wystarcza mi do gier, w które gram, dem które oglądam i modułów, które słucham.

Wiec możesz sobie powtarzać, że jest wolna i cierpieć z tego powodu, ale mi jej szybkość pasuje. Do codziennych zastosowań z szybką grafiką mam inne komputery.
[#8] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #4

Ja myślę, że wyższa niż ta najczęściej stosowana rozdzielczość grafiki na Amidze 500 sprawiałaby, że produkcje wyglądałyby atrakcyjniej. Czy overscan, aż tak bardzo zdusiłby zestaw Amiga 500 + Wicher i gry klatkowałyby? Zwykłe A500 1Mb pewnie tak.
[#9] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Splavinho, post #7

Po twoich postach widać że masz jakiś problem z tym że super wolna grafika na klasyku nie wszystkim wystarcza.
To że tobie wystarcza nie ma żadnego znaczenia.
[#10] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #9

Podobnie - nie ma znaczenia, że Tobie nie wystarcza.
[#11] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #9

To że tobie wystarcza nie ma żadnego znaczenia.

@Świnkamor12
Ma znaczenie. Bierzesz udział w dyskusji, to musisz liczyć się ze zdaniem respondentów.

Nie wspominając o kulturze osobistej, której często Panu brak.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 12:11:24 przez Hexmage960
[#12] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #11

Nie, nie muszę się liczyć ze zdaniem innych. Amiga to tylko hobby, nie praca.
Żadnych sensownych pieniędzy z tego nie ma i nie będzie.
Mogę coś tam w wolnym czasie zrobić na amigę, jak ma to sens i sprawia mi przyjemność.
Robienie czegokolwiek z gui i grafiką na sprzęt z grafiką dwa razy wolniejszą niż na 386 SX jest bez sensu.
[#13] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #12

I tu jest właśnie pole do popisu by na wolniejszym zrobić lepsze niż na szybszym.
No ale coż... Jak to powiadają devsi u mnie w pracy? Nie ma takiej sprzętowej viagry, która pomoże na programistyczną impotencję
[#14] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #12

W jakim my jesteśmy wątku? Tracę orientację, bo w każdym pisze Pan to samo.

Hobby nie usprawiedliwia zachowania polegającego na lekceważeniu osób, z którymi się rozmawia.

Jeżeli ten 386 SX sprawia Ci radochę to go używaj. Po co jednak narzucać to innym, szczególnie użytkownikom MC68030, których tutaj najwięcej ?

Ja używam Amigi nie patrząc czy ma grafikę taką czy inną. Patrzę na dostępne gry i programy, a tego jest mnóstwo i nawet przybywa na Aminecie.

Tak się akurat składa, że Amiga ma świetną grafikę. Dzięki temu już w 1992 roku jest przyzwoity system operacyjny i okienkowy, bardziej zaawansowany niż na PC.

Okienka działają relatywnie wolno, bo systemowe funkcje rysujące są dość powolne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dorabiać własne funkcje, tak jak robiono to od zawsze na Amidze.

Systemowe rysowanie można wyłączać i rysować po swojemu (nadal w systemowych okienkach).

Przypatrz się funkcjom systemowym. BltMaskBitMapRastPort() wywołuje Blitter 3 razy zamiast 1 raz, dla każdej operacji rysującej.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 13:41:55 przez Hexmage960
[#15] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@tbone, post #13

Jak mówi stare polskie przysłowie "z g... bata nie ukręcisz".
klasyk ma po prostu za słabą grafikę żeby coś na to robić.
[#16] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #14

Jak już wielokrotnie pisałem nie mam nic przeciwko klasykom z kartą graficzną.
Jeśli chodzi o klasyki bez karty graficznej, to nie będę używał czegoś co ma grafikę dwa razy wolniejszą niż 386 SX bo to jest bez sensu.
[#17] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)
nie ma sensu robić nic na klasyka bo grafika dwa razy wolniejsza od 386 SX jest za wolna

Ale wiesz, że 386SX to procesor . Do jakiej karty graficznej zainstalowanej w tym magicznym 386sx porównujesz Amigę Klasyk .
[#18] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Hexmage960, post #14

W jakim my jesteśmy wątku? Tracę orientację, bo w każdym pisze Pan to samo.

Hobby nie usprawiedliwia zachowania polegającego na lekceważeniu osób, z którymi się rozmawia.


Robert, zaloz sobie ignora na tego czlowieka. Oszczedzisz mase czasu i nerwow. Dyskusja z nim przypomina gre w szachy z golebiem, nic na tym nie zyskasz...
[#19] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@mschulz, post #18

Nie ignoruj.
To jedyna szansa na poznanie kogoś z "alternatywnego świata".
Taka okazja nie zdarza się często.
[#20] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #19

A ja mam coraz większe przekonanie, że to najzwyczajniejsze trololo.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 16:05:30 przez tbone
[#21] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #16

Takie tylko pytanie dla porządku - dlaczego akurat 386SX, a nie np. 486 albo XT?

Bo ja mam tak: Amiga/Mac są dla mnie używalne od 040, a PC od 486DX/2, ale to wynika z wymagań gier doomopodobnych (w inne nie gram). A to 386SX z czego?
[#22] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@trOLLO, post #17

Wiem że 386 SX to procesor, co nie przeszkadza temu procesorowi rysować linie dwa razy szybciej niż amigowe gpu - blitter.
Karta może być prawie dowolna z 1992, ja do testów użyłem z układem CL GD 5424.
[#23] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Daclaw, post #21

Oczywiście dlatego że to najsłabszy 32 bit. gcc nie generuje kodu pod słabsze, a mi się nie chce używać czego innego.
[#24] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@tbone, post #13

I dlatego scena i klepacze nowych gier na C64 nie mają takich problemów ;)
Tam wyciska się tą samą cytrynę setny raz i cały czas z efektami !
[#25] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@Norbert, post #19

Moje 386 SX w dalszym ciągu jest w stanie rysować w 256 kolorach linie dwa razy szybciej niż amigowy blitter.
Jeśli masz problem z pogodzeniem się z rzeczywistością to twój problem.
[#26] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@mikecios, post #24

c64 jak wchodziło na rynek miało lepszą grafikę niż pc.
aga to był szajs od razu do wymiany.
[#27] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #22

Karta może być prawie dowolna z 1992, ja do testów użyłem z układem CL GD 5424.

Czyli porównujesz kartę z 1992 do Amigi z 1985 Całkiem przypadkiem, Cirrus Logic CL-GD5424 montowany jest w Amigowej karcie Picasso II+, więc porównajmy raczej Amigę z Picasso II+ vs 386 + CL GD52424.

Dodam tylko, że miałem Picasso II+ połączone z 040-40 MHz i wiem jak taki zestaw "kopał tyłki" pecetom wyposażonym w wielokrotnie szybsze CPU ( Tu akurat miałem porównanie co CyriX 133 MHz i praca na takich komputerach to niebo a ziemia, PC z Win95 to był złom w porównaniu do A1200 z 040-40 i Picasso II+ :) ) .

Złóż może PC z 1992 roku w cenie A1200 z HD 40 MB i wtedy pogadamy o wydajności w tamtych czasach :) Możesz się bardzo mocno zdziwić :)
[#28] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #26

Na koniec tej nudnej dyskusji, chciałbym dodać że nie mam nic przeciwko klasykom z kartami graficznymi. Szkoda tylko że te z fajną grafiką kosztują za dużo.
[#29] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@trOLLO, post #27

Porównuje amigowy gpu - blitter z 1983 roku do cpu 386 SX z 1985 roku.
To że c= nie wymieniło tego crapu to nie mój problem.
Jak kupowałem a1200 w tamtych czasach to kosztowała miej więcej tyle co 386 sx.
Z monitorem i hdd (żeby jakiś "sprytny" nie próbował gołej a1200 porównywać).
Monitor i hdd kosztowały tle samo do amigi co do pc.
Jak pisałem nie mam nic przeciwko klasykom z kartą graficzną.
Jeśli chodzi o takie bez, to:
Miejsca klasyka bez karty graficznej jest w muzeum.
[#30] Re: NG vs emulacja, czyli od wyższości bytu nad mytem (ewentualnie mytu nad bytem)

@swinkamor12, post #29

Porównuje amigowy gpu - blitter z 1983 roku do cpu 386 SX z 1985 roku

Jak można porównać GPU do CPU bo jakoś "nie łapie" :)

Rozumie porównanie MC 68020 vs Intel 386, ale AGA vs 386 . Chyba coś za bardzo się rozpędziłeś ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem