kategoria: ANSI C
[#61] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Hexmage960, post #60

Dziękuję, właśnie o to mi chodziło.
[#62] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #61

Załóżmy, że Hello World mamy już opanowane. Kurs C na ppa.pl ogarnięty. Podnosimy poprzeczkę. Jak otworzyć okno w Amidze 1200 z dowolnym tekstem graficznym lub jak zrobić prostą animację obiektu, np. odbijanie piłki od ścian itp. Być może potrzebny jest szablon aplikacji podobnie jak w bibliotece Allegro 4 czy Allegro 5 dla C++ pod PC.
[#63] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #62

Jak otworzyć okno w Amidze 1200
https://github.com/Sakura-IT/Amiga-programming-examples/tree/master/C/system-window
[#64] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #62

Jeśli czujesz się na siłach to możesz zerknąć do tego cyklu link.
[#65] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Krashan, post #63

Mam problem tego typu, że jak dodam #include<proto/exec.h> lub którakolwiek z katalogu proto to program się nie kompiluje. Biblioteki z include np. math.h, bez problemu.
W czym może być problem?
[#66] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #65

Mam problem tego typu, że jak dodam #include<proto/exec.h> lub którakolwiek z katalogu proto to program się nie kompiluje.
Jakiego kompilatora używasz i jaki jest komunikat błędu? Może po prostu nie zainstalowałeś inkludów systemowych.
[#67] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Krashan, post #66

Używam vbcc. komunikat wskazuje że nie ma pliku. Katalog proto mam w katalogu include w którym są inne biblioteki, np. math.h itp.
[#68] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #67

A co pokazuje snoopdos?
[#69] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Norbert, post #68

Snoopdos nie uruchamiałem.
[#70] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #67

Zdaje się że dla VBCC (zresztą dla GCC też) trzeba pogenerować jeszcze pliki inline z wywołaniami funkcji systemowych. Robi się to programem „fd2pragma” z Aminetu. W razie czego mogę podrzucić paczkę z inkludami, które na pewno działają (prosto z mojej Amigi).
[#71] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Krashan, post #70

Bardzo bym prosił.
[#72] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #71

Wieczorkiem, jak wrócę z pracy i odpalę Amigę. Co prawda nie jestem pewien, czy mam pogenerowane inlines dla wszystkich bibliotek, ale sprawdzę i jak coś to dogeneruję.
[#73] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@Krashan, post #72

Będę wdzięczny
[#74] Re: W jaki sposób napisać "Hello World" w języku C.

@chicago, post #73

jesli zechcialbys uzywac gcc to chyba pakiet ade ma wszystko.

wystarczy majac mojego APP'a ( http://www.ppa.pl/forum/amiga/36295/app-program-do-autopobierania-i-instalacji-softwaru-z-internetu/2#m557885 )

app install ade
app run ade
gcc -noixemul -o ram:plik.exe sys:zrodlo.c

bo widze, ze sa tu includy do os'a
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem