kategoria: AMOS
[#31] Re: Amos

@APC74, post #30

Przetestuje oby dwa jezyki i w ktorym bedze mi wygodniej w tym bede robil ;)
A nie bedze problemu robic tego na WinUAE ???

[#32] Re: Amos

@Mzyku, post #31

Może ktoś na tym forum zna na to odpowiedź, ale jak na mój gust, jeżeli piszesz coś pod Amigę to na Amidze i tyle. Nie wiem na ile WinUAE jest kompatybilne z tym, co drzemie w Amidze. Chyba nikt tego nie wie tak do końca.

[#33] Re: Amos

@Mzyku, post #29

Musisz tylko dobrze te WinUAE skonfigurować a będzie Ci się pisało wygodniej niż na Amidze (niestety). Jak się o tym niedawno przekonałem, szybkość emulowanej Amigi przez WinUAE, na każdym w miarę nowym PC jest (w porównaniu z prawdziwą Amigą klasyczną) powalająca. Co ma duże znaczenie, gdy kod programu zaczyna się rozrastać. Jakość emulacji, czy inaczej kompatybilność z realnymi modelami jest perfekcyjna - WinUAE emuluje nawet błędy konstrukcyjne i tym podobne "kwiatki" znane z Amig klasycznych.
[#34] Re: Amos

@BagoZonde, post #32

Narazie nie posiadam Amigi ale zamierzam kupic.
Bede pisal narazie na WinUAE.

[#35] Re: Amos

@BagoZonde, post #32

No autor WinUAE może coś podejrzewać na temat kompatybilności jego programu z klasykami. :) Tak mi się przynajmniej wydaje a moje przemyślenia jako podstawę mają jego (autora) apele o przesyłanie mu wszelkich dokumentacji dot. Amig, którymi to prośbami Toni Wilen spamuje ;) nie tylko na swojej stronie. :D
[#36] Re: Amos

@APC74, post #33

APC74 napisał(a):

> Musisz tylko dobrze te WinUAE skonfigurować a będzie Ci się
> pisało wygodniej niż na Amidze (niestety).

Emuluje amige 1200
RAM
chip 2mb
fast 8mb
slow none
Z3 Fast none
RTG 8mb
Jest to dobra konfiguracja do gier ale nie wiem czy do Programowania.

Moze emulowac Amige 4000 ? pomysł

[#37] Re: Amos

@Mzyku, post #36

Emuluje amige 1200
Jeżeli chcesz używać Amosa to wygodniej będzie ci, gdy ustawisz emulację jakiegoś wcześniejszego modelu (np. A500, A3000), bo rozwój Amosa praktycznie zatrzymał się zanim ten model (A1200) pojawił się w sprzedaży (tak, wiem, że były próby jego "reanimacji") no i przynajmniej na początku możesz mieć przez to problemy. W przypadku innych języków takiego ograniczenia nie ma.

Moze emulowac Amige 4000
Bez problemów.
[#38] Re: Amos

@Mzyku, post #36

Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia za pisanie nie na temat.
[#39] Re: Amos

@APC74, post #35

@APC74
haha, dobrze to ująłeś Alexandrze. Jeżeli ktoś jest pewien, że coś działa na sto, myślę, że liczył od 1 a nie od 0 :).

@Mzyku
Co do konfiguracji, myślę, że wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Ja pod Amosem programowałem na 68020 a potem 68030 z FAST'em. Polecam jakąś pamięć FAST sobie zarzucić, jeden z tych procków albo to, co poleca przedmówca (w sensie mowa o APC74).

[#40] Re: Amos

@APC74, post #37

To sprobuje na Amidze 3000 ustawic najszysze ustawienia ? :D

Wogole to myslalem ze Amiga 3000 Byle pozniej niz Amiga 1200

[#41] Re: Amos

@Mzyku, post #27

amos to basic.

[#42] Re: Amos

@MinisterQ, post #41

10 IF W=0 THEN X=X+1 : IF X>5 THEN W=1
20 IF W=1 THEN X=X-1 : IF X<-5 THEN W=0
30 POKE 53265,X+100
40 GOTO 10

To dopiero jest BASIC! Hah, jeszcze coś pamiętam :F

[#43] Re: Amos

@BagoZonde, post #42

Zaraz przepisze ten kod na kartke a potem w Amosa ;)

[#44] Re: Amos

@Mzyku, post #43

Ten kod to przepisz, ale na emulatorze Frodo :)

[#45] Re: Amos

@BagoZonde, post #44

Znow cos innego co to jest ten emulator Frodo ?

[#46] Re: Amos

@Mzyku, post #45

Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia. Niestety selur pracuje sobie zawzięcie na bana... Proszę sobie darować tego rodzaju "dowcipne", nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi.
[#47] Re: Amos

@BagoZonde, post #44

Pisanie w Amosie jest bardzo proste, nie znasz komendy, szukasz jej w spisie. Wpiszesz jakąś komendę, nie znasz argumentów - pomoc przypomni Ci, co każdy argument po przecinku oznacza.

Gdzie niby w Amosie jest ten spis komend ?
Bo ja tego nie znalazlem moze zle szukam ;)

[#48] Re: Amos

@Mzyku, post #47

@Mzyku
> Sprawdzilem jest to tez jakis tam emulator

Jakiś tam emulator?! c64 byś nie obrażał mój szanowny rozmówco, o pracy Christiana Bauera nie wspomnę

> Gdzie niby w Amosie jest ten spis komend ?
> Bo ja tego nie znalazlem moze zle szukam ;)

Nie pamiętam jak to szło w Amosie, ale popróbuj z klawiszem HELP (gdziekolwiek on jest na emulatorze) po najechaniu kursorem na komendę, dajmy na to: Wait albo Screen. Chyba, że to w BB2 tylko było.

Myślę Mzyku, że czas byś sam to wszystko zaczął na spokojnie obczajać, a nie gorączkowo wypytywać nas o drobne szczegóły. Więcej cierpliwości, poczytaj tu i ówdzie choćby na tym forum bądź poszukaj w google, poczekaj na xiążkę, cokolwiek. Nie rób z tego tematu - głównego wątku o jakim "gada" się na tym forum :). Nie bądź zły na mnie, jesteśmy już starzy i Amos nas nie bawi :}.
cafe

P.S. Pisząc "nas" miałem na myśli wszystkich tych, którzy mają podobne zdanie jak ja w tej newralgicznej kwestii

[#49] Re: Amos

@BagoZonde, post #48

Nie nie obrazam go ;)
W koncu to pierwszy komputer ktory zawital w moim domu ;)
Jeszcze mnie wtedy na swiecie niebylo ;)

[#50] Re: Amos

@BagoZonde, post #48

> :). Nie bądź zły na mnie, jesteśmy już starzy i Amos nas nie
> bawi :}.
> cafe
>
> P.S. Pisząc "nas" miałem na myśli wszystkich tych, którzy mają
> podobne zdanie jak ja w tej newralgicznej kwestii

Rozumie o co ci chodzi i nie jestem zly :P

[#51] Re: Amos

@Mzyku, post #50

Ten post z odpowiedziami został przeniesiony do działu Rzeźnia. Kolejny offtopic i robienie IRC-a z forum.
[#52] Re: Amos

@Mzyku, post #50

Zasada nie jest wazne w czym piszesz tylko co ;).
[#53] Re: Amos

@SzaryWilk, post #52

Witam

Podepne sie pod temat :P . Ostatnio dysponuje masa wolnego czasu (noga w gipsie), dlatego pomyslalem sobie ze wreszcie zrobie uzytek z posiadanej ksiazki AmosPro K.Prusik Z. Sypniewski . Posiadam rowniez dyskietki do tejze ksiazki, jednak nie moge zainstalowac AmosaPro na A600 z kickiem 37.350 (kiedys na A500 z GVP SCSI zainstlaowalem bez problemu) . Czy ktos moze mnie poratowac wersja ktora zadziala na mojej A600 ?

[#54] Re: Amos

@PrzemasIII, post #53


Rozumiem, że najpierw zainstalowałeś wersję 1.0 Amos Pro a potem robiłeś update ? I rozumiem, że działasz na wersji z Back2Roots ?

[#55] Re: Amos

@asman, post #54

tutaj masz podrecznik w formacie pdf http://aminet.net/package/dev/amos/AmosProManual_PDF
[#56] Re: Amos

@SzaryWilk, post #55

. Całkiem niedawno dodano ten manual. Dzięki.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem