kategoria: AMOS
[#1] AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
Jako, że posiadam od paru lat, źródła do tej gry, to ostatnio naszło mnie by wyjaśnić sprawę dotyczącą statusu tychże źródeł. Napisałem do jednego z autorów (Szafira) i źródła mają status Public Domain, czyli tak sam jak gra. Za co oczywiście pragnę gorąco podziękować Szafirowi.

Wypadałoby pewnie umieścić źródła na aminecie i to z pewnością nastąpi wkrótce, ale nie jestem jeszcze obeznany z tematem uploadu na aminet. W każdym razie jeśli jest ktoś kto zobaczyć źródła to proszę o informację.

Garść dodatkowych informacji o źródle:
Źródło z bankami waży około 150 kb. Bez banków to około 40 kb.
Próbowałem z automatu przekonwertować do C ale program do konwersji nie daje rady :)
[#2] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

W każdym razie jeśli jest ktoś kto zobaczyć źródła to proszę o informację.


Ja bym chętnie zobaczył :)

Na aminet jeszcze nie wrzucałem, ale wg instrukcji wydaje się to proste.
[#3] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

A może szybki kurs Amosa w oparciu o te źródła? Ja nie skorzystam, ale patrząc na forum Amos jest popularny.
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#5] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

A może wrzucić tutaj do działu Rodzynki? Ja chętnie bym poczytał.
[wyróżniony] [#6] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

Tutaj masz dokładnie opisane jak wrzucać pliki na aminet.
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#10] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

Czy chciałoby ci się poprawić kolorystykę tej gry?
[#11] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

A na PPA nie da się umieścić tych źródeł?

W sumie to fajna mini gierka.
Nie jest to ten robo z atari, wiele brakuje, ale całkiem przyjemny.
[#12] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

Na C się nie dało, a na AmiBlitza lub PureBasica? Wiem, że roboty więcej niż z kursem Amosa, ale AmiBlitz ruszy i na klasyku i na nowych Amigach, nie wiem jak Purebasic, jest wersja 4.0. Kursów ci u nas niedostatek.
[#13] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Kamikadze, post #11

Lepiej chyba na aminet, bardziej znane źródło.
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain
[#23] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

Jak postępy z aminetem? :)
[#24] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@odyseja_lkc, post #23

@odyseja_lkc
Jest już na aminecie AmiRobbo żródełko.

@Leon
Dzięki, skorzystałem. To mój pierwszy upload na aminet i nie uchroniłem się od drobnych niedociągnięć, typu zapomniałem o architecture m68k.

@Ender
A może szybki kurs Amosa w oparciu o te źródła?
Zdaje się, że ktoś już kurs zaczął i nawet był zwiastun.
Na C się nie dało, a na AmiBlitza lub PureBasica?
Nie udało się programowi, który konwertuje kod amosowy do C. Nie znam jeszcze AmiBlitza (ale poznam) i PureBasica. Co do drugiego to w Amigazynie jest kurs.

Kursów ci u nas niedostatek.
Zacząłem kurs asemblera i kurs pisania slave'ów do WHDLoad i o ile się ukaże następny numer PPA to będą kolejne kursy pisane przeze mnie. Zachęcam do współtworzenia, szybciej papierowy PPA ujrzy światło.

@Andrzej Drozd
Tu trzeba by poprawić nie tylko kolorystykę. Jak sami autorzy napisali są przynajmniej 3 błędy i migotanie obiektów.
[#25] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #24

nie uchroniłem się od drobnych niedociągnięć, typu zapomniałem o architecture m68k.


To nie jest błąd, zobacz http://wiki.aminet.net/The_Readme_file

If your package does not contain any binaries, you should use "generic"
[#26] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #24

Te źródełka to się da zobaczyć, chyba tylko w edytorze Amosa?
Jednym słowem:


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 23:20:45 przez Kamikadze
[#27] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #24

Dzięki OK
[#28] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Kamikadze, post #26

Tak, tylko w edytorze Amosa, bo zawierają banki. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie samemu zrobić wersje ascii (bez banków) za pomocą edytora Amosa.
[wyróżniony] [#29] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #28

Jeśli kogoś interesują źródła, to nie będzie dla niego problemem instalacja AMOSa choćby nawet pod WinUAE.

[#30] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@odyseja_lkc, post #29

Chciałem się tylko przyjrzeć kodu.
O, widzisz, to jest coś, co da Ci mechanizmy szybkiego i łatwego pisania.
Bardzo łatwo tam można ekran ustawić, nic tylko tworzyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem