[#1] Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon
Uwaga, czasem niech ktoś się nie da skusić!
Ogłoszenie:
https://www.olx.pl/d/oferta/amiga-1200-box-pudelko-CID99-IDMSjVQ.html

To moje zdjęcia z mojej aukcji na Allegro Lokalnie
https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-amiga-a1200-box

Sprawę już zgłosiłem do OLX. Ta Amiga poszła do jednego z naszych szanowanych forumowiczów
którego dobrze znam, byłem u niego w domu - mieszka w Kamieniu, więc pewnie
wielu z Was go zna jeszcze lepiej ode mnie :) On na pewno nie sprzedaje tej Amigi.
3
[#2] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ikci, post #1

No dobrze...

Na OLX jest napisane ,że "Odbiór osobisty" w Piotrkowie.

Kolega z Kamienia kupił którą Amigę ? Twoja aukcja z Krakowa jeszcze trwa na Allegro.

Nie rozumiem trochę.
[#3] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Hubez, post #2

Bierze taki zaliczkę od kilkunastu typa, umawia odbiór w weekend i finalnie spotykają się na komisariacie (bez ogłoszeniodawcy)

Licytacja ze stycznia 2021.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 10:37:10 przez pp
[#4] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@pp, post #3

Faktycznie - nie zorientowałem się, że aukcja z Allegro zakończona. Wszystko jasne już.
[#5] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@pp, post #3

A konto tego z olx jest z 2014 roku, czyli wydawałoby się że wiarygodny sprzedawca. Oczywiście nie na tyle, żeby wysyłać od razu zaliczkę :)
[#6] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@luk, post #5

Można się czasem zdziwić, bo nawet Amigowcy o nieposzlakowanej opinii i pozytywnym dorobku w społeczności, potrafią wyciąć numer. Im większa ikona tym łatwiej zaufać, a trudniej potem ludzi przekonać, że mają do czynienia z naciągaczem. Za jakiś czas postaram się opisać moją historię, tylko pewne rzeczy muszą dojrzeć.
[#7] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ikci, post #1

Ogłoszenie dalej wisi na OLX. Reakcja i ochrona kupujących super
[#8] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ikci, post #1

tak, lezy u mnie ta Amisia dokladnie z tym boxem ze zdjec i na pewno jej nie sprzedaje :)

ps: dzieki za czujnosc!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:42:12 przez juen
[#9] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Hubez, post #7

Ogłoszenie dalej wisi na OLX

Już zdjęli.
[#10] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Madman, post #9

To jest jakaś masakra, ciekawy jestem ile osób daje się naciąć na takie ogłoszenia.
[#11] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #10

Im lepsza cena tym więcej marzycieli - hazardzistów.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 14:59:11 przez pp
[#12] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@pp, post #11

Moje historie z oszustwami. Kiedyś na jakimś serwisie gdzie trzeba się zalogowoć (worthpoint) ktoś użył moich zdjęć. Opis musiał być napisany przez osobę obcykaną z tematem, bo był zmieniony. W dodatku zalinkował mi go znajomy, pytając czy nie pomógłbym mu w kupnie i sprowadzeniu tego komputera.
No i najlepsze. Wystawiona na ebayu a3000t. Koleś pyta o więcej zdjęć. Nie ma sprawy. Wysłałem między innymi zdjęcie z numerem seryjnym. Wtedy on pisze mi, że niestety jest problem, ale sprawdził w dokumentach, i jest to jego amiga skradziona w 1998 roku, i niestety musi zgłosić to policji, która najprawdopodobniej go odbierze i jemu odda.
Piszę do poprzedniego właściciela. O co chodzi, ten w śmiech i od razu że kłamstwo. Śmiech, że ktoś by w tamtych czasach kradł taki komputer, że niech pokaże jakiś raport. Piszę do tego kolesia, co mam zrobić, a on że zaakceptować jego ofertę ($400), i on zapomni o sprawie szeroki uśmiech
W świecie retro jest coraz więcej takich przekrętów.
5
[#13] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Ralpheeck, post #12

Tego to się nie spodziewałem. Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 17:14:12 przez pp
[#14] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Ralpheeck, post #12

Rewelacja to co piszesz. Cwaniaki faktycznie mają fantazję.
[#15] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Ralpheeck, post #12

Nikt by się nie nabrał na taki numer. Że też ludzie mają
czas na takie rzeczy
[#16] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@juen, post #8

@juen - Byłem tego pewien! Dlatego od razu reagowałem. Nie wiem czemu Olx nie zdjęło od razu tego ogłoszenia mimo że im wysłałem linka do starej aukcji a Allegro
@Hubez - dziękuję za wsparcie i ponowne zgłoszenie tej oferty do OLX.
Wynika z tego, że jedna osoba, będąca właścicielem zdjęć im nie wystarcza, żeby szybko zareagować i usunąć ogłoszenie.
[#17] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ikci, post #16

Wysłałem również moderacji z OLX ten temat z PPA. Nie minęło 3 min i ogłoszenia nie było.
1
[#18] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@luk, post #5

Nie kieruj się tym, że konto jest stare, na olx było sporo przejętych kont, wiem bo też wtopiłem. Jak koleś ma konto z olx znaczy się mógł też przejąć maila właściciela i ma dostęp do skrzynki, więc może grasować. Zastanawiam się czy nie było kiedyś jakiegoś wycieku danych z olx (coś jak się stało kilka razy na morele), wtedy posiadający takie dane (mając jednocześnie hasła użytkowników) może robić przekręty przez lata. Zauważcie, że dopiero od niedawna niektóre serwisy włączają dwuetapową weryfikację itp. aby zmniejszyć ryzyko przejęcia konta.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 21:49:02 przez Adinfo
[#19] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ikci, post #1

Zapraszam do lektury.
https://m.joemonster.org/art/62056
To tekst o OLX,na dole strony jest filmik o All.
I jeszcze moja sugestia a propos kradzionych zdjęć np. Amig.
Dodawanie znaku wodnego/napisu do zdjęć do aukcji w jakimś stopniu przeszkadzało by oszustom.
Fotografujemy nasze sprzęty, udostępniamy fotki w dość dużych ilościach.



Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 21:11:03 przez ak47
[#20] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@ak47, post #19

Uwaga nowy scam na olx
https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-amiga-commodore-1200-CID99-IDN82NW.html#17d6cc9110
https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-commodore-amiga-1200-CID99-IDN82nD.html#21093b2727
https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-amigra-1200-zestaw-CID99-IDN80Ta.html#21093b2727
2
[#21] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@druzil28, post #20

Takie ceny to by pasowały szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 18:33:54 przez mmarcin2741
[#22] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #21

Były chyba nawet dwa więcej ogłoszenia tej samej treści.
"Sprzedający" chyba zbyt roztargniony w wyniku częstotliwości dodawania ogłoszeń, bo w jednym z nich były zdjęcia Amigi 1200 bez płyty głównej (obudowa + klawiatura + pudełko Desktop Dynamite - z ogłoszenia z przeszłości), ale sprzedawane jako pełnowymiarowa Amiga 1200.
[#23] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@kar78787878, post #22

3 były prawie takie same, te same zwroty użyte.
[#24] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@druzil28, post #23

Facet wysyła za pobraniem, ale prosi o zaliczkę na wysyłkę (gdyby odbiorca nie odebrał i przesyłka wróciła). Ciekawe ilu ludzi się dało zrobić i ilu odpuści łażenie na policję z powodu 50 zł?
[#25] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@druzil28, post #20

Potwierdzam, zdjęcia skopiowane z ebaylink
Zgłosiłem oszustwo.
[#26] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@AD99, post #25

A nie stąd?
link
Ja mialem juz kupic z wysylka olx i niby z ochroną ale zobaczylem ze sa ten inne podobne ogłoszenia w cenie 550
moim zdaniam zdjecia kradzione. Prawdziwe ogloszenie to chyba to za 1100 karton obudowa klawiatura be plyty glownej kogoś z Krakowa.
Ciekawe co bym dostal w paczce pewnie cegłę

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 21:07:01 przez JacK_Swidnik
[#27] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #26

Korespondowałem z tym Panem przez OLX... Mam dzwonić w sprawie obudowy do A1200.

Dam znać co wyniknie z tego.
[#28] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Hubez, post #27

To zobaczymy jak działa OLX i ich program ochrony. Przyznam się, że z uwagi na fakt, że ogłoszenie było objęte programem ochrony kupujących to kupiłem. Oczywiście z tyłu głowy miałem to, że może to być lipa ale za 550 pln zobaczę czy program ochrony OLX faktycznie działa. Oczywiście ogłoszenie jest już zdjęte. Napisałem do OLX i czekam na ich reakcje. Mam od niech wiadomość, że środki przelane są u nich zablokowane i zostaną przekazane sprzedającemu po pozytywnym zakończeniu transakcji.

Jeżeli pytacie się dlaczego kupiłem, przecież to oczywista lipa - 19 grudnia zmarł mi tata i prawdę mówiąc trochę przez to wszystko jestem przymulony i ... stało się. Kiedyś kupiłem taki komplet ale z ładnym pudełkiem za 999 gdzie inne aukcje były po 2000 a i po 3000 pln. Gdyby nie było programu ochrony kupujących to bym nic nie robił.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 09:05:27 przez KAN2000
[#29] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #28

Ja mam odebrać osobiście w Krakowie. Ten Pan jest z Krakowa. Pisałem z Nim, poprosił abym zadzwonił.
[#30] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Hubez, post #29

Uważaj z tym telefonem, jeśli naprawdę odbierze to może oznaczać że ma przygotowany jeszcze lepszy bajer aby wyciągnąć od ciebie kasę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem