[#31] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@krashan_, post #30

Zdaje się, że Minniat miał na myśli siebie i autorów WHDLoad pomysł
[#32] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@parallax, post #31

A mnie, ze tylko siebie..


#1
Panie kogucik, dej pan spokuj i wracaj pan do kurnika.
[#33] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@selur, post #32

Koko koko retro spoko, leci klasyk hen wysoko ... .
[#34] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kogucik, post #1

Może to pomoże?
[#35] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@Radek_Cz, post #34

Jest też programowy na aminecie, ale... zresztą wystarczy przeczytać cały wątek
[#36] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kogucik, post #26

co to znaczy wyrypać moduł ?

Suuper OK
[#37] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@BULI, post #36

Widze, ze nie umiecie sie powstrzymac od rzucania chlopakowi glupich komentarzy? Bardzo dojrzale z waszej strony chlopaki, zapewne nauczyliscie sie rypac mody i grafe zanim odpaliliscie pierwsza gierke na Amidze Lepiej uwazajta jak przyjdziecie z jakims problemem, bo kazdemu mozna przy byle pytaniu dowalic, ze lama i wykpic go na forum.

A wracajac to tematu: sprobuj tego:

GFXRipper

Programik dosc leciwy, ale w/g autora powinien wyciagnac sety, obrazki i sprajty z zapisanych pod WinUAE plikow "state". Nie testowalem, nie sciagalem, bo na tym necie co mam tu i teraz poprostu nie moge. Jesli cos nie bedzie chodzic, to szukaj programu podobnego do tego co tu jest. Zapewne znajdziesz. Tyle na obecna chwile moge podpowiedziec. Mozesz oczywiscie bawic sie w zrzucanie ekranu i reczne wycinanie co potrzebujesz ale jak mozna od razu miec produkt docelowy, to warto, zwlaszcza, ze w Settlersach tych ludzikow roznych sporo sie szlaja.



Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 02:54:50 przez mccnex
[#38] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@mccnex, post #37

No u mnie z trzech pierwszych gier tak powyciągał sprity:

- 9 Lives
- PP Hammer
- Street Fighter 2




Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 09:55:34 przez parallax
[#39] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@parallax, post #38

Bo wyciągać to trza umić :P
[#40] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kjb666, post #39

otóż to! siedzi, pije i chrupki
Nie ten majster kto wsadził, ale ten kto wyciągnął!
A także prawdziwego faceta poznasz po tym, jak wyciąga!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 11:45:10 przez snajper
[#41] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@parallax, post #38

Ooooo tam są opcje, to zaraz się pobawię :D
[#42] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kogucik, post #8

A możesz mi powiedzieć czemu grafikę z amigowej wersji Settlersów uważasz za lepszą?

[#43] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@recedent, post #42

ja wiem, dlaczego. Bo amigowa grafika ma duszę, doszedłem do tego po dłuższej chwili namysłu podczas porównywania tych dwóch obrazków, bo wiedziałem, że ona coś ma, tylko nie wiedziałem, jak to nazwać. Te wszystkie pikseliki wydają się żywsze nawet na statycznym obrazku. Na PC to wszystko takie przylizane, wstretnie wygładzone i pozbawione smaku. To samo czułem, jak pierwszy raz zobaczyłem tryb SVGA Settlersów na PC - "WTF? To samo, tylko że mniejsze i nic nie widać! x|"
[#44] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@snajper, post #43

Bo amigowa grafika ma duszę,

Albo raczej była oglądana na TV, który ma sprzętowy antyaliasing :)
[#45] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kjb666, post #44

no chyba ten screenshot nie jest z TV.
[#46] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@snajper, post #45

Dla screenshoot'a to żadna różnica, bo nie jest zdjęciem :P
Miałem na myśli że kogucik może nie wie iż różnicy nie ma, bo ostatni raz oglądał grę na TV, albo UAE z jakimś filtrem.

Jak pokazują zrzuty zaprezentowane przez recedenta - różnica jest mała...
[#47] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@kjb666, post #46

Różnica jest mała - i jeśli już - to na korzyść PC. Z tym, że swego czasu jak ktoś grał na PC w rozdziałce 320x200 i jednocześnie na Amidze w rozdziałce 350x270 (Overscan!) to jasne, że na Amidze gra wydawała się mniej "krowiasta". Zresztą sami widzicie, że screenshoty nie są tej samej wielkości, a amigowy jeszcze jest ucięty.

Jak się zbiorę to wytnę kilka przykładowych sprajtów, umieszczę obok siebie i będziecie zgadywać który jest z wersji na Ami, a który z PC. Ciekawe ile osób udzieli prawidłowej odpowiedzi...
[#48] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@recedent, post #47

A Settlersi pod PC nie mieli opcji gry "HighRes"- wszystko powinno być jeszcze mniejsze? Wiec tam powinna być lepsza grafa teoretycznie.
Po tych screenach trudno stwierdzić, żeby pc miał lepszą/gorszą grafikę. Ten efekt "łagodniejszego przejścia kolorów" może, wynikać z różnicy wielkości obrazków (mniejszy obrazek, oznacza mniejszy piksel) a nie koniecznie większą paletę kolorów.

mccnex

Nie śmiałem się z tego, że kolega nie umie czegoś tam zrobić, sam nie jestem omnibusem, ale rozbawiła mnie "zabawa" słowna. To szczere i ufne zapytanie: a co znaczy wyrypać..? Dlamnie samo to zapytanie i forma są zabawne.
Mam skojarzenie z sytuacją z sąsiedztwa, gdzie niewinne dziecko pyta: Mamusiu, a co znaczy "rżnąć") OK
[#49] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@BULI, post #48

Jaki mniejszy obrazek/mniejszy piksel? Przecież obydwa screeny widzisz obok siebie w jednej rozdzielczości swojego monitora, czyli piksele są dokładnie identyczne. Ilość kolorów po prostu jest większa (a dokładnie - na tych screenshotach - w wersj amigowej 41, a w wersj PC 104).

I fakt, Settlersi pod PC w HighRes mają bardzo ładną grafikę. Z tym, że mało czytelną dla użytkownika, bo nikt nie przerysował obiektów (zobacz jak ładnie wygląda Settlers 2 w 640x480 z grafiką przygotowaną od zera). I tak, jak w LowResie masz trochę za małe pole widzenia, to z kolei w HiResie trudno jest rozróżniać szczegóły.
[#50] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@recedent, post #49

Rzeczywiście porównując na oko obiekty, a konkretnie zamki, są chyba tych samych rozmiarów. Obiekty są raczej te same poza kosmetyką typu dodatkowy kolor na dach zamku, nowe kolory do flag itp. Najbardziej widoczna różnica jest przy cieniowaniu terenu, tu ilość kolorów robi swoje.

Co do Settlersów2 w wysokiej rozdziałce, to różnica jest ogromna, świetnie ją widać na Amidze pod MacOsem :)
[#51] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@recedent, post #42

moim zdaniem ma więcej detali
[#52] Re: Jak wyciągnąć sprity (grafiki) z pliku ADF?

@recedent, post #47

tak zrób :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem