kategoria:
[#1] UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!
Bracia i siostry, przestrzegam was przed:
CD32 z olx
Oraz:
cd32 ze sprzedajemy.pl

Amiga Cd32 tematem sprzedaży a sprzedający urywa kontakt, na chec kupna przeze mnie Amigi i prewencyjnego poproszenia o wysylke za pobraniem odparl ze nie bo wracaja sie paczki, stanelo na drobnej oplacie za kuriera a po przelewie temat sie urwał, brak kontaktu za pomocą portalu czy telefonu. Dzisiaj tj. 25.02 CD32 po ok. tygodniu pojawia sie na kolejnym portalu, te same zdjęcia, inna cena podobny ton opisu... Nie przelewać żadnych pieniędzy!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:18:08 przez BomberMAX
[#2] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #1

Po moim mailu do niego, ogłoszenie właśnie zostało usunięte. Na sprzedajemy nadal wisi. Zapamietajcie te amige, pęknięta pokrywa, ubytek z boku. W żadnym wypadku nie robić interesów z tym typem.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:17:07 przez BomberMAX
[#3] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #1

B-B? Niedawno było ogłoszenie A1200 i ktoś założył identyczne z dopiskiem Oszustwo OK
[#4] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@t-bone, post #3

Jest też amiga 1200 w kolekcji na sprzedaż OK
[#5] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #4

Zgadza się. To kradzione foty z innego ogłoszenia
[#6] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@t-bone, post #5

OK

link

A to temat który wspomniałeś. Portale powiadomione.

Także typ znowu wyszedł na żer.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:53:31 przez BomberMAX
[#7] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #1

A więc wylicytowałem tę wlaśnie Amigę na Ebayu:
https://www.ebay.pl/itm/Amiga-CD32-dla-kolekcjonera-Sprawna-bez-okablowania-oraz-pada-W-100-sprawna/184656313622?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2648

Zaplacilem Paypalem, a czlowiek kluczyl kluczył i w końcu zwrócił pieniądze. Z wymiany maili niestety nie dowiedziałem się o co mu chodzi.
[#8] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #1

Piotr Płonka z Bielska Białej. Gdy napisałem ze podjadę obejrzeć a1200 kontakt się urwał.
[#9] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@michal_zukowski, post #7

Wystawił jeszcze raz na ebay, jak ktoś z was to kupił to nie przelewajcie kasy na konto bankowe.

https://www.ebay.pl/itm/184679888760?ViewItem=&item=184679888760
[#10] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@michal_zukowski, post #9

Sprzedawca ma jeden negatyw w którym jest napisane, że wziął pieniądze, a nie wysłał towaru.
[#11] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@san_u, post #10

Tak, ma, ode mnie.
[#12] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@michal_zukowski, post #11

Amiga stała sie czarnym rynkiem jak kokaina w Kolumbi
1
[#13] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@san_u, post #10

"pipo_1886 jest użytkownikiem eBay od 09 lut, 2021"

na Allegro nie udalo sie nakrasc, to poszedl na Ebaya...
[#14] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #1

W życiu bym nic na tych serwisach nie kupił tak samo jak i na polskim ebayu, niestety kupowanie tam to tak jak zagrać z cwaniaczkami w trzy karty czy trzy kubki, to jest proszenie się o kłopoty. Nie mówię że allegro jest dużo lepsze ale jednak tam jakieś szanse są. I tak samo szukanie okazji oraz kupowanie sprzętów niesprawdzonych, niekompletnych itd itp
[#15] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@Pootas1985, post #14

No przecież głupi ja... Masz racje, za rogiem jest sklep z nowymi amigami i używanymi ach mało tego jest tych sklepów jak aptek co metr to kolejny....

P.s. ja kasiore już odzyskałem. Ale ostrzegam innych!
[#16] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@Bociek78, post #8

"Piotr Płonka z Bielska Białej. Gdy napisałem ze podjadę obejrzeć a1200 kontakt się urwał."

już raz doprowadziłem do skazania tego typa i wyegzekwowania od niego naprawienia szkody jako oskarżyciel posiłkowy, Amiga 1200 z olx w 2015 roku. Jeśli to znowu on, to zawiasy okazały się nietrafną reakcją ze strony wymiaru sprawiedliwości...

Nawet jeśli odzyskaliście kasę lub nie doszło do transakcji, to nie ma co odpuszczać, zawsze można zakwalifikować to jako usiłowanie oszustwa z takim samym zagrożeniem ustawowym i odwiesić karę, jeżeli nie upłynął okres próby.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 11:47:31 przez charliefrown
[#17] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@BomberMAX, post #15

No i nie zrozumiałeś, po prostu jakbym miał coś kupować to bym w pierwszej kolejności spojrzał tutaj na forum albo na allegro, olx od samego początku jeszcze jak się nazywał tablica stoi ogólną januszerką i złodziejami
[#18] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@charliefrown, post #16

Zapłaciłem przez paypala bo miał 0 komentarzy na ebayu. Marudził, że nie może wypłacić pieniędzy (paypal zablokował do mojego potwierdzenia). Zaznaczył, że przedmiot wysłany. Parę dni później zwrócił pieniądze przez paypala i wystawił aukcję jeszcze raz. Oczywiście przedmiot nie został wysłany. Trudno mówić o oszustwie bo przez paypala trudniej oszukać, całe szczęscie nie straciłem kasy.

Wyrok pewnie został zatarty od 2015 roku.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 12:00:28 przez michal_zukowski
[#19] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@charliefrown, post #16

I takich cwaniaków jak on jest niestety masa i dobrze sobie żyją w tym naszym chorym kraju takich to rzeczywiście chyba tylko lać do skutku, i tak jak piszesz nie odpuszczać chociaż tacy najczęściej to są bardzo dobrze prawnie obcykani, ale skoro raz się udało to jest to jakaś dobra wiadomość
[#20] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@Pootas1985, post #19

No własnie ten nie był dobrze prawnie obcykany bo
a) sprzedaje pod wlasnym imienien i nazwiskiem
b) nie wiedział że paypal blokuje srodki
[#21] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@michal_zukowski, post #20

To jakiś zupełny głupek skoro znowu pod swoim nazwiskiem próbuje tego samego numeru za który już raz został skazany
[#22] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@Aniol, post #21

jeszcze opcja, żę ktoś się podszywa żeby mu narobić problemów.
[#23] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@kamilus, post #22

TA !
a moze to jego babcia sie podszywa zeby mu kawal zrobic ?

"co za dzbany"
[#24] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@kamilus, post #22

Mało prawdopodobna ta opcja ..
[#25] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@HOŁDYS, post #24

Wiesz - z natury ciężko mi uwierzyć, że ktoś może być aż tak głupi. Bo nawet jak zawiasy mu spadły to za recydywę drugi raz pójdzie po prostu popierdzieć w pryczę. Za kurna ile? Wyłudzanie 30zł na kuriera i kilku stówek miesięcznie na "sprzedaży" retro...
[#26] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@kamilus, post #25

Chyba marne pojęcie macie o działaniach policji. Takie coś to zostanie zawieszone jeśli facet nie mieszka w miejscu zameldowania. Poszkodowani zostaną wezwaniu na komisariat i zostanie wręczone pismo o zawieszeniu postępowania z powodu braku możliwości ustalenia miejsca pobytu oszusta.
[#27] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@kamilus, post #25

Jak spadają zawiasy to wynik jest zatarty (chyba po pół roku) wiec recydywy nie będzie.
[#28] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@michal_zukowski, post #27

czyli same dobre wiesci... dla Kamilusa
[#29] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@kamilus, post #25

Też zawsze szukam mniej oczywistego powodu, ale prawda jest taka, że większość ludzi którzy kradną, są w jakimś stopniu nieudacznikami, i dlatego kradną. Na scenie retro c64 i amiga jest teraz tak wielu ludzi, i coraz częściej trafiają się zwykli oszuści.
[#30] Re: UWAGA NA SPRZEDAJĄCEGO CD32!!!

@selur, post #28

Dlaczego dla kamilusa miałyby to być dobre wieści?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem