[#31] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #27


Przy takim podejsciu jak twoje


JAKIM?

Krytykowanie preorderów??


to po prostu zniechecasz do tworzenia czegokolwiek NOWEGO na Amige. I to jest bardzo glupie podejscie


Ujmę to inaczej. Przy takim podejściu jak Twoje (i co niektórych innych...) po prostu zniechęcasz do kupowania czegokolwiek NOWEGO na Amigę. I to jest bardzo głupie podejście.


Ja mam taka zasade, jak mi sie jakas nowa gra Amigowa na klasyka nie podoba to jej NIE KRYTYKUJE. Po prostu sie o niej nie wypowiadam.


Mi się gra Jump generalnie podoba, tylko demo dla mnie jest dość trudne (ale to szczegół).

Skoro gra mi się podoba, to się o niej wypowiadam, a ściślej, nie o grze, tylko o jej "modelu biznesowym".


Jak Ci sie gra nie podoba to zmien watek na inny, najlepiej o sprzecie.


Gra mi się podoba, nie zmienię wątku zatem.
[#32] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #29

preorder jest aby pokryć koszty boxów i fizycznych gratów?

Od tego zaczęła się dyskusja. Kolega _DiskDoctor_ przejechał się na zamówieniu joysticka (z którym ja mam tyle wspólnego że chciałem do mojej gry dodać obsługę jego światełek) więc teraz krytykuje każdy preorder i trafił na watek o Jump! Dajmy już temu spokój .
4
[#33] Re: Jump! (Amiga Yoomp)
Jak widać w opisie posiadam tylko dwie Amigi.
A600 -- jako główna -- do "wszystkich" gier, a CD32 do paru gier w lepszej ;) wersji AGA-owskiej plus demka 060.
Co do gier to koderem nie jestem i które z takich tytułów jak np. obie Dune-y, Civilization, Lotus-y, Wing Commander, Desert Strike itd były robione w BlitzBasicu a które ScorpionEngine to nie wiem... ;)
Jako że jestem praktyczny to 149zł to dla mnie dużo za grę na Amige - za tyle możne kupić konkretny tytuł na Playstation, wrywać coś w promocji na Switcha, nie mówiąc o PC...
Jeżeli chodzi o preodery to jego zakup nie gwarantuje że za chwilę nie da się gry kupić taniej - widać to przy wielkich tytułach wielkich graczy.
Czy Jumpem jestem zainteresowany: byłem i jestem - może kiedyś będzie w promocji w połowie ceny popreorderowej - inaczej mówie sie trudno - jakoś przeżyje :).
1
[#34] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #29

Nie do konca chodzi o krytyke samej formy sprzedazy. Skoro twierdzi, ze moze pograc w SuperFroga (pirata na 99%), SOTB (tez pirata), czy inne tytuly najpewniej w wersji WHDload. Preorder to jest jedna z form sprzedazy prawie kazdej nowej gry na wszystkie platformy. Oprocz pieniedzy wydawca ma tez informacje jak wiele osob jest zainteresowanych danym tytulem.
4
[#35] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #34


preorder jest aby pokryć koszty boxów i fizycznych gratów?


Od tego zaczęła się dyskusja. Kolega _DiskDoctor_ przejechał się na zamówieniu joysticka (z którym ja mam tyle wspólnego że chciałem do mojej gry dodać obsługę jego światełek)


Proszę nie wypisywać KŁAMSTW!

Zaraz po Twoim pierwszym poście w sprawie, odpisałem, że UniThor MNIE NIE DOTYCZY.

Jeśli chcesz brać udział w dyskusjach internetowych, czytaj wątek na bieżąco!!!


więc teraz krytykuje każdy preorder i trafił na watek o Jump!


No tak.

Zawiodłem się na preorderze Tabora (AAA), inni się zawiedli na UniJoy, ja kupowałem sporo Amigowych rzeczy z Kickstartera (książki, muzyka) ale już ze SKLEPU!!

Doprowadziło mnie to do rozważań -- WTF! Po co te preordery są właściwie? Tak jak napisałeś u siebie: pokrycie muzyki i grafiki -- ma sens generalnie.

Ale nauczony doświadczeniem, uznałem że będę olewał preordery, nawet jeśli coś będzie miało nie powstać, nawet jeśli przez to nie kupię.


Dajmy już temu spokój .


Dobra, to ja się wyciszam już w tym mikro-wątku. Tylko jeszcze to:

@Don_Adan


Skoro twierdzi, ze moze pograc w SuperFroga (pirata na 99%), SOTB (tez pirata), czy inne tytuly najpewniej w wersji WHDload.


Przepraszam bardzo.

Superfrog
SOTB
Project X
Another World
i inne,

Kupowałem w latach 1992-1994 r. w Rzeszowie, w sklepie DABI (ul. Chopina), w znośnej cenie. Sklep był legalny a ja płaciłem biletami NBP.

Gdzie tu piractwo??
[#36] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #31

Nie odkrecaj kota ogonem. Nie chodzi, o sama krytyke preorderow. Tylko, ze "ja moge pograc w stare tytuly". No mozesz, nikt Ci nie broni. Autor gry sam wybral taka metode dystrybucji i platnosci, to jego prawo. NIE MUSISZ TEJ GRY KUPOWAC TERAZ. Nie ma przymusu. Mozesz w ogole jej nie kupowac.
1
[#37] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #35

Ha
Przepraszam bardzo.

Superfrog
SOTB
Project X
Another World
i inne,

Kupowałem w latach 1992-1994 r. w Rzeszowie, w sklepie DABI (ul. Chopina), w znośnej cenie. Sklep był legalny a ja płaciłem biletami NBP.

Gdzie tu piractwo??


Hahaha. Oczywiscie placiles w przyblizeniu (w przeliczeniu na zlotych) 25 funtow angielskich za kazdy wymieniony tytul.
3
[#38] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #36

clue tej dyskusji jest TAKI:


Kefir nie jest odpowiedzialny za to, ze inne preordery okazaly sie oszustwami !

"Jump" to nie "Franko 2" ! ok, racja



no ludzie, bez przesady, obsuwy terminu wydania sie kazdemu moga zdarzyc ale akurat tutaj mamy juz prawie gotowy produkt a nie dmuchane obietnice i dymanych klientow.
4
[#39] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #37

Hahaha. Oczywiscie placiles w przyblizeniu (w przeliczeniu na zlotych) 25 funtow angielskich za kazdy wymieniony tytul.


Nie no jak. Za 1 tytuł (oprócz kosztu dyskietki) płaciłem -- nie wiem -- jakieś 15 000 PLN, co przeliczało się na GBP, że to było może 0,2 GBP.

A co?
[#40] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #39

A cracktra były w tych grach??
[#41] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@WojoS, post #40

Były, ale one były gratis
6
[#42] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #39

Nic. To sa tylko dwie opcje, obie dla ciebie niezbyt pochlebne.
3
[#43] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@WojoS, post #40

Oj były.

@ Don_Adan

Dawaj, zobaczymy.
[#44] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #17

Dzięki takiej wypowiedzi (i innych tutaj i ogólnie), podejrzewam że Ci co mieli zrobić jakąś grę na Amigę oleją temat. Tylko żeby na PPA znów nie było płaczu, że nowe gry nie wychodzą na Amigę, a na C64 dwudziesta w tym roku.
A ja wracam do kodzenia komerchy, na kolejnego supercara trzeba nazbierać :D

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2023 20:35:17 przez flops
2
[#45] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@flops, post #44

Tak. Jestem niczym Amigowym celebrytą, który wyznacza trendy w amigowym świecie. Bez przesady

Przecież wiadomo, że jak ktoś coś zrobi, to zawsze znajdą się tacy co to skrytykują. Ja gry nie skrytykowałem. Jeśli chodzi o grafikę i animację to jest mega. Muzyka oddaje klimat minionych lat XD.
Na dzień dzisiejszy zręcznościówki tego typu mnie jednak nie interesują. Preordery też nie.

Co do samych boxów to mam trochę z epoki. Do tej gry nie mam jednak sentymentu. Nie znajduje żadnej wymówki dla siebie, żeby ją kupić. Jakby jednak kosztowała powiedzmy 30€ to prawdopodobnie kupiłbym z czystych pobudek kolekcjonerskich. Jakby box był zafoliowany to najprawdopodobniej bym go nie otworzył.
I to nie wina gry czy autora czy rynku retro. Taki mam próg wejscia.
No i żeby nie było smutno (retronacji a nie autorowi) to za nową Cytadelę w boxie z autografami zapłacę więcej.
[#46] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #45

Gadasz juz jak typowy handlarz i masz jego myslenie.


Dlaczego za Shadow Of the Best czy Dune 2 mozna zaplacic nawet ponad 200 zl , bo za jakis czas bedzie mozna to spylic za 300 a na Jumpie handlarz nie zarobi (wiec nie kupi), bo nawet za jakis czas nie bedzie mogl tego spylic drozej, niestety ale taka smutna prawda.
2
[#47] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@flops, post #44

Na C64 nowe gry nawet jakoś się sprzedają. Kilka dni temu widziałem informacje, ze „A Pig Quest” sprzedało sie cos ok 1500 sztuk w kilka dni. Z czego bodaj 300 cartow po 55€, reszta digital 9.99€.
1
[#48] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #46

Kurcze, Panowie, powiadam Wam:
- jeśli ktoś nie chce kupować gry niech nie kupuje
- jeśli woli wspierać twórców na innych platformach- ma do tego prawo
- jeśli wystarcza mu granie w gry z przed 30 lat, niech w nie gra przez kolejne 30 lat
ale jeśli chce o tym wszystkim komuś opowiedzieć to niech to robi na LITOŚĆ BOSKĄ w innym wątkuok, racja
Skończmy tego offtopa
[#49] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #46

Dlaczego za Shadow Of the Best czy Dune 2 mozna zaplacic nawet ponad 200 zl

Bo ktoś może ma sentyment do tych gier i kiedyś nie miał oryginału. Dzisiaj chce mieć i ma $$$ więc czemu nie.

Gadasz juz jak typowy handlarz i masz jego myslenie.

No na pewno będę handlował boxami, żeby je potem sprzedać i zarobić na 2 paczki fajek. Normalnie będę "Bizmensmenem" roku.

Ja nie jestem handlarzem. Jestem gorszy, bo kupuję i już nie odprzedaje. Taki rynkowy odkurzacz

No dobra. Jak będzie potrzeba dyskietek na nową grę to odsprzedam. Mam kilka. Prawie oryginalnego Workbencha też mam




[#50] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #49

Bo ktoś może ma sentyment do tych gier i kiedyś nie miał oryginału. Dzisiaj chce mieć i ma $$$ więc czemu nie.


No ja tak zrobilem.
Wydalem kupe kasy na moje ulubione strategie (Dune 2, Settlers, Genesia , K-240 , Syndicate) choc cena jaka zaplacilem nie miala zadnego uzasadnienia.
Ani to w super stanie ani tyle warte, no ale to nie sa gry na "odsprzedaz" ok, racja
[#51] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #49

Dyskietki trzymane w niemieckiej wilgotnej piwnicy nic nie sa warte
7
[#52] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #51

Domowe dyskietki trzymane w pudełeczkach. W piwnicy(suchej) nastąpiła jedynie segregacja i przegląd. Kilkadziesiąt, które były puste formatowałem i zero błędów. Te na których są gry działały wszystkie, które testowałem. Napewno się znajdą popsute.

Akurat dyskietki są tanie. Ostatnio było jakieś 450szt w pudełeczkach za 20e, ale kolega, któremu robiłem A500 rev8 chciał, więc poszły do niego. (Wiem selur, mogłem sam kupić i sprzedać drożej. Chyba mój handlarzowy instyknt szwankuje)

Te dyskietki co teraz nagrywają nowy soft myślicie, że to nówki z fabryki?
3
[#53] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #52

Te dyskietki co teraz nagrywają nowy soft myślicie, że to nówki z fabryki?


Przed pandemia mozna bylo kupic fabrycznie nowe zafoliowane roznych firm.
A teraz to juz nawet brudasy pomalowane pisakiem i z zaschenitymi babolami na naklejce kosztuja 100zl za 10 sztuk u handlarzykow oczywiscie.



btw. zazdroszcze tyle wolnego miejsca, musisz miec wielka chalupe
3
[#54] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #53

btw. zazdroszcze tyle wolnego miejsca, musisz miec wielka chalupe


A ja nie zazdroszczę wielkich chałup, bo zwykle są na odludziu.

Wolę już moje mieszkanie w bloku.
1
[#55] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #54

hehe, ale Ty tez mieszkasz przeciez na odludziu ;)
1
[#56] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #54

Wolę już moje mieszkanie w bloku.

Mieszkałem kiedyś w bloku i czułem się jak zwierzę w klatce żyjące razem z innymi zwierzętami bez kawałka własnej ziemi przy miejscu zamieszkania. Ale to chyba tylko jak tak mam hihi.
2
[#57] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #55

hehe, ale Ty tez mieszkasz przeciez na odludziu ;)


No nie wiem czy w dobie pracy zdalnej i redukcji kosztów pracowniczych to ja bym się śmiał.

Jak bym znów zapragnął być programistą20k, stanowiłbym sporą konkurencję dla osób np. z Warszawy czy z Krakowa, o wygórowanych oczekiwaniach finansowych.

A tak na serio to o ile w moim mieście jest teatr filharmonia restauracja indyjska no i oczywiście lotnisko, to mi pasuje. Poza Rzeszów jak wyjeżdżam to ogólnie niechętnie, dlatego unikam wyjazdów.

bez kawałka własnej ziemi


Dlatego mam działkę ROD. 45 mim. na piechotę od mieszkania.
[#58] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #57

A moja córka (proszę ja ciebie ) ukończyła prawo!
2
[#59] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Ralpheeck, post #58

i?
[#60] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #59

Sprawiedliwość?
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem