kategoria: AMOS
[#31] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Kamikadze, post #30

Chciałem się tylko przyjrzeć kodu.


No to w Amosie Ci się to nie uda, kod to jest w asemblerze.

O, widzisz, to jest coś, co da Ci(...)


Lata temu pisałem w AMOSie, więc wiem co ten język oferuje
[#32] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@odyseja_lkc, post #31

Lata temu pisałem w AMOSie, więc wiem co ten język oferuje


Jestem pewien, że napisałeś wspaniałą grę którą wszyscy znają i w którą grają. :P
Chyba, że tak jak w C wyskoczył błąd.
[#33] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Kamikadze, post #32

2x pudło.
[#34] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@asman, post #1

Hej.

Cieszy mnie Wasze zainteresowanie :) I pomyśleć że minęło już ponad 20 lat.

Jako ciekawostkę podam że, AmiRobbo pojawił się na dyskietce w jednym z numerów Magazyn Amiga (2/95) oraz został opisany w Amigowcu (niezbyt pochlebnie).
[#35] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Szafir, post #34

Kazde zrodlo gry to wiedza, ktora sie przyda. Jak macie jeszcze inne zrodla to wrzucajcie. Wszystko na wage zlota OK
[#36] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Szafir, post #34

Bo to już tak jest, że biorą jakąś gierkę zrobioną od tak sobie, udostępnioną za darmo i narzekają, mówiąc, że to recenzja. :D

Za to jak napisałeś, po dwudziestu latach się podniecają, że w ogóle jest.
Bo gra jest niczego sobie i działa.
[#37] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Kamikadze, post #36

Gierka miała być fajniejsza, miały być przeszkadzajki, jednak brakło nam wtedy wiedzy i umiejętności (wiedza i umiejętności przyszły na koniec pisania).

Amos to był świetny język (szczególnie wersja Pro). Dawał wszystko co potrzebne do tworzenia gierek. Sentyment do Basica ciągnie mi się do dzisiaj (jakoś tak się związałem z Basic od Atari, przez Amigę do PC). Do dzisiaj sobie troszkę kodze w BlitzMax i PureBasic). W sumie ja zawsze twierdzę że język programowania jest tak dobry jak programista który go używa :)
[#38] Re: AmiRobbo źródła w Amosie jako Public Domain

@Szafir, post #37

Popatrz kurs AmiBlitza (BlitzBasic dawniej) byłby mile widziany, podobnie jak PureBasic. Te współczesne Basici są fajne (tak wyglądają), a ostatnio BlitzBasic częściowo stał się Open Source.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem