kategoria: AMOS
[#31] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@cholok, post #30

"zmiana obrazka z 64 kol z poprawną paletą EHB na tryb EHB jest całkowicie bezstratna"

Grafx2 jeszcze nie sprawdzalem ale cos mi sie tu nie zgadza. Napisz dokladnie krok po kroku co robisz bo jakos tego nie ogarniam.


Pod PC,ustawiam recznie palete 256 kolorowa na 64 kolory + reszte wygaszam kolorami $000, przy czym druga polowa 32 kolorow to odpowiedniki o polowe ciemniejsze od tych pierwszych (czyli symuluje EHB).
Laduje tak ustawiona palete do jakiegos obrazka w 256 kolorach i mam juz obraz zmieniony na 64 kolory plus czarne . Nagrywam jako 256 kolorowy *.iff bo PC'owe formaty nie obsluguja EHB tylko 256k.


Teraz ladowanie pod Amiga:

konwersja pod Deluxe Paintem w trybie EHB - totalna kaszana. Wszystkie indeksy przestawione, czesc kolorow sie w ogole nie zgadza. Duze roznice w obrazku.

konwersja pod Personal Paintem - wiekszosc kolorow taka sama ale 9 indeksow przestawionych w inne miejsce. Pewne roznice w obrazku.

Pozniej sprawdze jak to pod Brillance wychodzi ale nadal nie uzyskalem takiego samego obrazka przed i po konwersji.
[#32] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@selur, post #31

Grafx2 zapisuje tyle kolorów ile trzeba, czyli zapisuje tyle kolorów ile ma najwyższy użyty indeks. Najlepiej podeślij mi swój obrazek, a ja obadam co jest nie tak.
[#33] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@cholok, post #32

Dzialaaaaa !!!!! yippee yippee

Tańczący banan Tańczący banan


cholok wielkie dzieki za to odkrycie brawo! brawo! super




Faktycznie do konwersji 256 kolorow na EHB trzeba uzyc najpierw graf2x a pozniej Personal Painta a ja tyle godzin stracilem na bitwach z EHB...
[#34] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@selur, post #20

O widzisz i to jest rozwiązanie! 32 czyli w sumie i tak 30 bo muszę mieć wskaźnik myszy jakiś nad tym chociaż w dwóch kolorach. pomysł
[#35] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@Xandra, post #34

Tak naprawdę na kursor potrzebujesz zarezerwować jeden kolor żeby mieć niezależną obwódkę. Wewnątrz już chyba kolory mogą się powtórzyć.
[#36] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@teh_KaiN, post #35

No i jeszcze na okna i tekst do dialogów :)
[#37] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@Xandra, post #36

"na okna i tekst do dialogów"

dialogi? a co to bedzie... Monkey Island 3?

Proponuje zaczac od czegos prostszego np. od takiej polskiej produkcji jak Tajemnica bursztynowej komnaty. Nawet wyglada jakby byla zrobiona w Amosie.


Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 18:44:32 przez selur
[#38] Re: Konwersja grafiki z PC, paleta kolorów.

@selur, post #37

Coś w tym stylu, może z trochę lepszą grafiką, bo tu są zdjęcia, a ja wolę troszkę pomieszać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem