[#1] Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.
No AMOS by nie był sobą jakby nie siał jakiś dziwacznych anomalii. Chodzi dokładnie o kursor myszy. Który ma ograniczenie góra/dół. Rozdzielczość w jakiej pracuje program to 640,256,16,Hires. Problem jest pokazany na screenshotach:





Problem znika po wyjściu z programu np. przez CTRL-C, lub zwykłe End i ponownym uruchomieniu (oczywiście pod edytorem). Wtedy kursorem można zjechać do samego dołu ekranu jak i do samej góry. Mam wrażenie, że pierwsze uruchomienie programu powoduje jakby dla myszy było ustawione 640x200. Po skompilowaniu również kaszana. Ktoś z Was miał taki kwiatek przy pracy z AMOSem?
[#2] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@groovebox, post #1

Jesteś pewien, że nie masz nigdzie w programie Limit Mouse?
[#3] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@Umpal, post #2

No na 100% nie, a po drugie pierwszy "RUN"(F1) po wczytaniu listingu to powoduje, robię CTRL+C, robię ponownie "RUN" i działa wtedy jak powinno. Edytor również ustawiony na HiRes. Na Amidze to samo. Ustawię może LimitMouse na 640x256 na sztywno do rozdzielczości po ScreenOpen. Ale to jest jakaś anomalia. Generalnie przy pisaniu nie przeszkadza. Problem jest po skompilowaniu bo się nie da nic z takim programem zrobić.

btw. mam AMOSa v2.00 gdzieś na zagranicznych forach wydaje mi się, że była jakaś wyższa wersja 2.11? czy mi się wydaje?
[#4] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@groovebox, post #3

Daj limit mouse 640,256 po inicjacji ekranu.
[#5] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@groovebox, post #3

W Tosecu są jakieś dyski oznaczone UPDATE, ale nie wiem do czego, jest tylko przy nich wersja 2.00.
[#6] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@groovebox, post #3

Ostatnia wersja, to 2.0. Na AMOS Factory chłopaki zrobili i wciąż pracują nad poprawkami. Jest tam w dziale download do ściągnięcia paczka, ale są to póki co tylko same biblioteki i zaktualizowany help (który swoją drogą także musi zostać poprawiony, bo zawiera błędy formatowania niektórych tekstów).
Na wypadek, gdyby do ściągnięcia trzeba się było rejestrować, czego nie wszyscy chcą, to wrzucam archiwum (oryginalne) tutaj: AMOS_Pro_V2.10 20140127.zip
(Program w dalszym ciągu będzie wyświetlał 2.00, ale za jakiś czas bcuceuncle, który nad tym siedzi udostępni także poprawionego execa. Ma dojść kolorowana składnia! trampolina)

Odnośnie twojego problemu z ograniczeniem kursora. Czy próbowałeś bez instrukcji Limit Mouse? Nie ma bata żeby coś ograniczało kursor, jeśli w programie nie ma żadnej instrukcji nakładającej ograniczenie.


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 23:10:31 przez Umpal
[#7] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@Umpal, post #6

Dzięki wszystkim za naprowadzenie.

Screen Open 0,640,256,16,Hires

Rem Limit Mouse 128,42 To 448,298

Do : Loop


samo odpalenie tak krótkiego kodu spowoduje już, że kursor będzie hamował. Ustawienie LimitMouse jak w kodzie, usuwa problem. Tylko czy ktoś jest wstanie wytłumaczyć co to za dziwne liczby? Teraz kursor "lata" po całym screenie 640x256 i po kompilacji też już jest ok.

Dzięki za paczkę. Zaraz oblookam OK

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 23:26:52 przez groovebox
[#8] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@groovebox, post #7

Te dziwne liczby, to tzw. Hardware Coordinates, czyli nie software'owe wskazanie ograniczenia myszki, jak to zwykle w programach się robi, tylko sprzętowe. W helpie do AMOS-a jest to wyjaśnione i nawet są rysunki żeby lepiej to pojąć (mnie pomogły szeroki uśmiech).
[#9] Re: Kolejny kwas w AMOSie. Problem z kursorem myszy.

@Umpal, post #8

Dzięki. Przy okazji poszerzyłem wiedzę i już ogarniam o co chodzi z tymi koordynatami.

Pozdro!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem