[#31] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@Hubez, post #29

Poprzednio taki zestaw kupiłem właśnie od człowieka z Krakowa. No ciekawy jestem jak on chce teraz osobiście to załatwić skoro sprzedał towar na olx z wysyłką do Łodzi.
[#32] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #31

Ja się umawiam z Nim na odbiór osobisty w Krakowie. Co dzień jestem w Krakowie.
[#33] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #28

To ze kupiłeś to jedzcze nie znaczy ze kupiłeś.
sprzedajacy musi potwierdzić i wyslac w ciagu 72godz. Jak nie potwierdzi lub odrzuci twój zakup to kase ci oddadzą.
ja sie zastanawialem bo 550 to jak na to co jest na zdjeciach to tanio. A plyty glowne mam. Rozsadek mi nie pozwolił;)
[#34] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #33

i dobrze ze nie pozwolił. jeśli ktoś potrafi na olx tak wystawić aukcję to na 100proc potrafi też sprawdzić wartość tego co sprzedaje
[#35] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #33

To ze kupiłeś to jedzcze nie znaczy ze kupiłeś.
sprzedajacy musi potwierdzić i wyslac w ciagu 72godz. Jak nie potwierdzi lub odrzuci twój zakup to kase ci oddadzą.
ja sie zastanawialem bo 550 to jak na to co jest na zdjeciach to tanio. A plyty glowne mam. Rozsadek mi nie pozwolił;)

Ja tak przez przymulenie kupiłem. Zestaw wart jest tej kasy spokojnie x2 tym bardziej, że klawiatura US a nie angol.
Ze dwa lata temu kupiłem taki zestaw tylko nówka wraz z nowym pudełkiem za 999, po chwili po zakupie człowiek wystawiał ponownie za 1999 - to było na allegro. Praktycznie nie chciał mi tego wysłać za te 999 - powiedział, ze się pomylił ale powiedział, że ma tego więcej. Pogadaliśmy i finalnie mi wysłał sprzęt ale tylko dlatego, że nie jestem handlarzem - kupiłem to dla siebie - złożyłem taką nówkę amigę. Ogólnie człowiek musi mieć jakieś dojście bo czasami ma taki sprzęt i nie tylko taki.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 10:05:32 przez KAN2000
[#36] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #26

Możliwe, że wystawił tu i tu. Ja podałem gościa z Warszawy, ten z Krakowa może i prawdziwy..
[#37] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@AD99, post #36

Jaki prawdziwy, jak trzy ogłoszenia były prawie identyczne. Pisała to ta sama osoba. Przeciez to ewidenty wał. Skoro dajecie sie na to złapać to coś czuje ze jeszcze was ogoli bardziej.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 13:21:38 przez druzil28
[#38] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@druzil28, post #37

Nie no spokoOK, mnie już raczej nikt nie wykiwa. Raz już dałem się nabić w butelkę i mi wystarczy na dłuższy czas. Chodziło mi, że ten z Krakowa wystawił też na ebay'u, więc troszkę bardziej jest wiarygodny niż ten z Warszawy. Co do kupna, to nie polecam nikomu wpłacać nawet zaliczek na poczet wysyłki.
[#39] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #28

Ja osobiście nie wierzę w ten ich program ochrony, przykład: https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa
[#40] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@karolb, post #39

Ten ich regulamin to wprost zaproszenie dla wszelkiej maści oszustów.
Niewiarygodne, że to tak działa. I zapewne mocno utrudnia dalsze ściganie oszusta. No bo przecież paczka dostarczona, zawartość zgodna z regulaminem….
[#41] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@karolb, post #39

dzięki za info. olx używam tylko do zakupów gdzie mogę po coś podjechać w 5min. ale chyba najlepiej byłoby zacząć masowo bojkotować tą wylęgarnie dla oszustow
[#42] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@juen, post #41

chyba najlepiej byłoby zacząć masowo bojkotować tą wylęgarnie dla oszustow

Olx to serwis dla ogłoszeń lokalnych. Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy
bojkotować.
W pewnych rodzajach ogłoszeń to olx jest najlepsze...kup crt
na ebaju czy allegro - sprzedający na pewno z radością za-
pakują i wyślą szeroki uśmiech
[#43] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #42

Właśnie dostałem wiadomość z olx w sprawie ochrony kupujących. Anuluję zamówienie a oni zwracają środki - zobaczymy czy tak się stanie.
[#44] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #35

Wiem pamietam sprzedawał za 200 czy 300 a potem sie podniósł na 600 a potem 999.
ten box obudowa i klawa dalej wisi za 1100 o tu link u goscia z krakowa
Wiec za co ty zaplaciles od goscia z warszawy?
[#45] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #43

A ok tak dostaniesz zwrot
[#46] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #42

powiedzialem dlaczego :D bo wspieraja oszustow na to wychodzi :)
[#47] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@JacK_Swidnik, post #45

Właśnie dostałem informację z OLX, robią zwrot wpłaconej kwoty. Także 550 pln nie przepadnie.
Swoją drogą lipa straszna z tymi ogłoszeniami.
[#48] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #47

To oznacza, że nie kupiłeś nowej A1200 za 550zł? Nie jestem zaskoczony
takim obrotem sprawy szeroki uśmiech
[#49] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #48

Nie nowej Amigi 1200 a klawiatury z obudową.
[#50] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #49

Kasa z olx już wróciła na konto.
[#51] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@KAN2000, post #50

Jutro dzwonię w sprawie obudów. Zdam relację co i jak. Oczywiście odbiór osobisty.
1
[#52] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #42

Olx to serwis dla ogłoszeń lokalnych.

Od kiedy jest "ochrona kupujących" i oficjalnie "Zakupy z Przesyłką OLX", to stanowczo nie tylko dla lokalnych.

Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy bojkotować.

Zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem, ale OLX robi ludzi w balona z tą "ochroną", i może właśnie dlatego.

----edycja

Dobrze by było zacząć korzystać z powrotem z gumtree.pl. Wystawianie za darmo, tak jak kiedyś na tablicy.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 09:24:48 przez karolb
[#53] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@karolb, post #52

Ja kupuję na OLX tylko lokalnie. Jadę, biorę rzecz do ręki, daje kasę i wychodzę. Po powrocie z UK prawie się umeblowałem na OLX.
Ale drobne rzeczy też kupowałem i żona coś tam sprzedała. Zawsze z opcją odbiór osobisty. Kiedy ktoś pyta o wysyłkę, odmawiam. Twierdzę że musi zobaczyć i dotknąć towaru.
Na eBay ochrona kupujących działa niesprawiedliwe dla sprzedawców. Miałem przypadki że klient zakupił produkt, po odbiorze rozmyślił się, zażądał zwrotu pieniędzy i podał lipny powód. I tak byłem w plecy obie wysyłki, tam i z powrotem.
Na OLX trzeba po prostu zachować rozsądek. I zdać sobie sprawę że tzw OKAZJE to z reguły oszustwa.
[#54] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@WojtekX, post #53

Jest kolejna oferta. Tym razem A600.
Część zdjęć A600, a część A1200.
[#55] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@WojtekX, post #53

Ja kiedyś zagadywałem o A1200 z siemianowic za 1499 zł teraz za 1700zl, jak napisałem że mam zasilacz, pracuje w okolicy i mogę wpaść kontakt się urwał 😀
[#56] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mike100, post #55


jak napisałem że mam zasilacz, pracuje w okolicy i mogę wpaść kontakt się urwał 😀


Nie żebym bronił taka postawę sprzedającego, bo duża szansa że to oznacza wałek, ale potrafię zrozumieć. Nie kazdy ma czas, ochotę czy warunki w domu żeby ktoś mu się ładował z zasilaczem do domu i testował jakiś stary wyciągnięty z piwnicy komputer.


Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 14:34:27 przez vojo
1
[#57] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@vojo, post #56

no wlasnie, bo jeszcze moze okazac sie, ze nie dziala ;)
2
[#58] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@vojo, post #56

Nie kazdy ma czas, ochotę czy warunki w domu żeby ktoś mu się ładował z zasilaczem do domu i testował jakiś stary wyciągnięty z piwnicy komputer.

Jak ktoś ma na sprzedaż towar deficytowy, jakim jest Amiga, to może
przebierać, jeśli chodzi o klientów. Jeden będzie chciał sprawdzić
każdy port a ktoś inny podjedzie, weźmie pod pachę komputer
i tyle go widziano.
[#59] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@mmarcin2741, post #58

I dzięki takim naiwnym ludziom, oszuści mogą funkcjonować.
Jak ktoś coś „sprzedaje” , i unika konfrontacji z kupującym to dla mnie 100% wałek. Czyli albo chce upchnąć trupa, albo całkiem, rozwiać się jak kamfora z pieniędzmi.
Ale jak ktoś lubi być okradanym , to wolna wola, niech wierzy w bajki. To popularny na świecie sport
[#60] Re: Uwaga ! OLX, Amiga 1200 BOX, użytownik Szymon

@vojo, post #56

Nie kazdy ma czas, ochotę czy warunki w domu żeby ktoś mu się ładował z zasilaczem do domu i testował jakiś stary wyciągnięty z piwnicy komputer.


Ale 1700zl to jednak trochę kasy jest, sprzedający powinien brać pod uwagę że ktoś będzie chciał sprawdzić co kupuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem